Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Positive Impact Golf

jan

Guru fóra
Klub
Pysely
HI (HCP)
26.7
Nahodne jsem narazil na toto:
http://www.positiveimpactgolf.co.uk

Zakladatel je jisty Brian Sparks, ktery razii teorii, ze moderni golfova technika je zcela nevhodna pro cca 80% hracu. Vymyslel alternativu s odkazem na hru puvodnich legend s tim, ze cely svih je naprosto uvolneny a nekomplikovany pohyb. Na netu ma mnoho fanousku a ne jen duchodoveho veku.

Toto je jedno z prvnich videii co udelal, mnoho let nazpet. Nyni uz ma mnoho pokracovatelu a sam dela video konzlutace. Na prvni pohled pusobi jak retard, ale zjevne to funguje a mnoho lidi pise, ze je "zachranil" a znovu ukazal krasu cele hry. Boura vsechny fundamenty jako nehybat hlavou, natazena levacka, nezvedat levou nohu... uplne vse. :)
http://youtu.be/eURbeXGkeCU

Vyzkousel jsem si to a opravdu je to strasne snadne. Pro novacky, lidi s omezenou motorikou, deti...
Co si o tom myslite?
 
Re: Positive Imapact Golf

Tohle spousta trenérů neuvidí ráda. Díky tomuto krásnému jednoduchému pohybu by to potom mohl hrát skoro každej a oni by přišli o těžce vydělané peníze. :evil:  
Předem se omlouvám těm pár výjimkám. :oops: 
 
Re: Positive Imapact Golf

Je to dobré na pochopení rotace a cítění tempa. Nicméně základ je pořád stejný. Jen díky tomuto "lážo plážo" stylu asi nezahraješ slušné číslo. Bude chybět vzdálenost.
 
Re: Positive Imapact Golf

:idea:Na jednom videu ukazuje švih dámskou 7kou na 150 yard.  To není tak krátké. To stačí na bogey golf. :idea:
 
Re: Positive Imapact Golf

Helldriver řekl:
:idea:Na jednom videu ukazuje švih dámskou 7kou na 150 yard.  To není tak krátké. To stačí na bogey golf. :idea:
Vzal jsi mi to z pusy. Koukni na Davidův HCP, tam to asi nestačí  :), můj je to sen hrát to stabilně 135m carry.
 
Re: Positive Imapact Golf

Sny se mají plnit nejen o Vánocích  :idea:  To určitě dáš.
 
Re: Positive Imapact Golf

Jako 150y 7ckou odpovida rychlosti hlavy driveru 100mph. To je daleko vice nez prumer LPGA. Vychazi to na min. 230y carry. To bych asi snesl :)))

Ono timto asi zadny atlet hrat nebude, ale Brian sam se hlasi k technice B. Jonese a spol. Ze soucasnych tvrdi, ze tuto filosofii praktikuje (nevedomky) Bubba, ktery tedy se vzdalenosti problem nema.

Jeden dulezity aspekt k tomuto je, ze uz dost treneru ukazuje jak dlouho se soucasnou moderni technikou hraji spickovy hraci. Poukazuji na fakt, ze hodne z nich konci hluboko pred 40tkou a vetsinou v nemocnici. Naopak starsi oldschool a neatleticky orientovani hraci hraji dodnes. Onou technikou v tomto se ani nemysli zafixovanou osu patere, ale onen trend krutu mezi pasem a zbytkem tela - ono napnuti tela. PIG je druhy extrem, ale mozna velmi pozitivni, neb timto by mohlo hrat mnohem vice lidi uspesneji.
V jednom rozhovoru rika, ze je dobre si vsimnou kolik procent hracu na hristi udela plynuly svih, udrzi balance atp. Velmi malo. David. :))

Davide, kolik vlastne palis ty driverem carry, at muzem trosku zavidet :)
 
To je moc pěkné. Podíval jsem se i na další videa, vypadá to i docela elegantně. Mně to ale zrovna moc ideální pro začátečníky nepřijde, resp. pro začátečníky, kteří se chtějí naučit základy dobře a ještě přemýšlí na nějakou výkonnost a dosažení herních výsledků do budoucna - tzn. že se chtějí dlouhodobě zlepšovat. Nebude tahle metoda mít své limity, resp. čeho je možné dosáhnout - třeba i té vzdálenosti a přesnosti? Podle mě pak bude hrozně obtížné se naučit dělat dynamický švih, nemluvě o naučení "držet hlavu", to pak bude daná osoba, jako kdyby nikdy nic nedělala.

Pokud mohu soudit podle sebe, tak největší problém, co jsem měl a mám je, že jdu do švihu silově a nemám dostatečně uvolněné zápěstí, o občasném špatném držení gripu nemluvě... (hm, jak si shodit takhle při pondělku sebevědomí) a nemám příslušné tempo. Je otázkou, jestli bych "uvolnění" dosáhl tímto postupem rychlejších výsledků (je možné že jo). 

Ale určitě je to inspirativní, nejvíc se mi na tom líbí ty cvičné švihy s držením hole jak tác. Moc se těším, až někoho takhle na hřišti uvidím. :)
 
Requo řekl:
To je moc pěkné. Podíval jsem se i na další videa, vypadá to i docela elegantně. Mně to ale zrovna moc ideální pro začátečníky nepřijde, resp. pro začátečníky, kteří se chtějí naučit základy dobře a ještě přemýšlí na nějakou výkonnost a dosažení herních výsledků do budoucna - tzn. že se chtějí dlouhodobě zlepšovat. Nebude tahle metoda mít své limity, resp. čeho je možné dosáhnout - třeba i té vzdálenosti a přesnosti? Podle mě pak bude hrozně obtížné se naučit dělat dynamický švih, nemluvě o naučení "držet hlavu", to pak bude daná osoba, jako kdyby nikdy nic nedělala.
Ja si myslim, ze to problem nebude. Lide co hraji toto nikdy drzet hlavu nebudou neb to nebude potreba. Dynamicky to nemusi byt problem: beztak nejvetsi issue lidi s rychlosti je o tom, kdy hul vypustis. Dostat se s timto na HCP 10-20 problem nebude vubec - ostatne kolik sami znate lidi, co maji tento HCP a techniku uplne divnou, takze i single bych nevidel cerne. 
Rychlost na driveru muze byt problem, ale jak to chapu ja dle toho co psali jeho zaci, Brian nikoho k nicemu nenuti. Vice mene se snazi najit idealni prirozeny pohyb kazdeho cloveka, a jeste ke vsemu temer plne symetricky. 
Podobne hralo hodne lidi drive a dosahovali slusnych vysledku, Ano moderni trend hrist jde jinam, neb klade hodne velke naroky na vzdalenost... 
 
No ja si dokážu velice dobře tohle představit pro hre na pohodu, ale u soutěžního golfu si myslím, ze nez clovek dojde k takovémuto lazoplazo stylu, musi uz mit neco za sebou.
 
Je jasné, že to nebude pro " scratch " hráče, ale kdo má takové ambice,  musí se golfu věnovat skoro profesionálně a hlavně od juniorského věku. Pro nás veterány rekreanty co navíc začali hóóódně pozdě to určitě stojí minimálně za vyzkoušení. :idea:
 
Re: Positive Imapact Golf

jan řekl:
Jako 150y 7ckou odpovida rychlosti hlavy driveru 100mph. To je daleko vice nez prumer LPGA. Vychazi to na min. 230y carry. To bych asi snesl :)))

Ono timto asi zadny atlet hrat nebude, ale Brian sam se hlasi k technice B. Jonese a spol. Ze soucasnych tvrdi, ze tuto filosofii praktikuje (nevedomky) Bubba, ktery tedy se vzdalenosti problem nema.

Jeden dulezity aspekt k tomuto je, ze uz dost treneru ukazuje jak dlouho se soucasnou moderni technikou hraji spickovy hraci. Poukazuji na fakt, ze hodne z nich konci hluboko pred 40tkou a vetsinou v nemocnici. Naopak starsi oldschool a neatleticky orientovani hraci hraji dodnes. Onou technikou v tomto se ani nemysli zafixovanou osu patere, ale onen trend krutu mezi pasem a zbytkem tela - ono napnuti tela. PIG je druhy extrem, ale mozna velmi pozitivni, neb timto by mohlo hrat mnohem vice lidi uspesneji.
V jednom rozhovoru rika, ze je dobre si vsimnou kolik procent hracu na hristi udela plynuly svih, udrzi balance atp. Velmi malo. David. :))

Davide, kolik vlastne palis ty driverem carry, at muzem trosku zavidet :)
Carry? Driverem? Nevím. Možná si to bude pamatovat Michal z víkendové hry na plátně. Pro mě nebylo až tak důležité na turnajích jak daleko to bylo, ale že jsem si cenu za Longest drive odnesl domů :p
 
Když má člověk štěstí a jako skoro jediný zůstane na ferveji ,  tak může  vyhrát Longest drive i takovej kraťas jako já.  ;)  Dýšina j.č. 18
Někdy i slepé kuře najde zrnko. :p
 
Re: Positive Imapact Golf

doktordee řekl:
jan řekl:
Jako 150y 7ckou odpovida rychlosti hlavy driveru 100mph. To je daleko vice nez prumer LPGA. Vychazi to na min. 230y carry. To bych asi snesl :)))

Ono timto asi zadny atlet hrat nebude, ale Brian sam se hlasi k technice B. Jonese a spol. Ze soucasnych tvrdi, ze tuto filosofii praktikuje (nevedomky) Bubba, ktery tedy se vzdalenosti problem nema.

Jeden dulezity aspekt k tomuto je, ze uz dost treneru ukazuje jak dlouho se soucasnou moderni technikou hraji spickovy hraci. Poukazuji na fakt, ze hodne z nich konci hluboko pred 40tkou a vetsinou v nemocnici. Naopak starsi oldschool a neatleticky orientovani hraci hraji dodnes. Onou technikou v tomto se ani nemysli zafixovanou osu patere, ale onen trend krutu mezi pasem a zbytkem tela - ono napnuti tela. PIG je druhy extrem, ale mozna velmi pozitivni, neb timto by mohlo hrat mnohem vice lidi uspesneji.
V jednom rozhovoru rika, ze je dobre si vsimnou kolik procent hracu na hristi udela plynuly svih, udrzi balance atp. Velmi malo. David. :))

Davide, kolik vlastne palis ty driverem carry, at muzem trosku zavidet :)
Carry? Driverem? Nevím. Možná si to bude pamatovat Michal z víkendové hry na plátně. Pro mě nebylo až tak důležité na turnajích jak daleko to bylo, ale že jsem si cenu za Longest drive odnesl domů :p
Myslím, že jsem někdy v průběhu turnaje na plátně u tebe zaregistroval celkovou hodnotu 270, ale kolik z toho bylo carry, netuším.
 
Platno nepocitam :))) Tak jsem zahral 150 putterem.. :))

Jinak s tim longestem je to jak pise helldriver: zustat na fairway rulezz!! :))
 
Jinak vcera jsem se koukal jeste jednou na web PIG a je tam video rozhovor s bratrem toho Briana a ten tou technikou dava 270 tez. 

Muj trener rikal, ze nejrychlejsi na hristi je banda nemeckych duchodcu neb nic nehledaji, mozna budou i nejdelsi. :)
 
Tak jsem to jen tak trochu zkoušel na 2m do sítě a zjistil jsem zajímavou věc, je potřeba čistě trefit míček  :mrgreen: , ať je švih takovej nebo makovej  :D
 
Takze jsme v ... :D
 
Jiří: Dej vědět, prosím ale, bez toho tanečku s tou holí ala neseme tác se to nepočítá. Btw. a když by si se u toho nahrál na video, byla by to pecka. :-D 

Asi jste taky našli Brianův youtube kanál, kde těch ukázek různých typů ran je více.  Docela zajímavě to vypadá s driverem - kdy se už v tanečku zvedá noha, ale popravdě řečeno, vizuálně se mi to nelíbí, především ta fáze po odpalu, a to rychle skrčení rukou, ale je fakt, že to asi bude velmi ohleduplné vůči zádům.

 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom