Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Pomalá hra

- největším přínosem COVID19 bylo to, že se chodilo po dvou a všechny flighty byly obsazeny stejným počtem hráčů. Hra byla obvykle zcela plynulá
- v Česku je obecně problém v tom, že doplnit flight do plného počtu, tak aby byly všechno stejně početné, je pro provozovatele hřiště neřešitelný úkol. Hráči pak chodí po jednom a po dvou a diví se, že je 4flight před nimi pomalejší. Spojit se s dalším jednotlivcem či 2 flightem je však pod jejich úroveň.
- vymlouvat se na to na to, že " já jdu v čase" ,pokud se jedná o méně početný flight, je drzost. Časy jsou počítány pro 3-4 flighty. A i pokud jsou flighty stejně početné ( např. turnaj ), je povinností flightu být v kontaktu s flightem před ním (samozřejmě, pokud ti před nimi nejsou super rychlíci ). Všichni rozhodčí formulaci "my jdeme v čase", když je před fligtem obrovská díra, přímo zbožňují... Mají však, na rozdíl od nebohých marshallů, možnost hráče případně penalizovat, takže jejich varování obvykle docela funguje.
- jednotlivý hráč nemá na plně obsazeném hřišti už vůbec co pohledávat. Brzdí provoz, protože předbíhá vícečetné flighty. Ty se však jeho předbíháním vždy zpomalí, protože musejí počkat až je singlista předejde. Ve starých pravidlech bývalo, že singl hráč nemá přednost, bohužel v nových edicích už tomu tak není...
Souhlas! Až na poslední odstavec, ale je to věc názoru a jak jsem už psal o různém chování lidí, tím bych to uzavřel.
 
Kontrolní otázka: Když jedu na dálnici v levém pruhu 130, tak před sebe nepustím rychlejší auto, i když vpravo nic nejede? A řeknu SORRY JAKO! :(
To není dobrý přirovnání, promiň. Když na dálnici nic nejede vpravo nevidím nejmenší důvod jezdit vlevo ( pokud nejedu z Prahy do Brna a hrozí, že při jízdě v pravým pruhu si překousnu jazyk, ale to pak, jasně, neustále koukám za sebe).
 
To je všechno asi pravda, ale když jde celou druhou devítku pomalý flight tak, ze když jsou na 14.jamce, je před nimi hřiště až do konce prázdné, tak to neokecáš...

Ani náznakem jsem něco takového nenapsal...
 
Nechápu, proč se lidi nechtějí doplňovat k cizím do flightu, já to mám naopak, teetime cíleně vybírám tak, abych doplňoval flight nebo (jsem sobec, vím) ještě lépe šel s lidmi, co mají lepší HI, protože se chci posouvat a s lepšími hráči dycky hraju taky líp... a potkáte fůru fajn lidí :)
To já to zase docela chápu.........když mám chuť jít sám, tak chci být opravdu sám, vyčistit si hlavu od práce a starostí, některé rány si dle libosti několikrát zopakovat .....prostě potrénovat a zrelaxovat. A na to co ty píšeš (poznání nových lidí, něco se od nich golfově naučit....atd.) využívám turnaje.
 
To já to zase docela chápu.........když mám chuť jít sám, tak chci být opravdu sám, vyčistit si hlavu od práce a starostí, některé rány si dle libosti několikrát zopakovat .....prostě potrénovat a zrelaxovat. A na to co ty píšeš (poznání nových lidí, něco se od nich golfově naučit....atd.) využívám turnaje.
Přesně ty důvody, proč chodím rád sám. V práci do mě pořád někdo hučí, něco chce a potřebuje tak chci mít klid aspoň na pár hodin venku.
 
Přesně ty důvody, proč chodím rád sám. V práci do mě pořád někdo hučí, něco chce a potřebuje tak chci mít klid aspoň na pár hodin venku.
Taky rad chodim i sam.
Obecne nevyhledavam spolecnost cizich lidi. Nejednou mi nebyli nicim blizci a travit pak s nimi 4 hodky nechci.

Nicmene kdyz jdu sam a prede mnou 4 flight (rare case neb si hledam spise opacny gard), tak si proste vezmu dva mice a zvolnim. Kdyz je to super pomale, pak se “necham pustit” :)
 
S velkým zájmem průběžně čtu tuto diskusi, někde se úplně i bohužel sem tam občas vidím, byť se snažím, aby to tak nebylo. Za sebe bych snad jen řekl, že každý z nás může něco vylepšit k svižnosti a pohodě na hřišti i u sebe. :) Přidám k tématu pro novější členy na 19.jamce dřívější slohovku zde na Jamce sepsanou od @jan, která se i této oblasti dotýká a přijde mi v podstatě nadčasová, byť psaná před třemi lety.

https://www.19jamka.cz/threads/jak-byt-dobrym-golfistou-golfistkou.1085/
 
Upraveno:
To já to zase docela chápu.........když mám chuť jít sám, tak chci být opravdu sám, vyčistit si hlavu od práce a starostí, některé rány si dle libosti několikrát zopakovat .....prostě potrénovat a zrelaxovat. A na to co ty píšeš (poznání nových lidí, něco se od nich golfově naučit....atd.) využívám turnaje.
Chápu, já těch turnajů jdu pomálu, takže to mám asi trochu jinak, na potrénování na hřišti využívám okamžiky, kdy je přede mnou i za mnou dostatek volna a nikomu nemůžu překážet. Minulý týden jsem "zavíral" hřiště a byl jsem tam na závěr úplně sám - to má taky svoje kouzlo, to nepopírám... Na druhou stranu jsem šel předminulý týden ráno rychlou devítku s borcem, co měl HI 4,2 a ty jeho postřehy byly pro mne přínosné... 🤷‍♂️
 
Já dostal perfektní školení jak při zkouškách na "zelenou kartu", tak i poté když jsem šel s někým, kdo hraje golf alespoň nějaký ten rok. Nestydím se ptát i na kraviny...
Ale je pravda, že po roce mého pinkání už mě zamrzí, když jde přede mnou 2 členný flight, který evidentně hraje chvíli, byť má nářadí 3x lepší jako já, ale ani náznakem se neotočí aby zjistili, že na každém odpališti za nimi čekám jak osel...
Když mi dělá sparing přítelkyně (nehraje) a jen se prochází se mnou, píše mi score, tak i ji cepuji, že musí psát na dalším odpališti, že se nemůžeme bavit před odpalem, protože je za námi další flight. A pak dorazíme na nějaké takové "borce", kteří stěží dohrají jednociferné skóre na 3 paru, tváří se jako profíci a bez jakékoli snahy pustit...
Řeším vždy tak, že když už jsou jamky s odpališti někde blízko sebe, prostě je přeskočím, a pak se vrátím. I když už i tak se mi stalo, jak jsem se vracel, tak takovýto flight hru vzdal a šel na pivo, a já jak jantar běhal od osmičky k pětce... :D
Každopádně na hřišti na nikoho neřvu, aby zrychlil nebo mě pustil, nechci jim kazit hru, když jdu jen tréninkově a zamnou nikdo, prostě přeskočím, vynechám. Golf jsme si zamiloval kvůli tomu, že je kolem fajn parta lidí, i když občas se najde agresivní blbeček, který musí ukázat své ego, bohužel.
 
V teto souvislosti lze mozna i pripomenout, ze kdyz clovek ma vetsi problem s plynulosti hry, tak lze zavolat na pomoc Marshala. Ne vzdu se dovola, ne vzdy tam vubec je, ne vzdy to umi (chce/neboji se) to vyresit...
Jake jsou vase zkusenosti?
 
Upraveno:
Ja bych jeste mozna nahodil druhou stranu pomale hry se kterou se obcas jako zacatecnik potykam. A to je prave rychla hra. I kdyz jdu svizne a sam, cas od casu se mi stane, ze mi nekdo pali mice “do zad”. Jednou jsem byl po prvni rane na fairwayi a v klidu cekal az dohraje flight prede mnou. Nesli taky nijak pomalu a za mnou 4 hraci ve 2 buginach. Po 2min. Na odpalisti jsem videl jak machaji rukama a pak pali.... Obcas nevim co delat. Chvili jsem je chtel pustit ale nic by to neresilo. Navic se v tu chvili na me nikdo nekoukal aby me videli ukazovat. Zatim jako zacatecnik jsem se spis setkal s timhle problemem nez s pomalosti hry. Nekteri v buginach prostreli hriste jak projektil a tlaci na ty pred sebou. Nekolikrat jsem byl fakt nervozni a fakt nevedel co s tim. Dopredu neslo a zezadu jsem citil tlak. To me skoro stve vic nez kdyz musim nekde chvilku cekat, pokud to neni extrem.
 
„Pomalá hra vede k horšímu skóre napříč všemi úrovněmi hendikepů”

D440EC29-591B-4AB3-87B8-E3CF090E4079.png


Zdroj: https://www.golfwrx.com/668229/data...s-to-higher-scores-across-all-handicap-ranges
 
Protože jsem zde nový, pročítám starší příspěvky a rozkoukávám se. Zde se musím zastavit a sdělit svoji velmi příjemnou zkušenost. Včera jsem hrál svoji první hru v Hořehledech. Vědom si přísných pravidel a etiky i etikety, které mi byly vtloukány @mkopcak do hlavy :), byl jsem včas na odpališti. Na třetí jamce mne již dohnal rychlejší a značně zkušenější golfista, kdy já byl teprve v polovině cesty nahoru. Tedy jsem mu ukázal ať hraje a čekal. Na green jsme již došli ve dvou a rád jsem využil nabídky jít dál společně. Poradil během hry i pochválil povedený úder a hra byla hned příjemnější. Dík patří nejen jemu, ale všem, kteří se tak chovají na hřišti k začátečníkům. :up:
 
Na třetí jamce mne již dohnal rychlejší a značně zkušenější golfista
Vysoký, holohlavý s bílým plnovousem?
 
Protože jsem zde nový, pročítám starší příspěvky a rozkoukávám se. Zde se musím zastavit a sdělit svoji velmi příjemnou zkušenost. Včera jsem hrál svoji první hru v Hořehledech. Vědom si přísných pravidel a etiky i etikety, které mi byly vtloukány @mkopcak do hlavy :), byl jsem včas na odpališti. Na třetí jamce mne již dohnal rychlejší a značně zkušenější golfista, kdy já byl teprve v polovině cesty nahoru. Tedy jsem mu ukázal ať hraje a čekal. Na green jsme již došli ve dvou a rád jsem využil nabídky jít dál společně. Poradil během hry i pochválil povedený úder a hra byla hned příjemnější. Dík patří nejen jemu, ale všem, kteří se tak chovají na hřišti k začátečníkům. :up:
nebuďte slušněj, řekněte jméno ;)
 
Vysoký, holohlavý s bílým plnovousem?
Pamatuji si jméno, Michal, příjmení si nevzpomenu, ale hrál hned následně v turnaji. A holohlavý nebyl :). A hrál hned v prvním flightu.
 
Pamatuji si jméno, Michal, příjmení si nevzpomenu, ale hrál hned následně v turnaji. A holohlavý nebyl :). A hrál hned v prvním flightu.
Už vím. Jmenovec našeho @RobertSlajs - Šlajs:). To je moc prima kluk.
 
Pamatuji si jméno, Michal, příjmení si nevzpomenu, ale hrál hned následně v turnaji. A holohlavý nebyl :). A hrál hned v prvním flightu.
On šel s tebou jen tak a pak ten samý den šel na turnaj?
To asi není úplně v souladu s pravidly 🙈
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom