Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Poškození hole oprava a výměna

Marta

Guru fóra
Jméno
Marta
Klub
Golf club Na Vrších
HI (HCP)
33
Mám na vás všechny dotaz ohledně pravidel. V neděli na dětské tour se přihodilo toto: jednomu chlapci při hře upadla hlava putteru. Nic nevyváděl, nějak se mu uvolnila a nedržela. Spolu s caddym spoluhráče jsme se shodli, že si ji může nechat opravit a proto jsme zavolali marschalku a ona mu ji odvezla do klubovny k opravě. Hra zdržena nebyla, mezitím šli kluci na odpal a marschalka se vrátila než došli ke greenu. Jenže se vrátila s tím, že mu ji opravit nesmějí, nemohli se nějak dostat do lepidla co měli a přijmout lepidlo od jiného hráče (nabízel ho) že přijmout nesmí, že by to bylo napomáhání ve hře. Prý mu tu hůl nemohou pomoci ani přidržet při lepení, že je to opět napomáhaní ve hře. Byla jsem pak ještě za ředitelkou turnaje, že v pravidlech vyloženě stojí, že si může hráč v rámci turnaje bez zdržení nechat hůl opravit. Trvali na svém, že to konzultovali s dalšími dvěma rozhodčími a že prostě mu ji opravit nesmí. Kluk dohrál turnaj tak, že patoval dřevem. Byl to začátečník, 14ti lety kluk...ale o to nejde. Mě přijde, že to byl přehnaný výklad pravidel, kluk byl z jejich klubu a navíc se tam prý rodiče dost hnusně dohádali (jiných dětí ) a možná měli strach, aby je někdo nenařkl, že pomohli svému členovi. Jak to vidíte vy? V pravidlech to dle mne řeší část 4-3. Poškození hole oprava a výměna. A lze považovat podání lepidla jiným hráčem za napomahani ve hře?
 
Mám na vás všechny dotaz ohledně pravidel. V neděli na dětské tour se přihodilo toto: jednomu chlapci při hře upadla hlava putteru. Nic nevyváděl, nějak se mu uvolnila a nedržela. Spolu s caddym spoluhráče jsme se shodli, že si ji může nechat opravit a proto jsme zavolali marschalku a ona mu ji odvezla do klubovny k opravě. Hra zdržena nebyla, mezitím šli kluci na odpal a marschalka se vrátila než došli ke greenu. Jenže se vrátila s tím, že mu ji opravit nesmějí, nemohli se nějak dostat do lepidla co měli a přijmout lepidlo od jiného hráče (nabízel ho) že přijmout nesmí, že by to bylo napomáhání ve hře. Prý mu tu hůl nemohou pomoci ani přidržet při lepení, že je to opět napomáhaní ve hře. Byla jsem pak ještě za ředitelkou turnaje, že v pravidlech vyloženě stojí, že si může hráč v rámci turnaje bez zdržení nechat hůl opravit. Trvali na svém, že to konzultovali s dalšími dvěma rozhodčími a že prostě mu ji opravit nesmí. Kluk dohrál turnaj tak, že patoval dřevem. Byl to začátečník, 14ti lety kluk...ale o to nejde. Mě přijde, že to byl přehnaný výklad pravidel, kluk byl z jejich klubu a navíc se tam prý rodiče dost hnusně dohádali (jiných dětí ) a možná měli strach, aby je někdo nenařkl, že pomohli svému členovi. Jak to vidíte vy? V pravidlech to dle mne řeší část 4-3. Poškození hole oprava a výměna. A lze považovat podání lepidla jiným hráčem za napomahani ve hře?
  1. jako další možnost, pouze pokud je hůl nezpůsobilá ke hře, nahradit ji jakoukoli jinou holí.Výměna hole nesmí nepřípustně zdržovat hru (Pravi- dlo 6-7). K výměně nesmí být použita hůl, kterou si pro hru vybrala jiná osoba hrající na hřišti, ani hůl sestavená z komponent nesených během stanoveného kola hráčem nebo pro něj.
    Lze diskutovat zda,lepidlo, je komponent. To lze pouze výkladem, nebo dotazem, příslušným. Jednoduché je znechutit, někomu z neznalosti nebo jsou-li znalí a lepidlo je komponentem tak smekám. Jinak, se nemáte , kde obrátit na nápravu, tak to je , bylo místně rozhodnuto a přes to vlak už nejede. To by museli, odpovědní, chtít a poučit manuálem klubové Stk ??
 
Me to prijde smutne. O cem toto je?
Ja nevim, ale takto si proste fair play hru nepredstavuji.

@bohumil.koval
ani hůl sestavená z komponent nesených během stanoveného kola hráčem nebo pro něj.
Zde se dle meho mluvi o hraci, kteremu se stalo ono poskozeni. Predpokladal bych, ze jinak by bylo explicitne receno, ze to nesmi byt ani od ostatnich.
Mj. osobne lepidlo za komponent nepovazuji, komponenty jsou hlava shaft a grip. Lepidlo, paska jsou material pro sestaveni. Pravidlove ale nevim.
 
Pamatuji si řešení situace z Hluboké, kde se jednomu hráči uvolnila hlava hole u driveru a chtěl si ji utáhnout, rovněž mu to nebylo dovoleno. Bohužel si nevybavím důvod.

K příkladu výše a podkladům zde (http://www.randa.org/Rules-of-Golf/...ged-Clubs-Repair-and-Replacement#alldecisions) si myslím, že mu to měli dovolit opravit a dokonce si ji mohl vyměnit např. za nějaký mu přivezený z holí k zapůjčení.
 
Pokud u padne hlava hole, pak je nezpusobilá ke hře, pokud se uvolní šroub je možno dotáhnout, pokud se tím nezmění parametry
 
Upraveno moderátorem:
Oni ale hráči neřekli, že hůl nemůže opravit. Řekli mu ( zjednodušeně řečeno ), že si na opravu nesmí půjčit lepidlo od jiného hráče, což si myslím, že je také nesmysl, ale na základě úplně jiné pravidlové argumentace.Jinak patr za jiný určitě vyměnit mohl. Popravdě řečeno, nikdy jsem neslyšel, že by si někdo v průběhu turnaje hůl lepil.
- @bohumil.koval - tu Vaši poslední větu jsem nepochopil vůbec, co s tím případem má společného STK klubu ?
- @mkopcak - hlavu driveru si hráč přitáhnout může kdykoliv na 100 % ( nesmí změnit loft apod. ), to bylo určitě nesprávné rozhodnutí
 
Oni ale hráči neřekli, že hůl nemůže opravit. Řekli mu ( zjednodušeně řečeno ), že si na opravu nesmí půjčit lepidlo od jiného hráče, což si myslím, že je také nesmysl, ale na základě úplně jiné pravidlové argumentace.Jinak patr za jiný určitě vyměnit mohl. Popravdě řečeno, nikdy jsem neslyšel, že by si někdo v průběhu turnaje hůl lepil.
- @bohumil.koval - tu Vaši poslední větu jsem nepochopil vůbec, co s tím případem má společného STK klubu ?
- @mkopcak - hlavu driveru si hráč přitáhnout může kdykoliv na 100 % ( nesmí změnit loft apod. ), to bylo určitě nesprávné rozhodnutí

Uz si to vybavuju - hrac nebyl 100% schopen rict, zda by dokazal hul nastavit zpet uplne stejne, proto sme mu to nedovolili.
 
Děkuji za přesunutí do jiného vlákna. A děkuji všem za reakce. Jen bych řekla, že se domnívám, že mu jiný putter půjčit nemohli...ano, mohl použít jinou hůl v bagu, což udělal - na puttování používal dřevo.
Nechci nic reklamovat, ani jinde "honit", jen mě to zajímalo jak to vidíte vy, byl to kluk co šel s mým mladším synem ve flajtu (a já s nimi jako divák). A mě přišlo, že na něj byli zbytečně přísní, proto jsem šla za tou managerkou (nebo prezidentkou či kdo to je) klubu, že jsem si říkala, že nepostupují správně.
Kluk měl na svém putteru tu hlavu volnou, zdálo se, že by stačilo to zakápnout lepidlem, třeba vteřiňákem, a že by s ní mohl turnaj dohrát. Trochu nechápu jaký je (ale to by mi měli vysvětlit oni, ti rozhodčí) mezi lepidlem z recepce a lepidlem od jiného hráče. Myslím si, že to mohli na recepci prostě omotat páskou, aby to drželo a mohl to dohrát. Tak nějak asi dotáhli ta pravidla do absurdity. A klučinu to rozhodilo, což chápu a bylo mi ho líto. Jeho asi třetí turnaj a taková zkušenost...
No, prostě mi to vysvětlili, stáli si za tím a já tam nechtěla dělat husto, fakt nebývám prudič. Kluk tam neměl nikoho, kdo by se ho zastal a byl jak v jiříkově vidění a evidentně moc nechápal situaci.
Navíc jsem měla co dělat se starším synem, který zahrál skvělý výsledek, zlepšoval z 26 na 23, zahrál 41 stbl. bodů...a krátce po té, co to dali na server čgf, dostal DQ, protože si hlavní rozhodčí všimla, že nemá podepsanou skorekartu...takže jsem měla co dělat, abych utěšila jednoho totálně rozsypanýho golfistu...:(
 
Upraveno:
Hele, já si myslím, že je dobře, že se i na dětské tour ty děcka od začátku učí, že prostě jsou daná nějaká pravidla a ta se prostě dodržují. Jen sama za sebe musím říci, jsem měkoš a neměla bych na to, klukovi říci, že si putter nesmí slepit a že mu ho taky neslepím.
 
V odkazu od @mkopcak se jasne pise, ze oprava hole je povolena, pokud jsou pouzity puvodni komponenty, ktere explicitne jmenuji jako shaft, grip a hlava. Cilem opravy je dostat hul co nejblize puvodnimu stavu. Zde predpokladam ze jde o zakladni parametry a vlastnosti ala loft, delka, miridla atp.
Tzn. dovolit opravu meli a pouzito mohlo byt lepidlo, izolepa kohokoliv.
 
V odkazu od @mkopcak se jasne pise, ze oprava hole je povolena, pokud jsou pouzity puvodni komponenty, ktere explicitne jmenuji jako shaft, grip a hlava. Cilem opravy je dostat hul co nejblize puvodnimu stavu. Zde predpokladam ze jde o zakladni parametry a vlastnosti ala loft, delka, miridla atp.
Tzn. dovolit opravu meli a pouzito mohlo byt lepidlo, izolepa kohokoliv.

Oprava lepidlem mohla být povolena. Izolepou však urćitě ne. Patr by musel být po opravě shodný s tím před opravou, což omotání lepící páskou nesplňuje...
 
Oprava lepidlem mohla být povolena. Izolepou však urćitě ne. Patr by musel být po opravě shodný s tím před opravou, což omotání lepící páskou nesplňuje...
Proc?
 
Proc?

Protože ta hůl není stejná. Před opravou omotána nebyla. Když nic jiného tak ta opravená hůl bude mít jinou hmotnost. Sice o trochu, ale bude. Má tak jiné vlastnosti. Je to v podstatě stejné jako kdyby si tam během hry dolepili vyvažovací pásku...
 
Protože ta hůl není stejná. Před opravou omotána nebyla. Když nic jiného tak ta opravená hůl bude mít jinou hmotnost. Sice o trochu, ale bude. Má tak jiné vlastnosti. Je to v podstatě stejné jako kdyby si tam během hry dolepili vyvažovací pásku...
Uplne to same plati pro lepeni. Das jine lepidlo, je ho vice. Predtim bylo jinde. Kdyby tam byla fergule a ulitla, tak to uz slepit nesmim?

Btw. Omotani izolepou zmeni vahu mene nez spina na holi.
 
Já už z Vás nemůžu, upadne-li hlava hole=nezpůsobilá ke hře, pravidlo 4-3a poznámka, lze pouze vyměnit, žádné lepení
 
Rozlišuje se ještě při jaké příležitosti došlo k poškození hole? To má na možnost / nemožnost výměny či opravy hole taky vliv. Pokud je to při úderu, byť cvičném, pak je možno. Pokud je to například při chůzi a používám hůl jako vycházkovou hůl a poškodím ji tak nemám nárok. To jen tak pro doplnění.
 
Já už z Vás nemůžu, upadne-li hlava hole=nezpůsobilá ke hře, pravidlo 4-3a poznámka, lze pouze vyměnit, žádné lepení
Takze pravidlo 4-3a ii "he may repair or have it repaired" dle tebe neplati? Proc?

Btw. Definice repair je 4-3/2, tedy sestaveni z puvodnich komponent (shaft, grip, hlava).

Me prijde ze si pletes upadlou hlavu se zlomenym krckem...
 
Rozlišuje se ještě při jaké příležitosti došlo k poškození hole? To má na možnost / nemožnost výměny či opravy hole taky vliv. Pokud je to při úderu, byť cvičném, pak je možno. Pokud je to například při chůzi a používám hůl jako vycházkovou hůl a poškodím ji tak nemám nárok. To jen tak pro doplnění.
Dle meho opirani ala vychazka je ok: 4-3/1
"leaning on a club while waiting to play" je priklad bezneho uziti hole.
To rozhodnuti je hlavne o umyslu poskodit, vzteku.. naopak bezne pouziti hole na vse mozne je ok (searching the ball, accidental drop...).
 
Hůl je nezpůsobilá ke hře, jestliže je podstatně poškozena, např. násada je nalomena, podstatným způsobem ohnuta nebo dojde k jejímu zlomení; dojde k uvolnění, odpadnutí či podstatné deformaci hlavy hole; nebo se uvolní držadlo. Hůl není nezpůsobilá ke hře jen proto, že došlo ke změně úhlu přiložení hlavy hole k zemi nebo k náklonu líce hole nebo je hlava hole poškrábaná.
 
Dle meho opirani ala vychazka je ok: 4-3/1
"leaning on a club while waiting to play, teeing a ball or removing a ball from the hole"
To rozhodnuti je hlavne o umyslu poskodit, vzteku.. naopak bezne pouziti hole na vse mozne je ok (searching the ball, accidental drop...).
Ano vztahuje se to na vztek
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom