Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Oblíbené a neoblíbené úvodní jamky

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Nevím jak vy, ale prostě některé úvodní jamky mám hrozně nerad. Nejraději mám hřiště, kde jsou úvodní jamky milosrdné, prostor jak na střelnici, prostě, kde se nějaká ta chybka ztratí a kde není potřeba standardně (samozřejmě v nessoutěžní hře) brát mulligena. Takže ideálně pro mě nějaký rozumný čtyř nebo pětipar.

Takže za mě konkrétně co se mi na otázku vybaví, abych dal příklad:

Mé oblíbené úvodní jamky:
  • Cihelny - tam je to super střelnice, 5 PAR, z kopce dolů, takže i když se to netrefí, docela to milosrdně letí
  • Karlštejn - taky 5ti par, dogleg, ale takový hezky přehledný s možností zahrát hezké skóre hned na úvod. Sice samej bunker, ale při troše snahy a konzervativní železné hře se dá udržet na ferveji.
Mé neoblíbené úvodní jamky:
  • Hořehledy (sorry @mkopcak - je to děs, relativně dlouhý třípar, prustřel, na začátek to prostě nesnáším... jsem vždycky rád, když mám tu jamku za sebou. Pro mě nejenom stres z netrefení ferveje a ztráty míčku, ale především dostřel grýnu devítky. Nemám to na úvod prostě rád.
  • Zbraslav - na té jamce nic není, ale prostě x let mě to přitahuje do autu vlevo. Nevím čím to. Přitom rovná, jednoduchá rána. Ne. Zpravidla se mi tam nezadaří.
  • Lázně Bohdaneč - tam je to životní mindrák právě díky @mkopcak jsem na jedné spolhře 19.Jamky, kdy jsem tehdy jako nervózní začátečník nebyl schopen se dostat z týčka tuším ani na popáté. Větev, šutr a tak. :) Ale tam to snad zlomím. Jinak moc pěkná jamka.
 
Upraveno:
Neoblíbené - Malevil, Lázně Bohdaneč, Liberec - Machnín, Terasy jamka č.10 („úvodní” jamka pokud startuji z desítky ;))
 
neoblíbené první jamky: Kácov - River, Austerlitz (pokud trefím vodu), Šilheřovice, Hořehledy, Kostelec u Zlína, … to jen pár příkladů z mnoha

oblíbené první jamky: Kaskáda - dřevěná, Sedin, Austerlitz (pokud netrefím vodu), Ostravice
 
Možná by byl kratší seznam oblíbených :) prvních jamek.
Samozřejmě jsou více neoblíbené (Malevil - silnice, driving; Mstětice - out, biozona) a méně neoblíbené. Já mám problém v tom, že mám v hlavě dlouhodobě nastavené, že 1. jamku musít přetrpět a pak se se to jak mávnutím kouzelné 7i zlomí a jde to. Standardně atakuji na prvních jamkách ⛄ a pak již to jde. Prostě to mám nějak v hlavě.
Když si vzpomenu, jak jsem loni na Čertovu břemeni (při Canon startu z 2.jamky) dal 11 ran (5 par), tak se kolegové ve flightu divili, že mám HCP okolo 23. Dále už to šlo 3. jamka byla 5 ran (4 par) a 4. jamka 3 rány (3 par) atd. Prostě hlava je můj nepřítel.
 
Za mě oblibene jsou Slapy a Konopiste (Radecky) - kratke petipary skoro bez prekazek, idealni start.
Neoblibenou nemam zadnou! (nebo teda mam, ale kdyz si to budu pripoustet, tak to na nich priste bude jeste horsi! :))
 
Přesně, na Slapech to jde sprejovat všude a budeš ve hře. Neměl sem rád jedničku v Berovicich ale od doby co taham driver, tak sem aut nehral. A Horehledy tam jednička taky stoji za ...... :)
 
Hnus

Malevil = zhovadilost
Písek - když se jako první hrál ten pětipar k vodě vlevo od klubovny, ale ted je to asi obráceně
Beroun - cca 150 m carry přes vodu je taky často pro vyšší HCP welcome in prdel.

Lábuš

Všechny jamky, kde člověk může kropit, je jich mraky
 
Na první jamce by neměl být přestřel čehokoli (voda, rokle), měl by být prostor na chybu (široká fairway) a kratší délka. A myslím, že takto přívětivé "jedničky" jsou na většině hřišť co znám (namátkou Slapy, Bolka, Benátky, Č.Lípa, Barbora, Zbraslav, Mstětice, obě Konopiště, Karlštejn.....atd,atd......o naprostejch "dávačkách" jako v Liberci nebo v Bítozevsi ani nemluvě).
Ale jsou i výjimky jako již zmiňovaný Malevil (dlouhá úzká), Lázně Bohdaneč (přestřely všech možnejch vod), Ypsilon, Terasy (přestřel rokle)..........a tak.
 
Beřovice. Nevím čím to je, ale nejlíp jsem jedničku hrál za sedm. Pokaždý ve vodě :(
 
Pánové @requo , @Klok a @Seppper - on když je člověk kopyto a místo rovné 100 m rány to po hřišti kropí jak pinďour po erekci, tak mu každá jamka bude dělat problémy...
z čeho soudíš, že kropím jak kopyto, … potrefená huso :)
ale musím uznat že máš pravdu, když je člověk rovnej, tak mu i Vaše jednička nemůže dělat problémy
ale - neznám moc složitějších prvních jamek
 
Upraveno:
z čeho soudíš, že kropím jak kopyto, … potrefená huso :)
ale musím uznat že máš pravdu, když je člověk rovnej, tak mu i Vaše jednička nemůže dělat problémy
ale - neznám moc složitějších prvních jamek
Navíc když u té jedničky sedí u recepce horda škodolibých dalších hráčů!
 
já mám ráda pohled z každého odpaliště - na každém je energie počátečního rozechvění z toho, jak to proběhne...
těším se, až si na Hazlově vyzkouším ( v rámci Výzvy ) jít ze žlutých o_O:)⛳
 
já mám ráda pohled z každého odpaliště - na každém je energie počátečního rozechvění z toho, jak to proběhne...
těším se, až si na Hazlově vyzkouším ( v rámci Výzvy ) jít ze žlutých o_O:)⛳
Tak to tedy smekám a obdivuji. Zrovna Hazlov mi ze žlutých pro ženu s vyšším HCP přijde jako hodně, ale opravdu hodně složité hřiště. Hlavně jamky 3, 4, 6, 7, 10, 17 jsou opravdu výzva a když jsem je hrál prvně (HCP někde kolem 20, co si tak pamatuju), tak jsem tam nechal hromadu míčků.
Lepší by podle mě bylo si zkusit nějaké hřiště, kde ten rozdíl v odpalištích není tak drastický a kde je prostor na chybu.
Ale to je jen takový můj soukromý názor. Hodně štěstí (a fakt to nemyslím ironicky) :)
 
Sice vidím, že Mstětická #1 je považovaná některými hráči za lehkou, ale přestože tam hraju hodně často, tak tady podle mě moc prostoru na chyby není. Zátah doleva končí na parkovišti nebo v autu (nebo se štěstím v džihádu vlevo od červených), menší zátah je v bankru. Banán doprava je v biošce. Velký banán může mít štěstí a skončit až na ferveji #9 (stává se to tady poměrně často).
Pro mě zdejší #1 a #2 nejsou vůbec lehké jamky na rozehrání, mám spousty míčků až vlevo na poli za silnicí a s odpalem vždycky radši čekám, až tam nepojede auto ...
Stejně tak Malevil a jejich #1 (silnice vlevo, aut vpravo), Hodkovičky (stromy vpravo), tam to taky umím zmrskat parádně ;-)
 
Tak to tedy smekám a obdivuji. Zrovna Hazlov mi ze žlutých pro ženu s vyšším HCP přijde jako hodně, ale opravdu hodně složité hřiště. Hlavně jamky 3, 4, 6, 7, 10, 17 jsou opravdu výzva a když jsem je hrál prvně (HCP někde kolem 20, co si tak pamatuju), tak jsem tam nechal hromadu míčků.
Lepší by podle mě bylo si zkusit nějaké hřiště, kde ten rozdíl v odpalištích není tak drastický a kde je prostor na chybu.
Ale to je jen takový můj soukromý názor. Hodně štěstí (a fakt to nemyslím ironicky) :)
Připojím se v podobném duchu,taky to nemyslím zle,ale jak se říká bude to hodně golfu za "stejné peníze";)
 
S těžkýma rosteš, nebál bych se toho :)

Asi bych přidal i Botaniku kam sem minulý týden po delší pauze zavítal, tam ta jednička taky není na rozehrání nic moc.
 
S těžkýma rosteš, nebál bych se toho :)

Asi bych přidal i Botaniku kam sem minulý týden po delší pauze zavítal, tam ta jednička taky není na rozehrání nic moc.

V tom případě doporučuji na rozehrání driving, ale bacha - některé jsou sotva 100 m široké a mohl bys mít problém...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom