Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Patování s vlajkou nebo bez?

Koupil jsem si patovací zrcadlo na paty do dvou metrů a s ryskou na spojnici s vlajkou to jde krásně nacvičit aby ti vlajka nepřekážela ba naopak pomáhala mířit, pistole má taky mířidla . Chce to jen trpělivost a ti dva čip a pat ti dopomůžou k číslům.
Jinak, dosud, když jsem šel sám tak jsem vlajku nevytahoval. Už se těším na ty remcaly jo/ ne a nakonec si všichni zvyknou a bude to bez problémů, a přispěje to k redy golfu a zrychlení hry, delší paty obsluha praportyče nebude třeba.
 
Upraveno:
Jak to budeš řešit, když hráč před tebou ji vynda? Budeš si ji nechávat vracet?

Ano! :D Snad ho na dalších jamkách dožene přirozená lenost a už na vlajku nebude hrabat :D

Hm, pravda, to už asi ne...zeptej se v dubnu...
 
V souvislosti s tématem vlákna teď zajímavý článek na golf extra http://www.golfextra.cz/detail/5042/zustane-vlajka-v-jamce-i-na-masters-nejspise-ano-i-kdyz

perex
---
Jsou to tři týdny od zavedení nových golfových pravidel a už se mluví o jejich implementaci ve slavném Masters. Fred Ridley, předseda klubu Augusta National, kde se první mužský major sezóny tradičně hraje, se novinkám v pravidlech nebrání. Přesto je zde možnost, že místní pravidla nechání vlajky v jamce při puttování nedovolí.
---


Vůbec mě nenapadlo, že místní pravidla by mohla tomuto zamezit.
 
Taky jsem měl vždy za to, že místní pravidla primárně nesmí jít proti pravidlům golfu. [emoji848]
 
ja budu puttovat dlouhe paty s vlajkou, abych nezdrzoval a potom bude zalezet na tom, jestli vlajka bude in nebo ne, nemyslim si, ze puttuju tak agresivne, aby mi to vlajka zastavila do jamky, bud to spadne i tak nebo je to lipout, ktery vlajka neovlivni
A jak jsme na vlastní oči videl, lipouty ti jdou naramne a do metru davas gimmy takže určitě nikoho nezdrzujes :D
 
V souvislosti s tématem vlákna teď zajímavý článek na golf extra http://www.golfextra.cz/detail/5042/zustane-vlajka-v-jamce-i-na-masters-nejspise-ano-i-kdyz

perex
---
Jsou to tři týdny od zavedení nových golfových pravidel a už se mluví o jejich implementaci ve slavném Masters. Fred Ridley, předseda klubu Augusta National, kde se první mužský major sezóny tradičně hraje, se novinkám v pravidlech nebrání. Přesto je zde možnost, že místní pravidla nechání vlajky v jamce při puttování nedovolí.
---


Vůbec mě nenapadlo, že místní pravidla by mohla tomuto zamezit.

Obecně platí,že pokud jsou místní pravidla v nějakém bodu v rozporu s Pravidly golfu, jsou v daném bodu neplatná. Napadají mne 2 možnosti, jak by to mohlo být : 1. PGA má nějakou vyjimkou, která povoluje toto pravidlo řešit i pravidlem místním. 2.Soutežní výbor jen místním pravidlem doporučí, aby vlajku na grýnech hráči vyndávali. Na Masters by se takové doporučení asi málokdo dovolil ignorovat...
 
Hm, pravda, to už asi ne...zeptej se v dubnu...
Hm, pravda, to už asi ne...zeptej se v dubnu...
Tak dosavadní zkušenost z cca 10 her (žádný turnaj): všichni nechávali vlajku na všechno, pouze jeden hráč vyndával - tam jsme to po jeho puttu už nechali venku. Celkově dost zrychluje hru, hlavně v situaci, kdy je kombinace 2 hráči chipují a dva puttují, ten co chipuje ještě nepřišel k míčku, muselo se vyndávat, vracet, ...
Ještě jsem přišel na jedno zrychlení - používám laser, dřív nešlo měřit vzdálenost k vlajce, když byli hráči na greenu, teď už to jde, tzn. jak odejdou, rovnou hraju, už mám změřeno.
 
Nějak, mi to po zimě připadá s tou vlajkou , při patu do 1metru, že se jamka zmenšila, na krátké dohrání skoro všichni vyndávají. Je to o zvyku, stačí několik lekcí na patingu se zrcadlem a zvyknou si.
 
Já třeba v nedělním turnaji hrál s klukama, co si s pravidlama zrovna netykaj a vlajku furt chtěli vyndavat. A mě to naopak pocitově dost vadilo, ta holá jamka, hrálo se mi na to prostě hůř. Takže já osobně si zvyk hodně rychle na to, že nemusí ven a už to jinak nechci:).
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Pokud při patu hrála vlajka roli, zatím mi vždy pomohla. Nevyndavám, pokud na tom někdo trvá, a jsem blízko, nechávám to být. Dost dobře nepochopím, že zrovna takovou změnu pravidel ještě relativně dost golfistům nepobralo. Ale je fakt, že ti ignorovali pravidla vždycky.
 
Jak, to je s vytahováním míčků , když je vlajka? Dvěma prsty, bez vytažení vlajky a nebo se může vytáhnout vlajka a potom míče.
 
Jak, to je s vytahováním míčků , když je vlajka? Dvěma prsty, bez vytažení vlajky a nebo se může vytáhnout vlajka a potom míče.
Hlavně tak, abys nepoškodil jamku, což při vytahování vlajky s míčkem uvnitř jamky hrozí.
 
Mě vlajka v jamce u delších patů (pro mě je dlouhej pat už přes 2m :D) rozhodně vyhovuje, mám pocit, že se tak nějak lépe orientuji v prostoru. U krátký patů mě vůbec neruší. Takže já standardně nevyndavám. U dlouhých patů vyžaduji ponechat a u krátkých se přizpůsobím.
 
Mě vlajka v jamce u delších patů (pro mě je dlouhej pat už přes 2m :D) rozhodně vyhovuje, mám pocit, že se tak nějak lépe orientuji v prostoru. U krátký patů mě vůbec neruší. Takže já standardně nevyndavám. U dlouhých patů vyžaduji ponechat a u krátkých se přizpůsobím.

Mě to právě v tom Španělku přišlo uplně super, jak jsme to tam nakydali bez caviků s tyčí v díře, dali jste mi každej 5 Kč za prohranou jámu a šlo se dál...
 
Já třeba v nedělním turnaji hrál s klukama, co si s pravidlama zrovna netykaj a vlajku furt chtěli vyndavat. A mě to naopak pocitově dost vadilo, ta holá jamka, hrálo se mi na to prostě hůř. Takže já osobně si zvyk hodně rychle na to, že nemusí ven a už to jinak nechci:).
Budeš si muset zvyknout, já znám lidi, co si tam tu vlajku nikdy nenechají, takže to zřejmě čas na dohrání jamky prodlouží...
 
Včera v Hořehledech jsem zažil s tímto situaci, na kterou si pro příště musím dát pozor a za kterou se pochválit nemohu. Hořehledy, jamka číslo 6, esovitý pětipar do kopce. Green leží na rovině nahoře, před ním je táhlý kopec. Co si pamatuji, tak tam má @mkopcak praporkovou tyč hodně vysokou - >3 metry (?), tak, aby na třetí ránu (druhou někteří borci) viděli, kam hrát, kde vlastně vůbec green je, pokud nejste skorem nahoře, tak to prostě nevidíte.

Před námi šel extrémně pomalý flajt, no a co se mi nestalo... dáváme jim dost času, nikde je už nevidíme, začínáme hrát jamku, jedna, dvě tři rány v texasu, jsem cca v půlce kopce, odhadem 110-120 od greenu, chci hrát na viditelnou praporkovou tyč, beru osmičku, hezky trefeno, míček letí na praporek... jdu se pak po ráně podívat, kam to letělo a začínám se omlouvat, protože hráči byli ještě na greenu, a dopatovávali, neměřili si mě moc přívětivě, když jsem je skoro trefil. No stalo se, omluvil jsem se, naštěstí se nic nestalo - jasně ale moje chyba (bohužel předchozí flajt se tam nějak zasekl a byli i mimo limit atd, ale to mě neomlouvá). V tu chvíli 120 metrů pod kopcem mě vůbec nenapadlo, že by tam ještě mohli být, když vidím vršek praporkové tyče na svém místě - zapíchnutý v jamce. Nebezpečný návyk z loňských let, dám na to do budoucna extra pozor.

@mkopcak jsem to po odehrání zminil, tak snad by mohla být prapokrová tyč snížena, aby byl její vrcholek na stejné úrovni, jako hlavy hráčů. Tam pak je zase blbé, že z dálky se bude ale hloupě na to mířit.
 
Upraveno:
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Na této jamce bývá zvykem nechat jeden vozík nebo bag před greenem tak, aby byl vidět a další flight se nedostal do situace, že neví.
Možná by stačilo poučit hráče aby toto dělali..
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom