Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Používá se grafit u wedgí?

To je v pořádku, že je tam gapw, ale mezi gap a sand by mělo být 10 a ne 15m, pokud tam je standartní shaft, jako u želez, tak je to z výše uvedených důvodů špatně, ale hrát se dá i bez vedgí.... víc k tomu nemám co dodat
Ostatně ano, prodávají se celé sety, pro tzv. Začátečníky, kde je v setu nejen pw, ale např aw a sw, a ty jsou opravdu na stejných shaftech.
 
Ostatně ano, prodávají se celé sety, pro tzv. Začátečníky, kde je v setu nejen pw, ale např aw a sw, a ty jsou opravdu na stejných shaftech, ale i hlavy těchto wedgí jsou stejné jako v celém setu.
 
I tak ale pokročilejší hráčky často přecházejí na ocelové ultra lehké shafty

Ahoj Jardo, vítej na Jamce, díky za fundovanou odpověď fitterů z GolfGear. Vcelku chápu (i díky rozvinuté diskusi ostatních). Zaujala mě ještě tato zmínka: co konkrétně znamená ocelový ultra lehký shaft? Jak to je jiné oproti standardu? Hmotnost/vlastnosti/cena?

To je v pořádku, že je tam gapw, ale mezi gap a sand by mělo být 10 a ne 15m, pokud tam je standartní shaft, jako u želez, tak je to z výše uvedených důvodů špatně, ale hrát se dá i bez vedgí.... víc k tomu nemám co dodat

Ty rozsahy jsou myšleny u plného švihu?
 
Ahoj Jardo, vítej na Jamce, díky za fundovanou odpověď fitterů z GolfGear. Vcelku chápu (i díky rozvinuté diskusi ostatních). Zaujala mě ještě tato zmínka: co konkrétně znamená ocelový ultra lehký shaft? Jak to je jiné oproti standardu? Hmotnost/vlastnosti/cena?



Ty rozsahy jsou myšleny u plného švihu?
Ufff
 
Ufff

Zajímá mě to vážně. Je možné, že jsem něco přehlédl v textu. Nicméně výše píšeš, že wedgí se v podstatě nehraje/nemá hrát plný swing. Já ho tak hraju, možná špatně. Tedy, pokud je 10 metru myšleno jako standardní rozsah mezi gap a sand při plném švihu, tak postačí jednoslovní odpověď "ano/ne" - která je dokonce kratší, než ufff - což mi neřekne nic, vyjma toho, že se asi mám cítit jako tupoň (což uznávám, že často jsem a za trest věnuji jeden hezký míček z bagu jako oběť trpělivým golfovým bohům - což přežiju: pocit i danou oběť :).
 
Zajímá mě to vážně. Je možné, že jsem něco přehlédl v textu. Nicméně výše píšeš, že wedgí se v podstatě nehraje/nemá hrát plný swing. Já ho tak hraju, možná špatně. Tedy, pokud je 10 metru myšleno jako standardní rozsah mezi gap a sand při plném švihu, tak postačí jednoslovní odpověď "ano/ne" - která je dokonce kratší, než ufff - což mi neřekne nic, vyjma toho, že se asi mám cítit jako tupoň (což uznávám, že často jsem a za trest věnuji jeden hezký míček z bagu jako oběť trpělivým golfovým bohům - což přežiju: pocit i danou oběť :).
Ano, pokud je mezi holemi 4st rozdíl v loftu, pak Teoreticky při stejném rozsahu pohybu by měl byl rozdíl 10m. Uff bylo na to, že jsem už psal o plném švihu z wedgemi, chtěl bych vidět ten Váš full swing s 56sw.....
 
Taky jsem velmi dlouho hrával wedgemi plný švih. Když jsem na to byl s údivem upozorněn, neviděl jsem důvod s nimi tak přestat. Jenže to bylo v době, kdy mi nějaká ta rána navíc až tak nevadila a hrál jsem to na střed grýnu. Někam na grýn. Navíc pro mě bylo jednodušší zahrát, teď "plácnu" plnou LW na 60 m než nějakou umírněnou 56. Změny v tempu jsou pro mě smrt. Snažím se to teď primárně řešit délkou nápřahu. S postupem k nižnímu HCP a skóre to už vnímám jinak. Ono když se na to opravdu zaměříte tak zjistíte, že při hře na přesnost fakt plný švih nehrajete. A to nejen wedgemi. Něco je tam prostě jinak. Ať už rozsah nebo tempo. Ano, pokud je to na 70 m někam do prostoru na příhru, pak je to jedno. Pokud k tyči, budete uvažovat a hrát to jinak. Možná ne vědomě ale pocitově určitě.
 
Taky jsem velmi dlouho hrával wedgemi plný švih. Když jsem na to byl s údivem upozorněn, neviděl jsem důvod s nimi tak přestat. Jenže to bylo v době, kdy mi nějaká ta rána navíc až tak nevadila a hrál jsem to na střed grýnu. Někam na grýn. Navíc pro mě bylo jednodušší zahrát, teď "plácnu" plnou LW na 60 m než nějakou umírněnou 56. Změny v tempu jsou pro mě smrt. Snažím se to teď primárně řešit délkou nápřahu. S postupem k nižnímu HCP a skóre to už vnímám jinak. Ono když se na to opravdu zaměříte tak zjistíte, že při hře na přesnost fakt plný švih nehrajete. A to nejen wedgemi. Něco je tam prostě jinak. Ať už rozsah nebo tempo. Ano, pokud je to na 70 m někam do prostoru na příhru, pak je to jedno. Pokud k tyči, budete uvažovat a hrát to jinak. Možná ne vědomě ale pocitově určitě.
Děkuji Ti náčelníku, že ses mne zastal. Už jsem si připadal, jako heretik...
 
Ahoj Jardo, vítej na Jamce, díky za fundovanou odpověď fitterů z GolfGear. Vcelku chápu (i díky rozvinuté diskusi ostatních). Zaujala mě ještě tato zmínka: co konkrétně znamená ocelový ultra lehký shaft? Jak to je jiné oproti standardu? Hmotnost/vlastnosti/cena?

Díky Michale :)

Ultra lehké ocelové shafty se pohybují někde okolo 75-85 gramy. Pro představu třeba True Temper Dynamic Gold S300 má cca 130g na stiffu. Škálu tuhostí mají většinou stejnou jako ostatní shafty. Jde jen o to, že pocitově jsou ty shafty lehčí takže celkově ta hůl působí lehce a dá se s ní lépe švihnout. Ta váha té hole se v tu chvíli přesouvá do hlavy.

Aby byly lehké tak stěny těchto shaftů jsou tenké. To se samozřejmě odraží trochu v té tuhosti. Proto nejsou lehké shafty stejně pevné jako těžké shafty. Většina ultra lehkých shaftů vytváří vysokou trajektorii míče. Vyvynout takhle lehký shaft, který by měl nízkou trajektorii je technologicky složité a proto jsou pak ty shafty zdražší.

Cena této kategorie shaftů je široká. Pohybujeme se cca od 600,- výš.

Tady je malý příklad z naší dílny:
Zákaznici na fittingu vyšly lehčí grafitové shafty ale na wedgi má právě tu ultra lehkou 75g ocel.
 

Přílohy

  • 44689205_335911733633687_3347481881116409856_n.jpg
    44689205_335911733633687_3347481881116409856_n.jpg
    120,5 KB · Zobrazení: 237
Upraveno moderátorem:
když hraju prodloužené hole o jeden palec mám si nechat prodloužit i wedge ?
Teoreticky ano, ale spíš bych řešil lie.
 
když hraju prodloužené hole o jeden palec mám si nechat prodloužit i wedge ?
Asi určitě prodloužit i wedge. Byl by tam výrazný skok mezi poslední normální holí a první wedží.
 
Asi určitě prodloužit i wedge. Byl by tam výrazný skok mezi poslední normální holí a první wedží.
Někdo mi právě říkal , že by se wedge prodlužovat neměli , že to pak mění jejich vlastnosti.;) Tak se ptám
 
Někdo mi právě říkal , že by se wedge prodlužovat neměli , že to pak mění jejich vlastnosti.;) Tak se ptám
To že tuhej klacek prodloužíš o 2cm na konci za kterej ho držíš z něj měkkej klacek neudělá :)
 
když hraju prodloužené hole o jeden palec mám si nechat prodloužit i wedge ?

Určitě prodloužit. Všechny hole by na sebe měly navazovat aby navazovali i vzdálenosti, které s nimi hraješ. Jak už řekl Yahoo, je důležité při úpravách délek holí hlavně pohlídat úhel lie, aby hole přicházely správně na míček.
 
Určitě prodloužit. Všechny hole by na sebe měly navazovat aby navazovali i vzdálenosti, které s nimi hraješ. Jak už řekl Yahoo, je důležité při úpravách délek holí hlavně pohlídat úhel lie, aby hole přicházely správně na míček.
Díky za radu. Napsal jsem vam maila .
 
A je na to nějaky recept nebo se musim nafitovat? Chci si koupit 52/56/60 hogany a tam jde ten lie menit .
Máte tady fittera, tak ho využijte. Wedge se dělají z měkké uhlíkové oceli, tudíž měnit lie, dokonce i loft je docela snadné.... Jsou tabulky, kde lze předběžně určit délku shaftu i když Vás nevidím(statický f.), ale lie je součást dynamického fittingu a to bez švihnutí a to vícenásobného a pokud možno i časově rozvrstveného, nejde.
 
Určitě prodloužit. Všechny hole by na sebe měly navazovat aby navazovali i vzdálenosti, které s nimi hraješ. Jak už řekl Yahoo, je důležité při úpravách délek holí hlavně pohlídat úhel lie, aby hole přicházely správně na míček.
Jen pro upozornění, nejsem vyhledávač, můj nick je YAHUU!!!!
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom