Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Plasty vs voda na golf

Jaký máte vztah k plastovým lahvím s pitím na golfu?

  • Pokud si nemohu koupit libovolný nápoj z běžné nabídky, vnímám to jako degradaci služeb areálu

    Hlasy: 4 10,3%
  • Nemám problém si natočit pitnou vodu, ale nemám často žádnou prázdnou nádobu

    Hlasy: 6 15,4%
  • Vozím si svoje vlastní pití, nakupuji si zcela minimálně

    Hlasy: 33 84,6%
  • Mám plný barák prázdných lahví na pití, ale vždycky si ji zapomenu vzít sebou a tak si koupím další

    Hlasy: 3 7,7%
  • Rád budu šetřit přírodu, ale odrazuje mne cena nabízených nádob a svoji vlastní často nemám

    Hlasy: 3 7,7%
  • Tyhle ekokecy mě z principu obtěžují a nechci tomu věnovat pozornost

    Hlasy: 3 7,7%

  • Hlasovalo
    39
možná jsem úplně mimo... je problém na recepci prodávat nápoje ve skleněných lahvích? záloha není tak velká... plastové kelímky "v oběhu" mi moc nevoní :rolleyes:
 
Já bych to vzal možná z jiného úhlu. Mně třeba čím dál tím víc na různých turnajích nevyhovuje automaticky rozdávaná voda a svačina. Někde i za normální fee. Člověk dostane půl litru vody, kterou prostě nechci, v lahví, která se někdy skoro rozpadá už v ruce. Svačina bageta, co mi zpravidla nechutná. Mám možnost říct ne? Mám. Ale pokud na to kouknu z eko úhlu, stejně se to kvůli mě koupí a ještě si to zaplatím. Mnohem víc by mi vyhovovalo, kdybych dostal třeba stravenku a mohl si za ní místo bagety a vody koupit třeba kafe, a nebo prostě nic. Jak v té písničce od Xidla X - kupuju jednu věc a dostávám k ní něco, co nechci "jakoby" v ceně.

Začal bych u toho, že bych u turnajů prostě nerozdával petky. Ať si lidi vezmou z domova co chtějí a v čem chtějí a nebo prostě koupi. Pokud bude možnost načepovat pitná voda na recepci do něčeho, co mám - super (stejně si koupím něco sladkého a pivo). Chápu ale možné ekonomické dopady pro resort.

Myšlenka na něco vratného - kelímek na pivo nebo hrníček je něco jiného, než jakákoli láhev s uzávěrem, kde bych si bojoval z důvěrou, jestli je doopravdy vymitá, vejde se mi do držáku, kapsy, neteče a bůhví co ještě. Takže si přinesu, koupím a když zapomenu tak koupím něco jiného v plastu na recepci. Uvažoval bych myšlenku možnost čepovat např. i limonády z postmixů do vlastních nádob. Atd.
souhlasím + někde k tomu zbytečně dávají (pro mě hnusný) tyčinky...
 
Mně třeba čím dál tím víc na různých turnajích nevyhovuje automaticky rozdávaná voda a svačina. Někde i za normální fee. Člověk dostane půl litru vody, kterou prostě nechci, v lahví, která se někdy skoro rozpadá už v ruce. Svačina bageta, co mi zpravidla nechutná. Mám možnost říct ne? Mám. Ale pokud na to kouknu z eko úhlu, stejně se to kvůli mě koupí a ještě si to zaplatím. Mnohem víc by mi vyhovovalo, kdybych dostal třeba stravenku a mohl si za ní místo bagety a vody koupit třeba kafe, a nebo prostě nic.

Tohle je super nápad, který bych rád i realizoval. Ale dostávám se do problému - kolik lidí bude chtít stravenku vyměnit za vodu, kolik za kávu, kolik za bagetu? Co když najednou všichni budou chtít bagetu? Druhý problém je pak v prosté inventurní evidenci.

Začal bych u toho, že bych u turnajů prostě nerozdával petky. Ať si lidi vezmou z domova co chtějí a v čem chtějí a nebo prostě koupi. Pokud bude možnost načepovat pitná voda na recepci do něčeho, co mám - super (stejně si koupím něco sladkého a pivo). Chápu ale možné ekonomické dopady pro resort.

Pokud se bavíme o turnaji, tak je ekonomika v pohodě. Voda je (může být) kalkulována ve startovném. Problém nastává v momentě, kdy nemám tu nádobu, do které bych si vodu natočil.

Uvažoval bych myšlenku možnost čepovat např. i limonády z postmixů do vlastních nádob.

Už letos jsme chtěli umožnit čepování vlastních limonád do vlastních nádob, vlastně ani nevím proč jsme to nakonec neudělali. Asi nebyla energie.
 
možná jsem úplně mimo... je problém na recepci prodávat nápoje ve skleněných lahvích? záloha není tak velká...

1. Ty budeš běhat se skleněnou neuzavíratelnou lahví po hřišti?
2. Jakákoli takto nevrácená skleněná lahev znemožňuje vrátit celou přepravku dalších 23 lahví...
 
1. Ty budeš běhat se skleněnou neuzavíratelnou lahví po hřišti?
2. Jakákoli takto nevrácená skleněná lahev znemožňuje vrátit celou přepravku dalších 23 lahví...
Jo, znamej vzdycky kdyz vraci vypitou basicku piva, tak misto jednoho hvizdne prazdnou flasku od pullitrovyho ferneta. Zkus to, treba Ti to projde taky 😀
 
Jo, znamej vzdycky kdyz vraci vypitou basicku piva, tak misto jednoho hvizdne prazdnou flasku od pullitrovyho ferneta. Zkus to, treba Ti to projde taky 😀

Trochu drahá alternativa, když nepiješ ferneta:-D. Ono teda i když piješ:-D.
 
Tohle je super nápad, který bych rád i realizoval. Ale dostávám se do problému - kolik lidí bude chtít stravenku vyměnit za vodu, kolik za kávu, kolik za bagetu? Co když najednou všichni budou chtít bagetu? Druhý problém je pak v prosté inventurní evidenci.



Pokud se bavíme o turnaji, tak je ekonomika v pohodě. Voda je (může být) kalkulována ve startovném. Problém nastává v momentě, kdy nemám tu nádobu, do které bych si vodu natočil.



Už letos jsme chtěli umožnit čepování vlastních limonád do vlastních nádob, vlastně ani nevím proč jsme to nakonec neudělali. Asi nebyla energie.
Udělej anketu, myslím že zrovna v Hořehledech se na turnajích točí skoro ty samý ksichty...
Voda se ti nezkazí, kafe máš stejně a na bagetu se vykašli. Dej místo ní možnost banán, pomeranč, hrozno atd. To máš stejně na snídaně a neskončí to v koši narozdíl od baget.
 
Trochu drahá alternativa, když nepiješ ferneta:-D. Ono teda i když piješ:-D.
No prave ze ne, s nim je to jak s audinou, ztratovy mazani, flaska oleje na 1000 km, tady akorat flaska ferneta na 23 kousku, takze je vlastne permanentne tri koruny v plusu a kazdy 34. kolo ma ferneta zdarma, pokud je teda v akci 😀
 
Udělej anketu, myslím že zrovna v Hořehledech se na turnajích točí skoro ty samý ksichty...
Voda se ti nezkazí, kafe máš stejně a na bagetu se vykašli. Dej místo ní možnost banán, pomeranč, hrozno atd. To máš stejně na snídaně a neskončí to v koši narozdíl od baget.

Ankety jsou k prdu, vždycky skončej 50:50:-D. Je zajímavé kolika lidem ta bageta vadí. Já ji třeba mám rád. Vím, že je čerstvá, dáváme do nic vlastní pomazánku, kus okurky nebo salátu, nevidím na tom nic špatného. Ale možná to spolu se zrušením plastové vody uvedeme do příští sezóny jako nový styl stravování - vodu si načepujte a tady je stolek s ovocem, oříšky a sušenkami a naberte si, na co máte chuť. To by nemuselo být špatné...
 
Ankety jsou k prdu, vždycky skončej 50:50:-D. Je zajímavé kolika lidem ta bageta vadí. Já ji třeba mám rád. Vím, že je čerstvá, dáváme do nic vlastní pomazánku, kus okurky nebo salátu, nevidím na tom nic špatného. Ale možná to spolu se zrušením plastové vody uvedeme do příští sezóny jako nový styl stravování - vodu si načepujte a tady je stolek s ovocem, oříšky a sušenkami a naberte si, na co máte chuť. To by nemuselo být špatné...
Ta bageta je čerstvá ráno v 8 když ji dostanu. To jsem po snídani a bagetou se cpát nebudu. V létě kolem jedenácté, když bych něco snědl pri čekání nahoře na sedmičce, už není ani čerstvá ani dobrá. A podobné ksichty nad tou bagetou dělají třeba 3 flighty nejednou, tak na tom něco bude ;-)
Ja bych byl pro to ovoce, to vydrží hic daleko lépe než pomazánka, i když domácí..
 
1. Ty budeš běhat se skleněnou neuzavíratelnou lahví po hřišti?
2. Jakákoli takto nevrácená skleněná lahev znemožňuje vrátit celou přepravku dalších 23 lahví...
no jo, to je fakt :confused:
ad jídlo: bagety jsou dobrý, ale ne ty bílý lepivý..., co do nich kousneš a natáhnou se jak žvejkačka
 
Zajímalo by mě kolik z vás si to na odkazu přečetlo. V tomhle systému se nemusí vracet na tom stejném místě, jde o síť zapojených obchodů, vrátit kelímek a vyzvednout si zálohu můžeš jinde.... A třeba, pokud by byla vůle ke spolupráci, by to šlo i s lahvemi. A nemusela by to být jen golfová hřiště, pít je potřeba i u jiných sportů.
To sice ano, ale já jsem spíše řešil, jak by se zakoupené vraceli k m@kopcak "vlastníkovi" asi by je musel zálohovat.
 
Vím, že je čerstvá, dáváme do nic vlastní pomazánku, kus okurky nebo salátu, nevidím na tom nic špatného.

Chuť je asi subjektivní, za mě to popsal @JardaK - 15 minut po vyzvednutí je to jedlé (ale sám bych si to nevybral), 2 hodiny později prostě to už nechci ani vidět - sním to s odporem, protože je mi to hloupé vyhodit, když už si s tím někdo dal tu práci.

Co mně na tom hlavně vadí je, že dostávám v ceně, tzn. ve startovném něco, co nechci a nepotřebuji. Nejenom na golfu, ale i jinde různé balíčky a spojené věci. Ale ke golfu - jdu na turnaj - ok, fee, zápis výsledku plus organizace. Bez problémů. Ale proč svačina, kterou nežeru a ten, kdo mi jí dá, vlastně odpovědnost za jeho "výmysl", co s tím udělám a jak to vyřeším přenáší na mě. A ještě je to tak loženo, že vlastně je to ten "servis", který k tomu patří a který chtě nechtě podporuji. :)

Mám tu "darovanou" vodu a svačinu sníst, nebo vyhodit, nebo hodit do auta, co když, někdy - se to bude hodit?

Aktivita snížení plastů je určitě záslužná, stejně jako další podobné. Ale přijde mi zatím v dnešní době a s různými omezeními hygienickými, praktickými, zvykovými jít spíše postupnou cestu - tzn. nevyužívat zdroje zbytečně. Myslím tím především - nedávat a nepředjímat, co komu chutná a automaticky mu to necpat.
 
Upraveno:
Chuť je asi subjektivní, za mě to popsal @JardaK - 15 minut po vyzvednutí je to jedlé (ale sám bych si to nevybral), 2 hodiny později prostě to už nechci ani vidět - sním to s odporem, protože je mi to hloupé vyhodit, když už si s tím někdo dal tu práci.

Co mně na tom hlavně vadí je, že dostávám v ceně, tzn. ve startovném něco, co nechci a nepotřebuji. Nejenom na golfu, ale i jinde různé balíčky a spojené věci. Ale ke golfu - jdu na turnaj - ok, fee, zápis výsledku plus organizace. Bez problémů. Ale proč svačina, kterou nežeru a ten, kdo mi jí dá, vlastně odpovědnost za jeho "výmysl", co s tím udělám a jak to vyřeším přenáší na mě. A ještě je to tak loženo, že vlastně je to ten "servis", který k tomu patří a který chtě nechtě podporuji. :)

Mám tu "darovanou" vodu a svačinu sníst, nebo vyhodit, nebo hodit do auta, co když, někdy - se to bude hodit?

Aktivita snížení plastů je určitě záslužná, stejně jako další podobné. Ale přijde mi zatím v dnešní době a s různými omezeními hygienickými, praktickými, zvykovými jít postupnou cestu - nevyužívat zdroje zbytečně. Myslím tím - nedávat a nepředjímat, co komu chutná a automaticky mu to necpat.
co já vím, tak klubové turnaje jsou komplet bez občerstvení a pouze na konci tour je večer raut. Mám pocit, že to bylo i vloni u západočeské lázeňské sen. tour. Takže to jde i bez toho a třeba se k radosti mnohých tak trochu sníží i startovné ...
 
Osobne k fee bagetu nemusim. Pokud chci nejakou "energii sbalenou na cestu", tak si beru nejake tycky nebo neco co me +- da energii, ale nebude se to kazit. Ja ani nemam pocit ochuzeni kdyz ji nedostanu. Pokud chci neco extra, tak na nekterych turnajich (napr. v Bohdanci) je mistecko mezi 2 jamkama, kde byva obcerstveni (gulas, chleba se skvarkovkou, apod.) Je to fajn, clovek to nemusi tahat sebou a je to +- teple ci studene.
Ale puvodne tahle diskuze byla eliminaci odpadu pri hre. A to proste petky kazit budou. Co se tyce hygieny, tezko rict jak to je. Nicmene chapu, ze ve vetsine pripadu to bude psychologicky problem. Precjen v hospode pijete ze sklenicky nebo jite priborem kterym jedlo x lidi pred vami a asi to neresite. A urcite je vsechno myto ve vysokoteplotni mycce? To stejne s hrnicky na kafe. Takze budto se z toho neumyva nic poradne nebo resort uz mycku ma kdyz podava kafe :) Nebo jsou na plastove vyrobky jine normy?
Osobne jsem proti regulacim. Takze bych nerad aby se petky zacaly resit nejakym zakonem. A myslim, ze kdyz u resortu bude vule, tak bude i cesta.
 
To sice ano, ale já jsem spíše řešil, jak by se zakoupené vraceli k m@kopcak "vlastníkovi" asi by je musel zálohovat.
cituji:...jde o síť zapojených obchodů, vrátit kelímek a vyzvednout si zálohu můžeš jinde...
 
Co mně na tom hlavně vadí je, že dostávám v ceně, tzn. ve startovném něco, co nechci a nepotřebuji. Nejenom na golfu, ale i jinde různé balíčky a spojené věci. Ale ke golfu - jdu na turnaj - ok, fee, zápis výsledku plus organizace. Bez problémů. Ale proč svačina, kterou nežeru a ten, kdo mi jí dá, vlastně odpovědnost za jeho "výmysl", co s tím udělám a jak to vyřeším přenáší na mě. A ještě je to tak loženo, že vlastně je to ten "servis", který k tomu patří a který chtě nechtě podporuji. :)

V našem konkrétním případě jde o snahu najít nějakou finanční rovnováhu při pořádání turnajů, které z 95% pořádáme na hřišti my. Jakmile na hřiště dám turnaj, musím se smířit s:

- nulovým příjmem na fee
- výraznou komplikací při provozu hotelu, protože si návštěvníci nemohou zahrát = nepřijedou

Takže startovné nejen že má pokrýt náklady na samotný turnaj, případně vydělat provozu nějakou korunu, ale zároveň kompenzovat tyto "ztráty". A z čistě ekonomického pohledu by pro mne bylo výhodnější všechny turnaje zrušit a nechat klasický volný provoz - ušetřil bych ve všech směrech. Ale utrpěla by nabídka klubového života, což by se mohlo (ale nutně nemuselo) projevit zase jinde.

No a protože jsme chtěli zvednout hodnotu samotných turnajů, tak jsme do nich postupně implementovali různé benefity - pití, občerstvení, oběd. Tedy věci, které si hráči běžně pořizují a jejich spojením jsme tak dosáhli atraktivní ceny, než kdyby si je pořizovali sami zvlášť. Uznávám, nedáváme alternativu.

Těmito kroky tak generujeme alespoň určité finance řešící stav popsaný výše. Pokud bych měl přejít do roviny, že od startovného odečtu ceníkové ceny vnořených věcí, tak u startovného 350 Kč je to takto - 25 Kč voda, - 49 Kč bageta, - 100 - 150 Kč oběd. Takže mi zbývá 100 Kč a to je bohužel neakceptovatelné. Pokud bych odečetl nákladové položky (- 5 Kč voda, - 15 Kč bageta, - 40 Kč oběd), tak vlastně seberu veškeré benefity ve startovném a to bude stále 300 Kč - lidé budou naštvaní, že nic nedostali a platí stejně.

Tzn. než zrušením těchto benefitů bych šel cestou širšího výběru:

- vodu si natoč do vlastní nádoby v neomezeném množství)
- nenutím ti bagetu, ale vyber si z širší nabídky občerstvení
- oběd je výběr ze 2 jídel
 
Tzn. než zrušením těchto benefitů bych šel cestou širšího výběru:

- vodu si natoč do vlastní nádoby v neomezeném množství)
- nenutím ti bagetu, ale vyber si z širší nabídky občerstvení
- oběd je výběr ze 2 jídel

Ekonomické vysvětlení chápu, rozumím a znám - podobné je to ve všech jiných oborech, kdy něco schováváš někam jinam a je jasné, že když něco ubereš, tak Čechům zvyklím na určité ceny a slevy se blbě vysvětluje, proč a kvůli čemu je to dražší.

Citovaný text je pro mě dobrý směr a dává mi po všech stránkách smysl. :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom