Patování se mi úplně rozsypalo

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 23
P/L
Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Stalo se vám to někdy taky? Na jaře mi přišlo, že patuju celkem solidně, resp. měl jsem z toho dobrý pocit, že plus minus to nějak fungovalo (mám blade od Mizuna) a prostě to docela dobře šlo. Nemluvě o tom, že nebyl nejlevnější. Teď na začátek podzimu to šlo všechno úplně do háje a začínám přemýšlet, jestli to s předchozím malletem nebylo lepší. Přijde mi, že teď ten putter mě vubec neposlouchá, že si ta hůl se mnou dělá co chce - jako kdybych jí v rukách pořádně necítil. Na druhou stranu, prý "snad" mám mnohem plynulejší úder... a lépe se mi odhadují vzdálenosti, ale někdo mi rozbil mířidla.

Takže přemýšlím, jestli mizuno nepůjde pěkně do kouta a zpátky na začátek na nějaký jiný putter... kurňa, ale jak vybrat? Mám pocit, že jestli mi to s tím putterem jde, nebo nejde, poznám na rozdíl od jiných holí až tak po měsíci. :(

RazoR

Aktivní člen
19.jamka:
Představení
WITB
Stalo se to všem a stává se to všem pořád do kola... Někdo to třeba řeší tak, že má víc putterů a střídá je (já mám třeba dva, ale znám člověka, co jich má asi 40 :))... Střídám je tak nějak dle nálady / formy / a také kvůli tomu, aby jeden putter na druhý moc nežárlil, když je dlouho ve skříni...
Dneska také hodně frčí výměna gripů za "tlusté" modely - osobně mě to nebere, ale spoustě lidí to pomohlo...

Je také možné, že máš poškozená nervová zakončení v rukách z toho, jak do toho pořád mlátíš (když ten putter pořádně necítíš, jak píšeš) a nebo piješ moc té domácí slivovice co sis dovezl z poslední návštěvy na Moravě a trošku se ti od té doby zhoršil zrak :-D... (tato poslední věta má být samozřejmě sranda a uvedené skutečnosti jsou zcela smyšlené a případná podobnost ze skutečností je zcela náhodná :))

Hlavu nevěš a moc nevymýšlej... Blíží se zima, nech to "uležet" a uvidíš s čím přijde další jaro ;-)...

JardaK

Guru fóra
Klub
Beřovice
19.jamka:
Představení
Putteru musíš věřit, jakmile přemýšlíš, že není ten pravý, fungovat nebude.
Mě se zase rozsypala krátká hra, mydlím to hůř než první rok. Třeba se podle slov trenéra vrátit k základům a vypadá to, že to může zabrat.
Zkus to taky. Třeba změn rutinu. Když ti jde tempo, zkus zamířit pak zavři oči a puttuj. Je neuvěřitelný, jak se to liší s otevřenýma a zavřenýma očima. ..

jan

Guru fóra
Klub
Pysely
HI (HCP)
26.7
P/L
Pravák
Značka
Mizuno, Cobra, Cleveland, Bettinardi
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Me se rozsypal driver. :)
Na puttet existuje 1000 drilu, co muzou pomoci k nejakemu navyku. Nicmene duvera v hul je klic. Me pomaha vyhrozovani holi, ze pujde na aukro. :)

Btw. Dle jedne ci dvou her nesud schopnosti. Nekdy nejde putter, jindy kratka... obcas oboji :)))

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 23
P/L
Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Razor: 40 putterů? Nojo, ale to bych musel vystěhovat děti z pokojíčku. Nicméně chápu, to střídání holí je důležité, jsou to mrsky náladové. :)
JardaK: Jasný, možná ta změna rutiny by pomohla, ale je to tak jak píšeš, už v tuhle chvíli k patování jdu s dojmem - co se mi nepodaří teď, takže to možná zkusím bnejprve tou výhružkou, jak píše Honza, že půjde na aukro. :) 

Nj, holt zkusím to nějak překonat. A nebo jak to dělá Jan (tuším) - koupit si 10 bazarových putterů, z nich jeden dva vybrat, co mi sedí a zbytek prodat. Btw. prozradíte, jakou máte rutinu, případně serii putování před samotnou hrou? 

JardaK

Guru fóra
Klub
Beřovice
19.jamka:
Představení
Michale, já přehlíd, že se ptáš ty. 
Tak ještě nezapomeň, že jsi hrál od jara hodně sporadicky. A tohle se fakt zapomíná, bez tréninku. Já na sobě poznám i když vynechám jeden víkend..

RazoR

Aktivní člen
19.jamka:
Představení
WITB
Requo řekl:
Razor: 40 putterů? Nojo, ale to bych musel vystěhovat děti z pokojíčku. Nicméně chápu, to střídání holí je důležité, jsou to mrsky náladové. :)
JardaK: Jasný, možná ta změna rutiny by pomohla, ale je to tak jak píšeš, už v tuhle chvíli k patování jdu s dojmem - co se mi nepodaří teď, takže to možná zkusím bnejprve tou výhružkou, jak píše Honza, že půjde na aukro. :) 

Nj, holt zkusím to nějak překonat. A nebo jak to dělá Jan (tuším) - koupit si 10 bazarových putterů, z nich jeden dva vybrat, co mi sedí a zbytek prodat. Btw. prozradíte, jakou máte rutinu, případně serii putování před samotnou hrou? 
Je to tak, minimálně 40 - ale je to sběratel :)...
Ohledně předherní přípravy - golf hraji zásadně pro zábavu a při hře se řídím primárně dvěma heslama:
1. Nezáleží jak to hraješ, ale jak u toho vypadáš :)
2. HLAVNĚ DALEKO!!!
Z obou uvedených je snad zřejmé, že puttování moc neřeším a v podstatě jej netrénuju - na známých hřištích mnohdy putting úplně vynechávám, na méně známých si dám pár krátkých a pár dlouhých, abych trošku přičichnul k rychlosti, která se ale stejně na spoustě hřištích liší green od greenu (někdy poměrně zásadně)...

jan

Guru fóra
Klub
Pysely
HI (HCP)
26.7
P/L
Pravák
Značka
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Hlavne vypadat daleko! :)

Me prijde ze tempo rulez. Zkratka ucim se asi 4 zakladni naprahy (=delky). Kdyz uz netrefim stodolu, tak alespon dalsi rana je max z 1.5m. A tu kratsi vzdalenost driluji doma na koberci.

Kdyz jdu sam, tak si casto zkousim putt znovu, abych se naucil konkretni break. Zalezi ma casu.

Jinak tez jedu na pocit a zabavu. Casto mam skvely pocit, byt score bidne a opacne.

S cim laboruji je priprava a mireni. Nejak mi prijde, ze casto intuitivni mireni prinasi super vysledky. Hlavne u slozitejsich veci. Naopak u dlouheho puttu si nastavim risku na micku abych nestal 90 stupnu mimo..

PS: dnes jsem na stirine zahral prvni 9tku nejhure v zivote... golfovy buh je neuprostny :)

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 23
P/L
Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Razor: Jestli někdy budu mít HCP pod 10, jako ty, tak věřím, že budu taky říkat hlavně DALEKO. Já sice hraju DALEKO a dokonce i ze značným ROZPTYLEM. A vypadám u toho samozřejmě skvěle. Nicméně, asi rozumím tomu, co tu zaznělo, moc se tím nestresovat. :)

Jan: Rozumím. Já se poslední dobou snažím moc přípravu na ránu neřešit, byl jsem už i svědkem, kdy někdo měl na greenu cca snad minutovou meditační chvilku (asi četl každé stéblo cca dvou metrového patu) a to šlo o sranda hru... nicméně ta intuitivnost má za následek, že na dlouhém greenu pak přehlédnu nějaký menší sklon... a tím pádem je to v háji. Ale ta rada se 4 nápřahy - délkamy je dobrá. Taky to tak zkusím. 

Btw. o víkendu jsem se nakonec utrhl na jednu devítku a zjistil jsem, v čem je ten hlavní problém. Prostě se mi ten můj putter moc nelíbí, je takový moc vyumělkovaný, nemá charakter. :-D

doktordee

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Mně když něco nejde, ať už patování - krátká - dlouhá hra - tak se vracím k základům. Na ty člověk má tendenci zapomínat a většinou zjistíš, že problém byl v drobnosti právě v něčem základním. Pozice míče, pohyb navíc, chybějící pohyb, postoj, směr atd. Základy jsou základ.

A to byla myšlenka dne... :-D

Toams

Aktivní člen
19.jamka:
Představení
WITB
A s touhle bombou se dnes loucime :D

Jinak Dr.D ma pravdu, funguje to nejen u patovani (napriklad ja se obcas zapomenu, moc si sedam pri zalozeni a pak nejde poradne rotovat, nebo propinam pravou nohu ... jooo, zvyky z mladi)

jan

Guru fóra
Klub
Pysely
HI (HCP)
26.7
P/L
Pravák
Značka
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Urcite je to holi!! :) 

JardaK

Guru fóra
Klub
Beřovice
19.jamka:
Představení
Kdepak, může za to míček. Kdybych zahodil hůl pokaždé, když mi to nejde, kam bych přišel. ...

Toams

Aktivní člen
19.jamka:
Představení
WITB
Míčky taky nejsou zadarmo, když nehodláte prolejzat každé roští a jihad ve snaze doplnění střeliva, takže ty bych taky nezahazoval ... většinou za hook a slice může vítr, za délku blbě stříhaná fervej a při patování zapískovaný green a neopravené divoty.

Prostě my to umíme, jenom prostředí je nevlídné :D

JardaK

Guru fóra
Klub
Beřovice
19.jamka:
Představení
Míčky jsem za poslední dvě sezóny nekupoval. Občas se povede obejít osmnáctku bez ztráty a vždy něco najdu. Takže pokud je míček už totální brambora a nedaří se mi ho ztratit, je dobrej putt který nespadne do jamky dobrý důvod poslat míček do vody:)

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 23
P/L
Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
...ad míčky: je tedy pravda, že s nalezenci se mi patuje mnohem hůře, než s novými míčky. Ověřil jsem si při pár posledních hrách, že pokud jsem hrál s novým míčkem (soft), byly výsledky mnohem stabilnější a pocitově mi to šlo lépe. Takže věřím tomu, že by bylo dobré mít na hru vždy kvalitní míče, že to na své hře pozná ve výsledku i začátečník. Začnu to tedy asi občas dělat tak, že když jdu tréninkově sám, tak na poli zahraju s nalezencem (přeci jen docela míčky ztrácím tak různě, voda, písek atp) a když se u dostanu na green, tak si míček vyměním. Vím, nemá se to, ale při tréninku se to snad přežije.  

JardaK

Guru fóra
Klub
Beřovice
19.jamka:
Představení
Aha, tak proto jsem toho letos vyhrál méně? Loni jsem si na turnaje měnil míčky ne sice za nové ale za lepší. Letos na to kašlu a hraju pořád tím, co mám zrovna v bagu...
Proč jen jsi to neřekl dřív :)

WebGolf.cz
Velký dík za spolupráci a podporu 19.jamky v roce 2020 patří (více info):
Nahoru Bottom