Tours PGA TOUR 2019-20

Mirek_62

Mazák fóra
25.8.2018
957
642
103
KHGCS
Tak zajímavý je CUT pro 65 (PGA se „inspirovala” na ET). Hlavně mě zajímá, jestli opravdu budou mít „koule” na to, aby udělovali tresty za pomalou hru. I v tomto je už ET o krok napřed ;)

• To se mi líbí, Shot!
Reactions: requo

requo

Guru fóra
Autor vlákna
Tým 19.jamky
6.2.2016
5,264
3,688
123
38
Praha 6
www.19jamka.cz
Jméno
Michal Šatal
První turnaj nové sezóny už zítra :)

A Military Tribute at the Greenbier.png

A Military Tribute at The Greenbier
Datum:
12. - 15.9.2019
Hřiště: The Old White TPC, White Sulphur Springs, West Virginia (USA) (https://tpc.com/oldwhite/)
Dotace: $7,500,000 (první místo $1,350,000)

Loňský vítěz: Kevin Na ($1,314,000)
Body do Fedexcup za 1. místo: 500

Zajímavosti:
  • Hlavním favoritem turnaje bude bezpochyby Bryson DeChambeau, jenž se turnaje účastní jako jediný z elitní desítky. DeChambeau zde hrál pouze jednou, před dvěma lety skončil v Západní Virginii na dělené 14. pozici. (zdroj GolfDigest)
  • Turnaj se hrával v červenci, nyní začíná v září.
  • Loni vítěz Kevin Na z USA zahrál celkem 261 ran, celkově hru zvládl za -19, vcelku solidní náskok 5ti ran. Pro letošek je dotace na celý turnaj mírně vyšší, loni bylo v peněžence $7.300.000 (letos o 200 klacků více). (zdroj Wikipedia)
  • Pár info o hřišti: Západní Virginie, USA, par 70, délka 6.622m. Turnajový rekord drží z roku 2010 Stuart Appleby: 258 ran (-22). Docela zajímavé je, že o rok později v roce 2011 na vítězství stačilo "jen" 270 ran - Scott Stallings. Nejdelší jamka hřiště je jediný pětipar, jamka č. 12, s přiléhavým názvem "Long" - 519m, nejkratší jamka je číslo 18 "Home" (příp. "Short") - 162m.
  • Letošní trofej je poctou vojákům a vojačkám USA. Červená, bílá a modrá představuje hrdiny Spojených států, muže a ženy americké armády. Osmistran ve středu ručně vyráběné skleněné trofeje zahrnuje loga každé z části amerických ozbrojených sil - armády, námořnictva, marináků, letectva, pobřežní stráže, policie, hasičů a EMS.
20190821A0016-(1).jpg

Přenos v TV: GolfChannel
  • čt 11.9.: od 20:00 - živě 1.kolo turnaje PGA Tour
  • pá 12.9.: od 20:00 - živě 2.kolo turnaje PGA Tour
  • so 13.9.: od 21:00 - živě 3.kolo turnaje PGA Tour
  • ne 14.9.: od 21:00 - živě finálové kolo turnaje PGA Tour

Pár obrázků z hřiště pro kochání:

16196-000010.jpg featured-18th-hole-on-old-white-tpc.png golfadvisor.brightspotcdn.jpg OldWhite15.jpg prus_g_tpc_oldwhitevir_1392X708.jpg

... a mapka a skorka:

mapka.jpg skorka.jpg

---
PS: ...dal jsem si závazek, že se pokusím udržovat a rozvíjet informovanost o PGA TOUR v rámci 19.jamky pravidelně v tomto hromadném vlákně. Rád bych před každým z turnajů dal dohromady krátkou informaci: co se hraje, kde se hraje, kde je tv přenos a tím se i sám něco dozvěděl. Pokud v mých textech naleznete chybu nebo nepřesnost, budu rád, když mě shovívavě upozorníte. Čerpám a budu čerpat z veřejně dostupných zdrojů a občas klidně i mohu něco blbě interpretovat/přeložit. Pokud by se vám nějaké info ještě líbilo, dejte vědět a snad ho zapracuji do dalších infookének o blížících se turnajích. Chvíli jistě mi bude trvat, než najdu formu, která je všeobecně vyhovující, informativní, ne moc dlouhá, a pro nás všechny užitečná. Podněty vítány! Celkem 54 pokusů (letošních turnajů), to se musím přece naučit i já! :)

Upraveno:

mkopcak

Guru fóra
1.3.2016
2,663
3,460
123
Jméno
Martin Kopčák
Takže chlapci a děvčata. Já bych začal šetřit a pojedeme se do té Ameriky podívat, ne? Ty fotky hřiště jsou tak krásný, že mi přijde škoda rozvorávat tu naše Karlštejny. Dle mého by si West Wirdžinija zasloužila okusit ostří mých wedží!

requo

Guru fóra
Autor vlákna
Tým 19.jamky
6.2.2016
5,264
3,688
123
38
Praha 6
www.19jamka.cz
Jméno
Michal Šatal
Tak zajímavý je CUT pro 65 (PGA se „inspirovala” na ET). Hlavně mě zajímá, jestli opravdu budou mít „koule” na to, aby udělovali tresty za pomalou hru. I v tomto je už ET o krok napřed ;)
Tak nova sezona je jedinecna sance to tak nastavit, v prubehu sezony zvolit jiny metr je blbe. Tak uvidime. DeŠampon bude hrát hned od zítra, tak třeba něco konečně příjde.

Mirek_62

Mazák fóra
25.8.2018
957
642
103
KHGCS
Tak nova sezona je jedinecna sance to tak nastavit, v prubehu sezony zvolit jiny metr je blbe. Tak uvidime. DeŠampon bude hrát hned od zítra, tak třeba něco konečně příjde.
DeŠampon ale pomalu nehraje, sám to říkal 🤭

Jen mu trvá „trochu déle” příprava na ránu, samotný švih už je ok :p

Francovka

Mazák fóra
26.9.2017
708
636
103
Vsetín
Jméno
František Řepa
Takže chlapci a děvčata. Já bych začal šetřit a pojedeme se do té Ameriky podívat, ne? Ty fotky hřiště jsou tak krásný, že mi přijde škoda rozvorávat tu naše Karlštejny. Dle mého by si West Wirdžinija zasloužila okusit ostří mých wedží!
A PGA ostrost Tvého humoru ;)

requo

Guru fóra
Autor vlákna
Tým 19.jamky
6.2.2016
5,264
3,688
123
38
Praha 6
www.19jamka.cz
Jméno
Michal Šatal
resuméééé

Vítěz: Joaquin Niemann (Chille)

1568617868576.png

Pár zajímavostí:
  • Bryson Dechambue, jako jediný hráč z první desítky se nedostal do víkendových kol, skončil s celkovým výsledkem -2 po kolech 68, 70. Btw. Bubba Watson, můj oblíbenec, se dostal a skončil nakonec T47 s -5.
  • Vítěz Niemann na druhého Hoge měl nakonec náskok celkem -6 ran. Což je vlastně mj. největší rozdíl v tomto turnaji v historii. To se tak někomu hraje, když ve finále zahraje birdíky na celkem 6ti jamkách z posledních devíti (10,12,13,16,17,18)!
    • a ještě: je to cucák, je mu teprve 20 let. A vyhrál na PGA tour poprvé. A poprvé díky němu vyhrálo v historii i Chille. To jsou věci.
    • Je to hříbě (pardón, chtěl jsem říct kůň) stáje PING, čímpak hraje?
      • Driver: Ping G400 LST (10 degrees)
      • 3 Wood: Ping G410
      • Hybrid: Ping G400 (19 degrees)
      • Irons: Ping iBlade (4-9 iron)
      • Wedges: Ping Glide 2.0 (46 degrees), Ping Glide Forged (52, 56 and 60 degrees)
      • Putter: Ping Vault 2.0 Dale Anser
      • Golf Ball: Titleist Pro V1x
      • podrobněji viz zdroj: web PGA TOUR
  • Kevin Chappel a jeho epicko-huronské-neuvěřitelné druhé kolo. Za 59. Druhá devítka, série 7 birdíků. Neuvěřitelné. To musela být vlna, na které jel... :) Už někde výše padla zmínka, tohle skóre padlo na pgatour teprve pojedenácté v historii. Je to desátý hráč, kterému se to podařilo, v minulosti to dvakrát zvládl Jim Furyk - a vyplácali tím spoustu dobrých ran nám ostatním hráčům. Na každý den dá golfový bůh jen určitý počet dobrých ran pro celý svět. A pak se nám ostatním má dařit, že. Jsou to borci! Stojí ještě za zmínku, že Kevin zahrál nakonec kola 71, 59, 73, 72 a skončil na T47 s celkovým skore -5 (hřiště má par 70). Ztráta na vítězného Niemanna je tedy 16 ran.
Kevin Chappel.PNG

• Korejec Sungjae Im. Trefil hned první den první eso nové sezóny. Vzdálenost 213 metrů! Jamka číslo 15. Viz video. Nakonec z toho bylo T19, s celkovým skore -9.

A nakonec ještě aktuální tabulka FedexCup (2020):
  • Hezký start do nové sezóny si zajistili s pěkným ziskem nálože bodů Josquin Niemann (500b), Tom Hoge (300b) a English, Harman, Lashley a Warenski (134b).

fedexcup 16.9..PNG

(aktuální celý žebříček: https://www.pgatour.com/fedexcup/official-standings.2020.html)

A jedeme dál. Ve čtvrtek 19.9. se show přesune na druhý turnaj sezóny PGA TOUR - Sanderson Farms Championship.

Upraveno:

mkopcak

Guru fóra
1.3.2016
2,663
3,460
123
Jméno
Martin Kopčák
resuméééé

Vítěz: Joaquin Niemann (Chille)

Zobrazit přílohu 8309

Pár zajímavostí:
  • Bryson Dechambue, jako jediný hráč z první desítky se nedostal do víkendových kol, skončil s celkovým výsledkem -2 po kolech 68, 70. Btw. Bubba Watson, můj oblíbenec, se dostal a skončil nakonec T47 s -5.
  • Vítěz Niemann na druhého Hoge měl nakonec náskok celkem -6 ran. Což je vlastně mj. největší rozdíl v tomto turnaji v historii. To se tak někomu hraje, když ve finále zahraje birdíky na celkem 6ti jamkách z posledních devíti (10,12,13,16,17,18)!
    • a ještě: je to cucák, je mu teprve 20 let. A vyhrál na PGA tour poprvé. A poprvé díky němu vyhrálo v historii i Chille. To jsou věci.
    • Je to hříbě (pardón, chtěl jsem říct kůň) stáje PING, čímpak hraje?
      • Driver: Ping G400 LST (10 degrees)
      • 3 Wood: Ping G410
      • Hybrid: Ping G400 (19 degrees)
      • Irons: Ping iBlade (4-9 iron)
      • Wedges: Ping Glide 2.0 (46 degrees), Ping Glide Forged (52, 56 and 60 degrees)
      • Putter: Ping Vault 2.0 Dale Anser
      • Golf Ball: Titleist Pro V1x
      • podrobněji viz zdroj: web PGA TOUR
  • Kevin Chappel a jeho epicko-huronské-neuvěřitelné druhé kolo. Za 59. Druhá devítka, série 7 birdíků. Neuvěřitelné. To musela být vlna, na které jel... :) Už někde výše padla zmínka, tohle skóre padlo na pgatour teprve pojedenácté v historii. Je to desátý hráč, kterému se to podařilo, v minulosti to dvakrát zvládl Jim Furyk - a vyplácali tím spoustu dobrých ran nám ostatním hráčům. Na každý den dá golfový bůh jen určitý počet dobrých ran pro celý svět. A pak se nám ostatním má dařit, že. Jsou to borci! Stojí ještě za zmínku, že Kevin zahrál nakonec kola 71, 59, 73, 72 a skončil na T47 s celkovým skore -5 (hřiště má par 70). Ztráta na vítězného Niemanna je tedy 16 ran.
Zobrazit přílohu 8310

• Korejec Sungjae Im. Trefil hned první den první eso nové sezóny. Vzdálenost 213 metrů! Jamka číslo 15. Viz video. Nakonec z toho bylo T19, s celkovým skore -9.

A nakonec ještě aktuální tabulka FedexCup (2020):
  • Hezký start do nové sezóny si zajistili s pěkným ziskem nálože bodů Josquin Niemann (500b), Tom Hoge (300b) a English, Harman, Lashley a Warenski (134b).

Zobrazit přílohu 8311

(aktuální celý žebříček: https://www.pgatour.com/fedexcup/official-standings.2020.html)

A jedeme dál. Ve čtvrtek 19.9. se show přesune na druhý turnaj sezóny PGA TOUR - Sanderson Farms Championship.
Michale tohle je fakt super. Přiznám se, že mám chuť/ čas sledovat jen ty největší turnaje sezóny, ale tohle podrobnější čtivé nahlédnutí pro mě PGA výrazně atraktivizuje a díky moc za to, skvělá práce!

requo

Guru fóra
Autor vlákna
Tým 19.jamky
6.2.2016
5,264
3,688
123
38
Praha 6
www.19jamka.cz
Jméno
Michal Šatal
Druhý turnaj aktuální sezóny je tu

220x100.png

Sanderson Farms Championship
Datum:
19. - 22.9.2019

Hřiště: CC of Jackson, Jackson, Mississippi (USA)
Dotace: $6,600,000 (první místo $1,188,000 )
Body do Fedexcup za 1. místo: 500

Loňský vítěz: Cameron Champ ($792,000 )

Zajímavosti:
  • co je docela zajímavé, jsou prachy. Tedy jasně - hraje se hlavně pro krásu sportu, ale profíci to mají trochu jinak. Tenhle turnaj si pro letošek připravil o 50% nadupanější prémie, letos $6.600.000 (a první místo $1,188,000), předchozích pět kol bylo dotováno "jen" prémii $4M -$4,4M. Ono vlastně se není co divit. Je to poprvé, co tento turnaj se stal samostatnou akcí, rozuměj, která není alternativní v daném termínu k jiné akci (od roku 2014 do roku 2018 se konal ve stejný termín jako WGC-HSBC Champions ) kde byly finanční dotace úplně někde jinde (pro rok 2018 celková dotace $10M) a těžko tedy soupeřit. Tedy tento turnaj se letoškem stal plnohodnotným "samostatným" turnajem PGA TOUR s 500 body do Fedexcupu a pozvánkou pro vítěze na Masters (zdroj wikipedia).
  • otázkou bylo, jestli se tímto krokem podaří přitáhnout slavná jména na tuhle akci, zvlášť, když v Evropě v Anglii ve stejném termínu probíhá jiná akce spadající pod “konkurenční” European Tour - BMV PGA Championchip (Anglie) s celkovou dotací $7,000,000. Při pohledu na startovku se to moc nezdá. Slavná jména volí pro tenhle víkend Evropu, námátkou McIlroy, Molinary, Fleetwood, Rose, Rahm, Reed... atd. Takže na koukání to bude asi pro mnohé z nás atraktivnější (Golf Channel čt,pá od 11:00, so,ne od 13:30).
  • loni vyhrál Sanderson Farms Championchip golfista z USA Cameron Champ, kdy zahrál -21, s celkovým skóre 267 ran a náskokem 4 rány na druhého kanaďana Corey Conners.
  • A něco o hřišti: The Country Club of Jackson Jackson, Mississippi v USA. Par 72, délka 7,440 y, tzn. 6803 metrů. "The signature" jamka hřiště je 16., 479 yard (438 m) dlouhá nádhera. Par 4. Se zahraným průměrem 4.260 rány byla tato jamka v tomto turnaji v loňském roce nejtěžší.
  • Trofej: Po minulém turnaji, kdy trofej byla poctou mužům a ženám uniformy, jsme se trofejově přesunuli do jiných vod - kohout! A abyste ho mohli patřičně ocenit, daná trofej má i své video na youtube, viz níže. Kdo ho chce na poličku? Ale žerty stranou, tahle trofej je jednou z nejvýraznějších na celé PGA TOUR a přestože daný turnaj doposud se neřadí mezi nejžádanější akce tour, tak Kohout mezi americkými fanoušky jasně boduje v pomyslném žebříčku ikonických cen. A proč kohout? Jen krátce: ředitel kuřecí firmy Sanderson Farms prostě nedemokraticky rozhodl, že to bude kohout (podrobně viz obsáhlý anglický text). A bylo. Zrodila se ikonická trofej.
trofej.PNG

Přenos v TV: GolfChannel
  • čt 19.9.: od 20:00 - živě 1.kolo turnaje PGA Tour
  • pá 20.9.: od 20:00 - živě 2.kolo turnaje PGA Tour
  • so 21.9.: od 21:00 - živě 3.kolo turnaje PGA Tour
  • ne 22.9.: od 21:00 - živě finálové kolo turnaje PGA Tour

A fotky z hřiště? Právě jim nefunguje web, abych mohl vybrat nějaké pěkné obrázky! (To je teda blbý, v době turnaje). Tak třeba budete úspěšnější. Dobrou :)

Upraveno:
WebGolf.cz