Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Originální trofeje pro 19. jamku

DzejBee

Aktivní člen
Jméno
Jiří
Přijmení
Bolehovský
Klub
ČGK
HI (HCP)
7
Dnes jsem utíral prach na svých trofejích a zjistil jsem, že až na pár výjimek je to pořád stejný "plecháč". Taky mě mnohdy mrzí, že si nemůžu schovat ten úžasný míč, se kterým jsem daný turnaj vyhrál anebo zahrál úžasnou ránu na eagle či dokonce HIO.
Jelikož je 19. jamka unikátní, zaslouží si taky něco originálního. Vše tedy vyústilo ve snahu vytvořit nějaký návrh, který třeba nakopne kreativce tohoto fóra (a že jich tu je požehnaně) a přidají svá dílka. Můžeme pak na společných akcích hrát o něco, z čeho budeme utírat prach s radostí :D.

Trofej_19j_v1 v5.png
 
Dnes jsem utíral prach na svých trofejích a zjistil jsem, že až na pár výjimek je to pořád stejný "plecháč". Taky mě mnohdy mrzí, že si nemůžu schovat ten úžasný míč, se kterým jsem daný turnaj vyhrál anebo zahrál úžasnou ránu na eagle či dokonce HIO.
Jelikož je 19. jamka unikátní, zaslouží si taky něco originálního. Vše tedy vyústilo ve snahu vytvořit nějaký návrh, který třeba nakopne kreativce tohoto fóra (a že jich tu je požehnaně) a přidají svá dílka. Můžeme pak na společných akcích hrát o něco, z čeho budeme utírat prach s radostí :D.

Zobrazit přílohu 6252
To jsi takový šikovný 3D modelář? Hezký! [emoji108][emoji106] tu jsem se chtěl vždy naučit. Jen jsem nenašel vyhovující program a následně dostatečně výkonný pc.

K tvému návrhu - trofej by měla míček, který si můžeš případně vyměnit za svůj.

Podstavec to asi bude chtít plochý, kvůli aplikaci případného štítku.

Jak by to bylo s výrobou? Myšlenka unikátního poháru se mi moc líbí!
 
To jsi takový šikovný 3D modelář? Hezký! [emoji108][emoji106] tu jsem se chtěl vždy naučit. Jen jsem nenašel vyhovující program a následně dostatečně výkonný pc.

K tvému návrhu - trofej by měla míček, který si můžeš případně vyměnit za svůj.

Podstavec to asi bude chtít plochý, kvůli aplikaci případného štítku.

Jak by to bylo s výrobou? Myšlenka unikátního poháru se mi moc líbí!
Děkuji, ale jsem pouhý začátečník, který si chtěl udělat nějaké věcičky na 3D tiskárně. Použil jsem program Fusion 360, tak ho otestuj, určitě ti poběží rychle (je to cloudová aplikace).

Model je složený z jednotlivých dílů, aby se dal právě 3D tisknout, takže vyměnitelný míček je jasný. Podstavec je míněn jako jamka (poměrově je všechno jako ve skutečnosti) a štítek se dá udělat i jako samolepka nebo vložit dovnitř.

Nicméně, je to jenom inspirace, určitě vymyslíte něco lepšího :)

P.S. Věci z 3D tiskárny (díky mnoha různým typům a barvě plastů) vypadají docela slušně. Tohle jsem vyráběl pro synka ...
DSC00661.JPG
 
Děkuji, ale jsem pouhý začátečník, který si chtěl udělat nějaké věcičky na 3D tiskárně. Použil jsem program Fusion 360, tak ho otestuj, určitě ti poběží rychle (je to cloudová aplikace).

Model je složený z jednotlivých dílů, aby se dal právě 3D tisknout, takže vyměnitelný míček je jasný. Podstavec je míněn jako jamka (poměrově je všechno jako ve skutečnosti) a štítek se dá udělat i jako samolepka nebo vložit dovnitř.

Nicméně, je to jenom inspirace, určitě vymyslíte něco lepšího :)

P.S. Věci z 3D tiskárny (díky mnoha různým typům a barvě plastů) vypadají docela slušně. Tohle jsem vyráběl pro synka ...
Zobrazit přílohu 6253
3D tiskárnu mají mí dva mladší kluci od loňska a fakt na tom vytisknou ledacos ;) Jen jsem trochu nepochopila tvoji poznámku, že si nemůžeš schovat ten úžasný míček, se kterým jsi zahrál super výsledek. Proč?
 
3D tiskárnu mají mí dva mladší kluci od loňska a fakt na tom vytisknou ledacos ;) Jen jsem trochu nepochopila tvoji poznámku, že si nemůžeš schovat ten úžasný míček, se kterým jsi zahrál super výsledek. Proč?
Já se špatně vyjádřil. Schovat si ho můžu, ale udělal jsem to zatím jen s HIO míčkem, na ostatní není místo nebo nebyla taková potřeba :)
Takhle by byl spojený s tou trofejí a případně dalšími údaji a nezabíral by moc místo.
 
Dnes jsem utíral prach na svých trofejích a zjistil jsem, že až na pár výjimek je to pořád stejný "plecháč". Taky mě mnohdy mrzí, že si nemůžu schovat ten úžasný míč, se kterým jsem daný turnaj vyhrál anebo zahrál úžasnou ránu na eagle či dokonce HIO.
Jelikož je 19. jamka unikátní, zaslouží si taky něco originálního. Vše tedy vyústilo ve snahu vytvořit nějaký návrh, který třeba nakopne kreativce tohoto fóra (a že jich tu je požehnaně) a přidají svá dílka. Můžeme pak na společných akcích hrát o něco, z čeho budeme utírat prach s radostí :D.

Zobrazit přílohu 6252
Návrh mi připadá super. Klidně bych zmenšil podstavec, aby to nezabíralo tolik místa na polici. Štítek většinou bývá samolepící a dá se prohnout (často to je takový silný alobal)
 
Konecne stylovy popelnicek! :D
 
No, já ty klasicky poháry všechny (dva) z poličky v obýváku dala pryč, fakt to zrovna parádu nedělá :oops: něco takového bych si vystavila ráda - no, ještě to vyhrát že? :D:D
 
Super napad.
A dal by se vymenit ten stojanek na micek za dve hole? Aby to bylo maximalne golfove. Asi by to nebylo tak elegantni ( nyni prohnute) ...
Jinak super napad :up:
 
To jsi takový šikovný 3D modelář? Hezký! [emoji108][emoji106] tu jsem se chtěl vždy naučit. Jen jsem nenašel vyhovující program a následně dostatečně výkonný pc.

K tvému návrhu - trofej by měla míček, který si můžeš případně vyměnit za svůj.

Podstavec to asi bude chtít plochý, kvůli aplikaci případného štítku.

Jak by to bylo s výrobou? Myšlenka unikátního poháru se mi moc líbí!
Zrovna tohle není nic složitého, udeláš to v jakémkoliv 3D softu a není to problém ani pro začátečníka. PC stačí taky skoro jakékoliv :)

Nicméně, aby to nevyznělo blbě, návrh je to moc hezký. Vždy jde spíš o tu kreativitu něco vymyslet, udělat to není problém a umí to spousta lidí. S tím vymýšlením to vždy tak slavné nebývá..

Edit: Ještě k té 3D tiskárně... bez nějaké další modelářské práce bude výsledek vždy vypadat spíš jako hračka než trofej. Chce to nějaké broušení, leštění a buhvíco ještě. Nicméně na 3D tisk tady máme jiného odborníka, který se s tím zabývá profesionálně. A já jsem mizera a prásknu ho. @FrantaH určitě rád poradí :)
 
Upraveno:
bez nějaké další modelářské práce bude výsledek vždy vypadat spíš jako hračka než trofej. Chce to nějaké broušení, leštění a buhvíco ještě.

Souhlas. Mel jsem moznost videt trofeje z 3D tiskarny a je to presne tak.

Za mne jsou nejzajimavejsi trofeje, za kteryma je nejaky pribeh/ prace. Hodne se mi libej kombinace drevo a kov, od nejakych umeleckych kovaru.

Neni to zpravidla levna zalezitost, ale kdyz je dobry napad, tak to za to stoji.
 
Souhlas. Mel jsem moznost videt trofeje z 3D tiskarny a je to presne tak.

Za mne jsou nejzajimavejsi trofeje, za kteryma je nejaky pribeh/ prace. Hodne se mi libej kombinace drevo a kov, od nejakych umeleckych kovaru.

Neni to zpravidla levna zalezitost, ale kdyz je dobry napad, tak to za to stoji.
Dovedu si představit i svařovanou případně obráběnou trofej, ale to jsme cenou zase ještě někde jinde.
 
Díky všem za :up: a taky za rozvinutí diskuze … jen teď trochu postrádám nějaké ty další návrhy :)

K Vašim připomínkám:
- velikost podstavce je dána rozměrem jamky (tedy v průměru ca 11 cm), takže popelníček mě taky napadl jako první a taky by se tam mohly odkládat šperky a nebo kancelářské věci … zmenšení je jistě nasnadě,
- použití golfových holí v "držáku" míčku jsem zkoušel, ale je problém s jejich uchycením na podstavec. Vizuálně to vypadalo super, ale těžko by se to vyrábělo (resp. tisklo),
- výsledný efekt bude jistě záležet na výběru materiálu a všechno je to ve finále o penězích.
- s názorem "taková blbost a tolik práce" naprosto souhlasím, byl jsem 4 dny v posteli s chřipkou:(

Pokud uděláme hlasování ohledně ceny, případně nějakých příspěvků (@requo šlo by to?) , můžeme přemýšlet i o umělecké zpracování :)
 
Já třeba chtěl na našeho krále a královnu vyrobit nějaký plechový koruny. Nic sofistikovanýho, spíš industrial, prostě aby bylo vidět že to prošlo něčíma rukama. A prostě se mi nepovedlo sehnat nikoho, kdo by to udělal.

Pak sem přemejšlel o skle a to sem kvůli ceně zavrhnul rovnou.
 
Kamarád je kovář, dělá úžasné věci - umělecká kovařina, ale levné to pochopitelně není ( otázka je, co je ještě levné a co už drahé). Má dle mě i dobré nápady, mohu ho zkusit oslovit, jestli by se mu chtělo něco zkusit a nacenit to ;)
 
Teda osobně se mi nejvíce líbí skleněné trofeje :)
 
Já třeba chtěl na našeho krále a královnu vyrobit nějaký plechový koruny. Nic sofistikovanýho, spíš industrial, prostě aby bylo vidět že to prošlo něčíma rukama. A prostě se mi nepovedlo sehnat nikoho, kdo by to udělal.

Pak sem přemejšlel o skle a to sem kvůli ceně zavrhnul rovnou.
Že si neřekl..
Pokud to nemá být umělecký kousek, ale koruna z plechu, to by u mě ve výrobě uměli..
 
Rozmer jamky, hole, micek... musi byt golfova trofej slozenina vseho golfoveho harampadi?
Me prave prijde, ze z toho pak je onen typicky golf-kyc.
@mkopcak souhlas... nebo mozna zajimave brouseny ci rezany kus sutru.
 
Že si neřekl..
Pokud to nemá být umělecký kousek, ale koruna z plechu, to by u mě ve výrobě uměli..

Ti pisnu co si predstavuju a das mi vedet
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom