Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Posunuté kameny odpaliště

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Se známým (mimojamkařem) jsme diskutovali nad vysvětlivkou v golfové poradně Michaela Jona - tento dotaz: http://www.golf.cz/pravidlova-poradna/?show=1884. Není nám moc jasné citované rozhodnutí 11-2/2 (b):

"Ve "vašem" případě dokonce může být uplatněno Rozhodnutí 11-2/2, které pod písmenem b říká, že pokud hráč pohne před úderem nebo po něm s kameny protože jsou příliš blízko u sebe, příliš vzadu, míří špatným směrem nebo z nějakého podobného důvodu, pak - pokud hráč kámen na odpališti nevrátí do původní polohy dřív, než on sám (pokud pohnul s kamenem před ránou) nebo některý jiný hráč odehraje z odpaliště - bude potrestán DQ podle Pravidla 33-7. Pokud kámen v takovém případě vrátí do původní polohy předtím, než kdokoliv odehraje z odpaliště ránu, pak stejně dostane dvě trestné nebo ztratí jamku."

Pokud kameny nevrátím - tak jsem DQ, pokud je vrátím tak dostanu 2 trestné? Co správně dělat v situaci, když v průběhu kola jsou kameny očividně mimo své místo - odehrát z nově definované výseče podle aktuálně "položených" kamenů - která je pro mě platná, prostě hraju tak, jak kameny leží a nepatrám, neřeším - jestli jsou povalené, posunuté?

Asi se to moc často nestane, já osobně si myslím, že jsem se s viditelně odhozenými kameny nebo výrazně jinak posunutými nesetkal... ale když už jsme na to narazili, tak prosím o potvrzení, jak správně postupovat.
 
Při turnaji vidět odložené kameny, kameny evidentně ne na svém místě, pak bych volal rozhodčího. Sám bych opravdu nic nedělal.

Pro tyto případy by měla být pod / u kamene značka sprejem aby bylo jasné kam případně kámen vrátit. Kámen na odpališti je v určitých případech pohyblivá překážka takže si dokážu představit situaci kdy ho potřebuji dát pryč. Že ho pak někdo nevrátí je smutné.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom