Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Pomalá hra (Poděbrady, 21.5.2022)

Ta pomalost hry neni záležitostí jen vysokých HI. Jak jistě mnoho z vás ví, tak takový „single čtenář grýnů” umí neskutečně zpomalit hru. 😔
Včerejší zkušenost z Mid&Senior Tour ale byla nepochopitelná.
Šli jsme jako poslední flajt dopoledního bloku a čekali už od 2. rány na 1.jamce. To, že někdo hledá míč po „každé” ráně nebo hraje 3-4 pat a pokaždé čte grýn půl minuty, to naštve, ale OK.
Ale co nedokážu pochopit, je to, co se opakovalo na téměř každé jamce.
Čekáme na ránu do grýnu (někdy až 170m), flajt před námi odchází z grýnu. Takže postupně všichni tři odehrajeme své rány. Dohrajeme jamku a jdeme na další odpaliště. Přicházíme k odpališti a poslední hráč předchozího flajtu teprve odpaluje svůj míč. Jamka před nimi celá prázdná.
Pro boha, co tam celou dobu na odpališti dělali? 😡
No toto jsem naposledy zazil na senior tour na Lengenfeld Kamptal-Donauland. Dohrali jsme jamku, prijdeme na odpaliste a mohli jsme sledovat odpal tri hracu. Pritom ctyrpar byl prazdny a flight predtim uz byl pred greenem dalsi jamky.
To mne slo vazne urvat .....
 
Počet ran je dost zavádějící.Na Kotlině šel přede mnou flajt tří holek.Dvě singl a třetí hcp 54.Mi byly čtyři hcp cca 18 a pomalu jim nestíhali.Po turnaji jsem zjistil,že singl holky hrály zhruba na sebe a ta třetí s hcp 54 154 ran. Jak už psal dříve @Toamo není to o ranách,ale o tom čase mezi nima.
Takže v průměru byly HI obou flajtů velmi podobné. Není tedy divu, že čtyřčlenný flajt nestíhal tříčlenný.
Kdyby single holky hrály 85 ran, tak dal flajt dohromady 324 ran.
Pokud vy byste šli „na sebe” a hráli 90 ran, tak dáte dohromady 360 ran.
To je rozdíl cca 40 ran, čili min. 15 minut. Pokud vám tedy neutekly o jamku, tak šly pomalu.
Tudíž je to nejen o čase mezi ranami, ale i o ranách samotných. 😉
 
Takže v průměru byly HI obou flajtů velmi podobné. Není tedy divu, že čtyřčlenný flajt nestíhal tříčlenný.
Kdyby single holky hrály 85 ran, tak dal flajt dohromady 324 ran.
Pokud vy byste šli „na sebe” a hráli 90 ran, tak dáte dohromady 360 ran.
To je rozdíl cca 40 ran, čili min. 15 minut. Pokud vám tedy neutekly o jamku, tak šly pomalu.
Tudíž je to nejen o čase mezi ranami, ale i o ranách samotných. 😉
Chápu jak to myslíš, ale o ranách je to rozhodně méně než o "waste time" - "tím okolo"...a hlavně, nikdy by mě nenapadlo si stěžovat či být nervozní z toho, že někdo hraje 120 ran (myslím hru mimo turnaj - na turnaji bych asi upozornil na možnost zvednout a nedohrát když jedu na STB a nemám už šanci)...pohyb po hřišti a včasná příprava na ránu sežere/ušerří daleko více času...manželka s HI 48 je toho důkazem, nezdržuje, jede jak drak, ikdyž zahraje 120 ran...
 
Chápu jak to myslíš, ale o ranách je to rozhodně méně než o "waste time" - "tím okolo"...a hlavně, nikdy by mě nenapadlo si stěžovat či být nervozní z toho, že někdo hraje 120 ran (myslím hru mimo turnaj - na turnaji bych asi upozornil na možnost zvednout a nedohrát když jedu na STB a nemám už šanci)...pohyb po hřišti a včasná příprava na ránu sežere/ušerří daleko více času...manželka s HI 48 je toho důkazem, nezdržuje, jede jak drak, ikdyž zahraje 120 ran...
Tak ano, pohyb a příprava na ránu a vše „okolo” je největší žrout času.
Jen jsem chtěl upozornit, na to, že na rychlosti hry má vliv i „průměrný HI” flajtu vers. počet lidí ve flajtu.
Je třeba si i uvědomit, že většina vysokých HI (zejména žen) to „pinká” po ferveji před sebe, takže jdou celkem plynule a téměr nehledají.
Dle mých zkušeností jsou největší „brzdy” «rozprašovači» s HI někde mezi 25-30. Ti už mají obvykle dostatečnou délku na to, být ve 💩. A tak neustále hledají, obvykle na nesprávném místě, protože mají snahu přeceňovat délku svých úderů. 😉
Pokud jde někdo v rekreační hře pomalu nebo hraje spousty ran a nemá problém pustit před sebe, tak je to ok. Ovšem v turnaji na STB přinést 160 ran už „košer” není.
A ještě jeden důvod pomalé hry (možná i ten největší) je, že hráči nejdou ke svým míčkům hned, ale hezky v řadě vedle sebe. I když z důvodů bezpečnosti to u vyšších HI celkem chápu.
 
Dle mých zkušeností jsou největší „brzdy” «rozprašovači» s HI někde mezi 25-30. Ti už mají obvykle dostatečnou délku na to, být ve 💩. A tak neustále hledají, obvykle na nesprávném místě, protože mají snahu přeceňovat délku svých úderů. 😉
Teda, ještě jsme spolu nehráli a ty už mě máš dokonale přečteného :D:D:D:D (HI mám lehce nižší než tebou uváděný)
 
V pátek manželka zavolala, že by ctěla jít v sobotu na golf :up: rozhodl jsem Poděbrady neb jsem měl v pátek sraz se základní školou v blízkosti...šli jsme po turnaji...ale v Poděbradech byl v sobotu sjezd slimáků a mistrovství ČR v pomalé hře...nevadí mi, že to někdo neumí, ostatně já golf také neumím, ale že někdo, kdo dohraje z týčka 120 m (když se mu to povede - viděl jsem detailně na 9 jamkách - odpal 120 se povedl jednou, průměr 60 m do džihádu), čeká na odpališti, až mu odejdou z dopadové zóny 220 m, pak to pošle 50 m a 45° doprava a 8-10 minut hledá v lese - tak to kxxrva ne...od osmičky jsme čekali, na odpališti s námi minimálně flajt za námi, ale např. na lesních jamkách čekaly 4 flajty...prostě před námi dva flajty po dvou - absolutní jelita...maník hraje tak na HI 40, je 170 m od grýnu přes rybník, potřeba carry 150 m a on dvakrát měří dálkoměrem, dvakrát mění hůl, 10 cvičných švihů, aby pak zahrál 50m carry 30° doprava, že sotva trefí rybník...no to ne...maršál nikde, za celou dobu jsem ho neviděl...na 16tce to dva flajty za námi vzdaly...já došel jen, že mě manželka přemluvila a pokecali jsme...prostě porod...ale moje chyba, nemám chodil po obědě (ale předpokládal jsem, a to zcela správně, že se na srazu vyleju jak kýbl - ne, ve dvě v noci začít panákovat rumy není dobrý nápad v žádném věku a tréninkové fázi, natož v mém věku a formu na chlast už rozhodně nemám jako ve dvaceti)...hřiště - předesílám, že Poděbrady mám rád, vždy se mi líbily -většinou už při příjezdu jsem měl obavy, jak to podělám na nejdrsnější "welcome" jamce v ČR - tu ale zrušili a vytvořili velmi přátelský 4 par - rovný 287 m ze žlutých, bunkry před, ale dvoupatro green - příjemná "welcome" jamka...nové jamky se mi líbily, většinou ne dlouhé, ale musí se hrát do pozice - např. třetí jamka, která využívá green původní dvojky...18. jamka nová - původní drsný čtyřpar, kde bogie byla výhra není a je klidný 5par, který ale velikostí a modelací jak greenu tak i bunkerů do Poděbrad dle mého poněkud nezapadá - je to krásná jamka, ale stylem úplně jiná, než vše ostatní, co můžete v Poděbradech vidět...kvalitativně si samozřejmě nové jamky musí sednout, ale hratelné v pohodě (ikdyž level Albatros nečekejte)...greeny pomalé, ale konzistentní (až na druhou lesní, ale tam se o greenu nedá mluvit skoro vždy)...na drivingu jsem nebyl, ale krásná krytá odpoaliště, dále finišují budovu u odpaliště jedničky - zřejmě poté recepce, restaurace/hotel...co se mi velmi líbí - hned vedle jedničky je cvičný green :up: byli jsme tam dříve, tak pár patů a nemusíme nikam běžet...jak jsem psal na začátku - Poděbrady mám rád, takže mé hodnocení je subjektivní - zde jsem začínal a hlavně je to jiný druh hřiště, než běžně hraji...rozhodně bych do Poděbrad jel, ze zvědavosti, vidět nové jamky...ale ne v sobotu po obědě 🙈 PS: zdravím maršála do Poděbrad, snad už se vrátil z dovolené do práce :D
Pomalá hra je strašný problém a ne jen u začátečníků. Já svým klientů začátečníkům kladu na paměť "hraj pomalu, choď rychle". Minule jsem startoval na Slapech 30 minut za turnajem, došel jsem je na druhé jamce, byli to začátečníci, možná i jejich první turnaj, takže jsem nečekal, že obejdou devítku za 40 minut jako já. Nicméně co mi vadí je zbytečné zdržování typu:

  • nechávám vozík 30 metrů před greenem ve směru hry
  • zapisování na greenu dohrané jamky
  • 5 cvičných švihů před každou ránou (koukněte se na PGA, tam si cvičné švihy nedává nikdo - myslím plné cvičné švihy)
  • nesmyslně dlouhé hledání míče
  • čekání na ránu z odpaliště, kterou nejsem schopen zahrát (průměrný drive třeba 150m a čeká na green, co je 250)
  • prodleva při pořadí ve hře, jeden hraje a ostatní civí a jakmile na ně přijde řada, tak se začnou připravovat. Prosím - připravujte se, když ostatní hrají, abyste mohli rovnou odpálit, když na vás přijde řada
Tohle jsou body, co by se měl každý naučit co nejdříve, protože to v 99% případů není pomalá nebo špatná hra, co zdržuje, ale tyhle maličkosti, co se nasčítají, uvedu příklad:

4 par za 8 ran:

  1. 8x 5 zbytečných cvičných švihů = 160s
  2. zapisování a počítání ran na greenu dohrané jamky = 20s
  3. vracení se pro vozík před greenem = 30s
  4. nesmyslné čekaní na ránu z odpaliště, kterou nejsem schopen zahrát = 60s
Celkem na jamku za 1 hráče 270 sekund, to je 4,5 minut na jamku x 18 jamek = to je 80 minut navíc za 18 jamek!

Nepíšu to jako hate, ty lidi to nikdo nenaučil, je to apel na všechny ostatní, aby když někoho takového vidí, tak se jim to nebojte říct, je to pomoc, ne urážka nebo útok.
 
Pomalá hra je strašný problém a ne jen u začátečníků. Já svým klientů začátečníkům kladu na paměť "hraj pomalu, choď rychle". Minule jsem startoval na Slapech 30 minut za turnajem, došel jsem je na druhé jamce, byli to začátečníci, možná i jejich první turnaj, takže jsem nečekal, že obejdou devítku za 40 minut jako já. Nicméně co mi vadí je zbytečné zdržování typu:

  • nechávám vozík 30 metrů před greenem ve směru hry
  • zapisování na greenu dohrané jamky
  • 5 cvičných švihů před každou ránou (koukněte se na PGA, tam si cvičné švihy nedává nikdo - myslím plné cvičné švihy)
  • nesmyslně dlouhé hledání míče
  • čekání na ránu z odpaliště, kterou nejsem schopen zahrát (průměrný drive třeba 150m a čeká na green, co je 250)
  • prodleva při pořadí ve hře, jeden hraje a ostatní civí a jakmile na ně přijde řada, tak se začnou připravovat. Prosím - připravujte se, když ostatní hrají, abyste mohli rovnou odpálit, když na vás přijde řada
Tohle jsou body, co by se měl každý naučit co nejdříve, protože to v 99% případů není pomalá nebo špatná hra, co zdržuje, ale tyhle maličkosti, co se nasčítají, uvedu příklad:

4 par za 8 ran:

  1. 8x 5 zbytečných cvičných švihů = 160s
  2. zapisování a počítání ran na greenu dohrané jamky = 20s
  3. vracení se pro vozík před greenem = 30s
  4. nesmyslné čekaní na ránu z odpaliště, kterou nejsem schopen zahrát = 60s
Celkem na jamku za 1 hráče 270 sekund, to je 4,5 minut na jamku x 18 jamek = to je 80 minut navíc za 18 jamek!

Nepíšu to jako hate, ty lidi to nikdo nenaučil, je to apel na všechny ostatní, aby když někoho takového vidí, tak se jim to nebojte říct, je to pomoc, ne urážka nebo útok.
Já s tebou souhlasím ve všem, jediné, čeho se obávám, je, že u nemála jedinců o bude bráno jako urážka, protože jejich ego je někde jinde. :cry::cry:
 
Já s tebou souhlasím ve všem, jediné, čeho se obávám, je, že u nemála jedinců o bude bráno jako urážka, protože jejich ego je někde jinde. :cry::cry:
To už není můj problém, kdo si z toho nevezme ponaučení, tak holt bude celý život poslouchat, že hraje pomalu :D. A jako rozhodčí jsem ready dávat trestný.
 
Všechny reakce chápu. Základní etika s ohledem na plynulost hry musí být. Hraji s manželkou, ta to šudlá po ferveji. Takový ten klasický triplebogey golf. Naše fyzička není 100%. Věřte mi, není nic horšího než mít v zádech někoho, kdo vás odpaluje. (před sebou máte na dohled další flajt) Navíc se člověk dostává do stresu. Hru si neužijete. Vzájemně to vybalancovat a respektovat tempo hry druhých hráčů občas nebývá snadné. Vše je o lidech.
 
  • 5 cvičných švihů před každou ránou (koukněte se na PGA, tam si cvičné švihy nedává nikdo - myslím plné cvičné švihy)
V neděli v Mladé Boleslavi jsem utrpěl odstrašující zkušenost. Došel jsem čtyři borce na páté jamce a táhl se za nimi až do konce hřiště.
Z jejich strany nepřišla žádná nabídka, že mě pustí. Ani na desítce kde byla ideální příležitost:(.
Dle TT měli HI mezi 10-20. Pomalu hráli všichni, ale jeden "dominoval". Před každou ránou 7-10 cvičných švihů:vomit:. Největší představení však předvedl pár jamek před koncem - drajv do rafu, druhá rána cca 100m do grýnu, snad 15 cvičných - jebka 40m před grýn. Borec začal kroutit hlavou, udělal asi čtyři kolečka kolem místa odpalu, nakonec opět zaujal postoj a udělal z toho samého místa dalších asi 7 cvičných odpalů:mad:.
Pane bože, kdo tohle ty lidi učí?
Maršála jsem za celých 18 jamek neviděl.
 
V neděli v Mladé Boleslavi jsem utrpěl odstrašující zkušenost. Došel jsem čtyři borce na páté jamce a táhl se za nimi až do konce hřiště.
Z jejich strany nepřišla žádná nabídka, že mě pustí. Ani na desítce kde byla ideální příležitost:(.
Dle TT měli HI mezi 10-20. Pomalu hráli všichni, ale jeden "dominoval". Před každou ránou 7-10 cvičných švihů:vomit:. Největší představení však předvedl pár jamek před koncem - drajv do rafu, druhá rána cca 100m do grýnu, snad 15 cvičných - jebka 40m před grýn. Borec začal kroutit hlavou, udělal asi čtyři kolečka kolem místa odpalu, nakonec opět zaujal postoj a udělal z toho samého místa dalších asi 7 cvičných odpalů:mad:.
Pane bože, kdo tohle ty lidi učí?
Maršála jsem za celých 18 jamek neviděl.
Kdo je to učí? Že by televize? Obávám se, že oni si myslí, že jsou na PGA, takže se to snaží tak i dělat. Akorát na PGA si tu přípravu srovnají jinak a asi tolik nebrzdí (a jde tam o prachy, takže to je něco jiného) :D:D
 
Kdo je to učí? Že by televize? Obávám se, že oni si myslí, že jsou na PGA, takže se to snaží tak i dělat. Akorát na PGA si tu přípravu srovnají jinak a asi tolik nebrzdí (a jde tam o prachy, takže to je něco jiného) :D:D
Na PGA tolik cvičných švihů nedělá ani DeŠampón 🤭
Navíc to obvykle (jak už tuším psal @davidfara ) nejsou plné švihy, ale jakési zpomalené „pohyby do správných” pozic.
Já tedy nedělám nikdy víc jak 2 cvičné švihy (také ne plné), abych tělu řekl „budeš švihat” 😉
Jediná výjimka je u wedgí, kde pokud necítím ten správný nápřah (s ohledem na zamýšlenou vzdálenost letu míčku) u čipu nebo pitche, tak jich udělám víc, abych dostal ten správný pocit. Nicméně, ty „švihy” jdou rychle za sebou, bez nějaké přestávky.
 
Teda, ještě jsme spolu nehráli a ty už mě máš dokonale přečteného :D:D:D:D (HI mám lehce nižší než tebou uváděný)
Já s tebou šel Tome a vím,že jsi rychlý jako motorová myš :D:D
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom