Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Patovani

alda

Guru fóra
Nedavno jsem videl zvlastni metodu puttovani.
Hracsi prochazi drahu puttu a snazi se zrejme nohama vystihnout sklon terenu a pak zvláštním pohybem ruky "precte" green (vypada to jako nejaky pohyb KungFuu :):):) )
Pry se to uci na Ropici a nesmí se to predavat dal (je to něco jako Zednarsky klub? ). Nevite jak to funguje a jek se to jmenuje?
 
Tato technika se nazývá Aim Point a rozhodně to není záležitost jenom na Ropici :-D (to mě dost pobavilo - zajímalo by mě, kdo ti to takhle podal)...Zde více info http://www.aimpointgolf.com/

V principu jde o to (jak píšeš), že nohama se snaží hrát odhadnout sklon terénu a pak pomocí "KungFu" odhadnout jak moc má nadehrávat (existují tabulky, které hráči používají pro naučení se techniky, aby věděli při jakém sklonu o kolik nadehrát - proto při KungFu pohybu rukou "míří" na jamku např. jedním, dvěma či více prsty a to jim pomáhá s určením směru)... Nejsem na tuto techniku žádný odborník - třeba se tu najde někdo, kdo to dokonce v praxi používá a vysvětlí detailněji...
Ze světové špičky to používá nejspíš jen Adam Scott. U nás třeba Lukáš Tintěra. Také relativně dost našich ČGF reprezentantů... Hodně je to vidět v ženském golfu (i profesionálním).
Metoda je to prý poměrně spolehlivá, když ji hráč umí efektivně využívat, ale že by se bez toho nedal golf hrát... to asi ne :)...
Za mě osobně dva problémy (především z pohledu rozhodčího):
1. Všichni hráči používající Aim Point zdržují - i při krátkých puttech tato technika neúměrně prodlužuje přípravu k ráně.
2. Při delších a složitějších puttech hrozí, že hráč při použití této techniky - při odhadu sklonu pomocí nohou - poruší pravidlo 16-1a - dotknutí se dráhy patu... Tohle je taková relativně "šedá zóna" a nechci se zde pouštět do větších debat. Jen sem chtěl zmínit, že to hrozí...
 
dik za vysvetleni. Takze je to vlastne prevedeni intuice kolik si nadehrat a jakou rychlosti do nejake vedy
rikali mi to o této metode při turnaji spoluhraci :)
Jednou jsem byl na turnaji na kvalifikaci do JAR, ucast byla obrovska.... az 4 hraci, tak nas dali do jednoho flightu. a po 7 jamkách nas opet rozdelili neboť jsme hrali strasne pomalu. Mozna to byl dopad tohoto systemu puttovani u jednoho spoluhrace
A navíc asi dodupou i jiné drahy puttu spoluhracu.  
 
Mám jeden debilní dotaz na znalce pravidel a profesionály mezi námi. Jaká jsou vlastně aktuálně platná omezení pro patování. Vím, že dlouhý putter se nesmí opřít o tělo, ale jsou nějaká další? Dechanbeau patuje čelem k jamce. Zaslechl jsem, že se to smí, ale ne mezi nohama. Můžu třebas patovat jednou rukou, je nějaké omezení délky hole?
 
Nebo mě napadlo, jestli si putter můžu uchopit jednou rukou nahoře na na gripu a druhou třeba v půlce shaftu.
 
Dechanbeau patuje čelem k jamce. Zaslechl jsem, že se to smí, ale ne mezi nohama. Můžu třebas patovat jednou rukou, je nějaké omezení délky hole?
Nesmíš puttovat obkročmo k dráze puttu a nebo jeho prodloužení za míč, tzn. nesmím stát obkročmo za balonem.
Jednou rukou puttovat můžeš.
Omezení délky putteru není, ostatní hole jsou omezeny na délku 48 palců.
jestli si putter můžu uchopit jednou rukou nahoře na na gripu a druhou třeba v půlce shaftu.
Můžeš i nemůžeš - resp. můžeš, ale nesmíš přitom porušit pravidlo o ukotvení. Nejlepší vysvětlení máš zde (včetně obrázků): http://www.cgf.cz/ArticleDetail.aspx?IDArticle=472567960&IDMenu=74700507
Tzn. tvá situace je např. obrázek 9...
 
No a právě podle obrázku 9 zakázali Brysonovi patovat... Aby se v tom prase vyznalo...:):):D:D
 
Pokud vím, tak mu nezakázali puttovat "čelem", ale řekli mu, že putter, který používal, je nevyhovující. Tzn. styl puttování nebyl v rozporu s pravidly, ale problém byl pouze ve vybavení. Ale nijak dál jsem kauzu nesledoval, tak nevím jestli tam byl nějaký vývoj apod...
 
Nesmíš puttovat obkročmo k dráze puttu a nebo jeho prodloužení za míč, tzn. nesmím stát obkročmo za balonem.
Jednou rukou puttovat můžeš.
Omezení délky putteru není, ostatní hole jsou omezeny na délku 48 palců.

Můžeš i nemůžeš - resp. můžeš, ale nesmíš přitom porušit pravidlo o ukotvení. Nejlepší vysvětlení máš zde (včetně obrázků): http://www.cgf.cz/ArticleDetail.aspx?IDArticle=472567960&IDMenu=74700507
Tzn. tvá situace je např. obrázek 9...

Děkuji za odpověď
 
včera jsem se díval na Bernharda Langera na Masters, který používá stále dlouhý putter, protože s tím celý živost strávil.
Ale že bych z toho jeho ne/kotvení byl moudrý, nevím....
 
Jsem se dival na obr. 2 a obr. 3
Rozdil asi ve dvou cm kdy to jde k pazi - tak nevim
Z těch obrázků to možná není patrné, ale zde je rozdíl v tom, že si na obr. 2 fixuje i loket, kdežto na obr. 3 je loket "volný".
včera jsem se díval na Bernharda Langera na Masters, který používá stále dlouhý putter, protože s tím celý živost strávil.
Ale že bych z toho jeho ne/kotvení byl moudrý, nevím....
Jj, on to má fakt na hraně... Hold jde o to, že ta horní ruka "u smetáků" nesmí být zapřená o tělo. Samozřejmě pokud má někdo třeba bundu atd, tak pak není vidět vůbec nic a je to hold jen na hráči a jeho svědomí, jestli pravidla porušuje, či nikoliv...
 
včera jsem se díval na Bernharda Langera na Masters, který používá stále dlouhý putter, protože s tím celý živost strávil.
Ale že bych z toho jeho ne/kotvení byl moudrý, nevím....

Já si toho všim taky a jsem si téměř jist, že se opírá. Na druhou stranu si myslím, že zrovna jeho , starýho barda, za to nikdo asi nijak popotahovat nebude.
 
Já si toho všim taky a jsem si téměř jist, že se opírá. Na druhou stranu si myslím, že zrovna jeho , starýho barda, za to nikdo asi nijak popotahovat nebude.

To bych si dovolil oponat ;)
Pravidla jsou pro všechny stejné. Proč by měl mít výhodu kvůli věku?
Ale vzhledem k tomu pravidlu vypadá jeho pat opravdu podezřele.
Mně osobně se tyhle "dlouhý košťata" nikdy nelíbila :confused:
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom