Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

“Pocit” golfovych holi

raybit

Aktivní člen
Zdravim,

Golf hraji teprve chvilku, od zacatku zari, vlastne jsem jeste neodehral ani devitku. To vsechno me ceka az tenhle rok, takze jsem v takove predpripravce na sezonu 2018. Proto mne omluvte za muj nevsedni dotaz.

Protoze mne nebavilo pujcovat si hole, jednak jsem jednou trenoval s grafitovym shaftem, podruhem s ocelovym, pro novacka to je asi jedno, ale v golfu vidim budoucnost traveni volneho casu, tak jsem se chtel ucit na vlastnich holich. Nastivil jsem fitting v Golfgearu, pana Prokopa, koupil si set zelez a 54 wedge. A zde nastava problem.

Vim, ze je ted zima, a moc v netrenuju, tak popisi jak trenoval jeste venku. S moji wedgou sem se vzil, hodinka chipingu zadny problem, a po chipingu se presunu na driving a po full swingach wedgou se presunu na svoji sadu zelez. A hned po tom co sahnu po Pcku/9ce/7ce..., se cejtim nesvuj. Hul mi pripada tezka, jako kdyby se uplne zmenilo teziste, nebo ze je tezsi nez wedge, coz neni pravda, vazil jsem je. Zvladnu sni odpalit, ale neni to ono. A ted otazky:

Mate stejne pocity, kdyz menite typ holi zeleza vs wedge?
Moc to resim?
Treba refitting?

Diky.
 
Mate stejne pocity, kdyz menite typ holi zeleza vs wedge?
Moc to resim?
Treba refitting?

Nemůžu asi soudit objektivně, na to nemám dostatek zkušeností :) Každopádně myslím, že @Michal Prokop by ti nedoporučil něco úplně mimo, takže to bude spíš o zvyku. Jinak wedge je prostě jiná hůl - délka, loft... Většinou čím delší hůl, tím hůře je mrcha hratelná. Wedge se často i jinak, než železa hraje - někdy kratší držení, někde jsem zase slyšel, že by se wedge neměly hrát na 100% - samozřejmě nejen tohle přidává na kontrole z čehož vyplývá lepší zásah = lepší pocit :D

Jak mi Michal Prokop na fittingu řekl - "Vybral jste si dlouhou cestu :D" - takže takových problémů ještě bude... A když ti opravdu nebudou sedět, vždycky se dají prodat a pořídit jiné. Možná bych i takhle na začátku hledal chybu ve švihu, konzistenci a tak dále - mám to stejně. Každopádně hole jsou i o tom pocitu, takže když to nepůjde, tak to nepůjde :)

Mimochodem na tom fittingu ti to železo, co si zkoušel sedělo?
 
Pokud si jeste nikdy nebyl na hristi, tak uplne nerozumim co presne se fitovalo. Asi zakladni miry a proste neco na zacatek. Michal by ti nedal nejakou uplnou blbost.
Nicmene... je dobre si rici, zda mas nejaky zaklad techniky ci ne. Mas trenera? Investoval bych do nej vice nez do holi.
Pocitove muze byt zelezo tezsi nez wedge: hlava neni o moc lehci a delsi tyc = rychlejsi hlava.
Pocit "tezke" hole casto dela i "tezky shaft". Nicmene na zacatku takto muze pusobit kde co, neb rychlost svihu a vykon je uplne jinde nez bude za chvilku.

Je treba si uvedomit, ze si golf zatim jeste vlastne nehral. Driving a hriste je neco jineho. Takze bych zatim byl opatrny a spise resil techniku nez pocity z holi. Dokud to ciste netrefis, tak beztak je ten pocit vselijaky.

Apropo ci ti Michal nadelil?
 
Nerikam, ze fitting byl spatny. Hole jsem urcite kvalitni. Trenera mam, nicmene mi nedokazal odpoved, a ta otazka me tak hlodala az jsem ji napsal sem :)
 
A co to teda je za hole, jak se ptal @jan? K "pocitu" podle mě odpovědět ani nelze, to je prostě pocit. Jiné hole, co si zkoušel byly stejné - pocitově?
 
Já ten pocit úplně chápu. Měl jsem to na začátku stejně. Naučil jsem se hrát s krátkými holemi a přechod na delší mi přišel divný. První devitku jsem obešel s 9i a PW. Jestli sis vybral dobrého trenéra tak tomu dej čas. 500 míčků s každou holí a pak ti to již divné nepřijde :cool:
 
Muj trener mi kladl na srdce, ze je dobre hrat idealne se vsim. Predstava, ze se ted naucim Sw a pak jdu ma zbytek je nesmysl. Clovek se to totiz nenauci s nicim :D
Mj. ne nadarmo se lidi uci s 6i nebo 7i. S kratsimi to jde vzdy lepe.
 
Upraveno:
Dekuji za prispevky.

Hole mam tyto zakladni : https://www.golfgear.cz/produkty/xpc-v9-irons/x_21363

Wedge od Aceru.

Pri fittingu mi bylo predlozeno asi tak 15 druhu a jak se v tom zacatecnik prd vyzna a moje rozhodovaci schopnosti jsou desne spatne, tak jsem sel po nejakem vnitrnim pocitu. Musim hold vic trenovat. Uz aby bylo jaro :)
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Dekuji za prispevky.

Hole mam tyto zakladni : https://www.golfgear.cz/produkty/xpc-v9-irons/x_21363

Wedge od Aceru.

Pri fittingu mi bylo predlozeno asi tak 15 druhu a jak se v tom zacatecnik prd vyzna a moje rozhodovaci schopnosti jsou desne spatne, tak jsem sel po nejakem vnitrnim pocitu. Musim hold vic trenovat. Uz aby bylo jaro :)

Vítej na jamce.

Nemusíš čekat až na jaro, patovat a trénovat můžeš i teď, doma. Možností je spousta. A dokonce to můžeš na sebe i napráskat v naší 5ti minutové výzvě.
Jinak je dobrým zvykem nováčku na 19.jamce se ostatním z nás představit - viz samostatná rubrika "Představení členů" a když už máš hole, tak si můžeš vyplnit i WITB.

---

Jinak dobrá volba, jaktože si šel rovnou takhle na fitting? Myslím, že jsem ještě neslyšel, že by s golfem někdo začal tak, že by navštívil fitterskou dílnu... ?
 
Tak
Vítej na jamce.

Nemusíš čekat až na jaro, patovat a trénovat můžeš i teď, doma. Možností je spousta. A dokonce to můžeš na sebe i napráskat v naší 5ti minutové výzvě.
Jinak je dobrým zvykem nováčku na 19.jamce se ostatním z nás představit - viz samostatná rubrika "Představení členů" a když už máš hole, tak si můžeš vyplnit i WITB.

---

Jinak dobrá volba, jaktože si šel rovnou takhle na fitting? Myslím, že jsem ještě neslyšel, že by s golfem někdo začal tak, že by navštívil fitterskou dílnu... ?

Tak zacal jsem voucherem k narozeninam... samozrejme jsem sjizdel zacatecnicke sety a pod, ale cilem bylo ziskat neco, co se vydrzi. Tak jsem uveril clankum, ze na fitting by mel jit i novacek, oslovil Golfprofi a golfgear. Odpovedel pouze jeden, ze se da neco rozumne seskladat (okolo 10 000), udelal si vylet a bylo to.

Tak coz ono, simulator, umele micky, to by slo, ale ten vzdousek venku to nenahradi.

Rad bych doplnil set o hybrid mozna driver, ale musim se brzdit v euforii, nejdriv pekne zmaknout zeleza. Spis doplnim wedge, mozna dve.
 
Mel Jsem opacity problem. Zeleza mi sly a dlouho Jsem se Tragik z wedge 60stupnu. Dalo mi to zabrat
No jo no... problem je loft. Musis zkusit 64! :D
 
Muj trener mi kladl na srdce, ze je dobre hrat idealne se vsim. Predstava, ze se ted naucim Sw a pak jdu ma zbytek je nesmysl. Clovek se to totiz nenauci s nicim :D
Mj. ne nadarmo se lidi uci s 6i nebo 7i. S kratsimi to jde vzdy lepe.
Osobně to nevnímám jako nesmysl. Za mě je lepší začít kratší a zažít si pohyb a tempo s "jednodušší" holí. Když je budu neustále střídat tak si teprve nic nezažiju natož abych se něco naučil.

Vím, že každý chce na začátku hrát hlavně daleko. Bohužel zapomenou na základ a to je kontakt s míčem potažmo s holí. To se při bouchání do míče prostě nenaučíš.

Tak to vidím já.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom