Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Pondělní mulligan #15 - O trofejích, tygřici a taky o nás

JirMar

Aktivní člen
Jméno
Jiří
Přijmení
Mareček
Klub
Golf Hostivař
HI (HCP)
50,1
mm2.jpg

25. 12. 2017 - Všichni si ještě prohlížíme nové rukavice a míčky od přítelkyň, partnerů, manželek či manželů, pupky máme plné cukroví a salátu a hlavu tak akorát na nějaký seriál. Ani já na tom nejsem jinak. Intelektuálové takový stav nazývají kontemplace, což je v podstatě přežranost a civění do blba. Nicméně i přes tento politování hodný stav jsem se rozhodl, obětovat pro své čtenáře nějaké ty kalorie, spálené při ťukání do klávesnice. Přemýšlím při tom nad rokem 2018, co nás čeká v golfu a co přinese partě na 19. jamce? Zkompletuje Rory grand slam na Masters? A nebo jej předběhne Spieth na PGA Championship? Jak si povede Tiger v nové sezóně, podaří se mu vyhrát turnaj? Můžu říct, že se těším, rozhodně bude na co koukat.

Jak to vypadá, zábava bude i s golfistkami. LET totiž kromě Kláry přivítá další Češku. Částečnou kartu si v Q-school vybojovala Šideri Váňová. Předpokládám, že všichni, kdo se o golf trochu zajímají, ví, o koho jde. Úspěch této těžko přehlédnutelné hráčky mě potěšil hned z několika důvodů. V porovnání s Klárou je totiž, jak to říct slušně, živočišnější a vášnivější. Dá se říct, že mi to skoro připomíná srovnávání Mickelsona s Woodsem. Ne kvůli tomu, jak hrají, samozřejmě, ale kvůli jejich povaze a osobnosti. Ke slušné školačce tak na LET přibyla trochu rebelštější a odvázanější postava. Doufám, že se jí bude dařit a kartu si udrží. Možná by si potom ženského golfu mohla začít víc všímat i ČT.

A co 19. jamka? Té prorokuji jen to nejlepší, a to i s vědomím, že jsem jinak ke všemu přirozeně skeptický. Můžu říct, že jsem byl dost skeptický i k projektu 19. jamky ještě dříve, než vůbec fórum vzniklo. Nějak jsem nevěřil, že by se lidé chtěli ještě zapojovat na webu v dobách sociálních sítí a pochyboval jsem i o kvalitě takové interakce, protože obecně nemám o našem živočišném druhu nijak valné mínění. Nicméně tramtadá, nakonec jsem opravdu příjemně překvapený. Díky tedy vám všem, které jsem tady poznal a díky Michalovi za jeho neutuchající nadšení pro věc. Takového blázna si važte, moc podobných idealistů nezbývá, a to nejen v golfu. Tak v novém roce na viděnou.
 

Přílohy

  • christmas-golf.jpg
    christmas-golf.jpg
    101,8 KB · Zobrazení: 287
Upraveno moderátorem:
Díky Jirko za Mulligeny, je to hezké každotýdenní shrnutí a za sebe naprostá paráda. Čtivé, často překvapivá spojení, u kterých se řechtám jako blázen a přitom se i něco dozvím. Více takových článků a těším se na Mulligeny v příštím roce! :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom