Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Pondělní mulligan #28 - O zlém muži v saku

JirMar

Aktivní člen
Jméno
Jiří
Přijmení
Mareček
Klub
Golf Hostivař
HI (HCP)
50,1
mm2.jpg

9. 4. 2018 - Je pondělí po Masters, o čem si asi tak myslíte, že budu psát. Masters řeší všichni, kdo ke golfu byť jen přičichli a taky mnozí, kteří ani to ne. Nevěříte? Tak třeba včera večer mi volala moje pětaosmdesátiletá babička. Ne ovšem proto, aby se zeptala, jak se má její vnuk, žijící na druhé straně republiky. Volala mi kvůli Masters. Je to totiž golfová fanynka, která sice golf nikdy nehrála, ale pravidelně jej sleduje v televizi. Jestli si myslíte, že v tom mám prsty já, tak vás musím zklamat. Na golf koukala ještě dřív, než já sám. A co že mi to babička chtěla? Jednak se podělit o dramatické dojmy z finálového kola a druhak si postěžovala, že prostě Patriku Reedovi nedokáže fandit, protože jí přijde už na pohled hrozně nesympatický. Rozhodně v tom nebyla sama. I hyperkorektní diváci v Augustě byli na běžné poměry k Reedovi poněkud chladní, jak si po závěrečné jamce všimli i američtí golfoví komentátoři. Reed je totiž po Tigerovi novým "zlým mužem" golfu. Nutno říci, že celkem oprávněně, i když ne úplně ve všem.

Já sám jsem si Reeda poprvé víc všiml, když v roce 2014 vyhrál svůj třetí titul na PGA Tour. Dostal se tím do historických tabulek, protože zvládl vyhrát tři turnaje před svými 24. narozeninami, což se před tím podařilo jen čtyřem lidem - Tigerovi, Philovi, Rorymu a Sergiovi. Nicméně, já si ho všiml hlavně kvůli tomu, že po turnaji prohlásil něco v tom smyslu, že je nejlepší na světě, a že teď všichni uvidí... Hned jsem si říkal: jejda, jejda, nebožáku, tohle golfoví bozi nevidí rádi. A taky že ne. Na příštích osmi turnajích toho roku Reed pětkrát neprošel cutem a nejlépe byl pětatřicátý. Pak se opět Reedovo jméno objevilo v médiích po Ryder Cupu, když dělal gesta na fanoušky soupeře. S Reedem je to ale ještě komplikovanější. Z první školy byl vyloučen kvůli tomu, že zfalšoval průkaz totožnosti a opil se jako mladistvý. K opakovaným trablům s alkoholem se ovšem přidaly ještě obvinění z podvádění při turnajích a dokonce krádeže věcí z šaten. Jakkoliv kontroverzní ale byla jeho pověst, jedno bylo neodiskutovatelné - jeho golfové umění. Univerzitu v Augustě tak dovedl ke dvěma národním golfovým titulům, aniž by se s ním parťáci z týmu chtěli bavit. A on s nimi. Nebaví se ani se svými rodiči, kteří neschvalovali, že se ve dvaadvaceti oženil. Co nebaví. Nechal je vyvést z hřiště Pinehurst, kde ho sledovali, jak hraje U. S. Open!

Když vrcholilo drama letošního Masters, nabízely se hned dva scénáře, které by vešly do dějin. Rory McIlroy mohl zkompletovat kariérní Grand slam a Jordan Spieth mohl zlomit rekord v počtu ran, které vítěz zeleného saka musel dohnat ve finále. Nakonec se ale ani jeden z nich neodehrál, Reedovi se totiž kromě skvělé golfové hry nedá upřít ani mentální odolnost hraničící s hroší kůží. V tom také připomíná Tigera. A také sebevědomím. Třeba tehdy, když se jako 44. hráč světového žebříčku nerozpakoval nastoupit do finálového kola v červeném tričku a černých kalhotech. Mějme ho rádi, nemějme ho rádi, aspoň je o čem se bavit. Takže: Čest vítězům a sláva poraženým, jo, a zase v pondělí na viděnou.
mm.jpg
 
jeee... tak nejsem jedinej, komu je tento pan nesympaticky? Pozdravuji babicku! :D

To, ze je to az takovy grazlik jsem ani netusil. No nic no, vyhral zaslouzene... skoda no.
 
Psi štěkají a karavana jede dál. Tenhle kluk si to ale uhrál sám a teď už je golfově nesmrtelnej. Takovýmto řečem nějakých jeho "nepodporovatelů" se teď může jenom smát.
 
A já ho zase mám rád.
Příjemná to změna vidět někoho, kdo si pramálo dělá z toho, co si kdo myslí. V dnešní politicky ultrakorektní době, kdy musí být vše podle šablony, smí se říkat jen ty "správné" názory...
Uhrál si to na hřišti. O to víc, když fanoušci přáli více jiným a dávali to najevo.
I v tom je krása golfu (a jiných individuálních sportů), nedá se za nikoho schovat, za kým vyvézt.
I to mě baví, jak si drží prachy v rodině. Nejdřív mu tahá klacky žena, pak švára. Profesionální kedíci, kteří za život vystřídají několik špičkových golfistů, o půlce z nich pak napíšou knihu nebo prodají drby médiím musí skřípat zubama:) Tady někdo ukazuje, že to jde i bez jejich pomoci:)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom