Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Jih Písek

včera když jsem se koukal na TT tak mě překvapilo kolik volných Tee Time toto hřiště v neděli mělo. Každopádně hřiště vypadá velmi zajímavě.

Byl jsem tam jednou, tuším v sobotu a byl jsem tam skoro sám, možná je to dané špatnou polohou a nedostatkem golfistů v dané lokalitě, nevím.
 
Písek dle mého zcela nespravedlivě trpí pověstmi o těžkém a nesmyslném hřišti, především druhé devítce. Já tam z toho důvodu nejel asi 8 let. Přitom to vůbec není pravda, dokonce si myslím že patří do nejlepší čtvrtiny co se designu týče. Výhledy do kraje jsou fenomenální. Letos změnil majitele a ještě jsem nebyl, ale dle fotek na FCB se minimálně kuchyně pozvedla a na hřišti se maká!
 
včera když jsem se koukal na TT tak mě překvapilo kolik volných Tee Time toto hřiště v neděli mělo. Každopádně hřiště vypadá velmi zajímavě.
Písek je krásné hriště v krásné přírodě, které podle mě trpí ze tří důvodů, vesměs způsobených historicky:
- v začátku velmi těžké, kde si většina hráčů odnesla velmi vysoké skóre - už je částečně zjednodušeno, ale k těžším hřištím patří pořád
- v blízkém okolí není asi golf úplně oblíben a je to relativně daleko od větším mět, tím pádem i málo domácích hráčů - v současnosti netuším stav ....
- nebylo na hřišti žádné ubytování, jen spolupracovali a dělali balíčky s hotely v okolí - zjevně částečně odstraněno a díky ostatním za recenzi ubytování
- obtížná doprava z Prahy po Strakonické 4ce, specielně v neděli zpět - bohužel asi trvá
- ze začátku nevalná kvalita ploch - bohužel se podle mění od "nic moc" až po velmi dobré
- změny majitelů související zřejmě i s výše uvedenými body - ale s každým majitelem je to lepší a lepší

Kdysi jsem se zařekl, že už tam nepojedu. Ale změnil jsem názor a přišel Písku na chuť. Takže za mě doporučuju navštívit a udělat si obrázek každý sám.
 
Potvrzuji výše napsané PFP. Hraju tam 3-5 ročně a kvalita ploch většinou velmi dobrá. Hřiště jednoduché není, ale když ho člověk trochu nachodí, čísla jdou dolů. Hlavní devíza je, že hřiště bývá poměrně volné, jak již bylo zmíněno výše. Určitě stojí za vyzkoušení.
 
Neee, Písek neeee, tam to fakt nejde :D:D:D Alehřištěm je to jen zčásti, tak 30%, zbytek jde na mojí neschopnost.

Co se týká dopravy, dal bych tomu necelé tři roky a cesta bude rychlá, D4 už dostavují 🎉🎉
 
V sobotu můj druhý turnaj v životě.zlepsil jsem si HCP z 54 na 40 😀 červené a rafy podle mě paráda.greeny trochu pomalejší,ale pro moje ruce je to jedno.Na fyzičku těžší, doporučuji e káru.posledni jamka 500 metrů do kopce je o život😭 ubytování na hřišti je,ale kolík a jaké nevím.kazdopadne hřiště je krásné a zábavné.kazda jamka jiná, nahoru, dolů,zatáčky,vody 😂, žádná nuda.mimochodem jsem byl druhej z dvaceti čtyř 🏌️😆
 
Písek mohu jen doporučit, hřiště to není lehké, ale ono upřímně, které hřiště je jednoduché, stejně má větší vliv na hru to mezi ušima...naposledy vloni v květnu po dlouhé době a bylo to super...výborný personál jak na recepci tak v restauraci, lokální výborné pivo...a minimum lidí, čemuž jsem se velmi divil, vzhledem ke kvalitě...letos se tam rozhodně chystám znovu...
 
Písek dle mého zcela nespravedlivě trpí pověstmi o těžkém a nesmyslném hřišti, především druhé devítce. Já tam z toho důvodu nejel asi 8 let. Přitom to vůbec není pravda, dokonce si myslím že patří do nejlepší čtvrtiny co se designu týče. Výhledy do kraje jsou fenomenální. Letos změnil majitele a ještě jsem nebyl, ale dle fotek na FCB se minimálně kuchyně pozvedla a na hřišti se maká!
Byl jsem na tom podobně. Taky jsem si držel od hřiště odstup kvůli fámám, ale když jsem si tam konečně zahrál, byl jsem nadšený. Kdyby to nebylo tak daleko, jezdil bych tam rád a často.
 
Písek dle mého zcela nespravedlivě trpí pověstmi o těžkém a nesmyslném hřišti, především druhé devítce. Já tam z toho důvodu nejel asi 8 let. Přitom to vůbec není pravda, dokonce si myslím že patří do nejlepší čtvrtiny co se designu týče. Výhledy do kraje jsou fenomenální. Letos změnil majitele a ještě jsem nebyl, ale dle fotek na FCB se minimálně kuchyně pozvedla a na hřišti se maká!
Pisek spravedlive trpel hlavne tim, ze druha devitka byla kvalitativne nekde jinde nez puvodni. Je pravda, ze rozdil se kazdym rokem zmensuje, tak do 5 let to snad uz bude ok. :up: A pokud se jedna o klubovnu vcetne kuchyne, tak tu by jim mohlo hodne vetsich rezortu zavidet, ta je paradni !!! Ale zda se mi, ze jeji potencial jeste porad neni uplne vyuzity.
 
Když jsem tam byl v loni na jaře,tak jsem měl krapet peška.O víkendu se hrála liga.Já přijel v pondělí a jedinné co bylo otevřeno,byla recepce 😕😕 Teď tam jedeme ve čtyřech v PO 23.5.2022 Doufám,že bude otevřena restaurace,abych mohl poreferovat.Pokud bude zavřeno,tak budu o hladu než dorazíme do Hořehled k panu domácímu ;);) @mkopcak
 
No, děláte mi starosti chlapci. Byl jsem tam před lety, kdy se mi špatná pověst toho hřiště potvrdila do puntíku. První devítka nic moc stav, druhá zase divná údržba, v roughu hromady tlející nesebrané trávy. Restaurace tragická a drahá, v nabídce guláš jako ze závodky a snad smažák nebo to už nevím. Během čekání u ostrovní jamky v altánku až přestane lejt tehdy od místních vyslechnuto, jak naprd to tam je. Ale je to už nějaký čas, myslím, že to tehdy snad provozoval czgolf nebo to bylo těsně po změně, to nevím.
Tak tomu příležitostně dám šanci, když to tady tak chválíte😁
 
No, děláte mi starosti chlapci. Byl jsem tam před lety, kdy se mi špatná pověst toho hřiště potvrdila do puntíku. První devítka nic moc stav, druhá zase divná údržba, v roughu hromady tlející nesebrané trávy. Restaurace tragická a drahá, v nabídce guláš jako ze závodky a snad smažák nebo to už nevím. Během čekání u ostrovní jamky v altánku až přestane lejt tehdy od místních vyslechnuto, jak naprd to tam je. Ale je to už nějaký čas, myslím, že to tehdy snad provozoval czgolf nebo to bylo těsně po změně, to nevím.
Tak tomu příležitostně dám šanci, když to tady tak chválíte😁
CZ Golf dokázal zlikvidovat i zavedenější hřiště než Písek. Některá se z toho pod novými provozovateli dokázala dostat a jsou dnes super, třeba Telč. Ale některá to rozdýchávají dodnes nebo to nerozdýchala vůbec, jako např. Waidhofen...
 
CZ Golf dokázal zlikvidovat i zavedenější hřiště než Písek. Některá se z toho pod novými provozovateli dokázala dostat a jsou dnes super, třeba Telč. Ale některá to rozdýchávají dodnes nebo to nerozdýchala vůbec, jako např. Waidhofen...
Jo, Telč jsem taky měl čest navštívit v temném období a není to hezká vzpomínka..
 
  • To se mi líbí
Reactions: PFP
No, děláte mi starosti chlapci. Byl jsem tam před lety, kdy se mi špatná pověst toho hřiště potvrdila do puntíku. První devítka nic moc stav, druhá zase divná údržba, v roughu hromady tlející nesebrané trávy. Restaurace tragická a drahá, v nabídce guláš jako ze závodky a snad smažák nebo to už nevím. Během čekání u ostrovní jamky v altánku až přestane lejt tehdy od místních vyslechnuto, jak naprd to tam je. Ale je to už nějaký čas, myslím, že to tehdy snad provozoval czgolf nebo to bylo těsně po změně, to nevím.
Tak tomu příležitostně dám šanci, když to tady tak chválíte😁
Zkus, uvidíš že je to něco úplně jinýho 😁
 
Všem - ubytovat se tam lze již delší dobu. Myslím, že tam jsou 3-4 pokoje. Obecně strakonicko a písecko má asi menší kupní sílu :) Většina jihočechů zajede do Krumlova či na Hlubokou, ze severnější části to zase sbírá Čertovo Břemeno. V tom je ten hlavní důvod. Hřiště je krásné, první devítka obecně populárnější a druhá je opravdu daleko těžší(byla postavena několik let poté).
 
Ok, tak jste mě přesvědčili, ještě jednou mu někdy dám šanci, když mě dvakrát zničil ;);)

Dej vědět, půjdeme spolu a budeme si dodávat sebedůvěru, případně nadávat na všechny, co to tady chválí. :) Druhá devítka je pro mě herně peklo. :-D ... a první... předpeklí. Ale ok, je potřeba se k tomu postavit čelem. Do prvního tripla. To znamená... po druhé jamce jdem na pivo. :)
 
Upraveno:
Dej vědět, půjdeme spolu a budeme si dodávat sebedůvěru, případně nadávat na všechny, co to tady chválí. :) Druhá devítka je pro mě herně peklo. :-D ... a první... předpeklí. Ale ok, je potřeba se k tomu postavut čelem. Do prvního tripla. To znamená... po druhé jamce jdem na pivo. :)
Dejte vědět, jdu do toho s Váma, pokud vyberete rozumný termín. Jen to pivo bych dal preventivně dřív, a to ještě před nástupem na 1.tee.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom