Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Pondělní mulligan #50 - Trocha toho sentimentu k jubileu

JirMar

Aktivní člen
Jméno
Jiří
Přijmení
Mareček
Klub
Golf Hostivař
HI (HCP)
50,1
mm2.jpg

14. 10. 2019 - Padesátý mulligan uf, letí to. Tak mě napadlo, jak dlouho to vlastně s tím Michalem táhneš? A co takhle se pro nepamětníky podělit o trochu těch vzpomínek? Protože mám hlavu děravější než badmintonovou raketu, vzal jsem si na pomoc sociální sítě. Můj messenger si pamatuje za mě, tedy až zbytečně moc, pokud mám být upřímný. Trochu smutné je, že již neexistuje facebookový profil Levného golfu. Tam by totiž messenger zaznamenal můj první kontakt, který jsem profilu odeslal jako golfista, který přes něj nakupoval a chtěl se tak nějak pochvalně vyjádřit a přidat pár podnětů. To bylo v lednu roku 2015... Michal se mi pak jako webmaster stránek ozval ze svého soukromého profilu: Ahoj Jirko, tady Michal Šatal (Levný Golf), díky za pěkné reakce, naleje to krev do žil, zvlášť při pondělku.
🙂
Od toho devatenáctého ledna se mezi námi rozproudila - zatím jen virtuální - konverzace. Vykání nám vydrželo zhruba týden, než Michala omrzelo a nabídl mi tykání. A co jsme řešili? Ohledně levného golfu všechno, od funkčnosti přes ideový rozměr celé věci. Protože nás brzy napadlo, že by se kolem myšlenky "levného golfu" dala vytvořit nějaká ta komunita nadšenců. Jen pro doplnění kontextu: Michal v té době golf nehrál a ani se o něj nějak nezajímal, internetový bazar založil se svým kamarádem (spolupracovníkem/golfistou) jen jako takovou kratochvíli. Když nad tím tak přemýšlím, možná, že kdybych se Michalovi tehdy neozval, žádná 19. jamka by nevznikla... Nicméně, netrvalo dlouho a zašli jsme spolu na pivo, abychom to celé nějak řádně prodiskutovali. Já jsem tehdy začínal hrát, neměl jsem ještě ani oprávnění, a byl jsem nadšený myšlenkou levného hraní mimo obvyklé golfové struktury.Pro mě byl proto Levný golf víc než jen bazar, byla to příležitost.

Oba jsme se ale shodli na tom, že vytvořit postupně z uživatelů Levného golfu komunitu kamarádů, je dobrý nápad. Na to ale bazar samotný nestačí, lidé spolu potřebují komunikovat. K bazaru tedy postupně začaly přibývat další rubriky. Některé dost experimentální - kdo si třeba vzpomene na "Šlajze"? A Roberta do toho nepleťte, to je jiný "šlajz" :) Začal jsem pak psát na Levný golf pravidelné "články" a také jsem připomínkoval veškeré uživatelské změny na webu, se kterými manický Michal pravidelně přicházel. Mezitím Michal také začal skutečně golf zkoušet, prý o tom už delší dobu přemýšlel, a já jsem věděl, že jak vezme hůl o ruky, bude lapený. Navíc mi přišlo trochu chucpe, aby správce golfového bazaru nerozuměl tomu, co jeho web nabízí. Takovým způsobem nakonec jako oddělená část bazaru vznikla platforma 19. jamka (btw. jmenovala se také "Články"), kde se prostě dával obsah mimo bazar. Pamatuji si také, že jsme chvíli zkoušeli udržet náš komunitní projekt pod hlavičkou Levného golfu, ale nakonec byla tahle idea příliš svazující. Chtěli jsme něco víc otevřeného, něco co přesahuje pouhý boj s golfovým snobstvím. A to, co z toho nakonec vzniklo, jste teď vlastně vy, všichni členové fóra 19. jamka. Po těch čtyřech letech je to obrovský kus cesty. Co se Michala týče, je to hlavně obrovský kus práce. Podle mého to stálo za to. Občas je ale dobré se na chvíli zastavit a vzpomenout si na bazárek Levný golf, kde to celé začalo. Tak zase příště.
lg.jpg
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom