Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Pondělní mulligan #12 - O čem asi myslíte, že budu psát?

JirMar

Aktivní člen
Jméno
Jiří
Přijmení
Mareček
Klub
Golf Hostivař
HI (HCP)
50,1
mm2.jpg

4. 12. 2017 - Nebudeme si nic namlouvat, největší golfovou událostí minulého týdne byl jednoznačně návrat legendy do turnajového kolotoče, a to po více než 300 dnech čekání a nejistoty. Není divu, že si k návratu vybral svůj vlastní turnaj, kde hraje jen 18 hráčů, neudělal to ostatně poprvé. Byť je miniaturní startovní listina nabitá velkými jmény, je to skvělá příležitost zjistit, jak na tom Woods po poslední přestávce je. A hned první den si vysloužil nadšené titulky golfových médií. Pokud jste se náhodou nedívali (čemuž se jen těžko věří), Tiger ve čtvrtek odehrál kolo za 69 a zapsal jen dvě bogey. A když ve druhém kole přidal 68 a objevil se na chvíli na čele leaderboardu, někteří televizní komentátoři téměř vstávali ze sedaček a jejich dikce se blížila komentování finále ligy mistrů.

V sobotu se ale ukázalo, že ostrý turnajový golf vyžaduje víc, než jen dvě slušná kola. Noční můry a strašidla začala opět vstávat z bunkerů a roughu. Chipy zahrané tlustě končily před greenem, putty zase přejížděly jamku o pavážlivé počty stop, driver ulétaval vlevo i vpravo... Celých třináct jamek třetího kola bylo téměř bolestné sledovat zoufalství, kterým si Tiger procházel. Nadšení opadalo a komentátoři hledali nějaké rozumné sentence, které by vyjadřovaly naději spíše než zklamáni. Ještě, že na posledních pěti jamkách přišly dvě birdie a poněkud zmírnily skóre, které nebezpečně mířilo k osmdesátce. Co se Tigerovi nedá a nikdy nedalo upřít je jeho houževnatost a odhodlanost, schopnost nenechat se zlomit. I když osobně můžu říci, že se i na něm dost viditelně projevovalo zklamání a netrpělivost. Přeci jen, pokolikáté už se vlastně zkouší vrátit?

Nedělní finálové kolo ale znovu vyvěsilo vlajku naděje a zatroubilo k útoku. Jako by se tygr rozhodl hřišti pomstít. První devítku zahrál zase za 31, stejně jako v pátek - tři birdie a eagle k tomu. Na desítce se mu sice trochu srazil škraloup na smetaně, když zahrál dabláče, hned na následující jamce ale kontroval s birdie a pak přidal další dvě. Ale co víc, vypadal zdravý a taky hladový a pár ran, se kterými se v lepších chvílích vytasil, připomínaly cosi, co se odehrávalo před deseti lety. Takže i já si pokládám otázku, kterou má v hlavě dneska asi každý, který ke golfu aspoň přičichl. Může Tiger příští rok vyhrát turnaj? Neřku-li major? Jestli vás napadá nějaká odpověď, klidně se o ni podělte v komentářích... Tak zase v pondělí na viděnou.
 

Přílohy

  • tiger.jpg
    tiger.jpg
    66,7 KB · Zobrazení: 368
Upraveno moderátorem:
Ad Tiger - pro mě bylo největší překvapené, že 4 turnaje seděli Woodsovi drivery. Že prostě tohle, kde asi každý čekal, že to bude problematické, to šlo. Myšleno fyzicky. Skore v pohodě - jsem rád, že nevyhrál, dělalo by to dojem, že to je cinknutý. Takhle může jedině zazářit a překvapit. :)
 
Já se nejvíce těším na jeho stoupání světovým žebříčkem!
 
Bylo hezké se na něj koukat. Dobrých ran bylo hodně. A když k tomu přes urputné soustředění přidal i úsměv, tak nějak jsem měl z toho kluka radost.
 
Myslím si, že toto golf potřeboval. Přece jenom Tiger popularitu této nádherné hry zvýšil o několik řádů. Dokázal, že není jenom stroj (jako např. Ivan Lendl ve své době a svém sportu), ale že je jenom člověk. S radostmi i starostmi...Byl pro mne jednoznačným vítězem tohoto klání. Čímž nijak nechci snižovat výkon RF ve finálovém kole...:up::up::up:
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom