Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Pořadí na odpališti

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Admin (údržba): Vyčleněné diskusní téma z jiné diskuse na 19.Jamce.

Originál téma (zdroj): Tykání na golfu
Datum rozdělení: 10.1.2019 cca 10:30

---
Příspěvky týkající se obou témat byly ponechány, monotématické buď ponechány, nebo přesunuty. První příspěvek, který nastartoval diskusi ohledně pořadí na odpališti (rozvinula se do následné bohaté diskuse již nesouvisející s původním tématem) byl zduplikován, viz níže.
 
Upraveno:
Já ten článek neměl číst.
Autor na mě působí jako člověk, který se cítí jako něco víc, není přece fotbalista, hokejista, hledač kešek ani komunista, ale golfista!
To je přece jasná známka toho, že je víc. Navíc mu je přes 50.
Uf, jsem rád, že jsem nikoho takového na golfu dosud nepotkal. S vykáním nemám naprosto žádný problém, ale s důvody tohoto pána vykání "vyžadovat" docela jo.
Mě naopak baví, když se ve flightu sejdeme kluk 10 let, já skoro 50, další skoro 70 a starší dáma a tykání je naprosto přirozené a automaticky dohodnuté hned na začátku. Pro mě to vytváří tu atmosféru, že jsem mezi přáteli, i když se třeba vidíme poprvé a naposledy.
Tykání,vykání je stejné, jako první otázka “ jaký máš HCP”!
Stejně by mne zajímalo, čím se řídí , kdo první na první jamce začíná ? Dáma má přednost či starší nebo nižší HCP , hosté nebo REDY GOLF?? U turnaje je to dané startovní listinou. Z předchozích příspěvků mne napadá ještě nadřízený neb chlebodárce,prezident či někdo z majitelů vedení clubu.
Předně jsou to lidé jako my a nikdo neví, mne nikdy nezajímalo , kdo je čím jakým autem přijel , kolik máHCP , jen ze zajímavosti se podívám čím hraje popř. pochválím a zeptám se jak se mu s tím hraje.
Jinak, to k tomu tykání/vykání taky patří úcta jeden k druhému a každý může mít svůj názor, mnohdy je tady při diskuzích více než výbušná diskuze, jediné štěstí , že jste přes net, jinak nevím, jak by to mnohdy dopadlo, ruku přátelé na srdce a s úsměvem jde vše snáz, potkáváme se na hřišti i mimo a slovo vyřčené zpět nevezmeš.
 
Tykání,vykání je stejné, jako první otázka “ jaký máš HCP”!
Stejně by mne zajímalo, čím se řídí , kdo první na první jamce začíná ? Dáma má přednost či starší nebo nižší HCP , hosté nebo REDY GOLF?? U turnaje je to dané startovní listinou. Z předchozích příspěvků mne napadá ještě nadřízený neb chlebodárce,prezident či někdo z majitelů vedení clubu.
Předně jsou to lidé jako my a nikdo neví, mne nikdy nezajímalo , kdo je čím jakým autem přijel , kolik máHCP , jen ze zajímavosti se podívám čím hraje popř. pochválím a zeptám se jak se mu s tím hraje.
Jinak, to k tomu tykání/vykání taky patří úcta jeden k druhému a každý může mít svůj názor, mnohdy je tady při diskuzích více než výbušná diskuze, jediné štěstí , že jste přes net, jinak nevím, jak by to mnohdy dopadlo, ruku přátelé na srdce a s úsměvem jde vše snáz, potkáváme se na hřišti i mimo a slovo vyřčené zpět nevezmeš.
Jaké má kdo HCP mě docela zajímá, kvůli srovnání mé hry s jeho. Pokud lepší než já, koukám jak řeší různé situace a jaké hraje rány, abych se přiučil. Ale na prvním odpalisti se na to obvykle neptám :) spíš se to snažím vyčíst že startovky.
Co se pořadí týče, bývá to podle HCP od nejlepšího k nejhoršímu na první jamce, pak podle dosaženého score na předchozí jamce. Dáma vždy poslední. Věk nehraje roli.
Ale mimo turnaj stejně vždycky ready golf hrajeme.
 
Stejně by mne zajímalo, čím se řídí , kdo první na první jamce začíná ? Dáma má přednost či starší nebo nižší HCP , hosté nebo REDY GOLF?? U turnaje je to dané startovní listinou. Z předchozích příspěvků mne napadá ještě nadřízený neb chlebodárce,prezident či někdo z majitelů vedení klubu.
Nevím, jak jiní, ale já se řídím HCP. I maršálové či startéři (pokud jsou) tak startují podle HCP. Ale při přátelské hře to je na dohodě, jenže ono se většinou nikomu jako prvnímu na týčko nechce, tak to zase skončí u HCP.
Přednost dam je trošku nepraktická, pokud nejdou ze stejného odpaliště ;) Ale to platí, myslím, obecně, že se odpaluje od nejvzdálenějších týček po nejbližší - a to nejen na první jamce.
 
Tykání,vykání je stejné, jako první otázka “ jaký máš HCP”!
Stejně by mne zajímalo, čím se řídí , kdo první na první jamce začíná ? Dáma má přednost či starší nebo nižší HCP , hosté nebo REDY GOLF?? U turnaje je to dané startovní listinou. Z předchozích příspěvků mne napadá ještě nadřízený neb chlebodárce,prezident či někdo z majitelů vedení clubu.
Předně jsou to lidé jako my a nikdo neví, mne nikdy nezajímalo , kdo je čím jakým autem přijel , kolik máHCP , jen ze zajímavosti se podívám čím hraje popř. pochválím a zeptám se jak se mu s tím hraje.
Jinak, to k tomu tykání/vykání taky patří úcta jeden k druhému a každý může mít svůj názor, mnohdy je tady při diskuzích více než výbušná diskuze, jediné štěstí , že jste přes net, jinak nevím, jak by to mnohdy dopadlo, ruku přátelé na srdce a s úsměvem jde vše snáz, potkáváme se na hřišti i mimo a slovo vyřčené zpět nevezmeš.
Pořadí na odpališti se přeci řídí podle hcp - nejnižší začínají a nejvyšší jdou poslední. A když má žena nižší než chlap, ale jde z červených, tak začíná chlap - z praktických důvodů. A na dalších odpalištích se to řídí tím, kdo měl nejméně ran na předešlé jamce. Jiný systém jsem nezažila, kromě teda když jdeme si jen tak zahrát přátelsky, tak prostě - kdo je ready, ten hraje.
 
Pořadí na odpališti se přeci řídí podle hcp - nejnižší začínají a nejvyšší jdou poslední. A když má žena nižší než chlap, ale jde z červených, tak začíná chlap - z praktických důvodů. A na dalších odpalištích se to řídí tím, kdo měl nejméně ran na předešlé jamce. Jiný systém jsem nezažila, kromě teda když jdeme si jen tak zahrát přátelsky, tak prostě - kdo je ready, ten hraje.
Pravidlo 6.4.b Hra na rány
(1) Běžné pořadí ve hře.
• Nazačátkuprvníjamky.Přednostnaprvníjamcejeurčenanasazením (startovní listinou), které stanovil Soutěžní výbor, nebo pokud žádné nasazení není k dispozici, vzájemnou dohodou nebo náhodným způsobem (třeba hodem mincí).
Myslím si, že tady pravidla čte jen někdo?!
Takže, pravidlo, že HCP atd nemá pravidlové opodstatnění.
Nedalo mi to a podíval jsem se, když tady byly odpovědi jednoznačné, vidím, že tady není, chybí, pravidlový guru.
 
Pravidlo 6.4.b Hra na rány
(1) Běžné pořadí ve hře.
• Nazačátkuprvníjamky.Přednostnaprvníjamcejeurčenanasazením (startovní listinou), které stanovil Soutěžní výbor, nebo pokud žádné nasazení není k dispozici, vzájemnou dohodou nebo náhodným způsobem (třeba hodem mincí).
Myslím si, že tady pravidla čte jen někdo?!
Takže, pravidlo, že HCP atd nemá pravidlové opodstatnění.
Nedalo mi to a podíval jsem se, když tady byly odpovědi jednoznačné, vidím, že tady není, chybí, pravidlový guru.
"Vzájemnou dohodou" ti nestačí? My normální se vždy dohodneme. Řekneme si. Převážně je to právě dle HCP a vzdálenosti odpališť ve směru jamky. Aby ženy nepřekážely nebo se nemusely vracet zpět třeba až k bílým odpalištím.
 
Pravidlo 6.4.b Hra na rány
(1) Běžné pořadí ve hře.
• Nazačátkuprvníjamky.Přednostnaprvníjamcejeurčenanasazením (startovní listinou), které stanovil Soutěžní výbor, nebo pokud žádné nasazení není k dispozici, vzájemnou dohodou nebo náhodným způsobem (třeba hodem mincí).
Myslím si, že tady pravidla čte jen někdo?!
Takže, pravidlo, že HCP atd nemá pravidlové opodstatnění.
Nedalo mi to a podíval jsem se, když tady byly odpovědi jednoznačné, vidím, že tady není, chybí, pravidlový guru.
No vždyť právě - dohodou - v 99% se dohodnou, že podle HCP. Většinou to funguje takto (alespoň má zkušenost) - na prvním týčku “Kdo jde první? - Podle HCP.” A zbytek flajtu to odkývá.
A nikdo tu nepsal (nebo jsem to přehlédl), že “podle HCP” má oporu v pravidlech (samozřejmě vyjma jamkovky).
Osobně si myslím, že právě ta přednost HCP v jamkovce, se tak nějak zvykově přenesla i do jiných formátů ;)
 
"Vzájemnou dohodou" ti nestačí? My normální se vždy dohodneme. Řekneme si. Převážně je to právě dle HCP a vzdálenosti odpališť ve směru jamky. Aby ženy nepřekážely nebo se nemusely vracet zpět třeba až k bílým odpalištím.
Nic více než kopii pravidel jsem neuvedl, proto jsem chtěl ozřejmit, že zavedené dle HCP není nikde uvedeno! Je to jen , nevím jestli úmyslně , nebo jak , aby nevím co, uvedené pravidlo , které je mýtusem jako vše “jedna paní povídala a dnes bylo to v televizi” a to přeci musí být pravda.
Tady je kopii pravidel pro jamkovku:

6.4a Hra na jamky
(1) Pořadí ve hře. Hráč a jeho soupeř musí hrát v tomto pořadí:
• Nazačátkuprvníjamky.Přednostnaprvníjamcejeurčenanasazením, které stanovil Soutěžní výbor, nebo pokud žádné nasazení není k dispozici, vzájemnou dohodou nebo náhodným způsobem (třeba hodem mincí
 
Nic více než kopii pravidel jsem neuvedl, proto jsem chtěl ozřejmit, že zavedené dle HCP není nikde uvedeno! Je to jen , nevím jestli úmyslně , nebo jak , aby nevím co, uvedené pravidlo , které je mýtusem jako vše “jedna paní povídala a dnes bylo to v televizi” a to přeci musí být pravda.
Tady je kopii pravidel pro jamkovku:

6.4a Hra na jamky
(1) Pořadí ve hře. Hráč a jeho soupeř musí hrát v tomto pořadí:
• Nazačátkuprvníjamky.Přednostnaprvníjamcejeurčenanasazením, které stanovil Soutěžní výbor, nebo pokud žádné nasazení není k dispozici, vzájemnou dohodou nebo náhodným způsobem (třeba hodem mincí
No a soutěžní jamkovku vždycky nasazuje Soutěžní výbor a dále se jde dle pavouka. A pavouk určuje tím pádem i pořadí v dalších kolech.
 
Pravidlo 6.4.b Hra na rány
(1) Běžné pořadí ve hře.
• Nazačátkuprvníjamky.Přednostnaprvníjamcejeurčenanasazením (startovní listinou), které stanovil Soutěžní výbor, nebo pokud žádné nasazení není k dispozici, vzájemnou dohodou nebo náhodným způsobem (třeba hodem mincí).
Myslím si, že tady pravidla čte jen někdo?!
Takže, pravidlo, že HCP atd nemá pravidlové opodstatnění.
Nedalo mi to a podíval jsem se, když tady byly odpovědi jednoznačné, vidím, že tady není, chybí, pravidlový guru.
Psala jsem svoji 5ti letou zkušenost, pokud se jde podle startovky , i tam jsem zatím vždy viděla seřazeni pořadí podle hcp. Ani žádný konflikt nebo nelibost startovat podle hcp jsem nezažila. A pravidlům to neodporuje jak vidno.
 
Psala jsem svoji 5ti letou zkušenost, pokud se jde podle startovky , i tam jsem zatím vždy viděla seřazeni pořadí podle hcp. Ani žádný konflikt nebo nelibost startovat podle hcp jsem nezažila. A pravidlům to neodporuje jak vidno.
nasazení od nejnižšího hcp (mimo soutěžní hru) je praktické hlavně tam, kde je více odpališť - černá, bílá, modrá, žlutá, červená
na soutěžích určuje startovku organizátor libovolně, tam se většinou hraje ze stejných odpališť
jak bylo psané výše, aby v hobby hře začínaly dámy je nepraktické (pokud nehrají ze stejných odpališť jako chlapi)
nově podle ready golfu to bude zřejmě občas tak, že aby se vyloučil skluz hned na první jamce, budou začínat kratší hráči ... na základě dodody
 
nasazení od nejnižšího hcp (mimo soutěžní hru) je praktické hlavně tam, kde je více odpališť - černá, bílá, modrá, žlutá, červená
na soutěžích určuje startovku organizátor libovolně, tam se většinou hraje ze stejných odpališť
jak bylo psané výše, aby v hobby hře začínaly dámy je nepraktické (pokud nehrají ze stejných odpališť jako chlapi)
nově podle ready golfu to bude zřejmě občas tak, že aby se vyloučil skluz hned na první jamce, budou začínat kratší hráči ... na základě dodody
No, nevím co má společného nasazení od nejnižšího HCP A PRAKTIČNOST tam, kde je více odpališť, i tady je to dané startovkou nebo dohodou, nikde není omezení, jen doporučení, kdo z jakého , barevné označení délky jamky, má hrát..
 
No, nevím co má společného nasazení od nejnižšího HCP A PRAKTIČNOST tam, kde je více odpališť
Že by měl na mysli to, že na některých turnajích jsou určena odpaliště dle HCP hráčů (a to i ve stejné kategorii)? :cool:
Jak bys tedy řešil příklad startovky u turnaje, kde jsou odpaliště určena výší HCP?
Startovka (přiklad):
1. dáma z červených (vyšší HCP)
2. gentleman z bílých (nižší HCP)
3. dáma z modrých (nižší HCP)
4. gentleman ze žlutých (vyšší HCP)
Takže půjdou na červené, pak se vrátí na bílé, půjdou na modré a vrátí se žluté? To se např. na Zbraslavi docela nachodí :p
A jak na dalších jamkách, když dámy zahrají par a gentlemani hůř? Zase budou pendlovat mezi odpališti?
Už si pochopil, co je to ta praktičnost?
Nebo jen vymýšlíš něco, co stejně nenastane, protože jsou hráči schopni používat selský rozum a dohodnout se na praktickém řešení? ;)
 
Že by měl na mysli to, že na některých turnajích jsou určena odpaliště dle HCP hráčů (a to i ve stejné kategorii)? :cool:
Jak bys tedy řešil příklad startovky u turnaje, kde jsou odpaliště určena výší HCP?
Startovka (přiklad):
1. dáma z červených (vyšší HCP)
2. gentleman z bílých (nižší HCP)
3. dáma z modrých (nižší HCP)
4. gentleman ze žlutých (vyšší HCP)
Takže půjdou na červené, pak se vrátí na bílé, půjdou na modré a vrátí se žluté? To se např. na Zbraslavi docela nachodí :p
A jak na dalších jamkách, když dámy zahrají par a gentlemani hůř? Zase budou pendlovat mezi odpališti?
Už si pochopil, co je to ta praktičnost?
Nebo jen vymýšlíš něco, co stejně nenastane, protože jsou hráči schopni používat selský rozum a dohodnout se na praktickém řešení? ;)
Tak to je jednoduché :
Na prvním nejvzdálenějším odpališti čeká na startující startér a startující z daného odpaliště startují dle výše HCP a postupují postupně k bližším a to celé se opakuje.
Jen nevím, proč tato otázka, když jádro problému je v neexistujícím , zažitém,pravidlu startu dle HCP, nemající oporu v ničem jen v domluvě .
Osobně si myslím, že toto znevýhodňuje vyšší HCP, protože je vystavuje tlaku z délky a přesnosti daleko vyhranějších a odolnějšich. Proto, když vidím takového nechám ho hrát RG na každé jamce jako prvního a hra je klidnější, bez zbytečných frustrací, samozřejmě přátelská hra, turnaj se řídí pravidly.
 
nasazení od nejnižšího hcp (mimo soutěžní hru) je praktické hlavně tam, kde je více odpališť - černá, bílá, modrá, žlutá, červená
na soutěžích určuje startovku organizátor libovolně, tam se většinou hraje ze stejných odpališť
jak bylo psané výše, aby v hobby hře začínaly dámy je nepraktické (pokud nehrají ze stejných odpališť jako chlapi)
nově podle ready golfu to bude zřejmě občas tak, že aby se vyloučil skluz hned na první jamce, budou začínat kratší hráči ... na základě dodody
Já tomu rozumím a problém s tím nemám. Dokonce ani nemám frustraci, když jdu jako poslední.:eek: Dokonce si myslím, že třeba v době, kdy jsem měla hcp 54, že by mne mnohem více frustrovalo, že mám odpálit jako první. Ale tohle je individuální. Ani nechápu co je na tom k řešení - pravidlům to neodporuje - je to "dohoda" a jinak když je daná startovka, tak není co řešit. Jen jsem poznamenala, že turnaje, které chodím a mají startovku, tak co jsem zažila - bylo pořadí i na startovce na jednotlivých odpalištích dle hcp.;)
 
Nějak se to zvrtlo od tématu a přitom není co řešit.. I když je na startovce první žena nebo chlap z předních odpališť vždycky začíná ten nejzadnější, ze společných odpališť na první jamce podle startovky i když většinou jsou oddělená pánská a dámská, v tom případě stejně vždycky začíná chlap. Dál se jde podle výsledku na jamce, v případě rozdílných odpališť opět začíná ten nejzadnější bez ohledu na výsledek na jamce.. Nejsou na to potřeba pravidla, na to stačí hlava..Běhat mezi odpalištěma je naprostý nesmysl.. Takže pokud jde ve čtyřčlenném flightu jeden chlap z bílých má honora 18 jamek...:):):)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom