Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Optishot - simulátor?

Jerry

Guru fóra
Klub
ČGK, GC Bítozeves
HI (HCP)
15 +-
Kdysi dávno se tu o něm zlehýnka diskutovalo, tak vám v tom, vy kluci (a holky) moji, udělám trošku víc jasno.
Nechci, aby mě místní "singlisti" a trenéři začali častovat komentáři stylu "totální nesmysly", "úplnej mimoň" a podobně, proto hned takto v úvodu se pohaním sám, abych jim sebral střelivo. Uvádím, že jsem kopyto, které neví o teorii golfového švihu zhola nic a zcela anarchisticky si myslí, že žádná stoprocentní a dokonce ani padesátiprocentní teorie ideálního golfového švihu neexistuje.

Tak tedy. Jelikož tři ze čtyř majitelů naší firmy jsme golfisti (tedy spíš "golfisti") a na firmě máme jednu nadbytečnou, poměrně velkou a jakž takž vysokou místnost(270cm), na podzim jsme svolali valnou hromadu, která rozhodla, že koupíme Optishot na zimní trénování. Koupili jsme místo origo plátna banerovinu za pár kaček (cca 1500,-), jakžtakž slušný projektor s krátkou projekční vzdáleností( 15000,-), držák projektoru na strop (cca 1000,-), na gearbest.com mini PC(cca 3500) a kus koberce (pár korun). Z těchto komponentů jsme tedy vlastními silami za cca 35K vytvořili golfový simulátor. Začal jsem na něm trošku trénovat a získávat postřehy. Před vánočními svátky jsem si ho vzal domů, protože ty ostatní "svině líné" tam stejně nechodily. Od té doby jej používám doma minimálně 4x týdně a myslím tedy, že už si mohu dovolit jakési zhodnocení.

Zápory:
  1. Infračidla nesnímají míček pouze hůl
  2. Neměří vzdálenost hole od podložky, takže neodhalí "topinku" ani nedokáže alespoň orientačně dopočítat backspin
  3. Simulaci hry na hřišti musíte brát opravdu jen jako hru a ne jako simulaci. Navíc má dost slabé možnosti nastavení (vůbec např. nemá "gimme")
  4. Nelze použít na trénink venku (infračidla X slunce). Pokud tedy máte standardní stropy a neměříte 150, tak můžete trénovat max. tak 7i.
  5. Oficiálně doporučená výška stropu min. 2,6m rozhodně neplatí pro osobu vysokou 184cm (to jsem celý já).Při stropu 270cm je pro mě nejdelší bezpečně použitelná hůl hybrid.
Klady:
  1. Poměr cena/výkon je oproti ostatním simulátorům nesrovnatelný
  2. Není třeba balónek. Ostatně to ani nemá vzhledem k záporu č.1 valný smysl.
  3. Rychlost a směr švihu a natočení hole snímá poměrně realisticky. Chodím 2x týdně taky na flightscope a na obou simulátorech jsou statistiky letu míčku, způsobené mým nedokonalým švihem obdobné (bohužel jim pak odpovídá i realita venku:().

Výsledné mé hodnocení tedy zní:
  • Trénink rychlosti a směru švihu - vynikající :up:
  • Dopočítání boční rotace - zcela vyhovující :up:
  • Délka rány - nespolehlivá (hlavně vzhledem k tomu, že neměří ani nedopočítává backspin) :down:
  • Simulace hry na hřišti - nerealisticky optimistické (osobní rekord na 18-ce s parem 72 mám 83, na FSG 92 a v reálu 93) o_O

Počítač většinou doma každý má, projektor je zbytečnost, takže za 13500,- je to pro hráče mojí úrovně na zimu užitečný pomocník. Kdybych měl v domě místnost se stropem alespoň 290cm, pořídil by si ho domů. Prodal bych ho, až bych měl 95 ran ze 100 na distanc 200m v rozptylu +- 30m.;)
 
Upraveno moderátorem:
Super! Kde jsou fotky? :)
Jinak davas si tam alespon nejaky micek na kontakt?

Jak putting, kdyz nejde gimmie?
 
Super! Kde jsou fotky? :)
Jinak davas si tam alespon nejaky micek na kontakt?

Jak putting, kdyz nejde gimmie?
Zkoušel jsem pěnový, ale to mi ten pocit kontaktu stejně nenavodilo, tak jsem od toho upustil úplně. Ale asi se k tomu vrátím, právě kvůli těm topinkám.
Patováni na mě paradoxně působí realističtěji než na FSG, jen holt musíš dohrávat i velmi krátké putty. To se z 90% stejně podaří, takže to jen zbytečně zdržuje . Pro znázornění modelace grýnu používaj síť tekoucích kuliček, obdobně jako používá 3D Blaster, což je hezky názorné.
 
Upraveno:
Zkoušel jsem pěnový, ale to mi ten pocit kontaktu stejně nenavodilo, tak jsem od toho upustil ůplně. Ale asi se k tomu vrátím, právě kvůli těm topinkám.
Patováni na mě paradoxně působí realističtěji než na FSG, jen holt musíš dohrávat i velmi lrátké putty. To se z 90% stejně podaří,takže to jen zbytečně zdržuje . Pro znázornění modelace grýnu používaj síť tekoucích kuliček, obdobně jako používá 3D Blaster.
Kup si plastovy micek na provazku. Na toto je to celkem dobre.
 
Kup si plastovy micek na provazku. Na toto je to celkem dobre.
Plastovej jsem taky zkoušel (jestli myslíš ten co vypadá jak zmenšenej floorbalovej). Asi mám ale moc velkou prdu ;):cool:. Měl jsem tři v sadě a ani jeden nevydržel víc než jedno půlhodinový mlácení.
 
Plastovej jsem taky zkoušel (jestli myslíš ten co vypadá jak zmenšenej floorbalovej). Asi mám ale moc velkou prdu ;):cool:. Měl jsem tři v sadě a ani jeden nevydržel víc než jedno půlhodinový mlácení.
Nene, je to micek co je privazany na provazek .
 
Já mám doma tohle:
1518454460021.png
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Odvolávám to, že hra je nerealisticky optimistická. Včera jsem zahrál na čechii na FSG 81 ran. :p
 
Díky za článek a recenzi. Mírně jsem upravil formátování článku (odmazal mezery, udělal ze seznamu skutečné seznamy s odrážkami atp...).

Prosím o doplnění (klidně i do článku) - jak je to se zprovozněním, bez problémů? Vše hned na poprvé, plug and play, nebo se nějak zaměřuje, nastavuje atp?
Prosím, udělej ještě fotku té vaší herny, jsem zvědav. :)
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom