Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Oblečení v zimě

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Zima. Někteří z nás chodí hrát i v zimě. Jak máte vyřešeno oblečení v zimě na golf? Jak horní a dolní polovina? Čím víc vrstev, tím lépe? Nebo spíše kvalita?

Co konkretne platí jako nejlepší u vás?
 
Ja vrstvím, dvě mikiny a přes to vesta. Dobrý je mít také nákrčník/tunel, ať není zima od krku :) Jinak kalhoty standardní šusťáky a nepromokavé boty.
 
Používáte někdo termoprádlo pod triko? Nejvic bojuji s tím, že pár švihnutí a jakoby se mi zařezávají vrstvy v podpaží..
 
Používáte někdo termoprádlo pod triko? Nejvic bojuji s tím, že pár švihnutí a jakoby se mi zařezávají vrstvy v podpaží..
Já jako spodní dlouhé triko používám triko z Decathlonu na lyže a nemám pocit, že by se zařezávalo. A to jsem přibral, respektive sušička ho zmenšila 😀
 
Já si nemohu vynachválit tuto bundu z Decathlonu https://www.decathlon.cz/p/panska-prosivana-golfova-bunda/_/R-p-170572?mc=8488553&c=MODRÁ.

Letos jsem přikoupil i druhou barvu a nosím je občas i jen tak na procházku. Pod bundu už jen vrstvím podle potřeby. Nejčastěji funkční tričko s dlouhým rukávem a funkční mikinu. Kalhoty beru stejné, které nosím celý rok. Maximálně si pod ně vezmu termo prádlo, když je velká zima a fouká chladněji.

Co se bot týče, mám objednané na prodejnu https://www.adidas.cz/boty-s2g-recycled-polyester-mid-cut-golf/FZ1035.html, tak jsem zvědavý.

Důležité jsou pro mě rukavice, protože je mi často zima na ruce. Minulý rok jsem měl Callaway Thermal Grip, které se mi ale po pár měsících rozpadly. Aktuálně mám na obě ruce FootJoy RainGrip (byť jsou hlavně do deště). FootJoy WinterSof jsem zkoušel a prostě mi nesedějí.
 
Ruce , tak ty aby neprochladly, tak používám tenké neopřénové, už roky , a když mám GT tak se nerozpadnou na dlaních( jsou na x let) , pokud jsem používal zimni hole bez GT tak rukavice nic nevydrželi. Pod kalhoty termo kompresní trenýrky určené pro fotbalisty jsou tak do půl stehen. Vrchní část termotrika s dlouhými rukávy( různé značky top jsou UA) na to tenkou mikinu ke krku na to neprofuk ( PING) při extremní zimě na to zimní vestu. Nákrčník používám defacto celoročně tenký , vítr a v zimě dva, jeden vytažen až na uši a druhý pouze na krk. Čepice UA oboustranná. Boty. Pokud je vlídně tak normální celokožené FJ v mrazu goratex outdoor adidas .
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom