Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Portugalské dobrodružství

JanKostalCZE

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Jan
Přijmení
Košťál
Klub
Prague City Golf Vinoř
HI (HCP)
0,2
V minulých dnech jsem se vydal na golfový trip do Portugalska.
Z původních 4 plánovaných hřišť, bylo nakonec 7 :D
Počasí mnohem lepš než tady, ikdyž jak pro koho, 30 ve stínu neni ideální pro každého :D

DEN 1.
Vždy inteligentně vybírám velmi vzdálená letiště, letěli jsme tedy z Berlína :D
Po příletu jsme se přesunuli od skalního městečka Sintra, které je zapsané na listu UNESCO.

DEN 2.
Ráno klasické kolečko základních památek v Sintře, ale pak už jsem šel na věc!!
Pestana Beloura golf.
Teetime ve 14:15, počasí ideální, 25°, mírný vítr, super spoluhráč (člen, velká výhoda).
Hřiště jednotvárné, občas nějaká vodní překážka, pár jamek, u kterých bylo potřeba přemýšlet, ale jinak nic extra.
FullSizeRender 9.jpg


DEN 3.
Tady už přišlo to lepší :)
Penha Longa golf resort.
Krásný resort, který má 27 jamek, tenisové kurty, fotbalové hřiště, obrovský hotel, historický klášter a spoustu dalšího.
Hřiště nejhezčí z těch, které jsem v Portugalsku hrál.
Ve skvělé kondici, nijak extra dlouhé, ale pár jamek bylo nudných, ale to je na každém hřišti.
Signature hole je jamka č.6 (foto), krátký par5, dosažitelný druhou ranou. Za greenem zbytky opevnění kláštera dodávají pocit starodávné atmosféry.
Z pár jamek je vidět Circuit Estoril, kde se jezdí i Formule, nedokážu si představit hru během průběhu závodu.

FullSizeRender 8.jpg



DEN 4.
Původně volný den se nakonec volným nestal.
Ráno výlet na Cabo da Roca, nezápadnější mys kontinentální Evropy :)
Přesun do Lisabonu a zase na golf.
Belas golf club.
Úplně rozdílné devítky, jak z jiného světa.
Druhá devítka je klasického rázu typického pro hřiště v okolí.
První devítka na samotě mezi kopci. Těžká a dlouhá výzva ve 30° byla docela záhul. Ale zvládl jsem to :)

FullSizeRender 7.jpg



DEN 5.
Vydal jsem se trošku dále od města.
Po přejetí mostu 25.Dubna, který vypadá jako krátky Golden gate bridge, jsem se dostal mimo všechen ruch.
Aroeira I. golf.
Resort, který má dvě mistrovská 18 jamková hřiště v minulosti hostil European tour i LET.
Hřiště o šíře jamek jako Varská devítka mi daco dost zabrat.
Absence drivingu (místo něj postavili baráky) mi dost rozhodila mysl a ze začátku jsem se velmi trápil, ale i to se zlepšilo. Dobré drivy jsou na tomto hřišti základ!!
Poté jsem přejel na krátkou akademickou 18ku nedaleko Aroeiry. Par 61 nevypadal nic extra, ale byla to zajímavá zkušnost. Na tomto hřišti se ukázalo, že greeny jsou základ!! Fairwaye nic moc, spíše nic než moc, ale greeny skvělé.
Poprvé jsem velmi zmokl, silné přeháňky moc nepotěšily :(

DEN 6.
Předpověď počasí velmi špatná. Hlásili bouřky a silný déšť.
Ráno jsem šel kolečko památek městem a stále doufal, že se počasí umoudří.
Nakonec ano!!
Vydal jsem se na nedalekou devítku Paco do Lumiar. Par 29, nic moc, fee 30e za 9 jamek mě dost rozzlobilo. Greeny opět suprové, absence zimy dělá své.
Chtěl jsem si ješte trošku zahrát. Jel jsem na Jamor golf. Hřiště ve sportovním areálu má ve správě Portugalská golfová federace. Par 34, jelikož museli jednu jamku zkrátit na par3, protože vedla podel dálnice a to dělalo neplechu.
Bohužel jediné hřiště bez birdie :(

Pokračování dalšího výlet příště, snad již brzy :)
 
Upraveno moderátorem:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom