Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Střed Poděbrady

Tak dnes je poslední den, kdy si mohou nečlenové místního klubu zahrát hřiště ve své původní podobě. Zítra jen členové a od soboty už se hrají nové jamky.
Dnes jsme s @Ferrry byli a naposledy si zahráli puvodní hřiště.Hřiště celkem ok,ale green v lese na 12.jamce velmi špatný a na 13té nebyl vubec a jamka píchnutá na fervej a kolem nebyla ani tráva trochu zkrácena.Šli jsme před turnajem a znali hřiště,ale už jsou změněné všude cedule u odpališt s pořadím jamek a lidi v turnaji na to nikdo neupozornil a většina hřiště ani neznala,tak totálně nevěděli kde jsou a co maj hrát.Startér turnaje asi nepřišel:down:,tak tam dnes asi budou padat zajímavá čísla;):D.
 
Dnes jsem si zahrál nové jamky v Poděbradech. Byl jsem mile překvapen a je jen škoda, že celková kvalita hřiště není úplně nejlepší. Ale greeny až na jeden ok a nové jamky se mi líbí. Jednička je ideální na rozjezd a společně s osmnáctou, která je těsně vedle, tvoří zajímavou variantu lehkého čtyřparu a dlouhého pětiparu, s dominantními FW a greenovými bunkery. Už si nezahrajete staré jamky 1,2,18. Pokud se zlepší kvalita hracích ploch, bude to zajímavé hřiště.
 

Přílohy

  • IMG_20210912_123549.jpg
    IMG_20210912_123549.jpg
    132,9 KB · Zobrazení: 203
Dnes jsem si zahrál nové jamky v Poděbradech. Byl jsem mile překvapen a je jen škoda, že celková kvalita hřiště není úplně nejlepší. Ale greeny až na jeden ok a nové jamky se mi líbí. Jednička je ideální na rozjezd a společně s osmnáctou, která je těsně vedle, tvoří zajímavou variantu lehkého čtyřparu a dlouhého pětiparu, s dominantními FW a greenovými bunkery. Už si nezahrajete staré jamky 1,2,18. Pokud se zlepší kvalita hracích ploch, bude to zajímavé hřiště.
Doporučuješ se tam jet letos podívat? Nebo myslíš, že bude lepší si počkat na příští rok, až otevřou komplet nové jamky? Mám v sobě takové hlodání, že bych se tam rád letos podíval :D
 
Doporučuješ se tam jet letos podívat? Nebo myslíš, že bude lepší si počkat na příští rok, až otevřou komplet nové jamky? Mám v sobě takové hlodání, že bych se tam rád letos podíval :D
Těžko říct, já byl děsně zvědavej a nelituji, že jsem tam byl, fakt se mi ty nové jamky líbí! Jen se momentálně hraje par 70, bez lesních jamek 12,13. Takže asi tak. Moc jsem Ti asi nepomohl.
 
Nové jamky jsou ale jakoby z jiného hřiště, příliš nekorespondují se zbytkem. Myšleno tedy jamky 1 a 18. Tak výrazně modelované greeny jinde na hřišti už člověk nepotká, stejně tak jejich zasazení do holé planiny(což se snad časem srovná výsadbou dřevin). Trochu nešťastná je jamka č.3, dnes obrácený dogleg na green staré jamky č.2, kde ideální místo dopadu první rány má na délku toleranci tak 2 holí. Cokoli kratší je nutno hrát přes vysoké stromy podél potoka(nebo nízkou ranou pod jejich korunami), cokoli delší je na cestě nebo rovnou ve vodě.
 
Byl jste teď někdo?
Změnilo se něco od otevření v Poděbradech, nebo stále zimní greeny? A jak případně vypadají lesní jamky?
Díky.
 
Byl jste teď někdo?
Změnilo se něco od otevření v Poděbradech, nebo stále zimní greeny? A jak případně vypadají lesní jamky?
Díky.
Taky by mě to zajímalo, zvlášť jestli stále platí ta cena 300kč, mám cestu kolem v neděli, ale nestihnu to dohrát a nechci platit plné fee třeba za 4 jamky.
 
Zahrál jsem si Poděbrady dvakrát tento víkend, hřiště je na letních grýnech bez lesních jamek. Kvalita hřiště byla ale ještě horší než počasí, zejména grýny jsou ve špatném stavu - nerovné, spousta plesnivých míst, velmi pomalé. Na horších jsem dlouho nikde nehrál.
Místní se na hřišti jistě vyznají, ale pro náhodného návštěvníka je trochu matoucí, když je třeba jamka značená (viděno od odpaliště) jako sedmička, ale tatáž cedule z druhé strany (viděno od příchodu) hlásí šestku.
Nakonec apel na místní pořadatele - když vypíšete turnaj, Texas Scramble dvojic bez dalších podrobností, a až na místě oznámíte, že se bude hrát jen na devět jamek, protože jde vlastně o dětský turnaj, tak přespolní opravdu nepotěšíte. Sešli jsme se takoví ve flajtu čtyři a hned tak se do Poděbrad asi nevrátíme.
 
Hrál jsem Poděbrady v neděli dopoledne a je vidět, jak každý máme jiný pohled na stav hřiště. Jde o to, zda lze na začátku dubna očekávat na zámeckém hřišti kvalitu greenů jako na Kácově. Určitě souhlasím, že greeny jsou chlupaté a pomalé (na nově budovaných jamkách 1, 2,18 jsou lepší), ale toto je hřiště z velké části v lese a i za letních nebo podzimních termínu mají se sluníčkem a kvalitou problém. Já nebyl zase tak nespokojen a možná je to z části proto, že jsem nešel turnaj a 18 jamek vyšlo 490 Kč.
Jen jsem chtěl poukázat, jak každý očekáváme něco jiného, ale chápu, že pokud mají na Karlštejně, Albatrosu ... greeny 9/10, tak tady mají 5/10 :)
 
Zahrál jsem si Poděbrady dvakrát tento víkend, hřiště je na letních grýnech bez lesních jamek. Kvalita hřiště byla ale ještě horší než počasí, zejména grýny jsou ve špatném stavu - nerovné, spousta plesnivých míst, velmi pomalé. Na horších jsem dlouho nikde nehrál.
Místní se na hřišti jistě vyznají, ale pro náhodného návštěvníka je trochu matoucí, když je třeba jamka značená (viděno od odpaliště) jako sedmička, ale tatáž cedule z druhé strany (viděno od příchodu) hlásí šestku.
Nakonec apel na místní pořadatele - když vypíšete turnaj, Texas Scramble dvojic bez dalších podrobností, a až na místě oznámíte, že se bude hrát jen na devět jamek, protože jde vlastně o dětský turnaj, tak přespolní opravdu nepotěšíte. Sešli jsme se takoví ve flajtu čtyři a hned tak se do Poděbrad asi nevrátíme.
Naprosto stejná zkušenost s kvalitou hracích ploch.Nejhorší je snad fervej 1 a 18,tedy ty nové.V takovém hrozném stavu hřiště ještě nebylo,potvrdila nam to i mistní 70 letá členka,která z toho byla opravdu mrzutá.
 
Naprosto stejná zkušenost s kvalitou hracích ploch.Nejhorší je snad fervej 1 a 18,tedy ty nové.V takovém hrozném stavu hřiště ještě nebylo,potvrdila nam to i mistní 70 letá členka,která z toho byla opravdu mrzutá.
Bylo ji 72, ale vypadala dobře. 😉
Byl jsem tam se Šmíďasem a hřiště fakt ne v hrozném (na to jsme po zimě v Poděbradech zvyklí), ale katastrofálním stavu. Tam si těžce zahrávají s místními, že jim zdrhnou do Bohdanče, na Kuňku, kamkoliv.
Novej greenkeeper má před sebou dost práce. Držím mu palce, dělal jsem tam 📗, mám to hřiště rád.
 
Dnes jsem jel ze služebky po hradecké dálnici a protože jsem měl čas a v autě povinnou výbavu (=golfové hole😉), zastavil jsem se v Poděbradech.
A bohužel musím potvrdit výše uvedené. Grýny pomalé, chlupaté, snad se sněžnou plísní. FW také nic moc, hlavně na nových jamkách (tam zas byly ucházející grýny). Lesní jamky zavřeny.
Jako pozitivum vidím, že hřiště prokouklo - nějaké stromy zmizely, v lesích "uklízeno).
A fajn bylo i to, že jsem hřiště proběhl za 2,5 hodiny s tím, že mě s úsměvem a se samozřejmostí pustili místní členové... zřejmě slušný oddíl 😉

20220412_141022.jpg 20220412_141928.jpg 20220412_142136.jpg 20220412_144339.jpg 20220412_153812.jpg
 
Nechystá se tam zítra někdo? Asi bych se přemluvil, tak 5 let jsem tam nehrál.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom