Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Pořadí jamek na 9-TI JAMKOVÉM hřišti při canon startu turnaje na 18 jamek

jgiptner

Nováček+
Jméno
Jiří
Přijmení
Giptner
Klub
Bitozeves
Na turnaji na DEVÍTIJAMKOVÉM hřišti se startuje canon, hraje se 18 jamek. Začínám třeba na osmičce, zahraju 9, co budu hrát pak? Desítku, protože jamky se hrají v pořadí za sebou nebo jedničku, protože hrajeme první devítku? Prosím o vysvětlení podepřené nějakou pravidlovou autoritou, názorů už mám od spousty lidí, ale pořád to není nic směroplatnýho. Zkoušel jsem pravidlovou poradnu M. Johna, ale neodpovídá. Moc díky všem, kteří se ozvou, j.
 
Na turnaji na DEVÍTIJAMKOVÉM hřišti se startuje canon, hraje se 18 jamek. Začínám třeba na osmičce, zahraju 9, co budu hrát pak? Desítku, protože jamky se hrají v pořadí za sebou nebo jedničku, protože hrajeme první devítku? Prosím o vysvětlení podepřené nějakou pravidlovou autoritou, názorů už mám od spousty lidí, ale pořád to není nic směroplatnýho. Zkoušel jsem pravidlovou poradnu M. Johna, ale neodpovídá. Moc díky všem, kteří se ozvou, j.
Po 9ce pises 1ku. Pokud bys sel z 1ky, tak take pises nejdrive prvni devitku a az pote druhou. Ono k zadnemu velkemu dramatu nedojde, ale:

1. Na 9ce se muze stat, ze zatimco v prvnim kole mas na nejake jamce ranu navic, ve druhem kole uz ne. Nedodrzenim spravneho vyplnovani by mohlo dojit ke spatnemu rozdelni STB bodu.

2. V pripade rovnosti vysledku se poradi pocita dle vysledku na poslednich jamkach. Nespravnym vyplnenim by mohlo dojit k urceni spatneho poradi…
 
Pokračuješ 1. protože hraješ první devítku.
Vzhledem k tomu, jamky mají přidělený index obtížnosti, dle kterého se přidělují rány navíc, tak je třeba nejprve odehrát 1. devítku, protouže v případě lichého počtu ran navíc (hrací hendicap) máš na 1. devitce o ránu víc, než na druhé.
A i když to neříkala Máňa, tak je to směroplatný.
 
@mkopcak a @Mirek_62 - hoši, děkuju za reakci. Právě proto, že s lichým hracím hcp by to mohlo dělat neplechu, proto jsem to otevřel. A i když jsem se od vás, a teď se neurazte, nedozvěděl nic, co bych nevěděl, najednou se mi rozsvítilo, je to přece jasný a logický, takže moc a moc děkuju. A už nepotřebuju žádnou pravidlovou autoritu, takhle je to správně, o tom jsem přesvědčen. Tak ještě jednou díky oběma, j.
 
Tak já du vrátit tu legitimaci rozhodčího, trenéra, maršála,…
já jsem to špatně napsal, já myslel, že to nemám jako citaci z pravidel či rozhodnutí s příslušným paragrafem :) abych to odčinil, zkusím ty Hořehledy ještě letos, mám zatím 65 českých hřišť a k Tobě se teprve chystám, tak tam budu našlapovat na grýnu s úctou o to větší :)
 
Díky @jgiptner za dotaz. Velmi často se s tímto setkávám také, kdy je v tomto poměrně jasná nejednoznačnost. A díky pánům @mkopcak a @Mirek_62 za reakci a edukaci.

Já bych využil tohoto vlákna k tematickému dotazu: Jak reagovat "ukřivděnému" hráči, který jde z "těžší" jamky, který argumentuje, že hřiště bylo je těžší od jamky sedm, než od jamky jedna a že ti, co jsou z jiné jamky, než někteří další, mají objektivní nevýhodu, protože běžně se tak hřiště nechodí?
 
Já bych využil tohoto vlákna k tematickému dotazu: Jak reagovat "ukřivděnému" hráči, který jde z "těžší" jamky, který argumentuje, že hřiště bylo je těžší od jamky sedm, než od jamky jedna a že ti, co jsou z jiné jamky, než někteří další, mají objektivní nevýhodu, protože běžně se tak hřiště nechodí?
Obtížnost jamek je zhusta subjektivní záležitost (i když mají jamky přiřazen svůj index. Pro někoho je stejná jamka lehká, pro jiného těžká. Ale to znáte sami, že některá jsmka vám nesedí a neumíte na ní zahrát dobré číslo i když má třeba index 18. A naopak vám nedělá problém jamka s indexem daleko nižším.
Prostě některá jamka kvůli hendikepovému systému musí být nejtěžší a některá nejlehčí. Pokud bychom hráli jen na rány a neexistoval hendikepový systém, tak by k žádnému „indexováni” jamek nebylo třeba přistupovat.
Ostatně, pokud sledujete turnaje profíků a statistiky obtížnosti jamek, tak se často kolo od kola pořadí mění, neboť obtížnost určuje průměr ran.

A jak reagovat? „Tak na takové turnaje nechod” nebo „To se divím, že při tvé výkonnosti a konzistenci ti zrovna toto vadí” 🤭😂
 
Díky @jgiptner za dotaz. Velmi často se s tímto setkávám také, kdy je v tomto poměrně jasná nejednoznačnost. A díky pánům @mkopcak a @Mirek_62 za reakci a edukaci.

Já bych využil tohoto vlákna k tematickému dotazu: Jak reagovat "ukřivděnému" hráči, který jde z "těžší" jamky, který argumentuje, že hřiště bylo je těžší od jamky sedm, než od jamky jedna a že ti, co jsou z jiné jamky, než někteří další, mají objektivní nevýhodu, protože běžně se tak hřiště nechodí?
Že se nemá hlásit když je Canon start 🤷‍♀️
 
Obecně , začínat jamkou lehčí na rozehrání/ osahání si hřiště , zbavení se ostychu není špatné , ostatně první jamky nebývají záludné.
To je záludností SOUČASNÉHO startu , s tím se člověk musí nějak poprat,že na něj vyšla ta či ona jamka.
Někdo se chtěl jen slušně zeptat a ono je tady sršní hnízdo, samozřejmě , že na devitijamkovém hřišti po devítce následuje první jamka , jen v tázaném případě startu z osmičky po devítce píše , že hraje jamku. Deset a skutečně hraje jedničku, dohraje do 18 a po ní bude hrát jedničku.
 
Obecně , začínat jamkou lehčí na rozehrání/ osahání si hřiště , zbavení se ostychu není špatné , ostatně první jamky nebývají záludné.
Asi jsi moc cizích hřišť nehrál, ne vždy je jednička „na rozehrání” 🙈
 
Někdo se chtěl jen slušně zeptat a ono je tady sršní hnízdo,
Jaké sršní hnízdo myslíš? Dokud jsi nenapsal svůj příspěvek, tak tu byl klid.
 
samozřejmě , že na devitijamkovém hřišti po devítce následuje první jamka , jen v tázaném případě startu z osmičky po devítce píše , že hraje jamku. Deset a skutečně hraje jedničku, dohraje do 18 a po ní bude hrát jedničku.
Můžeš to prosím pořádně vysvětlit. Přijde mi to nějaké zmatené.
Ale pokud tím myslíš, že na devítijamkovém hřišti při cannon startu (hra na 18 jamek) z jiné než 1.jamky hraje po 9. jamce jamku č. 10 (čili 1. jamku druhé devítky) tak se HLUBOCE MÝLÍŠ

Zopakuji tedy pro jistotu správný postup z výše uvedené situace.
NEJPRVE MUSÍTE DOHRÁT VŠECHNY JAMKY 1. DEVÍTKY. POTÉ POKRAČUJETE JAMKAMI DRUHÉ DEVÍTKY SE ZAČÁTKEM NA STARTOVNÍ JAMCE Z 1. DEVÍTKY.

Příklad, že startujete např. z 8

pořadí jamek (zápis do score card) 8-9-1-2-3-4-5-6-7-17-18-10-11-12-13-14-15-16
 
Někdo se chtěl jen slušně zeptat a ono je tady sršní hnízdo, samozřejmě , že na devitijamkovém hřišti po devítce následuje první jamka , jen v tázaném případě startu z osmičky po devítce píše , že hraje jamku. Deset a skutečně hraje jedničku, dohraje do 18 a po ní bude hrát jedničku.
Sršní hnízdo se sesype jen na Tebe, kvůli tvé naprosto hloupé odpovědi 😤 Tazatel se neptal na něčí názor (protože těch má už spousty), ale na jednoznačnou odpověď podloženou pravidly! Což tvá odpověď nebyla.
Použitím slova "samozřejmě" se snažíš svůj (naprosto chybný) názor postavit do úrovně obecně známého faktu, což tak ale není!
Naopak odpověď @Mirek_62 a @mkopcak byla podložena naprosto jasnými argumenty :up:

Vzhledem k tomu, že na otázku už bylo jasně odpovězeno, tak přemýšlím jen o tom zda:
a) neumíš číst
b) jsi hloupý a nerozumíš psanému textu
c) jen provokuješ, protože máš neutuchající potřebu se vyjadřovat i ke věcem, o kterých nic nevíš
 
Díky @jgiptner za dotaz. Velmi často se s tímto setkávám také, kdy je v tomto poměrně jasná nejednoznačnost. A díky pánům @mkopcak a @Mirek_62 za reakci a edukaci.

Já bych využil tohoto vlákna k tematickému dotazu: Jak reagovat "ukřivděnému" hráči, který jde z "těžší" jamky, který argumentuje, že hřiště bylo je těžší od jamky sedm, než od jamky jedna a že ti, co jsou z jiné jamky, než někteří další, mají objektivní nevýhodu, protože běžně se tak hřiště nechodí?
"Nespravedlnost" cannonu je spíše jinde. Je v tom, že konečné výsledky se při shodě počítají podle 2. devítky, pokud je ta shodná, tak podle jamek13až18 ( při dalšich shodách rozhodují jamky 16 až 18 a 18. ). Podle mne to je větší nevýhoda systému, než to, že startuji z jamky těžké. Nicméně Cannon se používá obvykle jen na super komerčních turnajích ( je nejdražší, blokuje celé hřiště na celý den ). Tam to férovost soutěž fakt neovlivní...😀
 
Upraveno:
Sršní hnízdo se sesype jen na Tebe, kvůli tvé naprosto hloupé odpovědi 😤 Tazatel se neptal na něčí názor (protože těch má už spousty), ale na jednoznačnou odpověď podloženou pravidly! Což tvá odpověď nebyla.
Použitím slova "samozřejmě" se snažíš svůj (naprosto chybný) názor postavit do úrovně obecně známého faktu, což tak ale není!
Naopak odpověď @Mirek_62 a @mkopcak byla podložena naprosto jasnými argumenty :up:

Vzhledem k tomu, že na otázku už bylo jasně odpovězeno, tak přemýšlím jen o tom zda:
a) neumíš číst
b) jsi hloupý a nerozumíš psanému textu
c) jen provokuješ, protože máš neutuchající potřebu se vyjadřovat i ke věcem, o kterých nic nevíš
Hele, znáš kritéria hlouposti ? Kdybys je neznal , tak se zeptej zrcadla odpoví ti jako královně.
A normálně se po devítce hraje desítka a že se bude brát jako jednička to je jiná, toto je dáno pravidly.
A napadat někoho hned nemusíš , trochu slušného chování by ti neškodilo, raději si přečti úvodní státě pravidel.
Apropo, bylo tam uvedeno o jaký turnaj se jedná, na stejbly nebo na rány?
 
Upraveno:
Apropo, bylo tam uvedeno o jaký turnaj se jedná, na stejbly nebo na rány?
A v čem by to způsob zápisu výsledku jednotlivých jamek ovlivnilo?
Jak na STB, tak na rány se hraje nejprve 1. devítka a poté 2. devítka
Důvody už byly dostatečně popsány.
 
Po 9ce pises 1ku. Pokud bys sel z 1ky, tak take pises nejdrive prvni devitku a az pote druhou. Ono k zadnemu velkemu dramatu nedojde, ale:

1. Na 9ce se muze stat, ze zatimco v prvnim kole mas na nejake jamce ranu navic, ve druhem kole uz ne. Nedodrzenim spravneho vyplnovani by mohlo dojit ke spatnemu rozdelni STB bodu.

2. V pripade rovnosti vysledku se poradi pocita dle vysledku na poslednich jamkach. Nespravnym vyplnenim by mohlo dojit k urceni spatneho poradi…
Jen bych doplnil, že pro hráče může být fatální, pokud nepsal jamky ve správném pořadí, fakt, že je poměrně značná pravděpodobnost, že u některé jamky bude mít uveden nesprávný výsledek. ( pokud např. hrál na jamkách 3 a 12 výsledky 4 a 5 ran, ale napsal výsledky obráceně, tak tam, kde napsal výsledek 4 rány má chybu, napsal si na ni o ránu méně než hrál )
 
Když tento systém hrajete často, tak vám to nepřijde. Jsem se trochu divila co je na tom k řešení, když jsem uviděla toto vlákno. Já si jen musím ve skorkarte udělat puntík u jamky, na které se začíná a pak už to jede.;) Protože jsem dežo, trvalo mi asi dva turnaje, než jsem zjistila jak to vyřešit v hodinkách o_O
 
Když tento systém hrajete často, tak vám to nepřijde. Jsem se trochu divila co je na tom k řešení, když jsem uviděla toto vlákno. Já si jen musím ve skorkarte udělat puntík u jamky, na které se začíná a pak už to jede.;) Protože jsem dežo, trvalo mi asi dva turnaje, než jsem zjistila jak to vyřešit v hodinkách o_O
Pokud hráč hraje cannony jen na 18 jamkovém hřišti, přijde mu možná spíše "normálnější" zapisovat po 9. jamce jamku 10 i na devítce ( nesprávně ). Prostě zvyk je železná košile. Ono to, že by se po 9. jamce na 9 jamkovém hřišti zapisovala 10.jamka, by totiž bylo taky logicky zdůvodnitelné. Byl by totiž zachován stejný princip zápisu na obou typech hřišť.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom