Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Patování se mi úplně rozsypalo

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Stalo se vám to někdy taky? Na jaře mi přišlo, že patuju celkem solidně, resp. měl jsem z toho dobrý pocit, že plus minus to nějak fungovalo (mám blade od Mizuna) a prostě to docela dobře šlo. Nemluvě o tom, že nebyl nejlevnější. Teď na začátek podzimu to šlo všechno úplně do háje a začínám přemýšlet, jestli to s předchozím malletem nebylo lepší. Přijde mi, že teď ten putter mě vubec neposlouchá, že si ta hůl se mnou dělá co chce - jako kdybych jí v rukách pořádně necítil. Na druhou stranu, prý "snad" mám mnohem plynulejší úder... a lépe se mi odhadují vzdálenosti, ale někdo mi rozbil mířidla.

Takže přemýšlím, jestli mizuno nepůjde pěkně do kouta a zpátky na začátek na nějaký jiný putter... kurňa, ale jak vybrat? Mám pocit, že jestli mi to s tím putterem jde, nebo nejde, poznám na rozdíl od jiných holí až tak po měsíci. :(
 
Stalo se to všem a stává se to všem pořád do kola... Někdo to třeba řeší tak, že má víc putterů a střídá je (já mám třeba dva, ale znám člověka, co jich má asi 40 :))... Střídám je tak nějak dle nálady / formy / a také kvůli tomu, aby jeden putter na druhý moc nežárlil, když je dlouho ve skříni...
Dneska také hodně frčí výměna gripů za "tlusté" modely - osobně mě to nebere, ale spoustě lidí to pomohlo...

Je také možné, že máš poškozená nervová zakončení v rukách z toho, jak do toho pořád mlátíš (když ten putter pořádně necítíš, jak píšeš) a nebo piješ moc té domácí slivovice co sis dovezl z poslední návštěvy na Moravě a trošku se ti od té doby zhoršil zrak :-D... (tato poslední věta má být samozřejmě sranda a uvedené skutečnosti jsou zcela smyšlené a případná podobnost ze skutečností je zcela náhodná :))

Hlavu nevěš a moc nevymýšlej... Blíží se zima, nech to "uležet" a uvidíš s čím přijde další jaro ;-)...
 
Putteru musíš věřit, jakmile přemýšlíš, že není ten pravý, fungovat nebude.
Mě se zase rozsypala krátká hra, mydlím to hůř než první rok. Třeba se podle slov trenéra vrátit k základům a vypadá to, že to může zabrat.
Zkus to taky. Třeba změn rutinu. Když ti jde tempo, zkus zamířit pak zavři oči a puttuj. Je neuvěřitelný, jak se to liší s otevřenýma a zavřenýma očima. ..
 
Me se rozsypal driver. :)
Na puttet existuje 1000 drilu, co muzou pomoci k nejakemu navyku. Nicmene duvera v hul je klic. Me pomaha vyhrozovani holi, ze pujde na aukro. :)

Btw. Dle jedne ci dvou her nesud schopnosti. Nekdy nejde putter, jindy kratka... obcas oboji :)))
 
Razor: 40 putterů? Nojo, ale to bych musel vystěhovat děti z pokojíčku. Nicméně chápu, to střídání holí je důležité, jsou to mrsky náladové. :)
JardaK: Jasný, možná ta změna rutiny by pomohla, ale je to tak jak píšeš, už v tuhle chvíli k patování jdu s dojmem - co se mi nepodaří teď, takže to možná zkusím bnejprve tou výhružkou, jak píše Honza, že půjde na aukro. :) 

Nj, holt zkusím to nějak překonat. A nebo jak to dělá Jan (tuším) - koupit si 10 bazarových putterů, z nich jeden dva vybrat, co mi sedí a zbytek prodat. Btw. prozradíte, jakou máte rutinu, případně serii putování před samotnou hrou? 
 
Michale, já přehlíd, že se ptáš ty. 
Tak ještě nezapomeň, že jsi hrál od jara hodně sporadicky. A tohle se fakt zapomíná, bez tréninku. Já na sobě poznám i když vynechám jeden víkend..
 
Requo řekl:
Razor: 40 putterů? Nojo, ale to bych musel vystěhovat děti z pokojíčku. Nicméně chápu, to střídání holí je důležité, jsou to mrsky náladové. :)
JardaK: Jasný, možná ta změna rutiny by pomohla, ale je to tak jak píšeš, už v tuhle chvíli k patování jdu s dojmem - co se mi nepodaří teď, takže to možná zkusím bnejprve tou výhružkou, jak píše Honza, že půjde na aukro. :) 

Nj, holt zkusím to nějak překonat. A nebo jak to dělá Jan (tuším) - koupit si 10 bazarových putterů, z nich jeden dva vybrat, co mi sedí a zbytek prodat. Btw. prozradíte, jakou máte rutinu, případně serii putování před samotnou hrou? 
Je to tak, minimálně 40 - ale je to sběratel :)...
Ohledně předherní přípravy - golf hraji zásadně pro zábavu a při hře se řídím primárně dvěma heslama:
1. Nezáleží jak to hraješ, ale jak u toho vypadáš :)
2. HLAVNĚ DALEKO!!!
Z obou uvedených je snad zřejmé, že puttování moc neřeším a v podstatě jej netrénuju - na známých hřištích mnohdy putting úplně vynechávám, na méně známých si dám pár krátkých a pár dlouhých, abych trošku přičichnul k rychlosti, která se ale stejně na spoustě hřištích liší green od greenu (někdy poměrně zásadně)...
 
Hlavne vypadat daleko! :)

Me prijde ze tempo rulez. Zkratka ucim se asi 4 zakladni naprahy (=delky). Kdyz uz netrefim stodolu, tak alespon dalsi rana je max z 1.5m. A tu kratsi vzdalenost driluji doma na koberci.

Kdyz jdu sam, tak si casto zkousim putt znovu, abych se naucil konkretni break. Zalezi ma casu.

Jinak tez jedu na pocit a zabavu. Casto mam skvely pocit, byt score bidne a opacne.

S cim laboruji je priprava a mireni. Nejak mi prijde, ze casto intuitivni mireni prinasi super vysledky. Hlavne u slozitejsich veci. Naopak u dlouheho puttu si nastavim risku na micku abych nestal 90 stupnu mimo..

PS: dnes jsem na stirine zahral prvni 9tku nejhure v zivote... golfovy buh je neuprostny :)
 
Razor: Jestli někdy budu mít HCP pod 10, jako ty, tak věřím, že budu taky říkat hlavně DALEKO. Já sice hraju DALEKO a dokonce i ze značným ROZPTYLEM. A vypadám u toho samozřejmě skvěle. Nicméně, asi rozumím tomu, co tu zaznělo, moc se tím nestresovat. :)

Jan: Rozumím. Já se poslední dobou snažím moc přípravu na ránu neřešit, byl jsem už i svědkem, kdy někdo měl na greenu cca snad minutovou meditační chvilku (asi četl každé stéblo cca dvou metrového patu) a to šlo o sranda hru... nicméně ta intuitivnost má za následek, že na dlouhém greenu pak přehlédnu nějaký menší sklon... a tím pádem je to v háji. Ale ta rada se 4 nápřahy - délkamy je dobrá. Taky to tak zkusím. 

Btw. o víkendu jsem se nakonec utrhl na jednu devítku a zjistil jsem, v čem je ten hlavní problém. Prostě se mi ten můj putter moc nelíbí, je takový moc vyumělkovaný, nemá charakter. :-D
 
Mně když něco nejde, ať už patování - krátká - dlouhá hra - tak se vracím k základům. Na ty člověk má tendenci zapomínat a většinou zjistíš, že problém byl v drobnosti právě v něčem základním. Pozice míče, pohyb navíc, chybějící pohyb, postoj, směr atd. Základy jsou základ.

A to byla myšlenka dne... :-D
 
A s touhle bombou se dnes loucime :D

Jinak Dr.D ma pravdu, funguje to nejen u patovani (napriklad ja se obcas zapomenu, moc si sedam pri zalozeni a pak nejde poradne rotovat, nebo propinam pravou nohu ... jooo, zvyky z mladi)
 
Kdepak, může za to míček. Kdybych zahodil hůl pokaždé, když mi to nejde, kam bych přišel. ...
 
Míčky taky nejsou zadarmo, když nehodláte prolejzat každé roští a jihad ve snaze doplnění střeliva, takže ty bych taky nezahazoval ... většinou za hook a slice může vítr, za délku blbě stříhaná fervej a při patování zapískovaný green a neopravené divoty.

Prostě my to umíme, jenom prostředí je nevlídné :D
 
Míčky jsem za poslední dvě sezóny nekupoval. Občas se povede obejít osmnáctku bez ztráty a vždy něco najdu. Takže pokud je míček už totální brambora a nedaří se mi ho ztratit, je dobrej putt který nespadne do jamky dobrý důvod poslat míček do vody:)
 
Alda: Tak to víc lovíš než hraješ ne?
 
...ad míčky: je tedy pravda, že s nalezenci se mi patuje mnohem hůře, než s novými míčky. Ověřil jsem si při pár posledních hrách, že pokud jsem hrál s novým míčkem (soft), byly výsledky mnohem stabilnější a pocitově mi to šlo lépe. Takže věřím tomu, že by bylo dobré mít na hru vždy kvalitní míče, že to na své hře pozná ve výsledku i začátečník. Začnu to tedy asi občas dělat tak, že když jdu tréninkově sám, tak na poli zahraju s nalezencem (přeci jen docela míčky ztrácím tak různě, voda, písek atp) a když se u dostanu na green, tak si míček vyměním. Vím, nemá se to, ale při tréninku se to snad přežije.  
 
Aha, tak proto jsem toho letos vyhrál méně? Loni jsem si na turnaje měnil míčky ne sice za nové ale za lepší. Letos na to kašlu a hraju pořád tím, co mám zrovna v bagu...
Proč jen jsi to neřekl dřív :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom