Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Pondělní mulligan #21 - O bláznech, termoregulaci a apokalypse

JirMar

Aktivní člen
Jméno
Jiří
Přijmení
Mareček
Klub
Golf Hostivař
HI (HCP)
50,1
mm2.jpg

12. 2. 2018 - Golfový svět se zbláznil a řítí se do záhuby. Tedy alespoň se mě o tom snažily přesvědčit některé titulky článků s golfovou tématikou. Ono to asi nebude tak horké, že jo. Ale stejně. Může mi někdo vysvětlit, proč mají někteří lidé potřebu vyhrožovat Paige Spiranac smrtí? Kdyby neuhrabávala bunkry, nevracela řízky, a nebo třeba, nedej bože, zdržovala na odpališti, to by snad ještě šlo pochopit. Ale kvůli tomu, že je zřejmě trochu horkokrevná a nemusí být pořád jen navlečená od hlavy až k patě? Dobře, kdyby byla podobná třeba Jiřince Bohdalové, zřejmě by i to vyvolávalo pohoršení, ale ani ukrutní estéti z umělecké akademie přece nemohou mít vůči jejím proporcím sebemenší výhrady. Ani puritáni nemají proč bít na poplach, když nevystavuje žádné necudné výčnělky ani dutiny. A taky bych řekl, že těch milion fanoušků, co Paige na sociálních sítích má, ji nesleduje kvůli výsledkům na majorech. Přesto se nechala slyšet, že „se objevují lidé, kteří vulgárně útočí na mne nebo na mojí rodinu. Neustále napadají moje soukromí a byla jsem i vydírána.“ Pokud někoho takového znáte, zkuste mu vlídně vysvětlit, že na fotky pěkných žen štěňátka neumírají.

Další apokalyptická zpráva se týká změn klimatu. „Zrušená fotbalová utkání, zaplavená hřiště pro kriket, a drolící se golfová hřiště do moře: Změna klimatu ovlivňuje hru a sledování sportů, které milujeme,“ stojí doslova v úvodu nové studie o klimatických dopadech na sport ve Velké Británii. Zpráva nijak nesrší optimismem. Špatné počasí, příliš mnoho srážek a taky zvyšující se hladina moře prý ve Skotsku a Anglii výrazně snižují zisky golfových hřišť. Jen v letech 2016 a 2017 se prý v oblasti kolem města Glasgow ve Skotsku hrálo o 20% méně než v letech 2006 a 2007. Úplně zmizet může také jednoho z pěti nejstarších hřišť na světě - Montrose Golf Links hrozí, že jej pohřbí eroze a zvyšující se vodní hladina. To by ale mohla být dobrá zpráva pro vnitrozemské resorty u nás a nejen pro ně. S postupující klimatickou apokalypsou se dá očekávat, že hráči a s nimi i trenéři budou hledat útočiště na starém kontinentu. Skoro půlroční zima, která u nás bývá, už tou dobou taky nebude zas takový problém. Průměrné teploty mají podle odborníků jen stoupat. Zatímco se tedy okolní svět bude propadat do oceánu, na Český golf čeká období lesku a slávy. Na Albatrossu porostou pomeranče a je dost pravděpodobné, že se tam už třeba v roce 2050 může hrát třeba náhradní Open! Nezbývá, než se těšit! Tak zase v pondělí na viděnou.
sexy-womens-golf-m.jpg
 
Moc pěkně napsáno.
Co se Paige týče, měla si zjistit, co přináší být "celebritou". Každá aspoň trochu známá herečka na tom líp není. Nelíbí se mi to, Paige fandím, ale to je tak vše. Určité procento lidí je prostě odpad, svině. Internet má tu blbou vlastnost, že je jim nástrojem.

Krásná představa, že by klimatické změny pomohly českému golfu. Obávám se, že se vždy najde úředníček, který se postará, aby se to nestalo. Třeba takhle zdražit vodu, vymyslet pár novejch daní a je po Albatrosu:(
 
Hezky napsano.
Jinak Paige jsem nijak nezral, ale od doby co jsem videl video s Markem jsem na ni hodne zmenil nazor. Pusobila desne pohodove a ruku na srdce, golfu nekdo podobny jen prospiva.
 
Já jsem proti všem regulacím (a i dotacím obecně). Myslím tím, že každý má právo vyjádřit svůj postoj i názor. Komu se to nelíbí, může si najít jemu bližší pohled. Paige pomohla golfu přitáhnout pozornost médií, tak jako Tiger. Ten paradoxně v dobách své slávy, ale i neúspěchů. A nikdo neřekl, že by se to mělo omezit. Právě naopak, bylo to ještě více v popularitě.
U nás na Valašsku se říká: " Zakázaného chceš největší krajíc". Tak to platí i v tomto případě. Kolik lidí se podívá na hasičky, které nahé nafotí kalendář. A odsuzuje to někdo? Kolují názory v diskusích, že by měly skončit s požárním sportem nebo obecně jako hasičky? Vůbec ne, právě naopak. Řekne se, že i hezké baby k tomuto mají vztah a je to super!!.
A tímto se omlouvám všem genderově založeným kolegyním, myslím to pozitivně... a rád se na ně podívám, kdykoliv...
 
Já jsem proti všem regulacím (a i dotacím obecně). Myslím tím, že každý má právo vyjádřit svůj postoj i názor. Komu se to nelíbí, může si najít jemu bližší pohled. Paige pomohla golfu přitáhnout pozornost médií, tak jako Tiger. Ten paradoxně v dobách své slávy, ale i neúspěchů. A nikdo neřekl, že by se to mělo omezit. Právě naopak, bylo to ještě více v popularitě.
U nás na Valašsku se říká: " Zakázaného chceš největší krajíc". Tak to platí i v tomto případě. Kolik lidí se podívá na hasičky, které nahé nafotí kalendář. A odsuzuje to někdo? Kolují názory v diskusích, že by měly skončit s požárním sportem nebo obecně jako hasičky? Vůbec ne, právě naopak. Řekne se, že i hezké baby k tomuto mají vztah a je to super!!.
A tímto se omlouvám všem genderově založeným kolegyním, myslím to pozitivně... a rád se na ně podívám, kdykoliv...

Souhlasím, jen mám jednu poznámku ... že se nesmí říkat "cikáni" to vím, ale vono se už nesmí říkat ani "feministky" ? :eek::eek::eek::p:D:D:D
 
Správně to bude vyváženě "osoba hrající golf"...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom