Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf.cz Plány ČGF na letošní rok

Jamka R. Reader

Admin
19.jamka
Robot 19.jamky
Plány ČGF na letošní rok (Golf.cz)

BotanikaČeská golfová federace představila na tiskové konferenci plány pro letošní rok

Stále vyšší sportovní ambice, rozšíření platformy Bav se golfem i projektu Se školou na golf. Česká golfová federace dnes představila v areálu Golf Klubu Botanika hlavní cíle pro letošní rok.

Media Invitational je každoroční akce pořádaná ČGF na startu sezóny, jejíž součástí je tisková konference, na které se mluví o nejbližší sezóně. Letošním hostitelem byla Jaroslav Novák, majitel areálu a prezident GC Botanika.

Prezident Zdeněk Kodejš na dotaz o financování golfu připomněl, že obdobně jako u dalších svazů letos panuje nejistota z financování. „Přesto věříme, že stejně jako v minulých letech bude český golf mládnout. Především díky projektu Se školou na golf se k našemu sportu dostává stále více dětí,“ těší golfové činovníky a obdobným směrem se hodlají vydat i v budoucnu.

Právě systém státních dotací je však stále problematičtější. „V zájmu všech by mělo být, aby nová populace žila zdravě, sportovala a hledala aktivní zábavu, jenže v tom nám stát příliš nepomáhá. O dotačních programech se dozvídáme pozdě, odpovědnost přenášejí ministerští úředníci na tisíce dobrovolných funkcionářů,“ připomněl Kodejš potíže, do který český sport obecně upadá a vyjádřil přání, aby Milanu Hniličkovi v čele Národní agentury pro sport politické prostředí co nejméně komplikovalo život.

Kodejše vedle mládnoucí struktury členské základny těší každoroční úspěchy českých hráčů. Vedle Kláry Spilkové i zlepšujících se dalších profesionálů přicházejí ze zahraničí také dobré zprávy o výsledcích českých amatérů. O ty se již druhým rokem stará švédský trenér Staffan Johansson, jehož působení v roli národního kouče se osvědčilo.

„Má obrovskou autoritu u hráčů i rodičů, osvědčilo se, že zde nemá žádné vazby. Funguje i jeho spolupráce s dalšími trenéry – Davidem Carterem a tuzemskými kouči, kteří působí u našich tréninkových skupin. Národní tréninkové skupiny mají v současnosti 45 a Regionální tréninkové skupiny 62 hráčů a hráček,“ uvedl generální sekretář Aleš Libecajt.

Většina hráčů se zúčastnila čtyř zimních kempů v zahraničí. „Nakonec jsme jejich rozsah nezužovali, přestože jde o finančně náročné akce,“ připomněl přípravu v ideálních klimatických podmínkách.

Vedle řady soutěží družstev v zahraničí čeká letos český golf také významná organizační zkouška během juniorského turnaje European Young Masters, které se uskuteční od 25. do 27. července na Kunětické Hoře. „Právě dnes zasedá organizační výbor pod vedením sportovního ředitele Luboše Klikara, přihlášeno je aktuálně již 32 zemí,“ prozradil Aleš Libecajt.

Rozvoj se bude opírat o Bav se golfem a Se školou na golf

ČGF bude letos rovněž pokračovat v aktivitách cílených na rozvoj golfu. „Platforma Bav se golfem se jako komunikační nástroj v prvním roce osvědčila, podařilo se nám lidi aktivovat. Neváhají se zeptat na věci, které pro ně dříve bylo obtížné zjistit, začínají se vracet i hráči, kteří nějaký čas nehráli,“ připomněl viceprezident federace Juraj Werner.

Podle projektového manažera ČGF Tomáše Přikryla se podařilo platformu Bav se golfem zpopularizovat ve veřejnosti, pomaleji však zatím reagují některé resorty a kluby. „Ale není to tak, že by nebyly aktivní. Pořádají řadu zajímavých akcí, ale stále ještě nemyslí na to, že je ideální soustředit propagaci na jednom místě, aby se o nich dozvědělo více zájemců,“ uvedl Přikryl.

Připomněl, že letos se platforma vydala na další nepoznané pole. „Po výborných zkušenostech s aktivitami a příchodem nových zájemců o golf během loňského Czech Masters jsme se rozhodli letos uspořádat dva ukázkové dny otevřených dveří s názvem Den Bav se golfem. Chtěli bychom vytvořit jakousi šablonu, kterou by mohla přebírat hřiště po celé republice. Sjednotila by se forma organizace i propagace,“ vysvětlil záměry do budoucna.

Podobně velmi dobře se rozvijí již několikaletý projekt Se školou na golf. „Golf se vyučuje na sedmi školách, další formou golfových kroužků zkoušejí, jaký bude zájem mezi žáky. Golfové kroužky jsou nyní již na více než sto školách,“ má radost Přikryl.

Zástupce médií zajímalo, jak se chodu ČGF dotkne požár Erpet Golf Centra, kde sídlí rovněž federace. Samotný sekretariát nebyl přímo nijak zasažen. „Zasaženy byly pouze kanceláře ekonomického oddělení v prvním patře, nyní se pracuje na odstranění škod,“vysvětlil Aleš Libecajt.

Součástí Media Invitational byl tradičně i turnaj na devět jamek na výborně připraveném hřišti Golf Klubu Botanika.

.

Pokračovat ve čtení...
 
Podobně velmi dobře se rozvijí již několikaletý projekt Se školou na golf. „Golf se vyučuje na sedmi školách, další formou golfových kroužků zkoušejí, jaký bude zájem mezi žáky. Golfové kroužky jsou nyní již na více než sto školách,“ má radost Přikryl
To, mi připomíná jiný sport hokej, taky mnohaletý projekt a výsledky ?? Sedum škol vyučuje, jak?? Kroužky, to jen čárka pro ředitele do dotazníku o nutných aktivitách. Nemyslím si, že toto je ten koncept systémové výchovy sportovců.
Znovu se snažíme vybudovat to, co tu bylo, ano bylo to pro někoho staromodní jen s tím, že výsledky byly a dnes, jen řeči, výsledky, jen jednotlivci a to především po vlastní linii.
 
To, mi připomíná jiný sport hokej, taky mnohaletý projekt a výsledky ?? Sedum škol vyučuje, jak?? Kroužky, to jen čárka pro ředitele do dotazníku o nutných aktivitách. Nemyslím si, že toto je ten koncept systémové výchovy sportovců.
Znovu se snažíme vybudovat to, co tu bylo, ano bylo to pro někoho staromodní jen s tím, že výsledky byly a dnes, jen řeči, výsledky, jen jednotlivci a to především po vlastní linii.

Promiň Bohouši, ale nedá mi to - co o tom sakra víš? Chodíš do škol nabízet golf? Hledáš způsoby jak dostat děti ke golfu? Trénuješ nějaké děti? Provozuješ nějaké sportovní zařízení?

Já za poslední rok a něco strávil tréninkem dětí určitě víc jak 200 hodin a jsem rád, že ČGF touto cestou jde. Jde to ztuha, bojujeme, ale mám v letošním roce na pravidelných trénincích přes 30 dětí. Kdyby jen třetina z nich hrála ve svém produktivním životě v budoucnu golf, jsou to stovky tisíc korun pro sport jako takový.
 
Podobně velmi dobře se rozvijí již několikaletý projekt Se školou na golf. „Golf se vyučuje na sedmi školách, další formou golfových kroužků zkoušejí, jaký bude zájem mezi žáky. Golfové kroužky jsou nyní již na více než sto školách,“ má radost Přikryl
To, mi připomíná jiný sport hokej, taky mnohaletý projekt a výsledky ?? Sedum škol vyučuje, jak?? Kroužky, to jen čárka pro ředitele do dotazníku o nutných aktivitách. Nemyslím si, že toto je ten koncept systémové výchovy sportovců.
Znovu se snažíme vybudovat to, co tu bylo, ano bylo to pro někoho staromodní jen s tím, že výsledky byly a dnes, jen řeči, výsledky, jen jednotlivci a to především po vlastní linii.

Je slušnost mi zabrání tě s takzvanou "systémovou výchovou sportovců" poslat někam.
Jsem osobně rád, že tyhle doby jsou pryč. Kdy si komanči dělali z dětí reklamu na svůj zločineckej systém, kdy jim děti patřily a když nesplnily očekávání soudruhů, zničilo to celou rodinu. I v československém sportu byla spousta sportovců se zničeným zdravím státem organizovaným dopingem po vzoru soudruhů ze sojuzu.
Děkuji nechci. Jsem rád za každou aktivitu vedoucí děti ke sportu, ale "výchova k výkonnostnímu sportu" ve velkém je k zblití.

Co víš o školství že si otíráš hubu o ředitele škol, kteří mnohdy dělají pro sportování dětí víc než kdejaký funkcionář ať už za komárů nebo teď, navíc mnohdy ve volném čase a zadarmo?
Pro info: ve školství nepracuji a za komančů jsem vyrostl..
 
Smajlík to asi nedokáže vyjádřit, takže DĚKUJI za přesnou interpretaci myšlenky.
 
Je slušnost mi zabrání tě s takzvanou "systémovou výchovou sportovců" poslat někam.
Jsem osobně rád, že tyhle doby jsou pryč. Kdy si komanči dělali z dětí reklamu na svůj zločineckej systém, kdy jim děti patřily a když nesplnily očekávání soudruhů, zničilo to celou rodinu. I v československém sportu byla spousta sportovců se zničeným zdravím státem organizovaným dopingem po vzoru soudruhů ze sojuzu.
Děkuji nechci. Jsem rád za každou aktivitu vedoucí děti ke sportu, ale "výchova k výkonnostnímu sportu" ve velkém je k zblití.

Co víš o školství že si otíráš hubu o ředitele škol, kteří mnohdy dělají pro sportování dětí víc než kdejaký funkcionář ať už za komárů nebo teď, navíc mnohdy ve volném čase a zadarmo?
Pro info: ve školství nepracuji a za komančů jsem vyrostl..
Pro mne si stačí vzpomenout na školní léta strávené s hokejem, Baník ČSA Karviná, kde základnu a výběr do ni vedl GUSTAV BUBNÍK. Byly to nejkrásnější roky, kde se o nás starali komunističtí funkcionáři , jezdili jsme na soustředění , kde nás navštívil bývalí hráči , zde jsme byli všichni si rovni jako např Miroslav Fryčer , Zdeněk Halouska a další nikdo nebyl rovný a rovnější stejná startovní čára. Vznikaly základní školy se sportovním zaměřením , hokej , házená , basketbal , atletika a myslím si, že toto bylo správně.
O nikoho se neotírám, nikomu nic nevnucuji jen knstatuji čím jsem prošel a mám rodinu v usa a vím jak to tam jde se sportem a školou.
 
Pro mne si stačí vzpomenout na školní léta strávené s hokejem, Baník ČSA Karviná, kde základnu a výběr do ni vedl GUSTAV BUBNÍK. Byly to nejkrásnější roky, kde se o nás starali komunističtí funkcionáři , jezdili jsme na soustředění , kde nás navštívil bývalí hráči , zde jsme byli všichni si rovni jako např Miroslav Fryčer , Zdeněk Halouska a další nikdo nebyl rovný a rovnější stejná startovní čára. Vznikaly základní školy se sportovním zaměřením , hokej , házená , basketbal , atletika a myslím si, že toto bylo správně.
O nikoho se neotírám, nikomu nic nevnucuji jen knstatuji čím jsem prošel a mám rodinu v usa a vím jak to tam jde se sportem a školou.
Tak to by ses také měl zkusit zeptat jak to bylo jinde. Pardon, není to invektiva, ale Karviná zrovna není průměrný příklad z té doby. Jako kdybych řekl, ze Sparta měla super podporované děti, mládežnickou akademii atp a tím pádem, že tomu tak bylo plošně. Neříkám, že se z minulosti nemame čím poučit, ale zase buď fér a nevyzdvihuj tu Jednotlivé případy jako plošný přístup.
 
Tak to by ses také měl zkusit zeptat jak to bylo jinde. Pardon, není to invektiva, ale Karviná zrovna není průměrný příklad z té doby. Jako kdybych řekl, ze Sparta měla super podporované děti, mládežnickou akademii atp a tím pádem, že tomu tak bylo plošně. Neříkám, že se z minulosti nemame čím poučit, ale zase buď fér a nevyzdvihuj tu Jednotlivé případy jako plošný přístup.
Nemohu, to máš pravdu posoudit jak to bylo jinde, než ve svém regionu, jen si vzpomínám, že sehnat lístek na hokej v Karviné bylo stejné jako dnes v Brně a o házené ani nemluvě a dnes?? Vítky.Banik Tam to bylo obdobné .za studentských let jsem hrál hokej v Rožnově stadion venkovní, bez tribun ale soudruzi se i zde o sport starali příkladně , nic nám nechybělo. Takže ti nevím, proč to dnes tak drhne??
 
Nemohu, to máš pravdu posoudit jak to bylo jinde, než ve svém regionu, jen si vzpomínám, že sehnat lístek na hokej v Karviné bylo stejné jako dnes v Brně a o házené ani nemluvě a dnes?? Vítky.Banik Tam to bylo obdobné .za studentských let jsem hrál hokej v Rožnově stadion venkovní, bez tribun ale soudruzi se i zde o sport starali příkladně , nic nám nechybělo. Takže ti nevím, proč to dnes tak drhne??
Já taky zažil jak se soudruzi starali o sport.
Tenis v Jičíně - Pokud jsi nebyl dítě papaláše nebo aspoň bachaře, neměl jsi šanci se dostat do oddílu. Nezajímalo je jak hraješ.
Plavecký oddíl v Jičíně - v devíti letech jsem skončil na otevřených závodech sedmý v okrese, s horečkou a absolutně bez tréninku. Nikam jsem nechodil, takže bylo i dost co zlepšovat na technice. A víc než 15 dětí z plaveckého oddílu jičín skončilo v závodě za mnou. Přímo na závodech jsem se ptal, jestli mě vezmou. Odpověď byla, jsi moc starej, měli tě přivést když ti bylo pět.
Takže asi tak, skvělá starost o sport dětí. Skoro jsem teď uronil slzu, když vzpomínám, jak byli ti komouši úžasní [emoji852]
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom