Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Postavení pánve

NaBednu

Guru fóra
tak jsem dnes zkusila rozlousknout své švihy PW a 9i
šla jsem na simulátor do tréninkového stavu
... chtěla jsem na závěr vyfotit výsledky ale z monitoru to nebylo ve foťáku k přečtení
když jsem se přiblížila dostatečně k plátnu a telefon zaměřil tabulku, tak tam začala skákat hausnumera typu 18 metrů, 12 metrů
šlo to tak rychle, že jsem okamžitě měla místo 10 posledních švihů počet 20 a všechny výsledky a průměry naprosto šílené :D
no jasně, stála jsem někde u lišty, kde jsou senzory :D
co jsem si všimla... že mně rány létají nalevo (pŕitom na drivingu mi vizuálně připadalo, že létají rovně)
z tréninku jsem byla nadšená, protože se nápřah dařil daleko lépe :up:
ještě trochu doplním ten včerejšek
a třeba si to přečte i někdo, kdo to v tuhle chvíli vzdává anebo ho trápí, že mu golf nejde
je už jasné, že jsem včera tím doplněním postoje překročila bludný kámen... a nasadila si po roce úsilí svoje soukromé zelené sako
chyba, o kterou šlo je vidět tady (oba obrázky jsou prosím z Dokonalého průvodce hrou)
601B9FCF-2324-4CE2-B596-C7BF975268F0.jpeg


laika tak ani nenapadne, že postavení pánve je jeden z nejklíčovějších momentů, a nakonec si toho vlastně u mě nevšiml nikdo... zkuste si schválně postoj nalevo :( rvete to trupem a stejně to nevytočíte pořádně, místo pružiny jste jak přeštípnutí
...
takže teď jsem konečně na dobrém začátku, ale to vůbec nevadí, to je v pořádku, vím totiž už najisto, že jsem schopná relativně velké rotace a ruce už nejsou problém
tak teď mě čeká klasický trénink, pilování... všechno to, s čím jsem počítala, když jsem do toho šla
teď už nemusím pospíchat, experimentovat, hledat atd.
teď mohu začít klidně a systematicky pracovat, sestavit si tréninkový plán, začít sledovat a analyzovat rány atd.
...
nezapomněla jsem žádnou dobře míněnou radu, která tu padla
a děkuji za neuvěřitelnou osobní i virtuální podporu, které se mi tu dostalo:up:😊
stojím teď na bedně a je to fičák 🤩
 
Upraveno:
ještě trochu doplním ten včerejšek
a třeba si to přečte i někdo, kdo to v tuhle chvíli vzdává anebo ho trápí, že mu golf nejde
je už jasné, že jsem včera tím doplněním postoje překročila bludný kámen... a nasadila si po roce úsilí svoje soukromé zelené sako
chyba, o kterou šlo je vidět tady (oba obrázky jsou prosím z Dokonalého průvodce hrou)
Zobrazit přílohu 9772

laika tak ani nenapadne, že postavení pánve je jeden z nejklíčovějších momentů, a nakonec si toho vlastně u mě nevšiml nikdo... zkuste si schválně postoj nalevo :( rvete to trupem a stejně to nevytočíte pořádně, místo pružiny jste jak přeštípnutí
...
takže teď jsem konečně na dobrém začátku, ale to vůbec nevadí, to je v pořádku, vím totiž už najisto, že jsem schopná relativně velké rotace a ruce už nejsou problém
tak teď mě čeká klasický trénink, pilování... všechno to, s čím jsem počítala, když jsem do toho šla
teď už nemusím pospíchat, experimentovat, hledat atd.
teď mohu začít klidně a systematicky pracovat, sestavit si tréninkový plán, začít sledovat a analyzovat rány atd.
...
nezapomněla jsem žádnou dobře míněnou radu, která tu padla
a děkuji za neuvěřitelnou osobní i virtuální podporu, které se mi tu dostalo:up:😊
stojím teď na bedně a je to fičák 🤩
Nechci ti do toho kecat, ale ten postoj nalevo je správný (i když už to vypadá jako švih směrem dolů a ne na vrcholu nápřahu - takže porovnáváš dvě rozdílné pozice).
Postoj napravo je spíše ukázkou toho, že profíci jsou schopni zvládnou dostat hůl do square pozice i z pro normálního smrtelníka „smrtícího” postavení v nápřahu. Obávám se, že z postavení vpravo nebudeš schopná hrát konzistentně a přesně. Ale, jak už tu bylo xkrát napsáno, golfový švih je pro každého jedinečný a třeba tobě bude zrovna vyhovovat - i se všemi „chybami”, které mohou přinést jen problémy (na tom pravém obrázku jsou prakticky všechny s výjimkou pozice zápěstí).
 
ještě trochu doplním ten včerejšek
a třeba si to přečte i někdo, kdo to v tuhle chvíli vzdává anebo ho trápí, že mu golf nejde
je už jasné, že jsem včera tím doplněním postoje překročila bludný kámen... a nasadila si po roce úsilí svoje soukromé zelené sako
chyba, o kterou šlo je vidět tady (oba obrázky jsou prosím z Dokonalého průvodce hrou)
Zobrazit přílohu 9772

laika tak ani nenapadne, že postavení pánve je jeden z nejklíčovějších momentů, a nakonec si toho vlastně u mě nevšiml nikdo... zkuste si schválně postoj nalevo :( rvete to trupem a stejně to nevytočíte pořádně, místo pružiny jste jak přeštípnutí
...
takže teď jsem konečně na dobrém začátku, ale to vůbec nevadí, to je v pořádku, vím totiž už najisto, že jsem schopná relativně velké rotace a ruce už nejsou problém
tak teď mě čeká klasický trénink, pilování... všechno to, s čím jsem počítala, když jsem do toho šla
teď už nemusím pospíchat, experimentovat, hledat atd.
teď mohu začít klidně a systematicky pracovat, sestavit si tréninkový plán, začít sledovat a analyzovat rány atd.
...
nezapomněla jsem žádnou dobře míněnou radu, která tu padla
a děkuji za neuvěřitelnou osobní i virtuální podporu, které se mi tu dostalo:up:😊
stojím teď na bedně a je to fičák 🤩
Něco ke studiu ;)
 
Něco ke studiu ;)
Nechci ti do toho kecat, ale ten postoj nalevo je správný (i když už to vypadá jako švih směrem dolů a ne na vrcholu nápřahu - takže porovnáváš dvě rozdílné pozice).
Postoj napravo je spíše ukázkou toho, že profíci jsou schopni zvládnou dostat hůl do square pozice i z pro normálního smrtelníka „smrtícího” postavení v nápřahu. Obávám se, že z postavení vpravo nebudeš schopná hrát konzistentně a přesně. Ale, jak už tu bylo xkrát napsáno, golfový švih je pro každého jedinečný a třeba tobě bude zrovna vyhovovat - i se všemi „chybami”, které mohou přinést jen problémy (na tom pravém obrázku jsou prakticky všechny s výjimkou pozice zápěstí).
jen do toho povídej! vítám to!:up:
já ty obrázky dávala jen kvůli pozici pánve, jejímu natočení ve směru nápřahu
a všimni si, že ten červený z videa, co na něj odkazuješ, má v nápřahu pokrčenou nohu a jak se kroutí do strany
ten zelený nohu propne, a to lze tím, že jde s pánví dozadu...
nejlépe je to, co myslím s tou nohou a pánví, vidět u té paní ve fialovém na konci
ne?
 
Upraveno:
jen do toho povídej! vítám to!:up:
já ty obrázky dávala jen kvůli pozici pánve, jejímu natočení ve směru nápřahu
a všimni si, že ten červený z videa, co na něj odkazuješ, má v nápřahu pokrčenou nohu a jak se kroutí do strany
ten zelený nohu propne, a to lze tím, že jde s pánví dozadu...
nejlépe je to, co myslím s tou nohou a pánví, vidět u té paní ve fialovém na konci
ne?
Trošku tě možná matou kalhoty - a pozor, nazaměňovat napnutí a propnutí.
Pokud nohu propneš, tak sice dostaneš pánev více do rotace, ale přijdeš o sílu a rychlost do impaktu a tím i vzdálenost.
Ono totiž důležitější než max. vytočení pánve, je rozdíl mezi otočením ramen a pánve - to je ta zmiňovaná „pružnost”.
Navíc, pokud pánev příliš rotuješ, tak dostaneš váhu na patu pravé nohy a budeš mít velký problém se správným zahájením švihu zpět - tj. přenosem váhy. Dále se tím i obvykle zploští rovina švihu (pokud ji budeš chtít zachovat více strmou, tak nejspíš vyrobíš „kuřecí křidélko”.)
Takže pozor s přílišným vytočením pánve.
Dej si do gůglu vyhledat obrázky „golf swing sequence” - zde jeden příklad za všechny, hráče asi netřeba představovat

307DA8B5-E2B7-474F-B8E8-D6653B919442.jpeg
 
9FB4D7AD-7472-4DC0-A492-D6AEE7005C72.jpeg


tak ten můj objev spočíval z rovného postoje do toho napravo (fázi nalevo jsem naštěstí neabsolvovala)

a dole je vidět, jak jsem to myslela s tou propnutou nohou

1D2836DE-A9D5-44B8-90B9-7DDDF7A13653.jpeg
 
Trošku tě možná matou kalhoty - a pozor, nazaměňovat napnutí a propnutí.
Pokud nohu propneš, tak sice dostaneš pánev více do rotace, ale přijdeš o sílu a rychlost do impaktu a tím i vzdálenost.
Ono totiž důležitější než max. vytočení pánve, je rozdíl mezi otočením ramen a pánve - to je ta zmiňovaná „pružnost”.
Navíc, pokud pánev příliš rotuješ, tak dostaneš váhu na patu pravé nohy a budeš mít velký problém se správným zahájením švihu zpět - tj. přenosem váhy. Dále se tím i obvykle zploští rovina švihu (pokud ji budeš chtít zachovat více strmou, tak nejspíš vyrobíš „kuřecí křidélko”.)
Takže pozor s přílišným vytočením pánve.
Dej si do gůglu vyhledat obrázky „golf swing sequence” - zde jeden příklad za všechny, hráče asi netřeba představovat

Zobrazit přílohu 9778
ano, máš pravdu, zaměnila jsem propnutí a napnutí
s propnutou nohou by to šlo obtížně
na obrázcích, co jsem dala, je vidět i ten problém s rukou...
 
Zobrazit přílohu 9777

tak ten můj objev spočíval z rovného postoje do toho napravo (fázi nalevo jsem naštěstí neabsolvovala)

a dole je vidět, jak jsem to myslela s tou propnutou nohou

Zobrazit přílohu 9779
Opravdu má ten profík stále lehce nohu pokrčenou, je to není pod těma kalhotama tak zřetelné. Pokud se na to pořádně podíváš, uvidíš to. Sleduj vršek stehna ke koleni a následně holeň. Pokud by měl nohu úplně rovně, byla by rovně i nohavice ;)
 
Opravdu má ten profík stále lehce nohu pokrčenou, je to není pod těma kalhotama tak zřetelné. Pokud se na to pořádně podíváš, uvidíš to. Sleduj vršek stehna ke koleni a následně holeň. Pokud by měl nohu úplně rovně, byla by rovně i nohavice ;)
jasně, už jsem to prubla, taky ji mám lehce pokrčenou!
 
tak jsem si ještě změřila úhel z obrázku a tam je to dobré (uf,uf)
právě na tu špatnou pozici nalevo mě upozornil ten pán a doporučil trenéra na zménu postoje
E5A17EC8-3795-4381-AD24-E1C9C0DF0D03.jpeg
 
dotázek:
EF41BA09-39D0-45BE-81CA-FBE0443ADC37.jpeg

na obrázku jsem si všimla, že když má TW nohy rovně, je ještě vysoko v nápřahu
to je jen u úderu drajvrem?
 
dotázek:
Zobrazit přílohu 9782
na obrázku jsem si všimla, že když má TW nohy rovně, je ještě vysoko v nápřahu
to je jen u úderu drajvrem?
Je to u všeho. Jde z nápřahu dolů k impactu - tzn, že pohyb začíná rotací boků a nohou, ze kterých vychází síla. Když se všimneš ve zpomaleném záběru, tak tento pohyb nohou začíná ještě dříve, než se hráč dostane holí do vrcholu nápřahu.
 
myslim si ze je to docela spravne, tento postoj odlisuje profiky od amateru, nebot v teto pozici maji jeste velky uhel ruky a hole a pak vygeneruji obrovskou rychlost pro kontaktu dole s mickem
aha, protože tady je třeba rána železem a tam je to jinak... ne? tam je s nápřahem už podstatně níž ale třeba to nevidím spravmě....
 
aha, protože tady je třeba rána železem a tam je to jinak... ne? tam je s nápřahem už podstatně níž ale třeba to nevidím spravmě....
Co tím myslíš, že je s nápřahem podstatně níž? Nic takového tam nevidím.
 
Já mám nejradši postavení pánve na plotně se slaninou a vajíčkama.. :) .

A jinak pohyb z nápřahu by měl začít pohnutím boku ve směru hry, v okamžiku impaktu by mělo být otočení pánve už jakoby napřed..

U mě jakž takž funguje že by hůl měla do impaktu jít s pravým kolenem, u tebe samozřejmě s levým..
 
Já mám nejradši postavení pánve na plotně se slaninou a vajíčkama.. :) .

A jinak pohyb z nápřahu by měl začít pohnutím boku ve směru hry, v okamžiku impaktu by mělo být otočení pánve už jakoby napřed..

U mě jakž takž funguje že by hůl měla do impaktu jít s pravým kolenem, u tebe samozřejmě s levým..
díky :)
pozici pánve se slaninou a vajíčky už ovládám mistrně 😁 tam už to nevyšpekuluju
 
Upraveno:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom