Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Pondělní mulligan #32 - O náhodách a přátelích golfu

JirMar

Aktivní člen
Jméno
Jiří
Přijmení
Mareček
Klub
Golf Hostivař
HI (HCP)
50,1
mm2.jpg

14. 5. 2018 - Bylo to někdy minulý rok, už si přesně nevzpomínám kdy. S kamarádem jsme opět vyrazili na hřiště do Staré Boleslavi, ke kterému máme oba velmi silnou, až nostalgickou vazbu. Právě tady jsem hrál svůj první turnaj a nebyl poslední, právě tady jsem v hrozivém vedru skládal osvědčení a uspěl. Mám to hřiště moc rád. Voda, zvířata, zeleň, záludnosti i chvíle oddychu, žádná hrozivá délka a fajn lidi. A propós. Tehdy jsme přijeli na čas, potrénovali a vypadalo to, že ve flajtu půjdeme jen my dva. Nakonec se ale přidal ještě jeden hráč, který se vmáčknul do našeho startovního času. Paní recepční nám říkala, že je to fajn chlapík, a že ho dá k nám, jestli nevadí. Nevadilo. Na týčku jsme se pozravili, vyměnili skórkarty a oddrajvovali. Až po chvíli, kdy už šla řeč mezi námi volně, vyšlo najevo, že onen hráč je Dan Ebermann. Nevím, jestli vám to jméno něco říká, ale mohlo by. Má vlastní projekt, který se v mnohém podobá tomu, oč se snaží 19. jamka. Tedy hlavně vyvětrat z golfu nějaké ty puchy snobství, elitářství a nahradit je slušností, kamarádstvím a hlavně fajn zábavou, která se nebere bůhvíjak vážně. Panu Ebermannovi jsem se během hry třeba přizal, že v bagu nosím jeho kapesní verzi golfových pravidel, kterou celkem vtipně ilustroval Petr Urban.

Hra to tehdy byla vskutku zábavná, výkony kolísavé na všech stranách, takže nálada byla uvolněná. A proč o tom vlastně píšu? Chtěl bych mu ve svém sloupku udělat takové malé nevinné promo pro ty, které by to třeba zajímalo. Beru to jako jeden z důkazů otevřenosti našeho fóra, které by se nemělo stát nějakou uzamčenou klubovnou s cedulkou "Jen pro členy". Dan Ebermann má velice fajn blog, kde recenzuje hřiště, komentuje golfová témata a taky přináší vlastní informace. Kromě toho má i projekt Klub přátel golfu s vlastní golfovou tour a vtipnou videosoutěží o "lesního manekýna roku". Doporučuju se na nějaká soutěžní videa podívat, dokáží vylepšit váš den. Ovšem jedním z jedinečných příspěvků, který se na jeho blogu objevuje tradičně každý rok, je sledování cen na českých hřištích. Přehledný graf vám ukáže ceny na hřištích, od nejlevnějších po ty nejdražší a také průměrnou cenu v daném roce. Letos se, podle jeho informací, průměrná cena za fee zvedla o 13 Kč. To naštěstí není nic dramatického a stále se dá na spoustě hřišť zahrát sobotní osmnáctka do pěti stovek. Schválně se mrknětě sami: https://pratelegolfu.cz/kolik-stoji-golf-na-ceskych-hristich-v-roce-2018/ Myslím, že každý takový projekt přináší do českého golfu něco důležitého - otevřenost a nadhled. Pokud na to máte jiný názor, nerozpakujte se vjádřit. Tak zase v pondělí na viděnou.
Bez názvu.jpg
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom