Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.
https://www.cgk.cz/mass_mail_sent.php?language=cs&id=0307c916-02e1-4cf9-b65c-cbdf0b8d3ca6

Včerejší oslovení p.Piskače členů ČGK a zkopírovaný apel p.Novosada ze začátku roku 2017 (možná už to tady bylo, ale jsem to teď četl poprvé).
No.....oba pánové možná zbytečně útoční, ale to je jeich věc. Spíš by mě zajímalo, kde je pravda.....cituji:

Piskač (ČGF)....."Jsme řádným členem České golfové federace a splňujeme všechny podmínky dle stanov ČGF"
Novosad (Pyšely).... "ČGK je v rámci České Golfové Federace zařazen mezi „kluby,“ byť k tomu zjevně nesplňuje podmínky a měl by být zařazen mezi „přidružené kluby.“ "
 
Ale já rád zaplatím plnou cenu, zvlášť u hřiště, které je v dobré kondici jako byly Beřovice. Vadí mi, že @requo jen proto, že vyplnil nějakou přihlášku a zaplatil někomu 1 000 Kč, šel na to hřiště za zcela nepoměrných 500 Kč. A ano, možná mi to vadí proto, že znám to pozadí celé věci. Ale výsledek je pořád stejný - cítím se podvedený, protože jsem za své plné fee dostal stejné služby jako někdo, kdo zaplatil 1/3.
Ale to je princip spousty klubů. Proč někdo, kdo zaplatí poplatek 1.000 - 4.000 (basic/základní členství) má na svém hřišti slevu 50% a já tam musím platit 100% podle ceníku? To je nespravedlivý? Nebo je to normální? Proč někdo, kdo si koupí 7 her (PGK), má jednu z nich výhodnější, než když si je koupí po jedné?
Requo zaplatil poplatek do klubu, který nakupuje pro své členy ve velkém a proto má lepší ceny. Připadá mi to naprosto normální. Ano, mám mimo svoje členství koupené i členství v ČGK, abych měl výhodnější ceny na dalších hřištích. Ale i jako člen Mstětic mám na řadě hřišť v rámci reciprocity výhodnější ceny, než člen jiného klubu. I to je nespravedlivé? Když si spolu půjdeme zahrát na Ropici, já to mám ZADARMO a druhý bude muset platit. Kde je spravedlnost???
 
https://www.cgk.cz/mass_mail_sent.php?language=cs&id=0307c916-02e1-4cf9-b65c-cbdf0b8d3ca6

Včerejší oslovení p.Piskače členů ČGK a zkopírovaný apel p.Novosada ze začátku roku 2017 (možná už to tady bylo, ale jsem to teď četl poprvé).
No.....oba pánové možná zbytečně útoční, ale to je jeich věc. Spíš by mě zajímalo, kde je pravda.....cituji:

Piskač (ČGF)....."Jsme řádným členem České golfové federace a splňujeme všechny podmínky dle stanov ČGF"
Novosad (Pyšely).... "ČGK je v rámci České Golfové Federace zařazen mezi „kluby,“ byť k tomu zjevně nesplňuje podmínky a měl by být zařazen mezi „přidružené kluby.“ "
Ano, tím že ČGK je na drivingu na Císařském ostrově, se stal řádným členem. Podmínky federace definovaly řádného člena jako někoho, kdo má hřiště 18 nebo 9 jamek, nebo je v pronájmu na takovém hřišti, nebo má driving určitých parametrů. Proto se třeba měnila akademie v Benátkách, aby mohla být znormovaná a mohl tam působit další klub. Takže čistě formálně už ČGK není žádným virtuálem.
O tažení pana Novosada proti ČGK se mluví už roky, to není nic nového.
 
Mně by fakt zajímalo kolik hráčů v daném resortu využije / jde za cenu fee virtuála. Nebo se to v systému teetime nedá zjistit? Pokud taková statistika existuje, tak přeci není problém zapojit selský rozum a kupecké počty.

Dříve být členem klubu byla víceméně výsada. Dnes to vlastně nikoho nezajímá. Nejsem členem klubu abych mohl říkal, že jsem jeho členem. Jsem členem abych mohl někde něco hrát, byl mi upravován hcp... Ideálně za lepší cenu. Pořád je to jen o hře za lepší / nižší / rozumnou cenu.
Jsem člen ve Mstěticích, kde znám různé modely. Jeden kamarád je člen virtuála, kde platí cca 8.000/rok a ve Mstěticích odehrál letos asi 30 her, celkem s jinými hřišti zhruba 45. Jedna hra ho tedy vyjde na 180Kč a kdyby nehrál nic jiného, tak 8000/30=270 za hru ve Mstěticích. Druhý je členem ve Mstěticích, kde platí ročně 15.000 a odehraje tu přes 100 her. Jedna ho tedy vyjde na nějakých 150. Takže argumentovat normální cenou je v obou případech těžké, kdo z nich vlastně má fee levnější? A co je tedy reálná cena za hru? Když odehraje 100 her, měl by ročně platit 80.000 za členství?
Pro rejpaly - některé ty hry jsou večerní devítky, nebo jen šestky podle nálady, ale to je asi jedno
 
No, vždyť říkám, že jsem hloupá venkovanka. BTW: protože čištění zubních kanálků není kosmetický výkon, předpokládám, že to platí zdravotní pojišťovna. A už vůbec mi uniká souvislost s PGC.

Nemyslela jsem to zle, a bohužel neplatí, záleží na zubaři. Souvislost to nemá žádnou, jen jsem to chtěla odlehčit. :)
 
Pro komplexnost, na golf extra dnes vyšel k PGC (nejen) rozhovor s Michalem Vlčkem (gen. manažer Zbraslavi):

http://www.golfextra.cz/detail/4765/golfiste-vidi-jen-cenu-fee-ne-co-je-za-ni-mrzi-sefa-zbraslavi

Tyhle dvě otázky a odpovědi mě zaujaly:
---
Nejde se nezeptat, proč zástupci klubů a resortů dovolili virtuálním klubům vytvořit prostředí, kde mohou prodávat fee výrazně pod cenou?
Není to tak, že zástupci golfových klubů a resortů vědomě tento stav dovolili. Spolupráce s virtuálními kluby vycházela z oboustranně výhodných podmínek s garantovaným množstvím odehraných her vycházejícím z úrovně cen fee jako u PGC. Nedokázali jsme v čase domyslet, že během několika sezón se společně s přibývajícími hřišti v portfoliu virtuálních klubů objeví desítky různých členství v různých variantách s ve výsledku různými cenami za hry na těchto hřištích. Vždyť například Český golfový klub má dnes 51 typů základních členství.

Jak moc jsou kluby a resorty namočené do spirály levných fíček, kterou neroztáčely jen virtuální kluby, ale i voucherové knížky 2za1 a další akce, díky kterým se golf v posledních letech profiloval jako levný sport bez ohledu na to, jak to bylo ekonomicky rentabilní pro jednotlivá hřiště?
Umím si představit, že opravdu hodně, a rentabilitu bych hodnotil příměrem "lepší něco než nic", což samozřejmě nemá žádnou skutečnou vypovídací hodnotu a ne vždy je přínosem.
---


btw. - rejp: Pochopili jste druhou otázku na první přečtení? Bych to chtěl vidět položené naživo a spatra. :)
 
Je to furt boj mezi dvema tabory. Majitele chcou zdrazit fee a golfiste hrat za levno

Nastesti, tu mame neco jako Crystal tour nebo v Rakousku Strawberry tour, kde si na cizim hristi zahraji za rozummne penize.
Nabot kdyz chci jit v Rakousku na turnaj na cizi hriste tak si to musim tezce zacalovat. Normalni fee plus turnajove fee a to ve vetsine pripadu se blizi az k 40 eckam. U nas na Diamondu je cena turnaje pro hosty kolem 115 ecek..... to si podle mne kazdy poradne rozmysli ci jit nebo ne

Mozna by se mohli inspirovat projektem co maji v Rakousku a Nemecku. Pro Rakousko je to http://www.leadinggolf.at
Zakoupi si kartu prvni rok je drazsi(490ecek) a dalsi roky levnejsi (390ecek), a muze na techto 14 hristich hrat 3x do roka. Cili do roka ma 42 her za 240 korun. Nevyhoda je to po celem Rakousku a nemuze si ji koupit kterykoliv hrac....
 
Nabot kdyz chci jit v Rakousku na turnaj na cizi hriste tak si to musim tezce zacalovat. Normalni fee plus turnajove fee a to ve vetsine pripadu se blizi az k 40 eckam.

40 Eur ti za fee + startovné přijde hodně?!
 
Jsem člen ve Mstěticích, kde znám různé modely. Jeden kamarád je člen virtuála, kde platí cca 8.000/rok a ve Mstěticích odehrál letos asi 30 her, celkem s jinými hřišti zhruba 45. Jedna hra ho tedy vyjde na 180Kč a kdyby nehrál nic jiného, tak 8000/30=270 za hru ve Mstěticích. Druhý je členem ve Mstěticích, kde platí ročně 15.000 a odehraje tu přes 100 her. Jedna ho tedy vyjde na nějakých 150. Takže argumentovat normální cenou je v obou případech těžké, kdo z nich vlastně má fee levnější? A co je tedy reálná cena za hru? Když odehraje 100 her, měl by ročně platit 80.000 za členství?
Pro rejpaly - některé ty hry jsou večerní devítky, nebo jen šestky podle nálady, ale to je asi jedno

No zásadní rozdíl to bude především pro Mstětice. Ty v prvním případě z těch 8 000 Kč uvidí možná 2 000 Kč. Zatímco z těch 15 000 Kč uvidí pravděpodobně vše nebo zcela drtivou většinu.
 
Ale to je princip spousty klubů. Proč někdo, kdo zaplatí poplatek 1.000 - 4.000 (basic/základní členství) má na svém hřišti slevu 50% a já tam musím platit 100% podle ceníku? To je nespravedlivý? Nebo je to normální? Proč někdo, kdo si koupí 7 her (PGK), má jednu z nich výhodnější, než když si je koupí po jedné?
Requo zaplatil poplatek do klubu, který nakupuje pro své členy ve velkém a proto má lepší ceny. Připadá mi to naprosto normální. Ano, mám mimo svoje členství koupené i členství v ČGK, abych měl výhodnější ceny na dalších hřištích. Ale i jako člen Mstětic mám na řadě hřišť v rámci reciprocity výhodnější ceny, než člen jiného klubu. I to je nespravedlivé? Když si spolu půjdeme zahrát na Ropici, já to mám ZADARMO a druhý bude muset platit. Kde je spravedlnost???

Mě prostě vadí ta extrémnost toho rozdílu. A velkou, zcela zásadní, roli v tom hraje skutečnost, že vím co je ČGK (a další takový) zač a co pro golf dělají skutečná hřiště se svými kluby a co pro něj dělají kluby virtuální.
 
Je tam napsane fee PLUS turnajovy poplatek 40 ecek. To se mi prijde celkem dost

No já to plus vidím:). A teď už chápu, že tím myslíš to, že startovné stojí 40 Eur a k tomu musíš zaplatit ještě klasické fee. OK, teď je to srozumitelné.
 
Mě prostě vadí ta extrémnost toho rozdílu. A velkou, zcela zásadní, roli v tom hraje skutečnost, že vím co je ČGK (a další takový) zač a co pro golf dělají skutečná hřiště se svými kluby a co pro něj dělají kluby virtuální.
Takže když si koupím členství v klubu A půjdu v rámci reciprocity hrát na hřiště B, kde mám 50% slevu (nebo dokonce 100%), tak je to v pořádku. Ale když si to pořídím přes ČGK, tak to v pořádku není. To je zvláštní logika
Podle mě ČGK zpřístupňuje golf pro spoustu lidí, kteří by jinak nehráli, nebo by hráli výrazně míň (a do golfu by celkově proudilo míň peněz). Mluvil jsem několikrát s lidmi z ČGK a podle všeho pro dost hřišť se spolupráce vyplatí. Pro mě osobně a lidi kolem mě je to cesta ke golfu, bez virtuálů bychom asi nezačali hrát tolik, jako hrajeme.
 
Jak moc jsou kluby a resorty namočené do spirály levných fíček, kterou neroztáčely jen virtuální kluby, ale i voucherové knížky 2za1 a další akce, díky kterým se golf v posledních letech profiloval jako levný sport bez ohledu na to, jak to bylo ekonomicky rentabilní pro jednotlivá hřiště?
Umím si představit, že opravdu hodně, a rentabilitu bych hodnotil příměrem "lepší něco než nic", což samozřejmě nemá žádnou skutečnou vypovídací hodnotu a ne vždy je přínosem.
Já mám opačnou zkušenost. Dělám turnaj pro kamarády (bude nás přes 20), domluvím zvýhodněné fee za 800 + jídlo v restauraci za 150. Ale hřiště v tu samou dobu vydá vouchery, kde mají balíček hra 18 jamek + zpracování výsledku + oběd po hře za 670. A to se jim prý vyplatí, mě tu samou cenu dát nechtějí. Takže já se cítím podvedený zase tímhle chováním.
 
No zásadní rozdíl to bude především pro Mstětice. Ty v prvním případě z těch 8 000 Kč uvidí možná 2 000 Kč. Zatímco z těch 15 000 Kč uvidí pravděpodobně vše nebo zcela drtivou většinu.
Já nerozporuju, kdo kolik dostane a že hřiště od člena dostane víc peněz. Jen se tu hodně diskutuje o tom, co je to běžná cena fee. A já poukazuju na to, že když někdo zaplatí hodně hracích fee dopředu, tak je má výrazně levnější, než když druhý platí kusovku na poslední chvíli a vypočítat reálnou cenu je tedy poměrně složité. Ten výpočet si asi musejí udělat na každém hřišti, kde by měli vědět, kolik her odehráli členové, kolik virtuálové, kolik lidi s volnými hrami (reciprocity apod.), kolik lidí hrálo za zlevněná turnajová fee a kolik za plnou cenu. Kolik lidí opravdu zaplatilo na pokladně a kolik přes teetime a jakou provizi z prodeje komu museli zaplatit. A z toho musejí vycházet při svém plánování.
Stejně podle mě bude v blízké budoucnosti největší virtuál teetime.cz (ve smyslu přeprodeje fee, ze kterých si jen bude brát provizi). Jestli už jím tedy není
 
Reaguješ, že tento produkt je špatný. Že je drahý, nemotivující, nemá klientelu. Jaký produkt by dle tvého byl dobrý?
Balíčky 5-20 her, které bych mohl čerpat na zapojených hřištích podle potřeby v průběhu roku. Za cenu cca 16.000 (20 her, tedy 800/ks) - 5.500 (za 5 her, 1.100/ks). Pokud to tedy budou hřiště, kde se to vyplatí pro kupujícího. Určitě to nemá smysl pro hřiště, kde je 700 cena za běžné fee. Možná bych přidal i balíček jen 4 her za 4.500. Bez omezení na to, že musím vždycky hrát na každém hřišti ze všech zapojených, což je pro mě největší nesmysl, kde je pro mě vidět jediná snaha - dostat lidi i na hřiště, kam by jinak nešli. Nebo ta možnost vybrat si kombinaci hřišť - jako to mají hřiště zapojená do https://www.golf-pass.cz/
 
Já nerozporuju, kdo kolik dostane a že hřiště od člena dostane víc peněz. Jen se tu hodně diskutuje o tom, co je to běžná cena fee. A já poukazuju na to, že když někdo zaplatí hodně hracích fee dopředu, tak je má výrazně levnější, než když druhý platí kusovku na poslední chvíli a vypočítat reálnou cenu je tedy poměrně složité. Ten výpočet si asi musejí udělat na každém hřišti, kde by měli vědět, kolik her odehráli členové, kolik virtuálové, kolik lidi s volnými hrami (reciprocity apod.), kolik lidí hrálo za zlevněná turnajová fee a kolik za plnou cenu. Kolik lidí opravdu zaplatilo na pokladně a kolik přes teetime a jakou provizi z prodeje komu museli zaplatit. A z toho musejí vycházet při svém plánování.

.....a výsledkem je.....ukončení smlouvy s některými "kluby" a Prague Golf Card! :D
 
Upraveno moderátorem:
Balíčky 5-20 her, které bych mohl čerpat na zapojených hřištích podle potřeby v průběhu roku. Za cenu cca 16.000 (20 her, tedy 800/ks) - 5.500 (za 5 her, 1.100/ks). Pokud to tedy budou hřiště, kde se to vyplatí pro kupujícího. Určitě to nemá smysl pro hřiště, kde je 700 cena za běžné fee. Možná bych přidal i balíček jen 4 her za 4.500. Bez omezení na to, že musím vždycky hrát na každém hřišti ze všech zapojených, což je pro mě největší nesmysl, kde je pro mě vidět jediná snaha - dostat lidi i na hřiště, kam by jinak nešli. Nebo ta možnost vybrat si kombinaci hřišť - jako to mají hřiště zapojená do https://www.golf-pass.cz/

Omlouvám se, ale teď jste podle mě popsal PGC (a třeba nějaké nápady na případné rozšíření do budoucna). Jediný rozdíl je dle mého v tom, že teď tedy hráči musí odehrát min. jednu hru na každém hřišti (chápu Vaši výtku), jinak nevidím rozdíl.
 
Omlouvám se, ale teď jste podle mě popsal PGC (a třeba nějaké nápady na případné rozšíření do budoucna). Jediný rozdíl je dle mého v tom, že teď tedy hráči musí odehrát min. jednu hru na každém hřišti (chápu Vaši výtku), jinak nevidím rozdíl.
Mýlíte se. Je to levnější (pro mě 800, teď nemám možnost si cenu 1100 zlevnit, neřeším levnější variantu jen všední dny). Můžu si vybrat počet her (my využíváme golfpass když tam jedeme na prodloužený víkend), můžu ovlivnit složení hřišť. To jsou přesně ty "drobnosti", které využití PGC snižují. PGC je podle mě akce bez zaměření na určitou cílovou skupinou. Pro mě (bydlím mezi ČM a Mstěticemi) je výhodnější si zajít na turnaje na jednotlivá hřiště, kde se dostanu na stejné ceny bez toho, že bych byl limitovaný nutností jít i na hřiště, kam bych jinak nešel. Finanční výhoda skoro žádná. Pro golfové turisty je těch 7 zbytečně moc her. Ale je to vaše volba, já bych to řešil jinak, napsal jsem jak. Je to na delší povídání osobně, než to řešit tady na "chatu"
 
Omlouvám se, ale teď jste podle mě popsal PGC (a třeba nějaké nápady na případné rozšíření do budoucna). Jediný rozdíl je dle mého v tom, že teď tedy hráči musí odehrát min. jednu hru na každém hřišti (chápu Vaši výtku), jinak nevidím rozdíl.

Tatano viz muj prispevek drive - Snek nepopsal PGC, popsal produkty ktere jsou funkcni v Evrope, nemaji spoustu ALE a funguji x let, protoze presne cili na jasne cestujici hrace. Uvidite sami...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom