Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Patování s vlajkou nebo bez?

Jsem ale pako, viďte, pane Koval.
Tak takhle jsem to nemyslel. Jen jsem chtěl říct, že pokud hrají v tempu a nikoho nedojdu a ani nevidím na následujícím patingu nikoho jdou asi rychleji než já a to mne nikdy nemůže uspokojit a hrát tam kde nevidím a nejsem si stoprocentně jistý, že někoho omezím natož ohrozím.
Proto jsem uvedl, nejjednodušší variantu se zvonkem, takhle to máme zařízené u nás vGR LIPINY. A je jen na každém jestli bude zvonit a druhý hrát. Tady to je jen kvůli slepému místu pod kopcem a kvůli paličům cca 260-280m hrajících za žlutých aby byli první u zvonku, z černých by tam nebyli ani náhodou tjcca 340m.
 
Tak to navštěvuješ dobrý resort , kde levá neví co dělá pravá, nemají recepci a marshalla asi nějaká samoobsluha a tam se za něco platí nebo je to dobrovolné??
Marshalla obecně na hřištích zas tak často nevidím a ještě míň často ho vidím něco řešit. Daleko častěji se omlouvá, ze danou situaci řešit nejde. Třeba na Kynzvartu..
 
Tak to navštěvuješ dobrý resort , kde levá neví co dělá pravá, nemají recepci a marshalla asi nějaká samoobsluha a tam se za něco platí nebo je to dobrovolné??
Ale no tak, Bohumile..... tohle zažiješ (minimálně já zažil) i na Slapech a Kuňce. To asi do kategorie samoobsluhy asi nepatří ani dle tebe, ne?
 
Marshalla obecně na hřištích zas tak často nevidím a ještě míň často ho vidím něco řešit. Daleko častěji se omlouvá, ze danou situaci řešit nejde. Třeba na Kynzvartu..
Tak, tak vychovaní a slušní, dobře hrající v časovém harmonogramu snad ani marshalla nepotkají, protože ten , na ně z povzdálí jednou mrkne a už nemusí, Hold dobrý golfista, což patrně jsi, když je nepotkáváš a jsou tam , jsi.
A, když se omlouvá za danou situaci, jen má slova potvrzuje.
 
Ale no tak, Bohumile..... tohle zažiješ (minimálně já zažil) i na Slapech a Kuňce. To asi do kategorie samoobsluhy asi nepatří ani dle tebe, ne?
Bohudík, jsem toto nezažil bez asistence marshalla, který přišel a zeptal se jestli nám to nebude vadit, když někoho pustíme. Hold asi mám štěstí na startovní časy, počasí a personál.
Dokonce v Benátkách jsme šli mazi turnajovými flajty, protože jsme bukovali dříve, než resort omezil tee time, to samé na štiříně. A vše v pohodě .
 
Tak, tak vychovaní a slušní, dobře hrající v časovém harmonogramu snad ani marshalla nepotkají, protože ten , na ně z povzdálí jednou mrkne a už nemusí, Hold dobrý golfista, což patrně jsi, když je nepotkáváš a jsou tam , jsi.
A, když se omlouvá za danou situaci, jen má slova potvrzuje.
Sarkasmus?
Tak to napíšu polopatě..
Nepotkávám je z toho důvodu, že na hřišti prostě nejsou. A pokud jsou, neřeší nic. Když si ho přivolám, zda by nemohl něco udělat s tempem hry, odpověď je že ne. Omluví se, a jede germánům prodat míčky a vodu. Těm, které by měl hnát před sebou bičem. Kynžvart.
Ano, jsou hřiště, kde marshalove jsou a dělají co mají, ale z těch téměř 50 českých hřišť co mám odehraná, nemám pozitivní zkušenost ani ze třetiny.
Hypotézy o tom, jaký jsem člověk nebo golfista si prosím pěkně nech od cesty.
 
Jak asi většina z Vás zaznamenala, tak dle nových pravidel není trefení praporkové tyče při patování trestné.
Je ponechání vlajky v jamce výhoda nebo ne?
Na to poměrně jasně odpoví tento test
https://mygolfspy.com/flagstick-in-flagstick-out-2019-new-golf-rules/

Tak co, budete patovat s vlajkou nebo bez? ;)
A nebo také ne.. :)

teď jakému článku více věřit
 
Já spíš prvnímu.
Ale už se mně taky stalo, že se při krátkém puttu míček od tyče odrazil a stálo to ránu.
 
A nebo také ne.. :)

teď jakému článku více věřit
Tak v GolfDigest je i tento článek
https://www.golfdigest.com/story/take-the-flagstick-out , který nejspíš vznikl na základě toho tebou uvedeného (v češtině je v novém čísle GD C&S, které mi včera přistálo ve schránce).
Ale osobně si myslím, že ve většině případů půjde o osobní preference, pocit a zkušenosti (ostatně jako téměř v golfu ve všem).
Mě osobně (alespoň takový je můj pocit) ponechaná vlajka u krátkých patů (zejména na rychlých grýnech) pomáhá. U dlouhých ji nechávám automaticky.
Také záleží na tvaru spodku tyče, pokud je zúžená a mezi okrajem jamky a vlajkou je tak více místa, nevidím problém ji ponechat.
Pokud je ale tyč takového průměru, že se míček vedle tyče do jamky téměř nevejde, tak pak to vyndání je, myslím, smysluplné.
 
Také záleží na tvaru spodku tyče, pokud je zúžená a mezi okrajem jamky a vlajkou je tak více místa, nevidím problém ji ponechat.
Pokud je ale tyč takového průměru, že se míček vedle tyče do jamky téměř nevejde, tak pak to vyndání je, myslím, smysluplné.

Tohle je podle mne celkem zajímavý fenomén a trochu mě překvapuje, že vlastně není pravidly řešen, protože vzhledem k možnosti vlajku v jamce nechávat hraje od letoška mnohem větší roli.

Osobně vím o vlajkách tenkých jak malíček (používáme např. my v Hoře), ale i o vlajkách tlustých jak dva palce. Uplně mě udivilo, jak tlusté a těžké mají např. vlajky v Sokolově.
 
Tohle je podle mne celkem zajímavý fenomén a trochu mě překvapuje, že vlastně není pravidly řešen, protože vzhledem k možnosti vlajku v jamce nechávat hraje od letoška mnohem větší roli.

Osobně vím o vlajkách tenkých jak malíček (používáme např. my v Hoře), ale i o vlajkách tlustých jak dva palce. Uplně mě udivilo, jak tlusté a těžké mají např. vlajky v Sokolově.

Bo si na šachtě!
 
Občas vlajku vytáhnu když si chci užít ten zvuk míčku v jamce. Jinak ale neztrácím čas a hraju s vlajkou.
 
Když jdu sám nebo s bráchou tak vyndaváme, i když mám malý ruce, tak se mi ten míček s tyčí v jamce vyndává blbě.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom