Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Pomalá hra (Poděbrady, 21.5.2022)

Proč zrovna hned kravina? Chápu, že obhajuješ provozovatele hřiště, ale nějak jsem to vysvětlení o kravině nepochopil. Takže postoj slušného golfisty, který je po zkušenostech se zmiňovanou situaci, nechodit hrát o víkendu za turnajem pohodlným řešením problému. Bohužel, všechno je o lidech a o penězích.
Protože to je kravina. Vinu a řešení hážeš na někoho jiného, navíc ho osočuješ ze ziskuchtivosti, jako by to bylo něco nesprávného.

Dělám tu práci přes 10 let a to co ty zažíváš nárazově ve velmi omezeném pohledu, já řeším na denní bázi ve všech úrovních provozu - majitel, provozovatel, hráč, maršál, rozhodčí,…

Je úsměvné, jak všichni komentující tyhle případy ví naprosto přesně, co se má dělat pro udržení tempa hry a bez výjimky to dodržují. Kde se teda berou ty pomalí a neschopní?

A když za nimi v dobré víře maršál/ rozhodčí přijede se snahou je rozhýbat, dočká se v lepším připadě výmluv (Doteď jsme na každou ránu čekali 5 minut.), v horším urážek (Proč prudíte zrovna nás?!).

Hezky to dokreslují i informace zde opakovaně prezentované:
  • Chcete svižné a plynulé turnaje s vyhlášením s co největší účastí, ale odmítáte hrát ve flightech s HCP 54, ideálně chcete flighty na přání.
  • Chcete krásná, bezchybná a perfektně upravená hřiště, ale nutíte provozovatele aby zavřel 2h hracích časů v sobotu po obědě (vzdal se potenciální tržby 24000 Kč).
  • Nedělá vám problém se z turnaje odhlásit ráno před startem nebo dokonce nedorazit bez omluvy.
  • Odmítáte přistoupit na stornopodmínky při rezervaci fee.
Chápu frustraci nad pokaženým dnem (zažil jsem ji nesčetněkrát), ale jak píše @wasp - jít hrát v sobotu po obědě po turnaji do Poděbrad, které 14 dní předem promují otevření celého hřiště se slevou a divit se, že čekám?! To je jak v Semilech očekávat vřelé přivítání v klubovně nebo v Hořehledech dohrání s jedním míčem.

A ano - startovka turnaje byla dle mého sestavena blbě, byť náznak snahy byl. Sice jsou poslední flighty po třech, ale dát na závěr flighty s průměrným HCP 40 prostě smrdí průserem…
 
Ono nam to chovani na golfu poslednich 10 let tak nejak obecne upada...
Neupadá, je to pořád stejné. Ano, řada překážek mající potenciálně za cíl nováčky lépe připravit, zmizela nebo se značně rozvolnila. Ale zatím nezaznamenávám, že by se to nějak projevilo ve velkém měřítku…
 
To je jak v Semilech očekávat vřelé přivítání v klubovně
Jo to bývalo, Meca už je v penzi a všechno je jinak, svět se mění a jistoty mizí;)
Relativně čerstvý zážitek ze Mstětic - na 6 jamce přijel maršál a říká Vy máte zpoždění 2 minuty a ti za váma 12 jestli se nesrovnají nechám je přeskočit jednu jamku protože to za nima stojí. Před námi dva 4flighty, my a ti za námi taky ve 4 a ti za nima několikrát po dvou. Na 9 jamce jsme byli 6 minut před limitem a maršál přijel pochválit, že jdeme pěkně rychle a před klukama za námi dokonce smeknul klobouk, že takové zrychlení nečekal. Dokonce se po hře zastavil na kus řeči a omlouval se, že nás zbytečně honil že ten zásek udělal jeden z těch 2fligtů
 
Krásně se ta diskuze rozjela :D upřímně nečekám, že v sobotu po poledni za turnajem nebudu čekat, ale ono je čekat a čekat, jestliže na odpališti čekají 3 flajty, tak to pro mě není "normální" čekání ani v sobotu odpoledne za turnajem...a ano, normálně bych nešel a tedy se nedivil, jen mě ta situace velmi překvapila - nebyl jsem zase nějak vytočenej, neb se tato situace dá řešit jen útěkem nebo rezignací (manželka mě přemluvila na možnost B)...bylo krásně, Poděbrady mám rád, nové jamky se mi líbíly, tak jsem si to protrpěl (aspoň jsem najistotu vystřízlivěl)...co mě mrzí je absence maršála, na druhou stranu, jestli to bylo ucpané turnajem, nic by s tím neudělal...sestavit startovku je věřím dřina, ale když pořádám turnaje, tak asi trochu vím jaká jsou rizika (samozřejmě flajty na přání, ale mixnout se to určitě dá)...prostě věci se dají dělat dobře, průměrně a i špatně...mně třeba v sobotu dopoledne po srazu bylo špatně :D
 
Protože to je kravina. Vinu a řešení hážeš na někoho jiného, navíc ho osočuješ ze ziskuchtivosti, jako by to bylo něco nesprávného.

Dělám tu práci přes 10 let a to co ty zažíváš nárazově ve velmi omezeném pohledu, já řeším na denní bázi ve všech úrovních provozu - majitel, provozovatel, hráč, maršál, rozhodčí,…

Je úsměvné, jak všichni komentující tyhle případy ví naprosto přesně, co se má dělat pro udržení tempa hry a bez výjimky to dodržují. Kde se teda berou ty pomalí a neschopní?

A když za nimi v dobré víře maršál/ rozhodčí přijede se snahou je rozhýbat, dočká se v lepším připadě výmluv (Doteď jsme na každou ránu čekali 5 minut.), v horším urážek (Proč prudíte zrovna nás?!).

Hezky to dokreslují i informace zde opakovaně prezentované:
  • Chcete svižné a plynulé turnaje s vyhlášením s co největší účastí, ale odmítáte hrát ve flightech s HCP 54, ideálně chcete flighty na přání.
  • Chcete krásná, bezchybná a perfektně upravená hřiště, ale nutíte provozovatele aby zavřel 2h hracích časů v sobotu po obědě (vzdal se potenciální tržby 24000 Kč).
  • Nedělá vám problém se z turnaje odhlásit ráno před startem nebo dokonce nedorazit bez omluvy.
  • Odmítáte přistoupit na stornopodmínky při rezervaci fee.
Chápu frustraci nad pokaženým dnem (zažil jsem ji nesčetněkrát), ale jak píše @wasp - jít hrát v sobotu po obědě po turnaji do Poděbrad, které 14 dní předem promují otevření celého hřiště se slevou a divit se, že čekám?! To je jak v Semilech očekávat vřelé přivítání v klubovně nebo v Hořehledech dohrání s jedním míčem.

A ano - startovka turnaje byla dle mého sestavena blbě, byť náznak snahy byl. Sice jsou poslední flighty po třech, ale dát na závěr flighty s průměrným HCP 40 prostě smrdí průserem…
Dobře, je to kravina z tvého pohledu a ze tvého vysvětlení vyplývá, že si za to můžeme my golfisti. Takže zpráva pro všechny, hlavně víkendové hráče je, aby si po turnajích zahrát nechodili.
Že je všechno v lidech a o penězích není osočování, ale konstatování reality. Pokud se tě to dotklo, tak se omlouvám. Nemám problém uznat, že jsem možná přestřelil a já osobně bych nechtěl čelit nátlaku těch "xichtů", kteří nechápou, že je nepustite na hřiště hned za turnajem.
Hraješ golf celkem často, ale podívej se na to z pohledu obyčejného fíčkaře a ne majitele hřiště, prezidenta klubu nebo člena ČGF.
Já hraju golf 13 let a musím souhlasit s lukas15, chování se evidentně zhoršuje. Můžu dát x příkladů situací, které jsou dnes běžně a dříve se neděly vůbec nebo jen zcela výjimečně. Ale nejedná se pouze o chování golfistů, ale taky provozovatelů některých! hřišť.
Ty víš nejlíp, jaké mají vlastnosti dnešní hráči, podle tvého popisu a tvoji roli to vůbec nezávidím a ke tvé práci mám absolutní respekt pramenící z toho, jak ji tady prezentuješ ( bohužel ne z osobní zkušenosti ), jak dokazují moje palce pod tvými příspěvky zde na fóru. Zobecňuješ vlastnosti golfistů a tak musím zdůraznit, že nepotřebuju turnaje s velkou účasti ( to snad pořadatel a provozovatel hřiště 😃 ), neodmítám hrát s HCP 54, jsem absolutní odpůrce flightů na přání, nemusím mít bezchybné hřiště a nikoho nenutím, aby se vzdal tržby!
Nikdy jsem se neodhlásil z turnaje a tím pádem jsem ani nemusel řešit storno poplatky.
Marschaly respektuju a pravidla se snažím dodržovat.
 
Jo to bývalo, Meca už je v penzi a všechno je jinak, svět se mění a jistoty mizí;)
Relativně čerstvý zážitek ze Mstětic - na 6 jamce přijel maršál a říká Vy máte zpoždění 2 minuty a ti za váma 12 jestli se nesrovnají nechám je přeskočit jednu jamku protože to za nima stojí. Před námi dva 4flighty, my a ti za námi taky ve 4 a ti za nima několikrát po dvou. Na 9 jamce jsme byli 6 minut před limitem a maršál přijel pochválit, že jdeme pěkně rychle a před klukama za námi dokonce smeknul klobouk, že takové zrychlení nečekal. Dokonce se po hře zastavil na kus řeči a omlouval se, že nás zbytečně honil že ten zásek udělal jeden z těch 2fligtů
Cože? Mečů už neuvidím? 😃
Bude mi chybět! Párkrát do roka jsem si s ním hezky popovídal.
 
Pokud se chce provozovatel vyhnout ucpání hřiště ranním turnajem, má možnost dělat turnaj s trojflighty a ne se čtyřflighty. To, že turnaj o něco déle startuje se mu bohatě vrátí v celodenní průchodnosti hřiště ( ve vláknu diskutovaný příběh není zas až tak běžný, tady dvojflighty brzdily trojflight a s turnajem to zřejmě zas tak moc nesouviselo )
 
Dobře, je to kravina z tvého pohledu a ze tvého vysvětlení vyplývá, že si za to můžeme my golfisti. Takže zpráva pro všechny, hlavně víkendové hráče je, aby si po turnajích zahrát nechodili.
Že je všechno v lidech a o penězích není osočování, ale konstatování reality. Pokud se tě to dotklo, tak se omlouvám. Nemám problém uznat, že jsem možná přestřelil a já osobně bych nechtěl čelit nátlaku těch "xichtů", kteří nechápou, že je nepustite na hřiště hned za turnajem.
Hraješ golf celkem často, ale podívej se na to z pohledu obyčejného fíčkaře a ne majitele hřiště, prezidenta klubu nebo člena ČGF.
Já hraju golf 13 let a musím souhlasit s lukas15, chování se evidentně zhoršuje. Můžu dát x příkladů situací, které jsou dnes běžně a dříve se neděly vůbec nebo jen zcela výjimečně. Ale nejedná se pouze o chování golfistů, ale taky provozovatelů některých! hřišť.
Ty víš nejlíp, jaké mají vlastnosti dnešní hráči, podle tvého popisu a tvoji roli to vůbec nezávidím a ke tvé práci mám absolutní respekt pramenící z toho, jak ji tady prezentuješ ( bohužel ne z osobní zkušenosti ), jak dokazují moje palce pod tvými příspěvky zde na fóru. Zobecňuješ vlastnosti golfistů a tak musím zdůraznit, že nepotřebuju turnaje s velkou účasti ( to snad pořadatel a provozovatel hřiště 😃 ), neodmítám hrát s HCP 54, jsem absolutní odpůrce flightů na přání, nemusím mít bezchybné hřiště a nikoho nenutím, aby se vzdal tržby!
Nikdy jsem se neodhlásil z turnaje a tím pádem jsem ani nemusel řešit storno poplatky.
Marschaly respektuju a pravidla se snažím dodržovat.
Snažil jsem se ti vysvětlit, že já se na to dívám z pohledu všech. Že díky své práci nevidím jen flight před sebou a za sebou, ale vidím 150 hráčů denně 200 dní v roce. Mám 600 členů golfového klubu, 15 000 návštěvníků resortu ročně, dnes už skoro 500 odpískaných turnajů. To vše znamená, že já nejen mohu, ale především musím zobecňovat. To co jeden jednotlivec považuje za neprofesionalitu a neschopnost provozovatele, druhý vedle něj vůbec nezaznamená nebo bude naopak vnímat jako benefit. A ano, do dnešního dne je pro mne velmi složité najít tu linku, která bude akceptovatelná pro všechny - existuje-li vůbec.

Myslím si, že dobře chápu, co si chtěl napsat. A proto jsem považoval za nutné prezentovat i jiný pohled na problematiku. Zároveň jsem tím nijak neútočil na tebe osobně.

A dovolím si trvat na svém - chování golfistů se nijak dramaticky nezměnilo. Řeším těch 10 let dokola stále to samé a v nezměněné intenzitě...
 
Ta pomalost hry neni záležitostí jen vysokých HI. Jak jistě mnoho z vás ví, tak takový „single čtenář grýnů” umí neskutečně zpomalit hru. 😔
Včerejší zkušenost z Mid&Senior Tour ale byla nepochopitelná.
Šli jsme jako poslední flajt dopoledního bloku a čekali už od 2. rány na 1.jamce. To, že někdo hledá míč po „každé” ráně nebo hraje 3-4 pat a pokaždé čte grýn půl minuty, to naštve, ale OK.
Ale co nedokážu pochopit, je to, co se opakovalo na téměř každé jamce.
Čekáme na ránu do grýnu (někdy až 170m), flajt před námi odchází z grýnu. Takže postupně všichni tři odehrajeme své rány. Dohrajeme jamku a jdeme na další odpaliště. Přicházíme k odpališti a poslední hráč předchozího flajtu teprve odpaluje svůj míč. Jamka před nimi celá prázdná.
Pro boha, co tam celou dobu na odpališti dělali? 😡
 
A ano - startovka turnaje byla dle mého sestavena blbě, byť náznak snahy byl. Sice jsou poslední flighty po třech, ale dát na závěr flighty s průměrným HCP 40 prostě smrdí průserem…
Problém toho turnaje, není ani tak ve startovce, ale v tom, že tam není jasné vypsán žádný rozhodčí. https://www.cgf.cz/cz/turnaje/turnaje-vyhledavani/turnaj?id=685858311
Maršál i kdyby tam byl, nemá žádné právo nijak zasahovat do turnaje. Osobně nechápu, proč je turnaj možné na server ( od letošního roku ) možné zadat bez vyplnění rozhodčích, dříve to server požadoval, jinak turnaj nezveřejnil. A bylo to tak správně...
 
Problém toho turnaje, není ani tak ve startovce, ale v tom, že tam není jasné vypsán žádný rozhodčí. https://www.cgf.cz/cz/turnaje/turnaje-vyhledavani/turnaj?id=685858311
Maršál i kdyby tam byl, nemá žádné právo nijak zasahovat do turnaje. Osobně nechápu, proč je turnaj možné na server ( od letošního roku ) možné zadat bez vyplnění rozhodčích, dříve to server požadoval, jinak turnaj nezveřejnil. A bylo to tak správně...
To máš do určité míry pravdu, byť jen technicky. To že si tam vymyslím jakékoli jméno (což se běžně dle informací co mám dělo) a reálně na hřišti stejně nikdo není, tím nijak neovlivníš. Ano, máš pak jméno, na které si můžeš stěžovat, ale kdo z hráčů (navíc mimo turnaj) to ve skutečnosti bude řešit až takhle?

Zároveň nemáme nejmenší tušení, co se během turnaje nebo před ním mohlo udát, kolik lidí zrušilo, nedorazila, zda maršál nebyl nemocný,...
 
Ta pomalost hry neni záležitostí jen vysokých HI. Jak jistě mnoho z vás ví, tak takový „single čtenář grýnů” umí neskutečně zpomalit hru. 😔
Včerejší zkušenost z Mid&Senior Tour ale byla nepochopitelná.
Šli jsme jako poslední flajt dopoledního bloku a čekali už od 2. rány na 1.jamce. To, že někdo hledá míč po „každé” ráně nebo hraje 3-4 pat a pokaždé čte grýn půl minuty, to naštve, ale OK.
Ale co nedokážu pochopit, je to, co se opakovalo na téměř každé jamce.
Čekáme na ránu do grýnu (někdy až 170m), flajt před námi odchází z grýnu. Takže postupně všichni tři odehrajeme své rány. Dohrajeme jamku a jdeme na další odpaliště. Přicházíme k odpališti a poslední hráč předchozího flajtu teprve odpaluje svůj míč. Jamka před nimi celá prázdná.
Pro boha, co tam celou dobu na odpališti dělali? 😡
To je jednoduchý. @PFP z flightu před nimi jim vždycky někam schoval odpališťový kameny a oni je museli najít a dát na správný místo...Předloni nám je na Karlštejně ze 4. jamky schoval až do kaple na hradě, filuta jeden!
 
A má vůbec marshal hřiště, pokud není na oficiálním seznamu turnaje (jako rozhodčí?) nějaké pravomoci vůči turnaji?
 
A má vůbec marshal hřiště, pokud není na oficiálním seznamu turnaje (jako rozhodčí?) nějaké pravomoci vůči turnaji?
Ne. Pokud není maršál rozhodčím nebo členem soutěžního výboru, tak jeho rady, příkazy, trestné rány či doporučení mají zhruba stejnou váhu, jako kdyby ti je dávala bába, co vedle FW sbírá houby...
 
Ne. Pokud není maršál rozhodčím nebo členem soutěžního výboru, tak jeho rady, příkazy, trestné rány či doporučení mají zhruba stejnou váhu, jako kdyby ti je dávala bába, co vedle FW sbírá houby...
No právě, takže při turnaji, mohu na místního maršála "hodit bobek", pokud není na ofic. seznamu....
 
No právě, takže při turnaji, mohu na místního maršála "hodit bobek", pokud není na ofic. seznamu....
Z hlediska pravidel turnaje určitě. Z hlediska provozu na hřišti ne, protože pokud je osobou ukotvenou v nějakém provozním řádu resortu, tak se jeho pokyny musím jednoznačně řídit. Lidsky řečeno - trestný rány mi za pomalou hru dát nemůže, ale může mne z hřiště vyrazit, protože nedodržuju provozní řád udávající tempo hry.
 
... ale může mne z hřiště vyrazit, protože nedodržuju provozní řád udávající tempo hry.
Nikdy mi nedošlo, že maršál asi opravdu může apelovat na tempo hry turnaje přes provozní řád. Nyni se bavím představou, kdyby nějaký komerční turnaj, který se vleče 5 a půl hodiny, objel maršál a všem by oznámil, že v provozním řádu hřiště je čas na odehrání kola max. 5 hodin, ten výrazně prekročili a ať všichni hned opustí hřiště 😃. Bylo by to sice asi poslední jeho rozhodnutí z pozice maršála, ale stal by se legendou a možná by se i ty turnaje urychlili😃
 
To je jednoduchý. @PFP z flightu před nimi jim vždycky někam schoval odpališťový kameny a oni je museli najít a dát na správný místo...Předloni nám je na Karlštejně ze 4. jamky schoval až do kaple na hradě, filuta jeden!
To by mě ve snu nenapadlo, že minulé "potkání se" na Karlíku vyvolá takovou asociaci. Ale klobouk dolů před @mkopcak , protože si:
- pamatuje,
- má smysl pro humor
- a dobře ví, že kaple Sv. Kříže byla správná schovka, protože se tam normálně teď člověk dostane jen s průvodcem (lidi tam bez dozoru loupali zlato ze zdí).

Ale musím říct, že tentokrát mě na staveništi Zbraslav hlídali a nemohl jsem v diverzní činnosti pokračovat. Takže, ač to zní možná divně, jsem v tom tentokrát NEVINNĚ . 🤣🤣🤣
 
Jedna skórka z 9. jamkového turnaje na STB.
Vůbec se nedivím, že pak turnaje trvají tak dlouho, ale když si dotyčný zaplatil, tak proč by všechny jamky nedohrál, že? 🙈

Zobrazit přílohu 30473
Počet ran je dost zavádějící.Na Kotlině šel přede mnou flajt tří holek.Dvě singl a třetí hcp 54.Mi byly čtyři hcp cca 18 a pomalu jim nestíhali.Po turnaji jsem zjistil,že singl holky hrály zhruba na sebe a ta třetí s hcp 54 154 ran. Jak už psal dříve @Toamo není to o ranách,ale o tom čase mezi nima.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom