Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

OMEZENÍ PŘÍSTUPU PRO NEPŘIHLÁŠENÉ UŽIVATELE 19.JAMKY (vývoj)

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
OMEZENÍ PŘÍSTUPU PRO NEREGISTROVANÉ A NEPŘIHLÁŠENÉ UŽIVATELE 19.JAMKY (vývoj)

Od dnešního dne je omezen přístup pro neregistrované a nepřihlášené uživatele fóra. Cílem je:
  • rozšířit počet registrovaných a ideálně i slušně komunikujících uživatelů
  • dlouhodobě pracovat na větší pestrosti prezentovaných názorů
  • podporovat "kvalitní" obsah 19.jamky
  • příprava na silnější moderování a při opakovaném porušování místních pravidel (budou sepsána) bolestivější dočasný/trvalý ban
PRO REGISTROVANÉ A PŘIHLÁŠENÉ UŽIVATELE 19.JAMKY SE NIC NEMĚNÍ.
A pořád platí, že se jedná o veřejný prostor se všemi důsledky pro prezentované názory členů fóra.


Pro tuto chvíli byla zvolena varianta omezeného počtu zobrazení stránek, po 2 se zobrazuje varování, po 10 už se nezobrazuje "chráněný" obsah vůbec, více viz screeny:

Omezený přístup - 1.JPG Omezený přístup - 2.JPG

Je možné, že přístup řešení se ještě změní, podle vyhodnocení dopadů. Tento aktuálně zvolený způsob umožňuje krátkodobé zobrazení i odkazované informace atd, přip. sdílení dál. Zároveň jsou takto ošetřeny nyní jen stránky většiny diskusi, tzn. např. články jsou "mimo" a dostupné vždy i veřejně bez přihlášení. Uvidím podle sledování logů a dalších indikátorů (indexování diskusí pro vyhledávače), jestli to nebude potřeba vyřešit jinak (např. zobrazovat vždy jen první příspěvek, nebo jen nadpisy vláken atd, případně udělat Jamku přístupnou jen po přihlášení - obdobně, jako sociální sítě facebook, insta, twitter atd).

Docela dlouho jsem se této variantě 19.jamky bránil (ano, pořád věřím maximální otevřenosti a dostupnosti názoru), ale myslím, že je na čase i s ohledem na mé omezené možnosti tento přístup přehodnotit a postupně pomoci jednotlivých kroků se snažit činit z Jamky místo, které bude směřovat k postupnému zkvalitňování zde prezentovaných informací ne pro dlouhodobě pasivní a nepřihlášené čtenáře, ale především pro ty, kteří alespoň sem tam přispívají dle svých možností svoji místní aktivitou k chodu a primárně nezištnému obohacení ostatních obdobně nastavených členů naší golfové komunity. Ale co zůstane a nehodlám nijak měnit je zásada - 19.jamka a přístup k ní, včetně všech jejích služeb a funkčnosti JE A BUDE zdarma.

Kdyby nějak haprovalo a něco někde nefungovalo, sem s tím. Dík.
 
Upraveno:
Platí to i pro blogy? Vím o řadě lidí, kteří si zde četli mé články aniž by byli registrováni (ne že bych jich poslední dobou psal hodně:)). Případně resetuje se počet shlédnutých jamek po nějaké době?
 
Platí to i pro blogy? Vím o řadě lidí, kteří si zde četli mé články aniž by byli registrováni (ne že bych jich poslední dobou psal hodně:)). Případně resetuje se počet shlédnutých jamek po nějaké době?
Tak se registrují ne? Zas takovej problém to není..
 
Tak se registrují ne? Zas takovej problém to není..

Pro někoho to problém být může. Já na sobě v posledních letech pozoruju značnou nechuť se kvůli každé blbosti, co si chci přečíst, registrovat. Takže byť mne to i třeba zajímá, tak to neudělám, protože mě ta nutnost odevzdávat určité množství osobních údajů vadí.
 
Platí to i pro blogy? Vím o řadě lidí, kteří si zde četli mé články aniž by byli registrováni (ne že bych jich poslední dobou psal hodně:)). Případně resetuje se počet shlédnutých jamek po nějaké době?

Články a blogy plus jejich komentáře (jsou to komentáře, nikoli diskusní vlákna) jsou z tohoto vyčleněné. Tzn - jsou dostupné pro nepřihlášené bez omezení. Původní nepřevedené články v podobě vláken jsou dostupné také, mají výjimku.

Ano, po určité době se to resetuje. ;)
 
Upraveno:
Pro někoho to problém být může. Já na sobě v posledních letech pozoruju značnou nechuť se kvůli každé blbosti, co si chci přečíst, registrovat. Takže byť mne to i třeba zajímá, tak to neudělám, protože mě ta nutnost odevzdávat určité množství osobních údajů vadí.

Už si nepamatuji kolik jsem toho "odevzdal", ale nějak mi to nevadilo. Osobně takový přístup chápu jako dejte mi vše zadarmo, udělejte fórum a zajímavej obsah, já vám nic. Psát nebudu a chcete registraci, drzost...na čtení mám právo no ne?
Tím spíš tady, nikdo neotravuje mailem reklamou, nechce ti nic prodat, tak kde je problém?
Ano, pokud je to blbost jak píšeš, taky se neregistruji všude. Ale fórum je o nějaké komunitě a komunikaci..
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom