Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Omylem zahraný míč

  • Autor vlákna Petr00
  • Založeno
P

Petr00

Neregistrovaný
Ahoj Jamko. O víkendu se mi stala věc, kterou nevím, jak řešit, snad poradíte. Zahrál jsem míček do hodně hustého rafu, míček jsem po chvíli našel, byl fakt v hnusnym trsu trávy, ale kousek byl vidět. Svůj míček jsem se štěstím odehrál, ale současně z daného trsu vyletěl míč druhý o kterém jsem neměl ani tušení, že tam je, vůbec nebyl vidět! Co s tím? Pro jistotu jsem si připočetl dvě trestné rány, ale teď mi to vrtá hlavou. Díky za pomoc.

A chválím i fórum! Petr
 
Pravidla v hlavě nemám, ale něco mi říká, že pokud jsi hrál svůj míč a tenhle se tam někdy z dřívějška připletl (nebyl nikoho ve flightu), mohlo by to být stejné jako kdybys zahrál šišku nebo kámen spolu s vlastním míčem.
Na dvě trestné bych to neviděl.
 
Ahoj Jamko. O víkendu se mi stala věc, kterou nevím, jak řešit, snad poradíte. Zahrál jsem míček do hodně hustého rafu, míček jsem po chvíli našel, byl fakt v hnusnym trsu trávy, ale kousek byl vidět. Svůj míček jsem se štěstím odehrál, ale současně z daného trsu vyletěl míč druhý o kterém jsem neměl ani tušení, že tam je, vůbec nebyl vidět! Co s tím? Pro jistotu jsem si připočetl dvě trestné rány, ale teď mi to vrtá hlavou. Díky za pomoc.

jestli jsi o tom druhém míčku neměl tušení, tak je to 100% bez trestu....
 
Upraveno moderátorem:
Možná by se ještě rozlišovalo, jestli jsi do míče skutečně udeřil nebo jestli jsi ho vyhrál odrazem svého míče o ten druhý nebo jiným předmětem (kamenem, hlínou...). A vůbec, zda se to dalo prokázat.

Jinak stejný názor jako @JardaK a @miky.tommy
 
Za mě - bez trestu. Udeřit jsi ho nechtěl. Nevěděl jsi o něm. Chybí úmysl. Pak to nemůže být rána. Pokud by byl ve hře, někoho, pak se míč v klidu pohnul. To najdeš v pravidlech.
 
To je asi toto rozhodnutí, ne?
15/2
Player's Stroke at Own Ball Dislodges Concealed Ball

Q.A player plays a stroke with his own ball in the rough and also hits an old abandoned ball which was hidden beneath his ball. Since he struck the hidden ball, did he play a wrong ball?

A.No. The player played a stroke with his own ball, not with the hidden ball. Since he did not play a stroke with the hidden ball, Rule 15-3 is not applicable. The player must play his ball as it lies.
 
To je asi toto rozhodnutí, ne?
15/2
Player's Stroke at Own Ball Dislodges Concealed Ball

Q.A player plays a stroke with his own ball in the rough and also hits an old abandoned ball which was hidden beneath his ball. Since he struck the hidden ball, did he play a wrong ball?

A.No. The player played a stroke with his own ball, not with the hidden ball. Since he did not play a stroke with the hidden ball, Rule 15-3 is not applicable. The player must play his ball as it lies.

Jj....je to tak.....viz následující dotaz a odpověď Michaela Jona v jeho pravidlové poradně ze dne 8.11.2016:

DOTAZ:
Dobrý den,
popisuji reálnou situaci (Beřovice jamka č. 10, levá vodní překážka). Svůj míč jsem hrál z vodní překážky, bez založení. Můj míč byl ve vodní překážce pěkně viditelný a dobře hratelný, ležel navrch na velkém trsu trávy. Při odehrání ale ze stejného trsu trávy vyletěl další míč, který v trsu trávy nebyl vidět, moje hůl ten cizí ztracený míč zasáhla při dokončování švihu. Cizí míč v tom trsu trávy nikdo neviděl natož abych měl úmysl s ním hrát. Podle jakého pravidla se má tato situace posuzovat a jak?

ODPOVÉĎ:
Na "Váš" problém pamatují Rozhodnutí, a to dokonce přímo na stejnou situaci, jaká se stala Vám.
Odpověď v Rozhodnutí 15/2 je velice jednoduchá. Vlastním míčem pokračujete z místa, kde se po této ráně zastavil a nemáte žádný trest. Takže posuzujeme sice podle Pravidla 15-3, ale v této situaci se trest podle zmíněného Pravidla neuplatní.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom