Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Osvědčení pro hru na hřišti v zahraničí

Patrik

Nováček
Zdravím,
jsem v golfu nováček, hraju od loňska, tak se omlouvám, pokud je dotaz hloupý, ale google mi nedokázal odpovědět.
Plánujeme letos v létě dovolenou v Portugalsku a tak mě napadlo si tam dojít na golf.
Koupit green fee se zdá jednoduché přes golfinportugal.com, ale jak je to s osvědčením pro hru na hřišti?
Podařilo se mi pouze dohledat, že ho v Portugalsku vyžadují, ale stačí mi české? A pokud ano, tak jak se mám prokázat (počítám že ten papír v češtině mi moc nepomůže)?
Díky
 
Zdravím,
jsem v golfu nováček, hraju od loňska, tak se omlouvám, pokud je dotaz hloupý, ale google mi nedokázal odpovědět.
Plánujeme letos v létě dovolenou v Portugalsku a tak mě napadlo si tam dojít na golf.
Koupit green fee se zdá jednoduché přes golfinportugal.com, ale jak je to s osvědčením pro hru na hřišti?
Podařilo se mi pouze dohledat, že ho v Portugalsku vyžadují, ale stačí mi české? A pokud ano, tak jak se mám prokázat (počítám že ten papír v češtině mi moc nepomůže)?
Díky
Ja jsem pro hru ve Francii zavolal domovskemu klubu o potvrzeni o handicapu a prisel mi v anglictine na email.
 
Zdravím,
jsem v golfu nováček, hraju od loňska, tak se omlouvám, pokud je dotaz hloupý, ale google mi nedokázal odpovědět.
Plánujeme letos v létě dovolenou v Portugalsku a tak mě napadlo si tam dojít na golf.
Koupit green fee se zdá jednoduché přes golfinportugal.com, ale jak je to s osvědčením pro hru na hřišti?
Podařilo se mi pouze dohledat, že ho v Portugalsku vyžadují, ale stačí mi české? A pokud ano, tak jak se mám prokázat (počítám že ten papír v češtině mi moc nepomůže)?
Díky
Buď postup co píše @guty výše, ale dnes už máme elegantnější řešení - v mobilní aplikaci ČGF je elktronická členská karta a vlevo dole ji lze přepnout do angličtiny. To by mělo každému klubu bohatě stačit.
 
Ahoj Patriku, vítej na Jamce.

Na jaké hřiště se konkrétně chystáte? Ptám se i ze zvědavosti a zájmu, ale i proto, jestli by nestálo za to si na recepci ideálně písemně ověřit, že na hřiště může i "začátečník"? Zvlášť, když je to takhle v pohodě hodně dopředu a dá se případně trasa nebo hřiště pak změnit?
 
Díky za rady, o aplikaci jsem nevěděl.

Co se hřišť týče, tak je sem hodím odpoledne, protože je mám uložené na domácím počítači, ale jedeme na jižní pobřeží do Quarteira a koukal jsem že golf je tam dost drahý (s mojí úrovní golfu je 150€ za green fee vyloženě plýtvání 😀), ale na západ od města jsou 3 hřiště s cenou green fee do 55€, tak tam bych si rád zahrál. Díky i za tip na napsání na recepci, určitě jim napíšu, ať nevozím hole jen na parádu.
 
Myslíte, že tohle někdo někde vyžaduje ? Zatím se mi to nestalo, že by po mě někdo něco chtěl, ale hraji nejvíc Španelsko. Portugalsko neznám.
 
Ještě jednou díky všem za rady - jestli se to kontroluje nevím, jen jsem chtěl mít jistotu.

Jinak mám v plánu 2 devítky - Balaia Golf a Pine Cliffs Golf a 1 osmnáctku - Salgados Golf.

Kdyby tu měl někdo zkušenosti s některým z těch hřišť, nebo i s jinými v této oblasti, tak dejte vědět, třeba ještě změním výběr.
 
Myslíte, že tohle někdo někde vyžaduje ? Zatím se mi to nestalo, že by po mě někdo něco chtěl, ale hraji nejvíc Španelsko. Portugalsko neznám.
Já hrál v Portugalsku 4x a ani jednou se nikdo na nic neptal.
 
Po me to chteji tady ve Francii i na jednom drivingu :rolleyes:. Na hristi tak 50/50.
 
Ještě jednou díky všem za rady - jestli se to kontroluje nevím, jen jsem chtěl mít jistotu.

Jinak mám v plánu 2 devítky - Balaia Golf a Pine Cliffs Golf a 1 osmnáctku - Salgados Golf.

Kdyby tu měl někdo zkušenosti s některým z těch hřišť, nebo i s jinými v této oblasti, tak dejte vědět, třeba ještě změním výběr.
Patriku, nemusíš mít nejmenší obavu, v Portugalsku jsem toho odehrál dost a nikdy nikde se mne na kartu nebo HCP nezeptali. Platíš, hraješ.

Z těch tří hřišť je nejlehčí (a nejlevnější) krátká, trochu kopcovitá devítka Balaia, navíc tam nikdo neřeší, jestli si ji po zaplacení obejdeš 2x nebo třeba 4x. Pine Cliffs je hezké hřiště s trochu větším provozem, trefit green na šestce tam vždycky potěší. Salgados je placka, zdánlivě se spoustou vody, ale ta fakticky do hry moc nezasahuje, a má z těch tří hřišť nejlepší plochy na krátký trénink před hrou.

A nakonec, pokud jedeš až v létě, tak koukni třeba na tee-times.info, kde jsou přehledně vidět ceny v jednotlivých měsících. 150€ jsi možná zahlédl v hlavní sezóně (teď), ale v létě to tam klesne tak na třetinu, plus není od věci koupit si balíček více her najednou (např. Salgados/Morgado/Alamos) nebo chodit twilighty.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom