Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Pondělní mulligan #26 - O pravidlech pravidel

JirMar

Aktivní člen
Jméno
Jiří
Přijmení
Mareček
Klub
Golf Hostivař
HI (HCP)
50,1
mm2.jpg

19. 3. 2018 - Přiznám se, že už v tom začínám mít trochu hokej. Funkcionáři golfisty celé měsíce přesvědčovali, že změní příliš komplikovaná pravidla tak, aby byla hra jednodušší a také rychlejší. Aha. Mno. Tak se na to podívejme. Ještě v roce 2016 se například spekulovalo, že místo dropování, bude možné míček prostě umisťovat. Pak se v lednu 2017 objevila zpráva, že dropovat bude možné z jakékoliv výšky. To je trochu šalamounské ale budiž. Dropování z centimetru je vlastně umisťování. Prohlášení zodpovědných organizací v březnu 2017 nám celou věc upřesnilo s tím, že dropovat se skutečně bude moci z jakékoliv výšky, ale tou nejmenší možnou bude jeden palec. Tedy pro nás asi 2,6 centimetru. Teď máme březen 2018 a aby se nám to nepletlo, budeme prý dropovat z výšky kolen. Jak tohle hru zrychlí a zjednoduší mi bude muset někdo z vás vysvětlit, protože mě to hlava nebere. Ještě tak chápu, že se bude moct dropovat s trestnou po zásahu outu, a to zhruba v místě, kde míč prošel jeho hranicí, to by mohlo něco urychlit. Asi ne pro všechny, ale určitě pro ty, kteří by mohli do toho outu z odpaliště zahrát i třikrát po sobě. A propós, slyšel jsem, že na určení vzdálenosti k dropu budou speciální značky na šaftu... Docela chápu, že platnost nových pravidel posunuli z roku 2019 na rok 2020. Nebo už to zase změnili?

Narazil jsem ale na další, a to docela revoluční, řešení, jak urychlit golfovou hru na hřišti. Nevím, jestli jste tu zprávu zachytili, ale americký resort The Lodge of four season v Missouri plánuje zavést hodinové fee. To znamená, že hráč zaplatí tolik, kolik času na hřišti strávil. To celkem dává smysl, můžete si tak za rozumnou cenu zahrát třeba jen tři jamky, nebo šlápnout do pedálů a vyrobit si tak slušnou slevu oproti klasickému fee. Konkrétně tohle hřiště pak počítá s cenovkou 10 dolarů za hodinu, tedy řekněme zhruba 200 korun. Něco takového by mě docela bavilo, nevím tedy jak správce hřišť, zajímalo by mě, jak by se k tomu stavěli oni. Mám ovšem trochu obavu, aby jsme nemuseli k odpalištím či na fairwaye volat častěji sanitku. Pokud jsou totiž lidi motivovaní penězi, zřejmě by se s flajtem, který je zdržuje, moc nepárali. Rozhodně nevylučuju občasné pěstní inzultace. Pokud bychom ale byli k sobě slušní, mohli bychom být rychlí a zároveň taky spokojení. Moment, ale to bychom přece mohli i za podmínek úplně standardního fee, nebo ne? Tak zase v pondělí na viděnou.
mm2.jpg
 
Něco takového by mě docela bavilo, nevím tedy jak správce hřišť, zajímalo by mě, jak by se k tomu stavěli oni

Už jsem někde před pár lety viděl platbu podle počtu odehraných jamek a uvažoval nad tím. A dle času je v podstatě podobný princip. Který se mi i líbí a šel bych do něj, jenže se bojim, že by se to nakonec obrátilo proti mě.

1. Musel bys mít bezchybný maršálský tým, který vše dobře posoudí a komunikuje s recepcí.
2. Lidé by se při cestě z hřište museli zastavit na recepci a nebo bys musel mít nějaké turnikety.
3. Všichni by museli být féroví.

Dokreslení - přes zimu nechávám hřiště (když to jde) otevřené, odbaveni je po SMS a penize se nechavaj pod šutrem na recepci, kde si je večer beru. Už mám seznam 5ti lidí, co byli hrát a peníze tam nedali...
 
Pro dokreslení, 5 lidí z kolika?

I kdyby z 1000, tak to na situaci absolutne nic nemeni...
 
Žádný systém není dokonalý. Pokud kvůli jednotkám nepoctivcům, ať to znamená cokoli, vynakládají se náklady na běžný servis (recepce, zaměstnanci atp) tak je otázka, co se ve výsledku vyplatí (byť si nemyslím, že se to průkopníkům vyplatí... být první bolí :)
 
Žádný systém není dokonalý. Pokud kvůli jednotkám nepoctivcům, ať to znamená cokoli, vynakládají se náklady na běžný servis (recepce, zaměstnanci atp) tak je otázka, co se ve výsledku vyplatí (byť si nemyslím, že se to průkopníkům vyplatí... být první bolí :)

Tak jiste, ekonomicka rovina je asi v poradku, jde o promile. Ale ve fylozoficke rovine ve chvili kdy te samotny princip systemu demotivuje a vys*ra, tak je proste spatnej. Investovat energii a cas do “revolucni” zmeny a sledovat, jak to lidi oje*avaj proste neni fajn...
 
Žádný systém není dokonalý. Pokud kvůli jednotkám nepoctivcům, ať to znamená cokoli, vynakládají se náklady na běžný servis (recepce, zaměstnanci atp) tak je otázka, co se ve výsledku vyplatí (byť si nemyslím, že se to průkopníkům vyplatí... být první bolí :)

Tak jiste, ekonomicka rovina je asi v poradku, jde o promile. Ale ve fylozoficke rovine ve chvili kdy te samotny princip systemu demotivuje a vys*ra, tak je proste spatnej. Investovat energii a cas do “revolucni” zmeny a sledovat, jak to lidi oje*avaj proste neni fajn...
Vždy a všude se najde určité procento ojebávačů, čím dřív se s tím jako manager smíříš, tím líp pro tebe.
Nejde nastavit systém, který nepůjde ojebat, patříme k národům, které to mají v povaze. Pokud to pro tebe dává ekonomický smysl, pak je to asi jediné, o co bych se zajímal.
Systém nastavit co nejmíň příjemně pro ojebávače, ale jen do té míry, abys v reálu neojebal sám sebe. Finančně i psychicky.
 
Vždy a všude se najde určité procento ojebávačů, čím dřív se s tím jako manager smíříš, tím líp pro tebe.
Nejde nastavit systém, který nepůjde ojebat, patříme k národům, které to mají v povaze. Pokud to pro tebe dává ekonomický smysl, pak je to asi jediné, o co bych se zajímal.
Systém nastavit co nejmíň příjemně pro ojebávače, ale jen do té míry, abys v reálu neojebal sám sebe. Finančně i psychicky.

To mas urcite pravdu. Bohuzel se s tim psychickym faktorem srovnavam obtizne. Prvni test jsme udelali na Seniorske tour pred 3ma rokama. Po roce jsme ji zrusili kvuli totalnimu fixlovani. Loni jsem se nechal ukecat a dokonce do te tour investoval krasne ceny. Ukazalo se, ze s podvodnikama nikdo nechce hrat a cely rok tu tour hralo stale stejnych 5 lidi. Penize/ ceny jsme hodili do kanalu a tour zrusili definitivne.

Letos si svoji toleranci otestuju na Vyzve. A byt mam nastaveno, ze nejde o projekt ziskovy, ale spis urcitou formu benefitu vsem, co k nam casteji chodi, tak uz ted mam vybrane adepty, ktere budu pozorne sledovat...
 
No, to se blbě čte o té senior tour, tak nějak jsem dřív doufal, že to u nás v klubu není. Ale už dávno nejsem tak naivní, abych věřil tomu "sport gentlemanu ". Ono když se většina lidí tak nechová v normálním životě, proč čekat že jen proto, že vlezou na hřiště by měli být jiní...
No, nechci ti kazit nadšení pro věc, ale tu výzvu asi stejně neuhlídáš...
 
Zobrazit přílohu 4148
19. 3. 2018 - Přiznám se, že už v tom začínám mít trochu hokej. Funkcionáři golfisty celé měsíce přesvědčovali, že změní příliš komplikovaná pravidla tak, aby byla hra jednodušší a také rychlejší. Aha. Mno. Tak se na to podívejme. Ještě v roce 2016 se například spekulovalo, že místo dropování, bude možné míček prostě umisťovat. Pak se v lednu 2017 objevila zpráva, že dropovat bude možné z jakékoliv výšky. To je trochu šalamounské ale budiž. Dropování z centimetru je vlastně umisťování. Prohlášení zodpovědných organizací v březnu 2017 nám celou věc upřesnilo s tím, že dropovat se skutečně bude moci z jakékoliv výšky, ale tou nejmenší možnou bude jeden palec. Tedy pro nás asi 2,6 centimetru. Teď máme březen 2018 a aby se nám to nepletlo, budeme prý dropovat z výšky kolen. Jak tohle hru zrychlí a zjednoduší mi bude muset někdo z vás vysvětlit, protože mě to hlava nebere. Ještě tak chápu, že se bude moct dropovat s trestnou po zásahu outu, a to zhruba v místě, kde míč prošel jeho hranicí, to by mohlo něco urychlit. Asi ne pro všechny, ale určitě pro ty, kteří by mohli do toho outu z odpaliště zahrát i třikrát po sobě. A propós, slyšel jsem, že na určení vzdálenosti k dropu budou speciální značky na šaftu... Docela chápu, že platnost nových pravidel posunuli z roku 2019 na rok 2020. Nebo už to zase změnili?

Narazil jsem ale na další, a to docela revoluční, řešení, jak urychlit golfovou hru na hřišti. Nevím, jestli jste tu zprávu zachytili, ale americký resort The Lodge of four season v Missouri plánuje zavést hodinové fee. To znamená, že hráč zaplatí tolik, kolik času na hřišti strávil. To celkem dává smysl, můžete si tak za rozumnou cenu zahrát třeba jen tři jamky, nebo šlápnout do pedálů a vyrobit si tak slušnou slevu oproti klasickému fee. Konkrétně tohle hřiště pak počítá s cenovkou 10 dolarů za hodinu, tedy řekněme zhruba 200 korun. Něco takového by mě docela bavilo, nevím tedy jak správce hřišť, zajímalo by mě, jak by se k tomu stavěli oni. Mám ovšem trochu obavu, aby jsme nemuseli k odpalištím či na fairwaye volat častěji sanitku. Pokud jsou totiž lidi motivovaní penězi, zřejmě by se s flajtem, který je zdržuje, moc nepárali. Rozhodně nevylučuju občasné pěstní inzultace. Pokud bychom ale byli k sobě slušní, mohli bychom být rychlí a zároveň taky spokojení. Moment, ale to bychom přece mohli i za podmínek úplně standardního fee, nebo ne? Tak zase v pondělí na viděnou.
Zobrazit přílohu 4147
Omlouvám se za korekci, ale v první části jsou 3 nepřesnosti, které se dovolím poopravit
...šlyšel jsem, že k dropu budou speciální značky na šaftu... - nebudou, Prostor pro úlevu se bude vyměřovat nejdelší holí, kterou má hráč v bagu, vyjma patru
- ... bude moct dropovat s trestnou po zásahu outu... - trestné budou 2 rány a ne 1
... platnost nových pravidel posunuli z roku 2019 na rok 2020... - platnost posunuta nebyla , pravidla mají platit od 1.1.2019 ( od roku 2020 má být jiný HCP systém )

Mé subjektivní vysvětlení zrychlení hry u dopu z výšky kolen - současný postup při dropování je zbytečně striktní a chybuje se v něm. Více viz https://www.19jamka.cz/threads/cgf-pravidla-platna-od-1-1-2019-zverejnena.1569/
 
Tak jiste, ekonomicka rovina je asi v poradku, jde o promile. Ale ve fylozoficke rovine ve chvili kdy te samotny princip systemu demotivuje a vys*ra, tak je proste spatnej. Investovat energii a cas do “revolucni” zmeny a sledovat, jak to lidi oje*avaj proste neni fajn...

Chápu. Druhý úhel pohledu ale je, že budeš investovat do zachování stavu quo a zavírat nad tím oči - protože proč měnit něco, co tak nějak funguje a kde se dají "ojebávači" ignorovat, protože už nejsou moc vidět.

Když se vrátím k tématu nastoleném Jirkou, tak si i dokážu představit to časové fee spíše u městských hřišť, u venkovských moc ne. Tam mě to přijde i kontraproduktivní. Na druhou stranu, pokud by se realizovala 12ti jamka, např. tak 9 jamek mít otevřeno pro běžný chod a běžné fee a tři jamky mít rezervované na časové fee, možná... jen myšlenka.
 
k tomu časovému fee... nedeovedu si představit, že půjdeš třeba 8 jamek a pak se budeš nějak vracet přes hřiště do klubovny.. stejně tak, to musí být i následně problém s údržbou prvních x jamek, které budou nejvytíženější.... oproti zbytku. to aby pak na recepci dávali hráči nějaký chip, aby recepce věděla kam může případně další hráče pustit....
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom