Politika a vše kolem

Jamka R. Robot

admin
Robot 19.jamky
Místo pro politické diskuse. Koho to nezajímá, nechť ignoruje. Zároveň sem bude přesouván politický text z jiných vlakem, kam nepatří.

Upraveno moderátorem:

Zdeněk Fekar

Nováček+
19.jamka:
Představení
já tipuji hra od 1.5.2020

bez omezení od 1.6.2020
Kéž by! Taky doufám, že od května bude situace víceméně stabilní, nicméně odborníci nás straší, dneska jsem třeba četl, že to může trvat i do srpna. Chápu, že vládě vyhovuje izolovat lidi, aspoň do veřejných věcí tolik nekafrají, ale na půl roku zastavit ekonomiku by znamenalo katastrofu. Btw, nedostatek transparentních informací je přesně to, co mi od vlády schází - rozhodnutí se mění po hodinách jako na orloji, nikde nevidím jasný postup podle plánu (až se stane A, uděláme B, nastane-li C, musíme přistoupit k D...) Racionálně vzato - musíme se s koronavirem naučit žít. Hraje-li se golf venku a do parku se smí chodit, není důvod, aby se nemohl hrát golf.

Tomáš Kloud

Aktivní člen
19.jamka:
Představení
WITB
Kéž by! Taky doufám, že od května bude situace víceméně stabilní, nicméně odborníci nás straší, dneska jsem třeba četl, že to může trvat i do srpna. Chápu, že vládě vyhovuje izolovat lidi, aspoň do veřejných věcí tolik nekafrají, ale na půl roku zastavit ekonomiku by znamenalo katastrofu. Btw, nedostatek transparentních informací je přesně to, co mi od vlády schází - rozhodnutí se mění po hodinách jako na orloji, nikde nevidím jasný postup podle plánu (až se stane A, uděláme B, nastane-li C, musíme přistoupit k D...) Racionálně vzato - musíme se s koronavirem naučit žít. Hraje-li se golf venku a do parku se smí chodit, není důvod, aby se nemohl hrát golf.
Jako transparentnost od vlady nikdy nebyla a je jedno kdo tam seděl. Ale tady v tomhle pripade je to jinak :( oni pracuji s nejakou prognozou a modelama. Takže udělaji B a druhý den po tom co se vyspali tak raději udělají i D než vůbec nastane situace A. V pandemii se hraje o čas. Čipm dřív udělají nějaké opatření tim lepe.
Ve vydledku nikdo nic neví. Tohle je horší než předpovídat počasi. Tady to záleží hlavně na lidech. Takže ve výsledku to může skončit za měsíc, ale taky až za rok ..

Zdeněk Fekar

Nováček+
19.jamka:
Představení
Jako transparentnost od vlady nikdy nebyla a je jedno kdo tam seděl. Ale tady v tomhle pripade je to jinak :( oni pracuji s nejakou prognozou a modelama. Takže udělaji B a druhý den po tom co se vyspali tak raději udělají i D než vůbec nastane situace A. V pandemii se hraje o čas. Čipm dřív udělají nějaké opatření tim lepe.
Ve vydledku nikdo nic neví. Tohle je horší než předpovídat počasi. Tady to záleží hlavně na lidech. Takže ve výsledku to může skončit za měsíc, ale taky až za rok ..
Politiku sem zatahovat nechci, ale nevěřím, že Babišova vláda má vůbec jasno, co dělá. Kdyby po situaci B udělali rovnou D, protože mají plán opatření A-Z, bral bych to, ok, větší opatrnost. Ale skutečnost je spíš taková, že Bureš a jeho boys se nějak vyspí, něco jim přelítne přes nos nebo jim někdo něco nakuká, zamyslí se nad tím, co to udělá s jejich image a nikoli zdravím lidí, a tak prostě udělají D. Nebo klidně F. Nebo Q. Prostě cokoli, aby dobře vypadali. Řízení opatření proti epidemii by už dávno mělo být mimo kompetenci vlády.

Klok

Aktivní člen
Jméno
Tomáš
Rok ZK
2014
Klub
CGCPR, Austerlitz
HI (HCP)
5,7
P/L
Pravák
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
prosím všechny aby se vyjadřovali k tématu! na ostatní máte osobní zprávy

Sauron

Aktivní člen
Jméno
Alexander
Přijmení
Klimeš
Rok ZK
2005
Klub
Kotlina - Terezín
HI (HCP)
28,1
P/L
Pravák
Značka
Ping
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
prosím všechny aby se vyjadřovali k tématu! na ostatní máte osobní zprávy
Rád bych si vyjasnil Tvou žádost. To jako že nechceš, abychom tu psali, že považujeme Babiše za kokota?

Klok

Aktivní člen
Jméno
Tomáš
Rok ZK
2014
Klub
CGCPR, Austerlitz
HI (HCP)
5,7
P/L
Pravák
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Rád bych si vyjasnil Tvou žádost. To jako že nechceš, abychom tu psali, že považujeme Babiše za kokota?
je to forum i golfu, ne o politice,

kdyz to tady bude cist nejaky novacek na foru, tak to rychle prepne - toto neni zadny facebook, tahle sirsi diskuze patri spise do hospody u zlomenyho tycka,

prosim admina aby to pak trochu procistil,

nic ve zlem, ale toto je velika bolest tohoto fora, každá druhá diskuze nebo vlákno velice brzy sklouzne úplně jinam

Upraveno:

JardaK

Guru fóra
Klub
Beřovice
19.jamka:
Představení
je to forum i golfu, ne o politice
S názorem, že je to fórum o golfu jsem byl nedávno odkázán do patřičných mezí.
Máme tu zahrádkáře, běžce, kuchaře, modelky, domácí kutily a bůhví koho ještě.
@Admin navrhuji vyčlenit speciální vlákno pro diskusi, zda je Bureš kokot či není

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
26,7
P/L
Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Admin note: pročištěno z jiného tématu. Tady se můžete bavit o politice, jak chcete - slušně. Nicméně ani tu není povoleno vše. Vulgarismy, nadávky a vzájemné urážení tu není povoleno. Takový příspěvek bude smazán, při porušení tohoto pravidla ban. Pamatujte - Jedná se o veřejný prostor a vše je dohledatelné a identifikovatelné.

Upraveno:

NaBednu

Guru fóra
Rok ZK
2019
P/L
Levák
19.jamka:
Představení
WITB
docela zajímavé čtení, co se bude v nejbližší době řešit
a vlastně už řeší

Výše deficitu je nyní druhořadý problém a je potřeba se připravit, že může přesáhnout i 200 mld. CZK. V roce 2009 byl deficit o více než 150 mld. Vyšší, než kolik činil rozpočet. A po deseti letech víme, že takto vysoký deficit v jednom roce neovlivnil dlouhodobé zdraví veřejných financí. Naopak neřešení likvidních problémů firem a domácností teď neumožní znovu plně nastartovat ekonomiku po zrušení karanténních opatření. Z dočasného problémů udělá problém strukturální včetně dopadu na strukturální nezaměstnanost a strukturální deficit.
...
Dobrou zprávou je, že na rozdíl od roku finanční krize, se ekonomika po překonání tohoto období může rozběhnout velmi rychle. Je ale potřeba zajistit, že podniky na toto rozběhnutí budou připraveny, tedy že budou existovat, budou mít likviditu a zaměstnance.

Upraveno:

NaBednu

Guru fóra
Rok ZK
2019
P/L
Levák
19.jamka:
Představení
WITB
a ještě jedna pikoška o_O

Podle pana Pettise některé místní vlády volají po tom, aby vláda zavedla systém spotřebních kuponů, který by měl podpořit poptávku.
Čímž se dostáváme ke klíčové diskusi o tom, zda, popřípadě nakolik v současné situaci stimulovat poptávku. Pan Pettis se domnívá, že pokud někdy byl čas „pragmaticky“ experimentovat s kupony, či rozdáváním hotovosti lidem, je to nyní. A nejen v Číně, ale i v USA a dalších zemích. Zmiňuje nutnost mezinárodní kooperace, protože se může stát, že některé země by se vezly na snaze druhých.
Já takový postoj chápu. Konec konců jsem tu dříve uvažoval nad tím, zda by fiskálně-monetární „peníze z vrtulníků“ nebyly znatelně účinnější, ale také transparentnější a spravedlivější (pokud se to slovo dá v podobném kontextu vůbec použít), než QE, či nulové sazby.

Mirek_62

Guru fóra
Jméno
Miroslav
Přijmení
Krejčí
Rok ZK
2010
Klub
KHGCS
P/L
Pravák
Značka
Mizuno
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
To si z nás dělají prdel?
Na co tedy vůbec jakákoliv omezení nařizují?
Jednu chvíli se mi zdálo, že to Hamáček ze své pozice celkem zvládal - a teď tohle :mad:
1993CF78-28EA-48C2-8B63-A971981A9C77.jpeg

mkopcak

Guru fóra
Rok ZK
2010
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
11,6
P/L
Pravák
Rozhodčí ČGF
II.třída
Golf. trenér
ČGF 3.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Jednu chvíli se mi zdálo, že to Hamáček ze své pozice celkem zvládal - a teď tohle :mad:
Zobrazit přílohu 10571
Vžij se do ctyrclenne rodiny, co je zavrena na Zizkove v byte 2+kk, ale na venkove ma chatu. Ja mam 160m2 rodinnej dum a 30 ha zahradu a stejne mi hrabe.

Mirek_62

Guru fóra
Jméno
Miroslav
Přijmení
Krejčí
Rok ZK
2010
Klub
KHGCS
P/L
Pravák
Značka
Mizuno
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Vžij se do ctyrclenne rodiny, co je zavrena na Zizkove v byte 2+kk, ale na venkove ma chatu. Ja mam 160m2 rodinnej dum a 30 ha zahradu a stejne mi hrabe.
A takhle je to se vším - něco se nařídí (nebudu polemizovat jestli je to nařízení správné nebo ne) a pak se hledá, jak to obejít a do toho ten, který je součástí orgánu jež to nařízení vydal řekne „hele jako, zase to tak úplně dodržovat nemusíte”.
Pak se diví, že lidé nedodržují nic a prof. Prymula vystoupí v TV a prohlásí, že bude třeba v opatřeních přitvrdit, protože to lidé nedodržují.
Tak z toho by zase hráblo mě.

Ano - být „zavřený” v kralíkárně je na palici. Zrovna tak je ale na palici být potencionálním přenašečem.
Navíc je daleko víc lidí, kteří nemají kam z těch „králíkaren” odjet a ti k tomu porušování a následnému zpřísnění přijdou jak?

JanKostalCZE

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Jan
Přijmení
Košťál
Rok ZK
2009
Klub
Prague City Golf
HI (HCP)
0,4
P/L
Pravák
Značka
Mizuno
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Zobrazit přílohu 10571
jak pise Martin, neni to jednoduche v malem byte, ty mas doma i indoor, takze ti nic nechybi, ale ctu ten jeho prispevek s takovym hlasem jako kdyz ti zena rika: bez s klukama na golf misto navstevy u rodicu, vubec mi to nevadi :D

mkopcak

Guru fóra
Rok ZK
2010
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
11,6
P/L
Pravák
Rozhodčí ČGF
II.třída
Golf. trenér
ČGF 3.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
A takhle je to se vším - něco se nařídí (nebudu polemizovat jestli je to nařízení správné nebo ne) a pak se hledá, jak to obejít a do toho ten, který je součástí orgánu jež to nařízení vydal řekne „hele jako, zase to tak úplně dodržovat nemusíte”.
Pak se diví, že lidé nedodržují nic a prof. Prymula vystoupí v TV a prohlásí, že bude třeba v opatřeních přitvrdit, protože to lidé nedodržují.
Tak z toho by zase hráblo mě.

Ano - být „zavřený” v kralíkárně je na palici. Zrovna tak je ale na palici být potencionálním přenašečem.
Navíc je daleko víc lidí, kteří nemají kam z těch „králíkaren” odjet a ti k tomu porušování a následnému zpřísnění přijdou jak?
Zaroven ale rikaji, ze pobyt na cerstvem vzduchu a na slunicku zvysuje imunitu. Nemyslim si, ze si ta narizeni protireci. Pokud se pokud mozno vyvaruji styku s lidma, tak vnimam naskoceni do auta, odjezd na chatu, pobyt na chate a navrat do bytu, jako zcela v souladu s existujicima narizenima. Pokud se cestou na parkovisti zastavim se sousedem, na dalnici 2x zastavim na svacu, cestou nakoupim v samosce a pujdu vyzitirovat po vesnici, jestli je otevrena hospoda a vecer udelam grilovani se sousedama, tak je to samozrejme zcela spatne.

JardaK

Guru fóra
Klub
Beřovice
19.jamka:
Představení
Podle mě je to zase ptákovina. Jestli pojedou na chatu autem a zůstanou v ní nebo na zahradě, je to uplně stejné, jako by seděli v tom bytě, co se nebezpečí šíření viru týče.
Problém jsou typci, kteří sednou na kolo (ať už na žižkově nebo na chatě), projedou se, někde zastaví na pivko, jinde na pokec přes plot atd. Nebo to samé udělají pěšky. A přesně toho se vidláci bojí, že budou pražáci na těch chatách dělat. A oprávněně. Co předvedli cyklopitomci třeba v Srbsku u Karlštejna teď je tristní. Kolegyně z práce která tam bydlí, mluvila o stovkách aut s kolama na střeše, která zablokovala celou vesnici. A všichni ti pitomci vyrazili na cyklostezku, do kempu k okénku na pivo, lidí jak turistů na václaváku před měsícem.
A přesně proto Hamacek o tom mluví, i když to nebude zase nic platné.

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
26,7
P/L
Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Proč se tedy toto netrestá a neřeší? Proč kvůli jedné skupině provinilcu nebo X skupinám se musí omezovat všichni? Protože je to jednodušší a nebo protože je neumime, nebo jen nechceme kvůli politickým bodům trestat - tzn postihovat provinilce mastnou pokutou? Ne, raději je budeme za chybu nebo neuvědomeni v médiích veřejně lyncovat. A utahovat šroubky dalšími všeobecnými restrikcemi.

Co mi to říká do budoucna? Jen to, že je úplně jedno, jestli poslouchám a chovám se podle narizeni a zákonů nebo ne, výsledek je pro me stejný. Naopak, ten kdo poslouchá, je na tom hůř. :( Omezuje se dopředu.

Vydržím to, ale štve mě to. Osobně nevidím problém na tom, že před domem v rouskach sedneme do auta s rodinou, zůstaneme na své chatě a zahradě, nikam mimo nikdo z nás nejde, mluvím s lidmi max s odstupem přes plot - v roušce. A stejně tak se v neděli vrátíme. Takže teď začneme, protože X lidi to řeší jinak, házet po různých skupinách kamenem šmahem? Senioři, prazaci, vidlaci, bohatý, chudí, golfisti, kopačky, cyklisti, chatari....

To už tu bylo. :(

Úplně vidím, jak stejně X lidi to bude různe porušovat a házet na to bobek. Jen ten zbytek, X desítek procent slušných a odpovědných to odsedi za ně doma. A jede se dal.

Upraveno:

NaBednu

Guru fóra
Rok ZK
2019
P/L
Levák
19.jamka:
Představení
WITB
Proč se tedy toto netrestá a neřeší? Proč kvůli jedné skupině provinilcu nebo X skupinám se musí omezovat všichni? Protože je to jednodušší a nebo protože je neumime, nebo jen nechceme kvůli politickým bodům trestat - tzn postihovat provinilce mastnou pokutou? Ne, raději je budeme za chybu nebo neuvědomeni v médiích veřejně lyncovat. A utahovat šroubky dalšími všeobecnými restrikcemi.

Co mi to říká do budoucna? Jen to, že je úplně jedno, jestli poslouchám a chovám se podle narizeni a zákonů nebo ne, výsledek je pro me stejný. Naopak, ten kdo poslouchá, je na tom hůř. :( Omezuje se dopředu.

Vydržím to, ale štve mě to. Osobně nevidím problém na tom, že před domem v rouskach sedneme do auta s rodinou, zůstaneme na své chatě a zahradě, nikam mimo nikdo z nás nejde, mluvím s lidmi max s odstupem přes plot - v roušce. A stejně tak se v neděli vrátíme. Takže teď začneme, protože X lidi to řeší jinak, házet po různých skupinách kamenem šmahem? Senioři, prazaci, vidlaci, bohatý, chudí, golfisti, kopačky, cyklisti, chatari....

To už tu bylo. :(

Úplně vidím, jak stejně X lidi to bude různe porušovat a házet na to bobek. Jen ten zbytek, X desítek procent slušných a odpovědných to odsedi za ně doma. A jede se dal.
protože na to Hamáček nemá "kou*e"
to by byl lidskoprávní povyk! a riskoval by, že ho opustí i tak chabá voličská základna
kdo by do toho jediný říznul? přeci Prymula - ten může, je nestraník a prezidentské volby jsou ještě daleko

WebGolf.cz
Velký dík za spolupráci a podporu 19.jamky v roce 2020 patří (více info):
Nahoru Bottom