Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Patování s vlajkou nebo bez?

Na této jamce bývá zvykem nechat jeden vozík nebo bag před greenem tak, aby byl vidět a další flight se nedostal do situace, že neví.
Možná by stačilo poučit hráče aby toto dělali..

Jj. Mám empiricky vyzkoušeno, že hráči se běžně řídí pokyny, které jsou jim uděleny. Nápad je to dozajista dobrý, avšak stejně jako jakékoli jiné nařízení, účinný jen u těch, co u hry přemýšlí...
 
Jj. Mám empiricky vyzkoušeno, že hráči se běžně řídí pokyny, které jsou jim uděleny. Nápad je to dozajista dobrý, avšak stejně jako jakékoli jiné nařízení, účinný jen u těch, co u hry přemýšlí...
Kazdopadne cedulka ci upozorneni by asi byla na miste... a mnoho lidi, co jsou nove prichozi toto oceni.

Fakt zajimave... clovek by ani nerekl, jaky ma vlajka a puttovani dalsi rozmer. :)
 
Kazdopadne cedulka ci upozorneni by asi byla na miste... a mnoho lidi, co jsou nove prichozi toto oceni.

Fakt zajimave... clovek by ani nerekl, jaky ma vlajka a puttovani dalsi rozmer. :)

Uplne k prdu. Mam u 9. greenu dva cerveny billboardy 1 x 1 m + 3 smerovy cedule o tom, ze kdyz pujdou lidi proti smeru 1. jamky, vyhodim je z hriste. Nerespektuje to ani 50% z nich.

Jsem unaven davat vsude cedulky, upozorneni, navody a varovani. Debil je stejne necte a pro inteligenta jsou zbytecny.
 
Včera v Hořehledech jsem zažil s tímto situaci, na kterou si pro příště musím dát pozor a za kterou se pochválit nemohu. Hořehledy, jamka číslo 6, esovitý pětipar do kopce. Green leží na rovině nahoře, před ním je táhlý kopec. Co si pamatuji, tak tam má @mkopcak praporkovou tyč hodně vysokou - >3 metry (?), tak, aby na třetí ránu (druhou někteří borci) viděli, kam hrát, kde vlastně vůbec green je, pokud nejste skorem nahoře, tak to prostě nevidíte.

Před námi šel extrémně pomalý flajt, no a co se mi nestalo... dáváme jim dost času, nikde je už nevidíme, začínáme hrát jamku, jedna, dvě tři rány v texasu, jsem cca v půlce kopce, odhadem 110-120 od greenu, chci hrát na viditelnou praporkovou tyč, beru osmičku, hezky trefeno, míček letí na praporek... jdu se pak po ráně podívat, kam to letělo a začínám se omlouvat, protože hráči byli ještě na greenu, a dopatovávali, neměřili si mě moc přívětivě, když jsem je skoro trefil. No stalo se, omluvil jsem se, naštěstí se nic nestalo - jasně ale moje chyba (bohužel předchozí flajt se tam nějak zasekl a byli i mimo limit atd, ale to mě neomlouvá). V tu chvíli 120 metrů pod kopcem mě vůbec nenapadlo, že by tam ještě mohli být, když vidím vršek praporkové tyče na svém místě - zapíchnutý v jamce. Nebezpečný návyk z loňských let, dám na to do budoucna extra pozor.

@mkopcak jsem to po odehrání zminil, tak snad by mohla být prapokrová tyč snížena, aby byl její vrcholek na stejné úrovni, jako hlavy hráčů. Tam pak je zase blbé, že z dálky se bude ale hloupě na to mířit.
Tak na toto je jednoduchá pomoc, umístit zde zvonek a na odpališti umístit tabulku po opuštění grýnu zvonit. Každý normální se dovtípí, že může hrát až uslyší zvonit. Toto potom doplnit do místních pravidel. Problémů na takto problémové jamce se vyhnou všichni.
 
Jsem unaven davat vsude cedulky, upozorneni, navody a varovani. Debil je stejne necte a pro inteligenta jsou zbytecny.

Existuje ještě třetí skupina - a to nováčci, které to prostě nenapadne, protože neměli štěstí na někoho, kdo by jim to řekl a je škoda jim tu šanci a informaci nesdělit, nebo jim alespoň nedat tu možnost si jí zjistit.

Ale nechtěl jsem tímto vyvolat hledání řešení konkrétní situace na hořehledské jamce/hřišti, jako spíše zmínit zážitek a souvislost, která mě s tímto pravidlem v praxi nenapadla - a situaci, do které jsem se i po letech praxe bohužel dostal, kde ale v tom je vina na mé straně, prostě sem neměl tam hrát, když jsem tam neviděl a nebyl si jist, že je volný green.
 
Tak jsem si rikal, ze nechana praporkova tyc v jamce me spise pomuze. Nicmene pri posledni hre se mi stalo, ze jsem ji trefil a protoze byla nahnuta mym smerem, tak nedovolila micku spadnout do jamky, ale odrazil se od ni.
Co se tyce pocitu, tak je mi to asi jedno jestli tam je nebo neni.Kvuli zrychleni hry hraji podle toho jak ji mel predchozi hrac. Kdyz ji vyndal, nenecham ji vracet, kdyz ji tam necha, nenechavam ji vyndavat. Rozdeleni flightu na hrace kteri ji chteji a druha pulka ktera ji nechce hru spise zbrzdi.
 
Uplne k prdu. Mam u 9. greenu dva cerveny billboardy 1 x 1 m + 3 smerovy cedule o tom, ze kdyz pujdou lidi proti smeru 1. jamky, vyhodim je z hriste. Nerespektuje to ani 50% z nich.

Jsem unaven davat vsude cedulky, upozorneni, navody a varovani. Debil je stejne necte a pro inteligenta jsou zbytecny.
A máš to i v češtině nebo jenom 負けた 🤭
 
Tak na toto je jednoduchá pomoc, umístit zde zvonek a na odpališti umístit tabulku po opuštění grýnu zvonit. Každý normální se dovtípí, že může hrát až uslyší zvonit. Toto potom doplnit do místních pravidel. Problémů na takto problémové jamce se vyhnou všichni.
Hm, a když nevím jistě, jestli přede mnou někdo je, tak budu čekat na zvonění do setmění?
 
Tak na toto je jednoduchá pomoc, umístit zde zvonek a na odpališti umístit tabulku po opuštění grýnu zvonit. Každý normální se dovtípí, že může hrát až uslyší zvonit. Toto potom doplnit do místních pravidel. Problémů na takto problémové jamce se vyhnou všichni.

Můžu ti garantovat, že jsou dny, kdy by nahoře na kopci mohla bejt kolejnice a 15 kg palice a nikdo by v tom větru neslyšel ani prd. A stále tu máš problém s tím, že větší polovina populace je debilní, takže ve více než 50% případů ti nikdo zvonit nebude...
 
Můžu ti garantovat, že jsou dny, kdy by nahoře na kopci mohla bejt kolejnice a 15 kg palice a nikdo by v tom větru neslyšel ani prd. A stále tu máš problém s tím, že větší polovina populace je debilní, takže ve více než 50% případů ti nikdo zvonit nebude...
Tak nebuď šrkt a dej ke grýnu kameru a k odpališti monitor 🤭
Ale je pravda to, co psal @requo tj. že si budeme muset dávat na jamkách, kde není vidět na grýn (a není jich málo), bacha a nespoléhat na to, že když vidím fangli, tak je grýn prázdný.
 
Můžu ti garantovat, že jsou dny, kdy by nahoře na kopci mohla bejt kolejnice a 15 kg palice a nikdo by v tom větru neslyšel ani prd. A stále tu máš problém s tím, že větší polovina populace je debilní, takže ve více než 50% případů ti nikdo zvonit nebude...
Tak po opuštění zazní lodní siréna a vystřelení světlice to jediné pomůže ve větrné mlhová sibérii pod Brdy .
 
Kazdopadne cedulka ci upozorneni by asi byla na miste... a mnoho lidi, co jsou nove prichozi toto oceni.

Fakt zajimave... clovek by ani nerekl, jaky ma vlajka a puttovani dalsi rozmer. :)
Tohle s vlajkou vpodstatě nesouvisí, ze 100m není stejně vidět a musíš na ten kopec vylézt, podívat se a pak teprve hrát, teda pokud tam někdo ten bag na výhledu nenechá..
 
Tak nebuď šrkt a dej ke grýnu kameru a k odpališti monitor [emoji2960]
Ale je pravda to, co psal @requo tj. že si budeme muset dávat na jamkách, kde není vidět na grýn (a není jich málo), bacha a nespoléhat na to, že když vidím fangli, tak je grýn prázdný.
U odpaliště bude ten monitor super když je to petipar [emoji16]
 
Uplne k prdu. Mam u 9. greenu dva cerveny billboardy 1 x 1 m + 3 smerovy cedule o tom, ze kdyz pujdou lidi proti smeru 1. jamky, vyhodim je z hriste. Nerespektuje to ani 50% z nich.

Jsem unaven davat vsude cedulky, upozorneni, navody a varovani. Debil je stejne necte a pro inteligenta jsou zbytecny.
Protože všichni vědí, že kecáš a nikoho nevyhodíš [emoji16]
 
Takových problémových jamek je více, kde nevidíš na grýn/dopadovou plochu , z vašeho regionu mne napadá Štiřín jamka 1 , tady hrají druhou na grýn. Tam se musím jít podívat jestli někdo nejde/ nejede po chodníčku a už opustili grýn.
 
Nic proti, nevšimnout si během hry jestli je někdo přede mnou??
Proč ne, dost často jdu rychleji a dojdu lidi, co šli o pul hodiny přede mnou a pak bylo prázdno.
Nebo se neznámo odkud prostě nacpe banda korejcu nebo zmatenej strejda s tetkou před nás. Obvykle někdo z drivingu, nebo někdo kdo se snaží vynechanim několika jamek někoho předběhnout nebo stihnout být na parkovišti kdy potřebuje. Děje se to furt.
 
Proč ne, dost často jdu rychleji a dojdu lidi, co šli o pul hodiny přede mnou a pak bylo prázdno.
Nebo se neznámo odkud prostě nacpe banda korejcu nebo zmatenej strejda s tetkou před nás. Obvykle někdo z drivingu, nebo někdo kdo se snaží vynechanim několika jamek někoho předběhnout nebo stihnout být na parkovišti kdy potřebuje. Děje se to furt.
Tak to navštěvuješ dobrý resort , kde levá neví co dělá pravá, nemají recepci a marshalla asi nějaká samoobsluha a tam se za něco platí nebo je to dobrovolné??
 
Tak jsem si rikal, ze nechana praporkova tyc v jamce me spise pomuze. Nicmene pri posledni hre se mi stalo, ze jsem ji trefil a protoze byla nahnuta mym smerem, tak nedovolila micku spadnout do jamky, ale odrazil se od ni.
Co se tyce pocitu, tak je mi to asi jedno jestli tam je nebo neni.Kvuli zrychleni hry hraji podle toho jak ji mel predchozi hrac. Kdyz ji vyndal, nenecham ji vracet, kdyz ji tam necha, nenechavam ji vyndavat. Rozdeleni flightu na hrace kteri ji chteji a druha pulka ktera ji nechce hru spise zbrzdi.
Mám podobnou zkušenost.....po dvou hrách ( z toho jeden turnaj) jsem byl z patování bez vyndavání tyče nadšenej....hru to zcela určitě urychluje, z delší vzdálenosti se lepší míří (dříve ti to musel někdo obsloužit) a i to ciknutí když míček spadne do jamky je celkem příjemnej zvuk :D
Ovšem při třetí hře se mi stalo, že u krátkého patu (cca 60 cm) jsem malinko přepálil tempo a míček se od tyče rovněž odrazil pryč.....ale bez tyče by při tom rychlejším pohybu míček narazil do protější stěny jamky a spadnul by tam bez problémů. Takže jsem z toho vyvodil závěr, že asi u patů do cca 1m budu ponechání tyče zvažovat.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom