Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Pomalá hra

@Seppper jak říkáš, zdaleka to není jen o začátečnících. A taky bych to nesváděl jen na korejce. Dost často v Beřovicích vidím 3-4 "borce" jdoucí nejlépe z bílých, pálící všemi směry, na greenu obvykle z minuty hraje někdo 5 vteřin, zbytek do minuty všichni čumí. Čtou ty svoje 3 paty ze třech metrů snad pět minut. Každej. Znaj to přece z televize.
Je to blbá nemoc, kterou nevyléčí nic než drsnej Marshall. Protože slušnost a ohleduplnost je určitému procentu lidí cizí a pak trpí všichni ostatní. Osobně považuji za ukrutnou drzost, když si nějaké individuum dovolí utrácet můj čas, protože to je to nejcennější, co mám.
@mkopcak právě proto, že si vzpomínám, jak jsem začínal já, mě tohle štve. Šel jsem hřiště klidně 6 hodin, protože jsem neustále pouštěl. Při první návštěvě hřiště snad 11 flightů. Já si to moc neužil, to je fakt, ale nikoho jsem nebrzdil. Navíc, začátečníka poznáme všichni. A pravděpodobně i víc tolerujeme. Ale proč tolerovat člověka, který hrát umí, ale chovat se ne?
 
Upraveno:
Hele zrovna mám v běhu 5 kurzů na zelenou kartu. Většina z těch lidí má 3 - 4 dvouhodinovku. Tzn. minimálně 2x to už ode mě slyšeli. Ale v tom návalu adrenalinu to člověk prostě vždycky nezvládá. Myslí na 100 věcí u švihu, je stále v "cizím" prostředí, nechce nic zničit, zezadu na něj tlačí další hráči atd. Nikoho neobhajuju, ale občas by nám stačilo si vzpomenout, že jsme také začínali. A zda je ten člověk před námi zrovna podruhé v životě na hřišti a nebo po dvacáté, většinou nevíme a nepoznáme...
Martine, mas samozrejme pravdu.
Ja mluvim o tom, ze mnoho z nich to nikdo nerekl. Nejde o to, ze jsou vyjukani - jsou. Vim to proto, ze se jich na to ptam.

A tez souhlas s tim, ze jim to nekdo musi pripominat atp..

Nicmene sam si pamatuji, ze diky tomu, ze jsem se zacal rychle a efektivne hybat po hristi jsem ze sebe sejmul tu tihu stresu z toho, ze nepovedena rana bude znamenat cekani lidi za mnou...
 
Martine, mas samozrejme pravdu.
Ja mluvim o tom, ze mnoho z nich to nikdo nerekl. Nejde o to, ze jsou vyjukani - jsou. Vim to proto, ze se jich na to ptam.

A tez souhlas s tim, ze jim to nekdo musi pripominat atp..

Nicmene sam si pamatuji, ze diky tomu, ze jsem se zacal rychle a efektivne hybat po hristi jsem ze sebe sejmul tu tihu stresu z toho, ze nepovedena rana bude znamenat cekani lidi za mnou...

Já letos už 3x zaznamenal úžasnou věc u našich členů - místo aby držkovali, tak za nováčky došli a nabídli jim spolhru! Problém se řeší na obou stranách a ještě vznikají nová přátelství!
 
Tak já chodím hřiště cca 3 hodiny, pokud mě někdo nezdržuje, jsem sice začátečník a nevím jak to chodí jinde, občas dám i 10 ran na 3 páru, ztratím i 8 míčků za hru, ale občas mě zaráží lidi s nízkým hendikepem. Kteří hrají i hůř než já, to by mě ani moc nevadilo, ale že se chovají, jako by jim to hřiště patřilo. A jako by pravidla nejsou. Ikdyž bych jako začátečník měl držet hubu, nic o hře v podstatě nevím, nebo jsem "talent id přírody"?
 
Chápu rozhořčení nad pomalou hrou - taky nemám rad když někdo hraje extrémně pomalu. Na druhou stranu golf beru jako čas, který si chci uzit a kdy chci po hektickem pracovním týdnu zpomalit.

Snahy golf zrychlovat z poslední doby se mi nelíbí. Golf beru jako sport, který proste zabere čas a tak by měl být i brán.

Osobne nevidím žádný užitek z toho, přijít na hřiště a sprintovat od greenu k odpališti, abych hřiště obešel pod 3 hodiny. Samozřejmě nebudu dělat věci, které hru zpomalují jako stavení vozíku před green a následně vracení se k nim.
Zástava někdo obdobný názor, nebo chce každý být na hřišti co nejkratší dobu?
 
Chápu rozhořčení nad pomalou hrou - taky nemám rad když někdo hraje extrémně pomalu. Na druhou stranu golf beru jako čas, který si chci uzit a kdy chci po hektickem pracovním týdnu zpomalit.

Snahy golf zrychlovat z poslední doby se mi nelíbí. Golf beru jako sport, který proste zabere čas a tak by měl být i brán.

Osobne nevidím žádný užitek z toho, přijít na hřiště a sprintovat od greenu k odpališti, abych hřiště obešel pod 3 hodiny. Samozřejmě nebudu dělat věci, které hru zpomalují jako stavení vozíku před green a následně vracení se k nim.
Zástava někdo obdobný názor, nebo chce každý být na hřišti co nejkratší dobu?
Docela jsi to vystihl jak to cítím i já. Nemám ráda když se hra vleče, zdržování, a je super když se jde "v tempu". Ale taky nechci za svymi kolegy z flajtu sprintovat a hnát jak blázen jen proto, abychom hřiště oběhli za dvě hodiny. A taky je možné, že moje "v tempu " je úplně jiné, než kohokoliv jiného (zvláště do kopce 😁 ).
 
Chápu rozhořčení nad pomalou hrou - taky nemám rad když někdo hraje extrémně pomalu. Na druhou stranu golf beru jako čas, který si chci uzit a kdy chci po hektickem pracovním týdnu zpomalit.

Snahy golf zrychlovat z poslední doby se mi nelíbí. Golf beru jako sport, který proste zabere čas a tak by měl být i brán.

Osobne nevidím žádný užitek z toho, přijít na hřiště a sprintovat od greenu k odpališti, abych hřiště obešel pod 3 hodiny. Samozřejmě nebudu dělat věci, které hru zpomalují jako stavení vozíku před green a následně vracení se k nim.
Zástava někdo obdobný názor, nebo chce každý být na hřišti co nejkratší dobu?
Osobně nesprintuji. Ve dvou obvykle na pohodu 3.15 až 3.45. Pokud chce někdo hrát o hodinu déle, klidně, ale ať mě nenutí jít za ním. Já nedělám 10 cvičných švihů ani nečtu dlouho paty. Takže jsem nucený stát na fairwai a čekat. A to si opravdu neužívám...myslím, že o tom mluví většina.
Každý má svoje tempo a svůj vymezený čas, svoje povinnosti někde být. Zdržovači nám ho kradou. Přitom by jim nemělo dělat problém pustit a chvilku počkat, když chtějí jít pomalu..
 
Taky nesnáším pomalou hru, ale je třeba respektovat doporučený čas, který je nastavený na hřišti. Osobně nemám problém pustit kohokoliv před sebe, ale když jdu v tempu a někdo se za mnou žene, tak sorry jako
 
Plně souhlasím s @macdav.
Jsou stanovené doporučené časy na hřišti a pokud je flight drží, tak je to jako když někdo nadává na pomalu jedoucí auto v pravém pruhu.
Samozřejmě by se měl pomalejší flight zamyslet, pokud před ním 3 jamky nikdo a za ním stojí fronta. Pak jamku buď vynechat nebo minimálně postupně bržděné flighty pouštět.
Pokud jde o odvahu to jít řešit, tak se mi daří ji najít. Vzpomínám si na slušný rozhovor na Malevilu (letos v dubnu), kdy na 4. jamce byl mužský flight, který pravidla ready golfu prostě nectil (dlouhé pauzy mezi hrou, zapisování na greenech atd.). Samozřejmě se divil a tvrdil mi že nikoho nezdržuje i když na 2 jamkách (3.-4.) čekají 4 flight až pánové dohrají a posunou se. Vzpomínám si, jak mi žena říkala abych to nechal být a nechodil tam. Styděla se a bála se konfliktu.
Asi každý z nás to již zažil a bohužel bezohledných kolegů je na hřišti stále dost.
Ten nejčerstvější mám z Beřovic, kde jsme vynechali (nedohráli) 3. jamku, abychom předešli takto se chovající flight zahraničních kolegů golfistů.

Je to bohužel běžné a nezbývá než na to slušně upozorňovat jak viníky, tak maršála. Většinou takové chování dokáže pokazit i krásný den na golfu.
 
Pomalá hra se samozřejmě netýká jen začátečníků a směrem k nim to bylo myšleno jako apel, aby se tak nenaučili chovat. On totiž začátečník asi nebude vybaven laserem a gps a nebude si měřit ani délku příhry, když je 20 m. od greenu, což každý normální člověk lehce odhadne. Myslím, že osvěta je důležitá a taky myslím, že veškeré lidské činnosti jsou o přístupu jednotlivců a vždy platí, že když dva dělají totéž, není to totéž. Když si někdo chce hřiště užít, tak ať na něm stráví klidně deset hodin, ale měl by si uvědomit, že tam není sám a musí počítat s tím, že ho sem tam někdo dožene a že by ho měl pustit před sebe a taky by měl mít soudnost a chodit hrát sám nebo s někým, kdo má stejný přístup a nevyhledávat turnaje, na kterých se bude muset přizpůsobit! Pár lidí si třeba užívá golf právě tím, že se turnajů zúčastňuje. A vůbec to nemusí být ambiciózní typ, který chce jen vyhrávat. Někdo tady vyslovil větu: Když se ti to nelíbí, tak tam nelez! S tím teda nemůžu souhlasit. V životě nejde dělat jen to, co se mi líbí! Chodit svižně neznamená běhat po hřišti jako šílenec, ale golf není turistika, při které si každý může zvolit tempo chůze, jaké mu vyhovuje, když tím nikoho neomezuje. Nelíbí se mi názor, který je bohužel celkem rozšířen, že jednotlivec nemá právo, aby mu bylo omožněno předběhnout plný flajt a rovněž, že na turnajích se před sebe pouštět nesmí vůbec. Nesouhlasím ani s názorem: My jdeme v časovém limitu, tak ti za námi nemají na předběhnutí nárok. To platí jen v situaci, když není přede mnou volná jamka a předběhnutí by tak nemělo smysl! Taky se mi nelíbí násilné tendence golf zrychlovat nebo upravovat některá pravidla, ale tyto snahy nesouvisí s pomalou hrou ve smyslu bloumání po louce s občasným pinknutím do míčku, když předtím udělám 10 cvičných švihů! Když někdo říká, že si chce golf užít, chodí pomalu a nemá rád, když ho někdo honí, tak by měl v zápětí dodat, že chodí hrát, když jsou hřiště prázdná a stejně neustále sleduje dění za svými zády a všechny, kdo ho doženou OKAMŽITĚ pouští před sebe! Mám pocit, že na obsazeném hřišti, kdyby se choval jak má, by si ani on, tu desetihodinovou procházku moc neužil.
 
Plně souhlasím s @macdav.
Jsou stanovené doporučené časy na hřišti a pokud je flight drží, tak je to jako když někdo nadává na pomalu jedoucí auto v pravém pruhu.
Samozřejmě by se měl pomalejší flight zamyslet, pokud před ním 3 jamky nikdo a za ním stojí fronta. Pak jamku buď vynechat nebo minimálně postupně bržděné flighty pouštět.
Pokud jde o odvahu to jít řešit, tak se mi daří ji najít. Vzpomínám si na slušný rozhovor na Malevilu (letos v dubnu), kdy na 4. jamce byl mužský flight, který pravidla ready golfu prostě nectil (dlouhé pauzy mezi hrou, zapisování na greenech atd.). Samozřejmě se divil a tvrdil mi že nikoho nezdržuje i když na 2 jamkách (3.-4.) čekají 4 flight až pánové dohrají a posunou se. Vzpomínám si, jak mi žena říkala abych to nechal být a nechodil tam. Styděla se a bála se konfliktu.
Asi každý z nás to již zažil a bohužel bezohledných kolegů je na hřišti stále dost.
Ten nejčerstvější mám z Beřovic, kde jsme vynechali (nedohráli) 3. jamku, abychom předešli takto se chovající flight zahraničních kolegů golfistů.

Je to bohužel běžné a nezbývá než na to slušně upozorňovat jak viníky, tak maršála. Většinou takové chování dokáže pokazit i krásný den na golfu.
Kontrolní otázka: Když jedu na dálnici v levém pruhu 130, tak před sebe nepustím rychlejší auto, i když vpravo nic nejede? A řeknu SORRY JAKO! :(
 
Úplně by postačoval zavést systém osobní kontroly času hry. Na recepci si vyzvednu kartu s časem na prvním odpališti( může být i virtuální). A na každém dalším odpališti bude uveden plus čas K startovacímu času. A každý , kdo hraje si to může kontrolovat v jakém tempu jde. Je samozřejmé že plus časy jsou vztaženy k plnému flajtu hrajicímu podle normy hřiště. Toto ovšem mnohdy , když jsou nesoudí lidé, může vést k třenici, že najdete v normě. Ano pokud flajt na dlouhé pětijamce nejde v součtu ran 20 ale 40/50 tak to bude znamenat zpomalení hry. A současně jde za nimi jednotlivec hrající za 4. Pokud ho nepustí s tím, že žene , je to pouze jednostranný pohled, posoudit nebo toto by měl mít v Merkur maršál , ale ten nemůže být všude.
Takhle označené plus časy máme u nás na hřišti a každý má pro sebe kontrolu.
 
Plně souhlasím s @macdav.
Jsou stanovené doporučené časy na hřišti a pokud je flight drží, tak je to jako když někdo nadává na pomalu jedoucí auto v pravém pruhu.

Dovolím si vnést trochu toho provozního světla, abyste s @macdav a @JardaK viděli i "druhou stranu". O tom, jak je na daný den hřiště obsazené, kým, jaký je jeho setup (PINy, výška roughů,...) ví a nebo by měl vědět provozovatel všechno, hráči většinou jen velmi málo. Zároveň provoz hřiště může být navázán na další věci - restauraci, turnaj, plánovanou údržbu hřiště atd. A k tomu několik doplňujících informací:

1. Hořehledské hřiště je časově normováno na 3 lidi ve flightu s průměrným HI 30 a myslím si, že drtivá většina ostatních hřišť to bude mít podobně. Tzn. cokoli mimo tuto oblast na čas nebude pasovat.
2. Automaticky pouštět rychlejší hráče může být v důsledku kontraproduktivní. Znám lidi, co se po hřišti řítí sólo nebo ve dvou jako lavina a jediný, kdo se na něm hýbe, jsou v podstatě pouze oni. Všichni ostatní stojí, protože je pouští.
3. Maršál má (měl by mít) přehled o celém hřišti a např. ví, že na druhé devítce se mu to štosuje. Nedává tak smysl si tam hnát další rychlé hráče, protože to bude jen horší.
4. Maršál ví, že v restauraci je plno a nestíhá. Nedává smysl tam hnát další hráče, protože pak budou čekat na obsloužení.
5. Maršál ví, že nejpozději v 17:00 musí mít 1. jamku prázdnou, protože se bude hnojit. Proto to bude hnát i v momentu, kdy to vypadá zbytečně.

Nemám v úmyslu kohokoli obhajovat nebo vinit, ale pokud se odvolávám na toleranci ostatních vůči mé rychlosti hry, měl bych stejné pravidlo aplikovat i na okolnosti, které mi třeba ani nejsou známy...
 
Časy hry jsou doporučené, neznamená to, že kdyz někdo jde v doporučeném tempu, že by neměl pustit rychlejší. Alespoň v golfově vyspělých zemích to tak je. Čas nikoho nezajímá a rozhodně to není argument abych někoho nepustil. Alespoň to je moje zkušenost ze Skotska.
 
Dovolím si vnést trochu toho provozního světla, abyste s @macdav a @JardaK viděli i "druhou stranu". O tom, jak je na daný den hřiště obsazené, kým, jaký je jeho setup (PINy, výška roughů,...) ví a nebo by měl vědět provozovatel všechno, hráči většinou jen velmi málo. Zároveň provoz hřiště může být navázán na další věci - restauraci, turnaj, plánovanou údržbu hřiště atd. A k tomu několik doplňujících informací:

1. Hořehledské hřiště je časově normováno na 3 lidi ve flightu s průměrným HI 30 a myslím si, že drtivá většina ostatních hřišť to bude mít podobně. Tzn. cokoli mimo tuto oblast na čas nebude pasovat.
2. Automaticky pouštět rychlejší hráče může být v důsledku kontraproduktivní. Znám lidi, co se po hřišti řítí sólo nebo ve dvou jako lavina a jediný, kdo se na něm hýbe, jsou v podstatě pouze oni. Všichni ostatní stojí, protože je pouští.
3. Maršál má (měl by mít) přehled o celém hřišti a např. ví, že na druhé devítce se mu to štosuje. Nedává tak smysl si tam hnát další rychlé hráče, protože to bude jen horší.
4. Maršál ví, že v restauraci je plno a nestíhá. Nedává smysl tam hnát další hráče, protože pak budou čekat na obsloužení.
5. Maršál ví, že nejpozději v 17:00 musí mít 1. jamku prázdnou, protože se bude hnojit. Proto to bude hnát i v momentu, kdy to vypadá zbytečně.

Nemám v úmyslu kohokoli obhajovat nebo vinit, ale pokud se odvolávám na toleranci ostatních vůči mé rychlosti hry, měl bych stejné pravidlo aplikovat i na okolnosti, které mi třeba ani nejsou známy...
To je všechno asi pravda, ale když jde celou druhou devítku pomalý flight tak, ze když jsou na 14.jamce, je před nimi hřiště až do konce prázdné, tak to neokecáš...
 
Dovolím si vnést trochu toho provozního světla, abyste s @macdav a @JardaK viděli i "druhou stranu". O tom, jak je na daný den hřiště obsazené, kým, jaký je jeho setup (PINy, výška roughů,...) ví a nebo by měl vědět provozovatel všechno, hráči většinou jen velmi málo. Zároveň provoz hřiště může být navázán na další věci - restauraci, turnaj, plánovanou údržbu hřiště atd. A k tomu několik doplňujících informací:

1. Hořehledské hřiště je časově normováno na 3 lidi ve flightu s průměrným HI 30 a myslím si, že drtivá většina ostatních hřišť to bude mít podobně. Tzn. cokoli mimo tuto oblast na čas nebude pasovat.
2. Automaticky pouštět rychlejší hráče může být v důsledku kontraproduktivní. Znám lidi, co se po hřišti řítí sólo nebo ve dvou jako lavina a jediný, kdo se na něm hýbe, jsou v podstatě pouze oni. Všichni ostatní stojí, protože je pouští.
3. Maršál má (měl by mít) přehled o celém hřišti a např. ví, že na druhé devítce se mu to štosuje. Nedává tak smysl si tam hnát další rychlé hráče, protože to bude jen horší.
4. Maršál ví, že v restauraci je plno a nestíhá. Nedává smysl tam hnát další hráče, protože pak budou čekat na obsloužení.
5. Maršál ví, že nejpozději v 17:00 musí mít 1. jamku prázdnou, protože se bude hnojit. Proto to bude hnát i v momentu, kdy to vypadá zbytečně.

Nemám v úmyslu kohokoli obhajovat nebo vinit, ale pokud se odvolávám na toleranci ostatních vůči mé rychlosti hry, měl bych stejné pravidlo aplikovat i na okolnosti, které mi třeba ani nejsou známy...
Ten hráč, kterého jsem popisoval, měl průměr na ránu skoro 2 minuty, když budeme počítat jenom minutu a půl tak je to při HCP 30 okolo 105 ran na 18 jamek, což je skoro 2 hodiny na hráče. Krát 3 = 6 hodin! A kde je čas na pohyb po hřišti a nějaká rezerva na provize, hledání míčků atd.? Takže vlastně co tady řeším?😀 5 a 1/2 hodiny ve skupině relativně zkušených golfistů s HCP kolem 15 je OK!😁
 
Úplně by postačoval zavést systém osobní kontroly času hry. Na recepci si vyzvednu kartu s časem na prvním odpališti( může být i virtuální). A na každém dalším odpališti bude uveden plus čas K startovacímu času. A každý , kdo hraje si to může kontrolovat v jakém tempu jde. Je samozřejmé že plus časy jsou vztaženy k plnému flajtu hrajicímu podle normy hřiště. Toto ovšem mnohdy , když jsou nesoudí lidé, může vést k třenici, že najdete v normě. Ano pokud flajt na dlouhé pětijamce nejde v součtu ran 20 ale 40/50 tak to bude znamenat zpomalení hry. A současně jde za nimi jednotlivec hrající za 4. Pokud ho nepustí s tím, že žene , je to pouze jednostranný pohled, posoudit nebo toto by měl mít v Merkur maršál , ale ten nemůže být všude.
Takhle označené plus časy máme u nás na hřišti a každý má pro sebe kontrolu.
Tak na spoustě hřišt, pokud máš tištěnou score kartu, máš u jednotlivých jamek čas uveden. Informace o tom, kolik minut od startu na první jamce je časový limit na konkrétní jamce, mívají hřiště uvedeny i na info tabulích u odpališt.
Teď jde o to, jak „donutit” s těmito informacemi pracovat hráče. Pokud na to kašlou, protože si přeci zaplatili fee, tak jsou všechna tato opatření k ničemu.
 
Kontrolní otázka: Když jedu na dálnici v levém pruhu 130, tak před sebe nepustím rychlejší auto, i když vpravo nic nejede? A řeknu SORRY JAKO! :(

@ulilee
Asi jsi to špatně pochopil nebo jsem to špatně vysvětlil.
Myslel jsem to tak, že pokud pojede někdo pomalu v pravo, tak mu nemám co vyčítat, protože se chová jak má a já mám možnost jet vlevo rychleji. Pokud pojede 130 vlevo a bude mít za zadkem rychlejšího řidiče, tak mu normální řidič uhne. A pokud vpravo nic nejede, tak nemá vlevo co dělat.
Ale to snad víme všichni, stejně jako to, že se na hřišti nezdržuje a hraje ready golf.
 
- největším přínosem COVID19 bylo to, že se chodilo po dvou a všechny flighty byly obsazeny stejným počtem hráčů. Hra byla obvykle zcela plynulá
- v Česku je obecně problém v tom, že doplnit flight do plného počtu, tak aby byly všechno stejně početné, je pro provozovatele hřiště neřešitelný úkol. Hráči pak chodí po jednom a po dvou a diví se, že je 4flight před nimi pomalejší. Spojit se s dalším jednotlivcem či 2 flightem je však pod jejich úroveň.
- vymlouvat se na to na to, že " já jdu v čase" ,pokud se jedná o méně početný flight, je drzost. Časy jsou počítány pro 3-4 flighty. A i pokud jsou flighty stejně početné ( např. turnaj ), je povinností flightu být v kontaktu s flightem před ním (samozřejmě, pokud ti před nimi nejsou super rychlíci ). Všichni rozhodčí formulaci "my jdeme v čase", když je před fligtem obrovská díra, přímo zbožňují... Mají však, na rozdíl od nebohých marshallů, možnost hráče případně penalizovat, takže jejich varování obvykle docela funguje.
- jednotlivý hráč nemá na plně obsazeném hřišti už vůbec co pohledávat. Brzdí provoz, protože předbíhá vícečetné flighty. Ty se však jeho předbíháním vždy zpomalí, protože musejí počkat až je singlista předejde. Ve starých pravidlech bývalo, že singl hráč nemá přednost, bohužel v nových edicích už tomu tak není...
 
- největším přínosem COVID19 bylo to, že se chodilo po dvou a všechny flighty byly obsazeny stejným počtem hráčů. Hra byla obvykle zcela plynulá
- v Česku je obecně problém v tom, že doplnit flight do plného počtu, tak aby byly všechno stejně početné, je pro provozovatele hřiště neřešitelný úkol. Hráči pak chodí po jednom a po dvou a diví se, že je 4flight před nimi pomalejší. Spojit se s dalším jednotlivcem či 2 flightem je však pod jejich úroveň.
- vymlouvat se na to na to, že " já jdu v čase" ,pokud se jedná o méně početný flight, je drzost. Časy jsou počítány pro 3-4 flighty. A i pokud jsou flighty stejně početné ( např. turnaj ), je povinností flightu být v kontaktu s flightem před ním (samozřejmě, pokud ti před nimi nejsou super rychlíci ). Všichni rozhodčí formulaci "my jdeme v čase", když je před fligtem obrovská díra, přímo zbožňují... Mají však, na rozdíl od nebohých marshallů, možnost hráče případně penalizovat, takže jejich varování obvykle docela funguje.
- jednotlivý hráč nemá na plně obsazeném hřišti už vůbec co pohledávat. Brzdí provoz, protože předbíhá vícečetné flighty. Ty se však jeho předbíháním vždy zpomalí, protože musejí počkat až je singlista předejde. Ve starých pravidlech bývalo, že singl hráč nemá přednost, bohužel v nových edicích už tomu tak není...
Nechápu, proč se lidi nechtějí doplňovat k cizím do flightu, já to mám naopak, teetime cíleně vybírám tak, abych doplňoval flight nebo (jsem sobec, vím) ještě lépe šel s lidmi, co mají lepší HI, protože se chci posouvat a s lepšími hráči dycky hraju taky líp... a potkáte fůru fajn lidí :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom