Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Patování s vlajkou nebo bez?

Mirek_62

Guru fóra
Klub
GCCEL
HI (HCP)
5.5
Díky za odkaz - to jen potvrzuje, proč mi to vždycky jde líp, když jdu sám a nechávám si vlajku v jamce :devil:
 
já plánuju cca od metru vlajku nechávat, ale vše je třeba ověřit v praxi

zajímalo by mě, jaké to bude urychlení hry, když 2 hráči ve flajtu budou chtít vlajku nechávat a 2 nee
Díky za odkaz - to jen potvrzuje, proč mi to vždycky jde líp, když jdu sám a nechávám si vlajku v jamce :devil:
moje řeč, já to samé - dělal jsem to hlavně proto, abych hrál rychleji, teď se potvrzuje, že lenost je vlastně pokroková
 
Je zajímavé, že ten test potvrdil to, co říkal DeChambeau. Zřejmě si udělal vlastní “průzkum” ;)
Je pravda, že už více profíků si nechává vlajku v jamce (hlavně na delší paty), evidentně počítají se zpomalením míče o tyč. Ostatně i uvedený test potvrzuje, že míček zpomalí i pokud tyč jen lízneme, takže také výhoda v rychlejším zastavení míče.
 
Já ti vám nějak nevím... Zvyk je Dri-Fit Polo a asi mi bude déle trvat nemyslet na to, že ji tam nechat mohu. Teď to dělám automaticky a mám to spojené se čtením grýnu. Bojím se, že mi bude nepříjemné jít číst grýn bez toho vyndání vlajky. Takové čtení mi bude připadat jako zdržování.

Kdysi jsem na lize v Českém Krumlově zaslechl poznámku - kolem grýnu při čipu nechat, při "patu" vyndat. Prý statistika. A hned na další jamce se mi to potvrdilo. Patoval jsem z foregrýnu a vlajku nechal in. Nejen, že vlajka nepomohla. Ona vlastně zaškodila. Od té doby to tak mám zautomatizované. A jsem v klidu.

Každopádně to pro mě bude podivný pohled. Takový rozptylující. V TV jsem to ještě neviděl, na turnaje teď moc nekoukám.

U dlouhých patů ji tam asi nechám...
 
premyslim, proc by mela tyc vadit pri cteni greenu
zeby vrhala stin nekam ?
Kdyz hraju sam nevyndavam, uvidim jak to bude pusobit, kdyz bude hrat vice hracu s tyci :)

Nedavno se mi stalo, ze zrovna tyc pri puttu nepomohla, micek mel vetsi rychlost a tyc ho vyrazila... otazka co by udelal bez tyce, asi by stejne vyskocil ven
 
premyslim, proc by mela tyc vadit pri cteni greenu
zeby vrhala stin nekam ?
Kdyz hraju sam nevyndavam, uvidim jak to bude pusobit, kdyz bude hrat vice hracu s tyci :)

Nedavno se mi stalo, ze zrovna tyc pri puttu nepomohla, micek mel vetsi rychlost a tyc ho vyrazila... otazka co by udelal bez tyce, asi by stejne vyskocil ven
Pokud je to na mně - nevadí mi při čtení. Jen když ji jdu vyndat tak už po cestě čtu. Když už tam musím jít. A zpět k míči taky. Teď tam jít muset nebudu. Ale stejně půjdu abych si to přečetl. Je jen takový pocit. Jestli mi teda jako rozumíš. [emoji851]
Navíc co si budeme povídat, na menší cíl se míří lépe. Přesněji. Vlajka je už trochu větší cíl. Mám to vyzkoušené z tréninku dětí. Jakmile je na patingu vlajka v jamce, tak to flákají. Když ji vyndám, štelují i ručičky na hodinkách! Obrazně. [emoji6]
 
Jedno vím jistě, toto pravidlo znásobí počet oblíbeného KDYBY po hře. Pokud mi letos míč vyskočí z jamky a tyč bude vyndaná, bude přece nad slunce jasné, že její absence v jamce je hlavním viníkem mého neproměněného patu ! KDYBY v ní zůstala, míč by přece po ní do jamky sjel ! Když v jamce tyč ponechám a ta mi míč naprosto nespravedlivě vyrazí ven, bude mi zase jasné, že KDYBYCH ji vyndal, míč by v jamce určitě zůstal ! Už teď vím, že špatnou manipulací s tyčí budu okraden o mnoho krásných patů;).
 
Co by jsme dělali kdyby neexistovalo slovo KDYBY?
V KDYBYGOLFU by asi každý z nás mohl hrát na PGA :D
 
Budu nechávat vždy. Už dnes, když hraju sám, tak to tak dělám.

Myslím, že většina lidí si za pár let zvykne a hra bude rychlejší.
 
jen aby ted nezacali hraci pred patem opravovat celou drahu puttu ... to by jsme si pomohli :)
I to se může stát.
Ale kdyby každý opouštěl grýn lepším stavu, než na něj přišel, tak by asi ani takové pravidlo nevzniklo. Lidi neopravují nejen pitchmarky, ale ani stopy po spajkách. A přitom stačí většinou jen patrem ty stopy “zatlačit”.
Ale zase na druhou stranu, proč bych měl doplácet na někoho, kdo okolo jamky tancuje jak slon v porcelánu :mad:
 
No třeba @doktordee by určitě radši KDYBYHRÁL na LPGA :D
Viděl jsi co za golfistky tam hraje? [emoji44][emoji40][emoji19] KDYBY tam hrály německé, polské nebo ukrajinské volejbalistky... [emoji57][emoji41][emoji39]
 
Teď se dívám na PGA (Desert classic). Pořád mi vrtalo v hlavě, co je na tom patování divného. A ejhle, je to vlajka v jamce:p. Opravdu nezvyk...
 
Budu nechávat vždy. Už dnes, když hraju sám, tak to tak dělám.

Myslím, že většina lidí si za pár let zvykne a hra bude rychlejší.

Jak to budeš řešit, když hráč před tebou ji vynda? Budeš si ji nechávat vracet?
 
Mě vlajka při čtení vadí. Skoro nikdy nestojí rovně a to mi pak rozhazuje oči, protože křivá tyč jakoby zvýrazňuje brejk, nebo ho dělá tam kde není.
To že jeden hráč bude chtít hrát s vlajkou a druhý ne, tak to si podle mě časem sedne. Hráči přijdou na systém, kdy třeba odehrají všichni, kteří budou chtít hrát s vlajkou a teprve pak ti bez vlajky. Nebo si budou vlajku podávat, tak jak to dělají kedíci na PGA.
 
Jak to budeš řešit, když hráč před tebou ji vynda? Budeš si ji nechávat vracet?
Ano! :D Snad ho na dalších jamkách dožene přirozená lenost a už na vlajku nebude hrabat :D
 
ja budu puttovat dlouhe paty s vlajkou, abych nezdrzoval a potom bude zalezet na tom, jestli vlajka bude in nebo ne, nemyslim si, ze puttuju tak agresivne, aby mi to vlajka zastavila do jamky, bud to spadne i tak nebo je to lipout, ktery vlajka neovlivni
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom