Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Pondělní mulligan #39 - O golfu skutečném a virtuálním

JirMar

Aktivní člen
Jméno
Jiří
Přijmení
Mareček
Klub
Golf Hostivař
HI (HCP)
50,1
mm2.jpg

23. 7. 2018 - To vám bylo Open. Chvíli to vypadalo, že se Tiger dočká dalšího vítězství na majoru, na které čeká už deset let. Chvíli to také vypadalo, že by své loňské vítězství mohl obhájit Jordan Spieth. Ale nakonec to byl Molinari, kterého jsem sám v duchu považoval za favorita už před začátkem turnaje. Snad si historického vítězství na golfovém majoru v zemi, která je hlavně o fotbale, všimnou. Já chci ale dneska mluvit (psát) o něčem jiném. Už dříve jsem tady na fóru zachytil několik debat o tom, že než golf sledovat v televizi, to radši vyrazím na hřiště. Nebo o tom, zda mají golfové simulátory nějaký vliv na hru na opravdovém hřišti a jestli se tím vůbec zabývat. Pro mne je takový střet světa "skutečného" a "virtuálního" velice zajímavé téma. Na základě čeho například posuzuje kvalitu prožitků v té či oné situaci? Má napětí u televize menší hodnotu? Je méně skutečné? Je radost při hře na hřišti a při hře na počítači odlišná? Pokud samozřejmě nebudeme brát v úvahu, že skutečný pohyb je zdravý a pro tělo nutný. Já sám patřím k lidem, kteří kouzlům a trikům virtuálních světů propadají velmi snadno. Ať už jde o čtení knih (klidně o golfu), hraní na počítači, simulátorech, sledovaní televize atd. Již dřív jsem se přiznal, že skutečný golf jsem začal hrát právě proto, že jsem na něj nejdřív (několik let) koukal v televizi. Pak jsem hrál golf na počítači... Ještě dnes se mi na skutečném hřišti stává, že když čtu green, rozprostře se mi na něm taková ta síť, pomocí které se greeny čtou v počítačových hrách.

Pak jsem se přihlásil do WGT a hrál jsem golf po síti se skutečnými a také neznámými lidmi na "neskutečných" hřištích. Často to byl skvělý flajt, který si během osmnáctky příjemně a zdvořile popovídal (pomocí chatovacího okna) a pak se zase rozloučil. Na jednu stranu jsem tedy takovým věcem otevřený, na druhou stranu se také bráním tomu, abych jim nějak výrazně propadl. Nemám třeba televizi a počítačové hry jsem přestal hrát před deseti lety, dokonce ani už moc nechodím na WGT. A upřímně můžu říct, že povedené ráně na hřišti se vyrovná jen máloco. Pointou by pak mohlo být, že místo toho, abych sledoval vynikající a dramatické finále The Open, jel jsem do Štiřína hrát s kamarádem skutečný golf. I tak jsem ale sem tam kouknul na mobil, abych viděl aktuální leaderboard. Virtuál se nás prostě drží jako klíště. Nebo by pointou mohlo být to, že je důležité zůstat otevřený, protože každý zážitek, i ten pasivní či virtuální, má něco do sebe. Vidět v přímém přenosu finále turnaje, které se pak stane legendárním a často přehrávaným, je také něco jiného, než se na něj s odstupem času podívat ze záznamu. Takže mi z toho všeho nakonec vychází pointa docela fádní - čiňte to, co vás naplňuje a činí šťastným. Sdílejte své nadšení s ostatními, ale nenutťe je do toho, co dělat nechtějí. Nebo to až tak fádní pointa není? Nic, balím bag na turnaj a zase v pondělí na viděnou.
mm5.jpg
 
Upraveno moderátorem:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom