Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Patování se mi úplně rozsypalo

no ale jak tomu muzes odolat, když tam vidíš tolik micku nahazenych :)



A ze jich tam vleze :)
 

Přílohy

  • 20160610_161842.jpg
    20160610_161842.jpg
    407,1 KB · Zobrazení: 595
Já jsem Pro V1 nikdy nepřišel na chuť. Jsem s nimi o hůl kratší a při patování absolutně bez citu. Vždycky mi někam uteče...
 
Strasne nespravedlive je hlavne to, ze ztracim zanovni pekne micky a najdu vzdy otriskane dunlopy a noodly!! A kdyz si tu hruzu uz nekdy vytahnu z bagu, tak mi to nikdy nespadne ani do vody, ani do jamky. Peklo tohle...
 
Tak někdo tam ty pěkný míčky nechat musí, jinak bych neměl co najít :)
 
alda: pokud míčky neztrácíš, tak jsi šťastný člověk. Já mám to štěstí, že jsem schopen ztratit míček i na ferveji, přijde mi.

---
Nicméně k tématu. Myslím, že kvalita a stav míčku je důležitý i při patování. Mi neříkejte,  míček, který třeba měsíc ležel ve vodě a má za sebou nějakou tu ránu, bude jezdit stejně předvídatelně, jako míček nový. Na druhou stranu je pravda, že na některých greenech je to asi naprosto jedno, vzhledem k jejich stavu.

Ale to porovnání od nějakého zkušenějšího golfisty se stabilním úderem by mě docela zajímalo, jak se chová takový míček na jamkovišti - stejná značka: úplně nový, použitý celou jednu 18, měsíc ležící ve vodě a potom nějaký hodně ohraný. Jak to bude se vzdáleností, přesností atp. 
 
Dlouho hrajici golfiste rikaji, ze nove jezdi po greenu lepe a presneji. Mi se zda, ze nevidim az takovy rozdil mezi novym mickem a ohranym. Green není uplne idealni rovina a ta trava ma urcite vetsi vliv na drahu nez stav micku. Ale mozna se v tom usudku mylim
 
Na naší amatérské úrovni a úrovni většiny grýnů v ČR rozdíl mezi novým a hraným míčem jen tak nepoznáme. Ale věřím, že se člověk s novým míčem více snaží [emoji41]
 
Pri puttovani se imho opotrebeni projevuje asi nejmene.
 
Requo řekl:
alda: pokud míčky neztrácíš, tak jsi šťastný člověk. Já mám to štěstí, že jsem schopen ztratit míček i na ferveji, přijde mi.
K tomuto offtopicu - měl jsem to "štěstí" hrát teď dva dny Casa Serenu. Po deštivém období byly fairwaye hodně měkké a opravdu jsme ztráceli míče i na fairwayich, protože se zabořili kolikrát i 3 cm pod povrch (celý objem + 3 cm nad míčem) a bylo skoro nemožné je najít - zlaté hledání v rafech :-D...
Každopádně k tématu - rozdíl v herních vlastnostech vzhledem k opotřebení určitě je, záleží však jak moc je míč ohraný a jestli např. ležel rok ve vodě a také jak už bylo zmíněno - na herní úrovni hráče... Nechci se nikoho dotknout, ale myslím, že pro nás (a tím myslím pro NÁS všechny - tzn. od HCP 54 až cca k HCP 2) je v principu jedno jak moc je míč ohraný (pokud není naseknutý) - určitě s novým míčem nezahraju o 5 ran míň, než s míčem, který už má za sebou pár 18ctek a nějaký ten šrám... (neřeším teď typ míče, to je na jinou diskuzi:))
Souhlas, že při puttování je ten efekt asi nejmenší (samozřejmě pokud se bavíme pouze o běžném opotřebení, nikoliv o poškození/naseknutí atd.)
 
Skoda, ze toto neni americke forum... kde by se pri tomto vyroku zvedla vlna sileneho kriku, jak velmi jim ohrany micek ubira na backspinu pri hre nejnovejsim modelem custom wedge (samozrejme osobne fitovane Bobem a podepsane Adamem Scottem), a ze zpetny beh micku u 70m rany jiz neni onech "standardnich" 7m, ale jen 30cm. 
O tom, ze 2x hrany micek snizi muj prumerny drive z 380 yardu na 375 nemluve... :) 
 
Backspin samozřejmě umím zahrát intuitivně a tam kde je potřeba. I s mírnou falší a k tomu mi ten míček ještě zpívá. :) 

Nicméně nevím, je mi jasné, že vliv bude malý/zanedbatelný, ale předpokládám, že nějaký bude, zajímalo by mě to teoreticky. Neříkejte mi, že míček, který třebas přes zimu ležel ve vodě, někdo ho pak vytáhne, se nechová na jamkovišti jinak. A hlavně, s novým, hezkým míčkem se cítím na jamkovišti lépe a vy mi to tady tu teorii rozbíjíte. :-D
 
Ja bych si tipnul, ze se mohou zmenit jeho elasticke vlastnosti, pruznost a tim i bambilion vlastnosti, co se projevi u ruznych typu ran. To same asi i u skinu. Ale prave na putt moc ne... pokud zustane kulaty. 

Tvuj pocit ti nerozbijime... ten zustane stejny preci. Jakoby ty nase herni pocity nekdy meli nejakou objektivni pricinu. :D
 
Zpívající míček... tak to už je jiná liga... Možná i jinej sport ne? :-D... 
Ztotožňuji se s Honzou, že zrovna při puttování to asi nejméně poznáš, když budeš mít ten stejný míč/model - jeden vytažený z čerstvé krabičky a druhý z jezera po dvou letech... Jó při plných ranách - s tím zkušenosti mám, kdy "loveňáky" které dlouho spinkali v jezeře prostě nějak neletí.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom