Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Postavení spoluhráče při patování

macdav

Guru fóra
Jméno
David
Přijmení
Machač
Klub
Black Bridge, ČGK
HI (HCP)
16,6
Je toto postavení spoluhráče na greenu při patování pravidlově správně?
IMG_20211021_173221[1].jpg
 
Je toto postavení spoluhráče na greenu při patování pravidlově správně?
Zobrazit přílohu 27495
Pro hráčova partnera platí stejná pravidla a omezení jako pro hráčova nosiče - pravidlo 10.2b(4)
Takže, pokud je to hrané v době platnosti současných pravidel a hráč před zahráním neodstoupil a znovu nezaujal postoj, tak následuje všeobecný trest.
 
Upraveno:
A je to spoluhráč, nebo protihráč?
Podle pravidel asi myslíš partnera (fourball, foursome), nebo ostatního hráče (hra na rány) či soupeře (hra na jamky).
Ale my ti rozumíme 😉
 
Je to ze včerejška, takže je to dle aktuálních pravidel. Jde o to, že hráč A doklepává do jamky, kde už se mezitím připravuje hráč B. Ale mám za to, že hráč B nesmí u toho patování hráče A stát za ním a dívat se při zahrání úderu, jak mu jede míček.... Tady nejde o to, ž eby mu radil v postoji - hráči A.
Jako rozumím, že to doklepnutí hráče A z cca 20 cm a následný put hráče B z cca 70 cm je formalita.
 
Můj názor:

Vzhledem k tomu, že jde o "soupeře" a v ničem patujícímu hráči nepomáhá, tak by to mělo být normálně bez trestu. nevidím na tom, nic proti pravidlům. Jediné co, tak patující hráč by se proti tomu mohl ohradit, že mu tam vadí - stejně tak, jako je tomu při hraní jakékoliv jiné rány, kdy je spíše nslušné, než proti pravidlům, když někdo stojí za hráčem (ve směru hry).

A řekněme si na rovinu - řešil by někdo ten stejný případ, kdyby ten čekající hráč neklečel, ale stál? Je to úplně stejná situace, vidí dráhu patu, je za patujícím hráčem, pouze změnil postoj... Z logické úvahy je to prostě jedno. :)
 
Pro hráčova partnera platí stejná pravidla a omezení jako pro hráčova nosiče - pravidlo 10.2b(4)
Takže, pokud je to hrané v době platnosti současných pravidel a hráč před zahráním neodstoupil a znovu nezaujal postoj, tak následuje všeobecný trest.
Podle pravidel asi myslíš partnera (fourball, foursome), nebo ostatního hráče (hra na rány) či soupeře (hra na jamky).
Ale my ti rozumíme 😉

Z té fotky je podle mne dá dovodit, že druhý hráč ( Bernard Langer ) není partnerem hráče Winthera ( součást jednoho týmu ) a zcela jistě není jeho nosičem. Je tedy celkem jasné, že hrají turnaj na rány a jsou tak podle pravidel tzv. spoluhráči ( pojem ostatní hráči pravidla neznají ). Pro spoluhráče takové postavení trestné není.
 
Z té fotky je podle mne dá dovodit, že druhý hráč ( Bernard Langer ) není partnerem hráče Winthera ( součást jednoho týmu ) a zcela jistě není jeho nosičem. Je tedy celkem jasné, že hrají turnaj na rány a jsou tak podle pravidel tzv. spoluhráči ( pojem ostatní hráči pravidla neznají ). Pro spoluhráče takové postavení trestné není.
jen upřesním tuším, že je to Marcel Siem, určitě ne BL.

Ale tak proč když patují hráči na grýnu, tak nikdy nestojí při úderu za sebou aby viděli dráhu patu. A ihned po zahrání jdou se podívat jak míček jede zpoza hráče. Je to jen o neslušnosti? Já měl za to, že je to zakázáno, ale je pravda, že v pravidlech jem to nehledal...
 
jen upřesním tuším, že je to Marcel Siem, určitě ne BL.

Ale tak proč když patují hráči na grýnu, tak nikdy nestojí při úderu za sebou aby viděli dráhu patu. A ihned po zahrání jdou se podívat jak míček jede zpoza hráče. Je to jen o neslušnosti? Já měl za to, že je to zakázáno, ale je pravda, že v pravidlech jem to nehledal...
Dík za opravu jména. To, že nestojí za sebou je opravdu o slušnosti. Pokud by se tak někdo postavil u delšího patu. Skoro jistě by patující hráč vyzval svého spoluhráče, aby odešel ( nemá zájem mu pomoci a může mu to vadit i proto že jej periferně vnímá ). Druhý hráč by jeho žádosti musel vyhovět. Takže tím, že tam nestojí, dodržuje etiku a stejně by byl vykázán, takž šetří i čas... Jen ještě podotýkám, že pokud by dva hráči si navzájem tolerovali postávání za patem a nevykazovali se, pak by mohli být podezdřelí z toho, že se na tom dohodli, za což už trest je ( DSQ, samozřejmě myslím dlouhé paty, ne doklepy jako na obrázku )
 
jen upřesním tuším, že je to Marcel Siem, určitě ne BL.

Ale tak proč když patují hráči na grýnu, tak nikdy nestojí při úderu za sebou aby viděli dráhu patu. A ihned po zahrání jdou se podívat jak míček jede zpoza hráče. Je to jen o neslušnosti? Já měl za to, že je to zakázáno, ale je pravda, že v pravidlech jem to nehledal...
Je to zajímavé, měl jsem zažité naprosto to samé a je možné, že ve starších edicích pravidel to bylo. Aktuálně to však není nijak trestné, pouze, jak uvádějí kluci výše, dalo by se to považovat za vyrušující či rozptylující...
 
… a jsou tak podle pravidel tzv. spoluhráči ( pojem ostatní hráči pravidla neznají ). Pro spoluhráče takové postavení trestné není.
To jsem si nejprve také myslel, ale stačilo se podívat do pravidel (české vydání) - a ty naopak neznají pojem SPOLUHRÁČ, pracují s pojmy „ostatní hráči” či „jiný hráč”

Tak to jenom na upřesnění 😉

ED3F673B-8F89-47E9-862B-7C310EC1B2CA.jpeg
 
To jsem si nejprve také myslel, ale stačilo se podívat do pravidel (české vydání) - a ty naopak neznají pojem SPOLUHRÁČ, pracují s pojmy „ostatní hráči” či „jiný hráč”

Tak to jenom na upřesnění 😉

Zobrazit přílohu 27496
To je dobře, protože slovo "spoluhráč" je dost zavádějící.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom