Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

"Odborné" skupiny na Jamce / podfóra?

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Z několika směrů jsem dostal podnět na vytvoření specifického skupiny pro diskusi v konkrétním fóru. Už pár snah v minulosti na jamce byly, bohužel především díky určité těžkopádnosti ovládání to nemělo příliš šancí na úspěch. Nová aktualizace fóra, která proběhla a se kterou se ještě v některých vnořených částech postupně peru, přináší určité další možnosti, jak by to šlo.. pojďme se prosím společně zamyslet, kdo má chuť a zájem, ad nejvhodnějším konceptem, případně to zamítnout. Teze na úvod:
  • rozdílné a někdy "nekompatibilní" skupiny uživatelů: máme společný "golf" - ale rozdílné dovednosti, lokality pobytu, zájem na golfu
  • odborná vs. laická diskuse: v některých případech je vhodné mít nastolené téma, které může být narušeno úplně jinam řekněme velmi laickou otázkou, kdy se "odbornost" vlákna snižuje
Způsobů jak to řešit je více:
  • a) silnější moderování - může být problematické: naročné na čas, požadavek na snahu o maximální neutrality moderátora (věřte mi, zábava to není, když nemůžete taky moc často "hejtovat"), zastupitelnost, lze aplikovat nad celými tématickými okruhy, ale omezeně
  • b) různé skupiny - skupina A, B, C, D... každá má vlastní podfórum: kde by mohli přispívat všichni členové dané skupiny, ostatní jen číst. Skrývat se mi to moc nechce - ke skryté komunikaci ať slouží emaily.
  • c) individuální vlákna - kdy vlastník vlákna nad tématem může skoro vše (tohle je dost komplikované a tato platforma to prostě dobře neumožňuje. Nějaké možnosti jsou, ale značně omezené)
  • d) pak nějaký mix
Vaše názory a nápady k tomu? Je už ten správný čas?

Princip "fóra" jako diskusního boardu je, že je to něco jako "veřejná konference", kdy se nastoluje téma a může se k němu vyjádřit každý. Maximálně je možné vytvořit "konference" (kategorie) pouze pro konkrétní skupiny, kde těmi členy může být buď někdo na základě aktivity na fóru (neregistrovaný, registrovaný, aktivní, guru...), nebo nějakým způsobem ručně členství udržováno: stylem rozhodčí, trenéři, manažeři.. atp., pražáci, morava... atp. a každá takováto skupina může mít pak dostupné konkrétní část fóra pro své "odborné diskuse".

Takže jak to vnímáte vy?

- nechat to tak, jak to je, nebo směřovat ke změně a v jakém duchu? Díky za reakce.

PS: Zároveň si vpravo můžete vyzkoušet hlasování pro konkrétní návrhy a příspěvky, je to typ vlákna "Otázka". :) Umožní to pak dobře dohledat "nejlepší reakce, na které je dobré brát zřetel" a je to i typ pro všechny, jak v některých případech získat dobrou zpětnou vazbu bez nutnosti prolézat celou diskusi. Hodí se to ale jen pro učité typy témat, kde je potřebná konkrétní zpětná vazba na úvodně položenou otázku. Nehodí se pro volné diskuse a postupně se vyvíjející.
 
Mě to vytanulo na mysli v momentě, kdy jsem byl na konferenci Jirky Novosada. Líbilo by se mi, kdyby podobná klubovna, kdy si můžu psát nebo i videotelefonovat, byla tady. Ale předpokládám, že to už klade zcela jiné nároky na systém?
 
PS: Zároveň si vpravo můžete vyzkoušet hlasování pro konkrétní návrhy a příspěvky, je to typ vlákna "Otázka". :) Umožní to pak dobře dohledat "nejlepší reakce, na které je dobré brát zřetel" a je to i typ pro všechny, jak v některých případech získat dobrou zpětnou vazbu bez nutnosti prolézat celou diskusi. Hodí se to ale jen pro učité typy témat, kde je potřebná konkrétní zpětná vazba na úvodně položenou otázku. Nehodí se pro volné diskuse a postupně se vyvíjející.
Na iPhone vpravo nic nevidím, tedy pokud se ta možnost zkoušky hlasování týkala tohoto příspěvku.
 
Na iPhone vpravo nic nevidím, tedy pokud se ta možnost zkoušky hlasování týkala tohoto příspěvku.

Na mobilu by si to měl vidět dole, pod prispevkem?
 

Přílohy

  • 227017E9-2046-446E-9D5B-6D3461E76634.jpeg
    227017E9-2046-446E-9D5B-6D3461E76634.jpeg
    78,9 KB · Zobrazení: 196
Na mobilu by si to měl vidět dole, pod prispevkem?
Tak jsem to blbě pochopil, to tam vidím.
Nějak jsem měl za to, že mohu hlasovat pro body a) až d) tvého příspěvku 🙈
Ale to by byla super fičurina 😉
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom