Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Střed Poděbrady

Teď jsem se dočetl, že je otevřeno a na letní greeny.

Hřiště neznám, nikdy jsem tam nehrál. Ale město mám rád, tak bych tam docela rád zajel.

Hráli jste někdo v Poděbradech? Stojí to za cestu tam? Bydlím bohužel na opačnou stranu od Prahy...
 
Hriste moc nemusim, nijak extra se mi nelibi, v zime jsou myslim zavreny jamky 12 a 13, budou totalne podmacene. urcite ale stoji az to tam jet
 
Já ho mám rád. Technické hřiště s pidi grýny. V létě hezká procházka parkem. Pokud není hezky tak si ho člověk moc neužije.
 
Re: Poděbrady

No jo, to jsou ty lesní? Asi teda počkat až bude otevřené celé...
Někdo tomu tam říká "Komárov", je tam tam s tím hmyzem tak hrozný?
 
Když máš repelent, a ten máš v bagu standardně, tak ne. ;-) není to tak hrozný. Já to zažil snad jen jednou a to právě na těch lesních jamkách. Ale žádná tragédie.
 
Tak pánové.....až se budete na ty Poděbrady chystat klidně si na mě vzpomeňte. 
 
Tak jsem dneska dal Poděbrady, upozorňuji že poprvé, takže něco možná trošku zkresleně a subjektivně. První devítka v pohodě, myslím orientace ne hra  :D, druhá devítka horší, přechod 13 na 14 běž kudy chceš a zkus to najít  :D, na skorkartě je to malinko jinak, no a 15 na 16, kdyby na mě nemáv chlap z odpaliště 4 že mě pustí přejít tak bych taky moc nevěděl kam. Když půjdu hřiště podruhý tak už žádnej problém, ale občas tam někdo přijde poprvé, takže trošku lepší značení přechodů na jamky by neškodilo. Popis jamek u odpališť bych řekl celkem v pořádku, jsou tam i nějaký metry na drive. Nové greeny 12 a 13, jiná rychlostnež ostatní, ale s tím se nedá asi nic dělat. Jinak se mi hřiště hodně líbilo prostředím, žádná louka tam a zpátky ale pěkné parkové hřiště. No a ke hře, s mým Hcp jsem se snažil jít vyloženě bogey golf a docela to fungovalo, na pár jamkách je před greenem voda, takže lepší třetí na green než druhou do vody, dva puty a ono to šlo  :D. Zázemí, driving a stravu jsem neabsolvoval takže nemůžu soudit. Celkově za mně moc příjemný hřiště a od pondělí do středy fee 500 Kč, nemám výhrady a rád ho navštívím znova, nehledě na to že ho absolvuji při pracovní cestě, takže bez nákladů na dopravu  :D.
 
Byl jsem minulou sobotu prvne. B-huzel posledni den, kdy jeste byly zavreny legendarni lesni jamky cislo 12 a 13. Mel jsem ve flightu cloveka vice nez znaleho mistnich pomeru, takze jsem nemusel bloudit a vse si uzil. Za me je to hriste, ktere u mnoha jamek neda nic zdarma. Neni problem zde ztratit mnoho micku, pokud clovek neni presny. To same, pokud clovek je shooter s presnosti brokovnice. Jakasi kombinace Marianek a Stirina + vice vody. Nekolik jamek vylozene zakernych. Jamka c. 14 je udajne nejtezsi 4 par v CR. 
Nebo i 18tka, kde clovek drivuje do 100m+ vzdalene lesni brany sire 20m. Kazdopadne pry doslo k posunuti hranici outu na prvni jamce, ktera rozhodne na rozehrani moc neni... a uz vubec ne pro slice-positive lidicky. Dale pak k prosekani ruznych stromu, takze to je pry mnohem vice hratelne nez drive. Hriste ma rozhodne atmosferu i charakter. Mnoho jamek vam utkvi v pameti. Voda je zde opravdu dumyslna, nikoliv jen "aby nejaka byla". Naopak zakerne bunkery prakticky zadne. Driving je ok. Jen me prekvapily udesne spinave micky. Ale da se palit i z travy. Restaurace ok. 
Jinak hriste lze urcite hrat i v nejvetsim vedru, neb hodne jamek je v lese, tzn. neni problem se stinem. Naopak co hrozi dost jsou pry komari, zejmena na jamkach 12-13. Hriste je par metru nad Labem, takze to tam casto je na holinky (po vydatnem desti...). 
Urcite se vratim. 
 
karlos řekl:
Tak jsem dneska dal Poděbrady, upozorňuji že poprvé, takže něco možná trošku zkresleně a subjektivně. První devítka v pohodě, myslím orientace ne hra  :D, druhá devítka horší, přechod 13 na 14 běž kudy chceš a zkus to najít  :D, na skorkartě je to malinko jinak, no a 15 na 16, kdyby na mě nemáv chlap z odpaliště 4 že mě pustí přejít tak bych taky moc nevěděl kam. Když půjdu hřiště podruhý tak už žádnej problém, ale občas tam někdo přijde poprvé, takže trošku lepší značení přechodů na jamky by neškodilo. Popis jamek u odpališť bych řekl celkem v pořádku, jsou tam i nějaký metry na drive. Nové greeny 12 a 13, jiná rychlostnež ostatní, ale s tím se nedá asi nic dělat. Jinak se mi hřiště hodně líbilo prostředím, žádná louka tam a zpátky ale pěkné parkové hřiště. No a ke hře, s mým Hcp jsem se snažil jít vyloženě bogey golf a docela to fungovalo, na pár jamkách je před greenem voda, takže lepší třetí na green než druhou do vody, dva puty a ono to šlo  :D. Zázemí, driving a stravu jsem neabsolvoval takže nemůžu soudit. Celkově za mně moc příjemný hřiště a od pondělí do středy fee 500 Kč, nemám výhrady a rád ho navštívím znova, nehledě na to že ho absolvuji při pracovní cestě, takže bez nákladů na dopravu  :D.
Ahoj, tak jsem rád, že to je vyzkoušené....a teď důležitá otázka :)  Kdy budeš mít podobnou služební cestu? Přidal bych se
 
Velmi těžká odpověď, pracuji vyloženě na telefon, takže třeba v 8:00 zavolá dispečer výjezd na Hradec nebo Pardubice, sbalím věci, udělám práci a cestou zpět zagolfuju :D. No ale to se ještě může stát že už se těším jak si zahraju a zazvoní telefon a mažu třeba do Trutnova a je po všem  :mrgreen:. Takže se mnou se domlouvat je docela peklo, nevím jak to máš daleko a jak si flexibilní, můžu ti dát vědět tak hodinu předem a ani to(jak píšu výše) nemusí dopadnout. Teď koukám že z Boleslavi to asi hodina cesty je, teď jde o to jestli můžeš zdrhnout kdy se ti zachce  :D, včera jsem měl tee time 10:40. 
 
Zdravím všechny golfisty!
   Byl jsem minulý týden na zdejším hřišti poprvé, a musím říct, že to bylo příjemné překvapení. Hřiště je v dobré kondici, není kdovíjak dlouhé, ale spíše techničtějšího charakteru, je třeba o ranách přemýšlet. Rychlost grýnů byla příjemná, ani extrémně pomalé, ale ani nezastavitelné nesmysly. Ty dva nové grýny v lese jsou opravdu o dost pomalejší, tak na to pozor. Jinak výše zmiňovaný přechod na 14 je opravdu zapeklitý, šli jsme dva ve flightu a oba poprvé, a samozřejmě bloudili, protože jsme šli podle score karty. Hlavně když už přijdete na správnou cestu, vyhodí vás to mezi 3 jamky, kde jsou ještě dámské a pánské odpaliště odskočeny od sebe asi 20 metrů do strany, což nás zmátlo dokonale. Doporučuji proto si zapamatovat vzhled flightu před Vámí a zorientovat se podle nich :D Co se hřiště týče, vytknul bych snad pouze bunkery, je jich zde sice poměrně málo, ale ty dva, které jsem potkal, měly písek celkem neupravený. Možná to byl jen důsledek dopoledního turnaje, ale o tom více na konci.
   Zázemí mi přišlo poněkud "historického" charakteru, ale svému učelu poslouží. Z restaurace jsem absolvoval pouze bagetu (59,-Kč), protože jsem přijel klasický pozdě, takže úroveň zdejší gastronomie nemohu posoudit. 
  Jedinou vadou na kráse krásného odpoledne byl z mého pohledu dopolední seniorský turnaj. Startoval jsem kolem 13h, o turnaji jsem se dozvěděl na místě, na můj dotaz jestli je vše bez zdržení bylo odpovězeno, že vše šlape jak má, tak jsem spokojeně vyrazil. Poslední turnajový flight startoval tuším kolem 12h, ale recepce zcela nepochopitelně pustila i jednotlivce snad už od 12:30 a hřiště se tak suprově zasekalo. Prvních 7-8 jamek to bylo v pohodě, nějak jsme se pospojovali, ale poslední flight turnaje to parádně zasekal. Asi 2x se stala i situace, že náš flight dokončil jamku a předchozí "turnajový" flight teprve začínal odpalovat. To vše bez jediného slova stylu "omlouváme se", "my vás pustíme" nebo tak něco. Marshall řekl kolegovi - budete muset počkat, a během dne se nikde neukázal. Super přístup :) Nakonec jsme to nevydrželi a s vynechám jedné jamky flight prostě předběhli a poslední tři jamky si opět užili. 
  I přes tuto zkušenost, která je spíše věcí místního marshalla, hřiště navštívím někdy znovu, a všem, kteří v po-st pojedete kolem, stavte se tam, fee za 500/18j za to stojí. 
 
Re: Poděbrady

Tak dnes poprvé v Poděbradech.
Hrálo se v zimním nastavení, bez jamek v lese a s vloženými tří pary.
Hřiště je ve vzrostlém lesoparku, to je pěkné.
Co se kvality týče, čekal jsem podstatně víc. Greeny jsou tak špatné, že tomu dokáže snad konkurovat jen golfarena Holešovice loni, letos je to i tam lepší. Zoufale pomalé, poskakovací, dost míst bez trávy a na jednom greenu jsem zaznamenal cosi jako vložené rohože nebo co to bylo.
Fairwaje na to, že toto hřiště určitě netrpí nedostatkem vody taky nic moc.
Odpaliště rozpíchaná.
Celkově pokud by plochy byly v dobrém stavu, by tohle hřiště stálo za to, je pěkně navržené.
Půlku času jsme šli za čtyřčlenným flightem, který nikam nespěchal a zhruba stejnou dobu za námi dva idioti, kteří nám hráli do zad. Sledovat při patu na tříparu jestli ten kretén ten green a mě na něm trefí moc zábavné nebylo.
Budova recepce a hotelu značně omšelá.
Slečna na recepci i dámy na baru milé, kafe moc dobré, ceny jídel normální, kvalita neznámá (nejedli jsme).
Celkový pocit - zadarmo ano, za peníze ani náhodou.
Když to porovnám s jinými hřišti za podobné peníze, byl bych blázen sem jezdit.
 
Ahoj, bohuzel Podebrady znam dobre, je to muj rodny kraj a posledni 2 roky hriste strasne chatra.
Je to jiste tim, ze je v rukou sdruzeni, tzn. nekolika mozna dokonce 10tek lidi, kteri rozhoduji o jeho osudu.
Na kazdem kroku je videt, ze se o to nikdo nestara. Podle meho nazoru je nejvetsi chyba, kdyz hriste ridi spolek a ne jednotlivec, ktery vidi a vcas dokaze vycitit, kam to vsechno smeruje.
A v tomto musim, ac nerad souhlasit s Jardou a jeho komentarem, Podebrady nejsou hristem, kde si golf uzijete. Dost mi toto hriste pripomina Novou Ameriku, chatra ...chatra ... chatra. Kazdy rok horsi a horsi.
Zaspali ty casy, kdy se delali zasadni rozhodnuti. Snad na to sami prijdou a preradi na druhy rychlostni stupen. Docela bych jim to pral.
 
Ahoj,
v Poděbradech jsem si zahrál svůj nejlepší výsledek, přesto úplně otočím. Nevím, jak ostatní, ale na dobře připraveném hřišti se mi hraje mnohem líp, i když tomu kolikrát výsledek neodpovídá. Na hřištích jako jsou Poděbrady, je jen krůček k výmluvám - kdyby, kdyby... Kvalita vlastní hry je lépe vidět na pořádném hřišti.
Přesto do Poděbrad jezdím rád, protože to mám z Hradce kousek, v týdnu mám většinou čas, tak se rád přidám nebo budu dělat průvodce. 
A teď pro Jardu, lepší Poděbrady než cituji: " Oceněné 9 jamkové hřiště, 800 členů 10 let tradice...", asi mě u nás v Hradci nebudou mít moc rádi !!!
 
Re: Poděbrady

Ještě jsem si vzpomněl na kamarádův postřeh - je to tady všechno takový ruský. .. starší určitě pochopíte jak to myslel.
Já nedávno poznal Čertovo břemeno takže Poděbrady na milost proste vzít nejde, mám to téměř stejně daleko.
O Krumlově, Sokolovu ani nemluvím, to pro mě nejsou hřiště, kam bych mohl jet každý víkend.
 
Dneska otevřeli hřiště v zimním provozu - hraje se na zimní greeny. Cena za fee 300,- Kč.
 
Dneska otevřeli hřiště v zimním provozu - hraje se na zimní greeny. Cena za fee 300,- Kč.

Uprimne, nesel bych na zimni do Podebrad ani zadarmo. Pockam az budou davat zpet kazdymu tak 500 za hru a k tomu super obed po hre :)

Kdyz to konecne nevezme do rukou od toho spolku nejakej "majitel" umrou. A mozna dobre, duvod zmeny a novy start.
 
vloni jsem tam zavítal, měl jsem voucher z nějakýho turnaje ... krásný počasí, těšil jsem se na fajn hru ... opak byl pravdou, hřiště v plné sezóně v žalostném stavu mimo asi 3-4 jamek z 18ti .. zadara na trénink dobrý, jinak tam rozhodně nepojedu cíleně si zahrát :-/
 
Stale se hraje na "provizorni" jamky.
Dle toho, ze stavi zbrusu nove odpaliste na 1. vlozene jamce musim smutne konstatovat, ze lesnich jamek se letos jiste nedockame. Na 15. vlozenou jamku uz polozili dokonce rohoze. Greeny vetsinou chlupate, zapiskovane.
Nebyt toho, ze to hriste mohu hrat "zadarmo" z bestgolfu, nesel bych. Recepce byla prijemna, ale o tom to neni.
 

Přílohy

  • IMG_8111.JPG
    IMG_8111.JPG
    211 KB · Zobrazení: 664
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom