Patování s vlajkou nebo bez?

bohumil.koval

Aktivní člen
28.11.2016
365
138
53
Karviná
Jméno
Bohumil Koval
Koupil jsem si patovací zrcadlo na paty do dvou metrů a s ryskou na spojnici s vlajkou to jde krásně nacvičit aby ti vlajka nepřekážela ba naopak pomáhala mířit, pistole má taky mířidla . Chce to jen trpělivost a ti dva čip a pat ti dopomůžou k číslům.
Jinak, dosud, když jsem šel sám tak jsem vlajku nevytahoval. Už se těším na ty remcaly jo/ ne a nakonec si všichni zvyknou a bude to bez problémů, a přispěje to k redy golfu a zrychlení hry, delší paty obsluha praportyče nebude třeba.

Upraveno:

requo

admin
Tým 19.jamky
6.2.2016
4,826
3,066
123
37
Praha 6
www.19jamka.cz
Jméno
Michal Šatal
V souvislosti s tématem vlákna teď zajímavý článek na golf extra http://www.golfextra.cz/detail/5042/zustane-vlajka-v-jamce-i-na-masters-nejspise-ano-i-kdyz

perex
---
Jsou to tři týdny od zavedení nových golfových pravidel a už se mluví o jejich implementaci ve slavném Masters. Fred Ridley, předseda klubu Augusta National, kde se první mužský major sezóny tradičně hraje, se novinkám v pravidlech nebrání. Přesto je zde možnost, že místní pravidla nechání vlajky v jamce při puttování nedovolí.
---

Vůbec mě nenapadlo, že místní pravidla by mohla tomuto zamezit.

• To se mi líbí, Shot!
Reactions: 1 uživatel

DzejBee

Aktivní člen
20.8.2017
235
344
73
Praha, Česko
Jméno
Jiří Bolehovsky
ja budu puttovat dlouhe paty s vlajkou, abych nezdrzoval a potom bude zalezet na tom, jestli vlajka bude in nebo ne, nemyslim si, ze puttuju tak agresivne, aby mi to vlajka zastavila do jamky, bud to spadne i tak nebo je to lipout, ktery vlajka neovlivni
A jak jsme na vlastní oči videl, lipouty ti jdou naramne a do metru davas gimmy takže určitě nikoho nezdrzujes :D

• To se mi líbí, Shot!
Reactions: 1 uživatel

wasp

Aktivní člen
2.3.2016
349
263
73
V souvislosti s tématem vlákna teď zajímavý článek na golf extra http://www.golfextra.cz/detail/5042/zustane-vlajka-v-jamce-i-na-masters-nejspise-ano-i-kdyz

perex
---
Jsou to tři týdny od zavedení nových golfových pravidel a už se mluví o jejich implementaci ve slavném Masters. Fred Ridley, předseda klubu Augusta National, kde se první mužský major sezóny tradičně hraje, se novinkám v pravidlech nebrání. Přesto je zde možnost, že místní pravidla nechání vlajky v jamce při puttování nedovolí.
---

Vůbec mě nenapadlo, že místní pravidla by mohla tomuto zamezit.
Obecně platí,že pokud jsou místní pravidla v nějakém bodu v rozporu s Pravidly golfu, jsou v daném bodu neplatná. Napadají mne 2 možnosti, jak by to mohlo být : 1. PGA má nějakou vyjimkou, která povoluje toto pravidlo řešit i pravidlem místním. 2.Soutežní výbor jen místním pravidlem doporučí, aby vlajku na grýnech hráči vyndávali. Na Masters by se takové doporučení asi málokdo dovolil ignorovat...

• To se mi líbí, Shot!
Reactions: od 2 uživatelů

Guarneri

Aktivní člen
17.3.2017
101
64
38
Jméno
Ivo Růžička
Hm, pravda, to už asi ne...zeptej se v dubnu...
Hm, pravda, to už asi ne...zeptej se v dubnu...
Tak dosavadní zkušenost z cca 10 her (žádný turnaj): všichni nechávali vlajku na všechno, pouze jeden hráč vyndával - tam jsme to po jeho puttu už nechali venku. Celkově dost zrychluje hru, hlavně v situaci, kdy je kombinace 2 hráči chipují a dva puttují, ten co chipuje ještě nepřišel k míčku, muselo se vyndávat, vracet, ...
Ještě jsem přišel na jedno zrychlení - používám laser, dřív nešlo měřit vzdálenost k vlajce, když byli hráči na greenu, teď už to jde, tzn. jak odejdou, rovnou hraju, už mám změřeno.

bohumil.koval

Aktivní člen
28.11.2016
365
138
53
Karviná
Jméno
Bohumil Koval
Nějak, mi to po zimě připadá s tou vlajkou , při patu do 1metru, že se jamka zmenšila, na krátké dohrání skoro všichni vyndávají. Je to o zvyku, stačí několik lekcí na patingu se zrcadlem a zvyknou si.

mkopcak

Guru fóra
1.3.2016
2,308
2,574
123
Jméno
Martin Kopčák
Já třeba v nedělním turnaji hrál s klukama, co si s pravidlama zrovna netykaj a vlajku furt chtěli vyndavat. A mě to naopak pocitově dost vadilo, ta holá jamka, hrálo se mi na to prostě hůř. Takže já osobně si zvyk hodně rychle na to, že nemusí ven a už to jinak nechci:).

• To se mi líbí, Shot!
Reactions: jan

Dana

Guru fóra
4.3.2017
1,604
1,146
123
61
Česká Lípa
Jméno
Dana Pospíšilová
Pokud při patu hrála vlajka roli, zatím mi vždy pomohla. Nevyndavám, pokud na tom někdo trvá, a jsem blízko, nechávám to být. Dost dobře nepochopím, že zrovna takovou změnu pravidel ještě relativně dost golfistům nepobralo. Ale je fakt, že ti ignorovali pravidla vždycky.

bohumil.koval

Aktivní člen
28.11.2016
365
138
53
Karviná
Jméno
Bohumil Koval
Jak, to je s vytahováním míčků , když je vlajka? Dvěma prsty, bez vytažení vlajky a nebo se může vytáhnout vlajka a potom míče.

Mirek_62

Mazák fóra
25.8.2018
617
438
63
KHGCS
Jak, to je s vytahováním míčků , když je vlajka? Dvěma prsty, bez vytažení vlajky a nebo se může vytáhnout vlajka a potom míče.
Hlavně tak, abys nepoškodil jamku, což při vytahování vlajky s míčkem uvnitř jamky hrozí.

• To se mi líbí, Shot!
Reactions: Trenér

Jerry

Guru fóra
Tým 19.jamky
29.12.2016
1,910
1,933
123
Most
Jméno
Jaroslav Peca
Mě vlajka v jamce u delších patů (pro mě je dlouhej pat už přes 2m :D) rozhodně vyhovuje, mám pocit, že se tak nějak lépe orientuji v prostoru. U krátký patů mě vůbec neruší. Takže já standardně nevyndavám. U dlouhých patů vyžaduji ponechat a u krátkých se přizpůsobím.

mkopcak

Guru fóra
1.3.2016
2,308
2,574
123
Jméno
Martin Kopčák
Mě vlajka v jamce u delších patů (pro mě je dlouhej pat už přes 2m :D) rozhodně vyhovuje, mám pocit, že se tak nějak lépe orientuji v prostoru. U krátký patů mě vůbec neruší. Takže já standardně nevyndavám. U dlouhých patů vyžaduji ponechat a u krátkých se přizpůsobím.
Mě to právě v tom Španělku přišlo uplně super, jak jsme to tam nakydali bez caviků s tyčí v díře, dali jste mi každej 5 Kč za prohranou jámu a šlo se dál...

• To se mi líbí, Shot!
  • Pobavilo, díky!
Reactions: Ferrry a Jerry
Já třeba v nedělním turnaji hrál s klukama, co si s pravidlama zrovna netykaj a vlajku furt chtěli vyndavat. A mě to naopak pocitově dost vadilo, ta holá jamka, hrálo se mi na to prostě hůř. Takže já osobně si zvyk hodně rychle na to, že nemusí ven a už to jinak nechci:).
Budeš si muset zvyknout, já znám lidi, co si tam tu vlajku nikdy nenechají, takže to zřejmě čas na dohrání jamky prodlouží...