Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Plasty vs voda na golf

Jaký máte vztah k plastovým lahvím s pitím na golfu?

  • Pokud si nemohu koupit libovolný nápoj z běžné nabídky, vnímám to jako degradaci služeb areálu

    Hlasy: 4 10,3%
  • Nemám problém si natočit pitnou vodu, ale nemám často žádnou prázdnou nádobu

    Hlasy: 6 15,4%
  • Vozím si svoje vlastní pití, nakupuji si zcela minimálně

    Hlasy: 33 84,6%
  • Mám plný barák prázdných lahví na pití, ale vždycky si ji zapomenu vzít sebou a tak si koupím další

    Hlasy: 3 7,7%
  • Rád budu šetřit přírodu, ale odrazuje mne cena nabízených nádob a svoji vlastní často nemám

    Hlasy: 3 7,7%
  • Tyhle ekokecy mě z principu obtěžují a nechci tomu věnovat pozornost

    Hlasy: 3 7,7%

  • Hlasovalo
    39
Přemýšlím dál o tomto tématu.

Co jsem udělal v životě se všemi darovanými reklamními flaškami libovolného "formátu" (sorry, pracovní postižení ajťáka)? Když jsem byl dítě, ok, používal jsem je, dokud mi je někdo, zpravidla maminka, nevyhodila, protože v tom bylo někde na dně aktovky zapáchající zbytek čaje nebo šťávy, o prázdninách. Později při všech možných sportech - no, poslal jsem jí dal, nebo hodil do šuplíku. Proč? Protože z nějakého důvodu nevyhovovala - barva, velikost, nevešla se do kapsy/držáku, netěsnila, blbě se vymývala, smrděla, špatně se z ní pilo... takže jsem si stejně koupil tu, po které jsem tíhl. Zpravidla nějakou značku, která se mi líbila. No a postupem věku si víc cením dražších (pokud na ně mám), kvalitnějších věcí na dlouho a koupím klidně i něco, co je předražené, protože to často prostě funguje a funguje to stejně dlouho (rozuměj - léta).

A ještě u sebe pozoruju rozdílný aspekt: když si něco koupím, byť i za symbolickou cenu a i klidně něco obrandovaný, má pro mě i ta jednorázová věc mnohem větší hodnotu, než když jí dostanu. Možná proto, že jsem si ji vybral a musel jsem k tomu udělat nějaké vlastní rozhodnutí, výběr. Lepší pro mě, než že mi to bylo "vnuceno".
 
Upraveno:
Protože z nějakého důvodu nevyhovovala - barva, velikost, nevešla se do kapsy/držáku, netěsnila, blbě se vymývala, smrděla, špatně se z ní pilo... takže jsem si stejně koupil tu, po které jsem tíhl. Zpravidla nějakou značku, která se mi líbila.

Tím spíš se právě bojím, že obecně funkční produkt nevymyslíme. Někdo to dává do držáku na pití ve vozíku, těch je x rozměrů. Někdo to nosí v bagu, kapes je x rozměrů. Někdo radši pítko, někdo radši širší uzávěr, někdo plast, někdo nerez...

Shodou okolností jsem měl dnes schůzku s obchodním zástupcem Pilsner Urquell a od příštího roku končí komplet s výrobou PET lahví na pivo. Uvědomují si určitou finanční ztrátu, ale nedokázali vymyslet zálohovatelnost produktu a v rámci ekopřístupu to prostě zruší uplně.
 
No, ja nemám ani jednu. Vse spotrebovaly děti za ty roky do školy. Jak cyklo láhve, tak různé jiné určené primárně do města. Ono to nevydrží věčně, pokud se do toho nedava jen voda. Vše poctivě ve tridenem odpadu, takže ja jsem cistej :)

Pak ale nesmí jezdit popeláři jako u nás v Chýni, kdy papír a plast vysypaly do jednoho auta, někdo je natočil a dostalo se to až na Novu :)
 
Pak ale nesmí jezdit popeláři jako u nás v Chýni, kdy papír a plast vysypaly do jednoho auta, někdo je natočil a dostalo se to až na Novu :)

A když znáš proces třídění odpadu, tak ví, že jsou třídičky, kde je tohle jedno, protože se to rozdělí během toho procesu...
 
Pak ale nesmí jezdit popeláři jako u nás v Chýni, kdy papír a plast vysypaly do jednoho auta, někdo je natočil a dostalo se to až na Novu :)
Vy v Chyni aspoň platíte normální odpad podle toho, kolik svozu chcete a jak velkou popelnici máte.
V Tachlovicich to takto pry nejde, svozove firmy to odmitaji podle starosty. Takže platím 4x800 ročně za prázdnou popelnici (protoze jsem debil a třídím a to pak nemám kam dávat), kterou mi popeláři obvykle nechají uprostřed silnice :(
 
Tím spíš se právě bojím, že obecně funkční produkt nevymyslíme. Někdo to dává do držáku na pití ve vozíku, těch je x rozměrů. Někdo to nosí v bagu, kapes je x rozměrů. Někdo radši pítko, někdo radši širší uzávěr, někdo plast, někdo nerez...

Shodou okolností jsem měl dnes schůzku s obchodním zástupcem Pilsner Urquell a od příštího roku končí komplet s výrobou PET lahví na pivo. Uvědomují si určitou finanční ztrátu, ale nedokázali vymyslet zálohovatelnost produktu a v rámci ekopřístupu to prostě zruší uplně.

Přesně tak. Já bych se o to ani nesnažil. Od toho existuje naštěstí docela rozmanitý trh se širokým spektrem variant a každý si může koupit, co mu vyhovuje. Nepředjímal bych a nerozdával bych automaticky něco, co bude MUSET obecně vyhovovat.

Jiná úloha je nádoba k zápůjčce na hru. Přijde mi to tak obtížně řešitelné, že se ten efekt eko úplně ztratí (zdroje, naučit zákazníky atd, vracet zpátky, poslouchat kydy nespokojenců) s ohledem na to, že musí člověk dělat i něco jiného. Takže za mě bych nad konkrétní nádobou nepřemýšlel a spíše koukal kolem sebe, co kdo vymyslí jiného a inspiroval se funkčním modelem.

A nenabízet jednorázové lahvičky vody v ceně čehokoli. První krok. :)
 
V rámci diskuze se zaměstnanci a plzeňským Prazdrojem na rok 2020 připravujeme i alternativu k plechovkám. Na letní a turnajové víkendy zkusíme na recepci umístit mobilní pípu a 15 l sud ovocného Birellu!
 
Rozumim plastu na vody ale vymyslet ro pivo? Nikdy... fuj

Nerozumim v cem je problem vymyslet zalohovatelnost plastove flase. Normalne nauctuji cenu plastu a zakaznik ma moznost vratit nebo zahodit. Takova zaloha se normalne v Rakousku uctuje k nekterym vratnym plastovym flaskam....
 
Rozumim plastu na vody ale vymyslet ro pivo? Nikdy... fuj

Nerozumim v cem je problem vymyslet zalohovatelnost plastove flase. Normalne nauctuji cenu plastu a zakaznik ma moznost vratit nebo zahodit. Takova zaloha se normalne v Rakousku uctuje k nekterym vratnym plastovym flaskam....

Info bylo v tom smyslu, ze:

1. Plast obecne nejde moc dobre recyklovat, tzn. lepsi se ho zbavovat nez vymejslet jak ho furt dokola pouzivat.
2. Vyroba a umisteni svernych pristroju moc ekologicka nebude.
3. Aby pristroj lahev poznal, musi byt nafouknuta = extra neskladna.
 
Vy v Chyni aspoň platíte normální odpad podle toho, kolik svozu chcete a jak velkou popelnici máte.
V Tachlovicich to takto pry nejde, svozove firmy to odmitaji podle starosty. Takže platím 4x800 ročně za prázdnou popelnici (protoze jsem debil a třídím a to pak nemám kam dávat), kterou mi popeláři obvykle nechají uprostřed silnice :(

Já ti povim ještě lepší příběh - mám v Hořehledech mimo jiné jednu nemovitost, kde nikdo nebydlí. Neprodukuje žádný odpad, dokonce ani nemá popelnici. A stejně tam platim za svoz, protože tak to prostě je.

Ale mám ještě lepší - jednu barabiznu jsme dokonce zcela zbourali, bude tam nové parkoviště. Nechali jsme stát jen stodolu, do který teče ze všech stran. A protože jsme nechali číslo popisné (protože co kdyby někdy), tak platim za odvoz i tam!
 
Vánoce vs plasty 1:0

3C96A6ED-8B54-48EB-A8D3-9189F2C0EF06.jpeg
 
Děkuji všem za podněty a nápady. Díky reakcím v anketě jsme se usnesli, že už v sezóně 2020 zkusíme zcela zrušit plastové lahve do turnajů. Tento drobný diskomfort podpořilo v podstatě více než 80% dotazovaných. Pokusíme se ho vykompenzovat:

1. Možností natočit si neomezené množství vody (pravděpodobně čisté a s citronem) do vlastní přinesené lahve
2. Změnou svačiny do turnaje z baget na výběr z ovoce a zeleniny (banány, jablka, pomeranče, mrkev, kedlubna,...)
3. Výběrem obědu po hře ze 2 variant

Vyžaduje to určité kroky na straně nás i zákazníků, ale věřím, že to má smysl!
 
Co mě zaujalo tento týden na Ypsilonce byla informace na záchodě, že voda je užitková. Tak nevím, jestli je to jen kvůli tomu, aby si lidi netočili vodu z kohoutku, nebo mají problém s vodou
IMG_20200727_164620[1].jpg
 
Kde jsou ty doby, kdy u řek byla cedule PITNÁ VODA.
u řeky? cedule pitná voda? Nevím no, žádný mládě nejsem, u řeky jsem bydlela, ale takové cedule u řek fakt nepamatuji. Takové cedule byly na nádraží u venkovního vodovodního kohoutku nebo pumpy.
 
u řeky? cedule pitná voda? Nevím no, žádný mládě nejsem, u řeky jsem bydlela, ale takové cedule u řek fakt nepamatuji. Takové cedule byly na nádraží u venkovního vodovodního kohoutku nebo pumpy.
To je cca 50 let běžně u horských řek v Tatrách.
 
Co mě zaujalo tento týden na Ypsilonce byla informace na záchodě, že voda je užitková. Tak nevím, jestli je to jen kvůli tomu, aby si lidi netočili vodu z kohoutku, nebo mají problém s vodou
Zobrazit přílohu 13403

Přijde mi to nejjednodušší řešení, jak si zvýšit tržby a zároveň zamezit případným problémům, že je někomu blbě. Taková cedulka ti pár kaček vydělá. :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom