Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Pondělní mulligan #22 - O žebrácích a životní lekci

JirMar

Aktivní člen
Jméno
Jiří
Přijmení
Mareček
Klub
Golf Hostivař
HI (HCP)
50,1
mm2.jpg

19. 2. 2018 - Na konci osmdesátých, to mi bylo tak devět, jsme s klukama chodili na "barumku", tedy na pravidelný závod Barum Rallye. V podstatě to byl takový východomoravský folklór, zvlášť za totáče. Parádní auta, nejen na trati, ale taky na parkovišti hotelu Moskva, velká sláva v malém městě. S klukama jsme ale nechodili jen očumovat parkoviště, ale taky po závodních posádkách loudit samolepky, žvýkačky, cokoliv co nám pohodili. O pár roků později, to jsem se naplno věnoval skateboardingu, se tu začaly pravidelně konat mezinárodní závody. Tehdy byly prkna a cokoliv okolo dost drahé a nedostatkové. Nicméně na závody jezdily sponzorské týmy s dodávkami náhradních skejtů, a dalších věcí, pro své jezdce. Kdo byl na správném místě ve správnou chvíli, mohl taky přijít k nějakému tomu dárku. Asi chápete proč o tom vůbec začínám. Pokud netušíte, vzpomněl jsem si na to po té, co jsem si přečetl na Twitteru příspěvky hráče Web.com Tour Lee McCoye.

Tenhle panáček z druhé americké ligy by pro média nebyl nijak zvlášť zajímavý. Nicméně po turnaji v Kolumbii měl potřebu se podělit se světem o pár svých postřehů a pozornosti se mu vskutku dostalo. Na Twitteru si postěžoval na žebrající děti v areálu: "Bylo tam asi 30 dětí, které tam byly jen proto, aby se od nás snažily zdarma získat naše věci. Takže ne, nebyl jsem zrovna vděčný, že tam byly," napsal. A pak taky: "Nějaké dítě se ptalo, jestli mu nedám čepici, rukavici a BOTY. Tak jsem mu dal životní lekci." McCoye však nezůstal jen u toho, měl také potřebu najít ve svém zážitku politickou rovinu, když sdílel příspěvek o tom, jak je Trumpovská Amerika skvělá, a že její kritici by se měli podívat do Kolumbie, než začnou nadávat na prezidenta. Jak se říká u nás: Slušnej oddíl... Byť všichni sdílíme jeden svět, každý ho vidíme trochu jinak. That is a fact.

Když pak ostatní hráči nahlédli, jak že to svět vidí McCoy, měli potřebu se s ním podělit zase o ty své dojmy. Skončilo to tak, že McCoy jednoho z nich zablokoval a pak svůj účet na Twitteru smazal. Třeba vítěz onoho turnaje v Kolumbii namítal, že podle něj je lepší rozdávat rukavice a autogramy, než životní lekce. To, jak vidí svět on, se mi upřímně líbí víc. Nakonec se o McCoye začal zajímat i magazín Golf Diggest. Dokážu si představit, že to byla jedna z věci, o které tento hráč snil. Zřejmě si ale nepředstavoval, že jeho výstup ve slavném golfovém časopisu bude vypadat takto: "Pro mé činy neexistuje ospravedlnění. Moje reakce byla špatná. Rozhodně jsem se mýlil a omlouvám se. Říct, že jsem to byl já, kdo dostal cennou životní lekci, by bylo nedostatečné." Když jsem si to přečetl, měl jsem z toho ale trochu hořký pocit. Tohle přece není o lekci z dobrého vychování. To je veškerá ta milionová charita v golfu jenom kvůli dobrému mediálnímu obrazu? Těžko. Třeba Ernie Els má autistické dítě a svojí nadací si rozhodně nedělá alibi. Kolik lidí se pak navíc roky snaží, aby golf neměl pověst snobismu a elitářství. Nicméně McCoy zvládl všechny tyhle lidi obrazně nakopat do koulí. Možná, kdyby v dětství loudil samolepky jako já, třeba by jich teď taky pár rozdal. Kdo ví. Tak zase v pondělí na viděnou.
web_photo_Ivory_Coast_golf_24112016.jpg
 
Upraveno:
Zajimave.
Kazdopadne mi prijde zvlastni, ze mu neimponovalo, ze se o nej nekdo vubec zajima. Nu alespon se nejak proslavil. :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom