Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Opakované dropování v bunkeru

Jerry

Guru fóra
Klub
ČGK, GC Bítozeves
HI (HCP)
15 +-
Čekal jsem, že to sem napíše @Marklar , ale k ničemu se evidentně nemá(si se stydí :p), tak to napíšu já. Stala se mu v Bolce takováto nemilá situace. Dostal míč krásnou druhou ránou do bunkeru u grýnu. Byla v něm náhodná voda, tak si dropnul v bunkeru, ne blíž jamce. Krásnou topinkou ale poslal míč do autu za grýnem. A teď otázka. Před novým dropem v bunkeru se bunker může uhrabat nebo nemůže uhrabat?
 
Já bych si to teda uhrabal, primární myšlenka hrabání bunkeru je umožnit každé následující ráně (samozřejmě ne, když se mi to skutálí rovnou pod nohy :rolleyes:) stejnou férovost... Stejně jako si můžeš před dropem v lese odstranit volné předměty, větvičky apod... Ale třeba bych šel proti pravidlům :D
 
Povololi jsme mu uhrabat, nejsme svině :p, ale taky nevíme, jestli to bylo v souladu.
 
Za mě ne.

https://www.cgf.cz/cz/dokumenty/obecne/pravidla-golfu-2016/pravidlo-13

Odvolal bych se na 13-4. Míč v překážce; Zakázané úkony

Výjimky:
...

2. Hráč může kdykoli uhladit písek nebo půdu v překážce, pokud tím sleduje výhradně péči o hřiště a pokud tím nedojde k porušení Pravidla 13-2 s ohledem na jeho příští ránu. Pokud je míč po odehrání rány z překážky mimo danou překážku, může hráč uhladit písek nebo půdu v dané překážce libovolně.


13-2. Zlepšení polohy míče, prostoru zamýšleného postoje nebo švihu nebo směru hry


Hráč si nesmí zlepšit ani nikomu dovolit, aby mu zlepšil:
...
• prostor, do kterého bude spouštět nebo umisťovat míč
 
No já to po pravdě chápu stejně jako @Jerry a pokud to tak není, tak bych rad došel k tomu proč.
Selský rozum: odehraji z bankru, uhrabu, jdu k míči. Ten je v outu, vrátím se k uhrabanemu bankru, dropnu a hraji.
Pravidla: 20.5.: Hraní další rány z místa, odkud byla hrana předchozí rána.odd c) v překážce: “míč se musí spustit, přičemž míč se při spouštění musí nejprve dotknout části hřiště v dané překážce.” Jestli mohu nebo nemohu uhrabat z toho nevyčtu, tak beru hrabání jako vracení překážky do původního stavu, abych hrál stejnou ránu. Kde dělám v uvažování chybu?
 
No já to po pravdě chápu stejně jako @Jerry a pokud to tak není, tak bych rad došel k tomu proč.
Selský rozum: odehraji z bankru, uhrabu, jdu k míči. Ten je v outu, vrátím se k uhrabanemu bankru, dropnu a hraji.
Pravidla: 20.5.: Hraní další rány z místa, odkud byla hrana předchozí rána.odd c) v překážce: “míč se musí spustit, přičemž míč se při spouštění musí nejprve dotknout části hřiště v dané překážce.” Jestli mohu nebo nemohu uhrabat z toho nevyčtu, tak beru hrabání jako vracení překážky do původního stavu, abych hrál stejnou ránu. Kde dělám v uvažování chybu?


Je to tak jak si myslíš a je to logické. Nemusíš přece ani vědět, že jsi míč zahrál do autu nebo ztratil.

Decission 13-4/37

Ball Played from Bunker Is Out of Bounds or Lost; Player Tests Condition of Bunker or Smoothes Footprints Before Dropping Another Ball in Bunker

Q.A player plays from a bunker and his ball comes to rest out of bounds or is lost. He smoothes his footprints in the bunker at the place where he must drop a ball under Rule 27-1 or, before dropping a ball under Rule 27-1, he takes a few practice swings touching the sand in the bunker. Is the player in breach of Rule 13-4?
A.No. The prohibitions in Rule 13-4 apply only when the player's ball is in the hazard or when it has been lifted from a hazard and may be dropped or placed in the hazard. In this case, the player's ball has been played from the hazard rather than lifted.
Furthermore, Exception 2 under Rule 13-4 allows a player, after playing his ball out of a hazard, to smooth sand or soil in the hazard without restriction. This right overrides any conflicting provisions in other Rules, including Rule 13-2.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom